Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
MOJE PIERWSZE ZDJĘCIA
Autor Wiadomość
michalina 
Początkujący


Posty: 41
Wysłany: Pią 13 Maj, 2016   

Jestem nowa, przeczytałam ostatnie dwie strony i nie wiedziałam, że jest taki wątek.

Tu się wkleja zdjęcia :smile: ? Czy raczej się tylko kłócicie :wink: ?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






witkot 
Optyczny



Pomógł: 5 razy
Posty: 1206
Skąd: Rybnik
Wysłany: Pią 13 Maj, 2016   

michalina napisał/a:

Tu się wkleja zdjęcia :smile: ? Czy raczej się tylko kłócicie :wink: ?

Tak tu się wkleja zdjęcia tzw "moje pierwsze" i w zależności od humoru forumowiczów albo się je ocenie albo się na ich temat kłóci :mrgreen: .
A tak na poważnie -wstawiaj,czekaj na opinie,wyciągaj wnioski,dyskutuj,pytaj....i tak w kółko.
Pozd.
 
 
Fawu 
Entuzjasta



Posty: 551
Skąd: Będzin
Wysłany: Nie 15 Maj, 2016   

Matpol7 napisał/a:
Zdjęcie zostało wykonane aparatem Canon EOS 450D.

101.

I co? Czym zrobiłeś fotkę to zainteresowani i tak podejrzą
To chyba pojazd z klocków? Coś dorzuć w tle, żeby pokazać,że taki mały itd. W takiej wersji fotka chyba tylko do prywatnego katalogu klocków :sad:
 
 
Matpol7 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 230
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Pon 16 Maj, 2016   

Dzięki za podpowiedzi coś spróbuję zmienić. Chyba dodam terenowe tło. Kamienie, ziemia itp.

[ Dodano: Pon 16 Maj, 2016 18:26 ]
To zdjęcie jest poprawką zdjęcia nr. 101. Mam nadzieję że jest lepsze.
Cytat:
Coś dorzuć w tle, żeby pokazać,że taki mały
niestety tego efektu nie uzyskałem. Postarałem się za to o tło i wybrałem kamienie. Piszcie co jeszcze trzeba poprawić.

102.

IMG_8517.JPG
Plik ściągnięto 7259 raz(y) 620,64 KB

 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 17 Maj, 2016   

Matpol7, przy takich zdjęciach dużą uwagę trzeba zwrócić na ustawienie ostrości. Przy zdjęciach o takim zbliżeniem zaczyna brakować głębi ostrości (to naturalne zjawisko optyczne) i jeśli widzę na takim samochodziku nalepki z napisami, to podświadomie zaczynam je czytać i jeśli są nieostre, to jest problem. Oczywiście jeśli nie da się zrobić tak, żeby całość zmieścić w głębi ostrości, to trzeba dokonać jakiegoś kompromisowego wyboru. Zdjęcie 102 jest znacznie lepsze, w przypadku 101 ostrość ustawiona dość blisko spowodowała, że większość pojazdu jest nieostra.
 
 
Matpol7 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 230
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Wto 17 Maj, 2016   

102.

Bardziej chodziło mi u kadr czy tło. Przy następnej okazji do zrobienie tego zdjęcia z podobnym tłem może spróbuję bardziej z tylnej perspektywy wykonać ujęcie?
Zależało mi także na odpowiednim doświetleniu zdjęcia bo teraz właśnie uczę się robić jasne zdjęcia. Czy zdjęcie jest dobrze doświetlone? Aczkolwiek może uda mi się powtórzyć zdjęcie na tym tle i wtedy postaram się zrobić je z dalszej odległości i złapać całą ostrość a potem je zbliżę.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sro 18 Maj, 2016   

komor napisał/a:
i jeśli są nieostre, to jest problem.

I wówczas trzeba kupić Pentaxa :wink: :mrgreen:
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Sro 18 Maj, 2016   

Matpol7, światło imho jest nijakie - niby ostre a zabawy cieniami nie ma. Co do kadru mogłeś zostawić więcej oddechu na brzegach i mam wrażenie, że powierzchnia jest nachylona.
 
 
chester 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Posty: 135
Skąd: się biorą dzieci?
Wysłany: Czw 19 Maj, 2016   

Kolego Matpol7, uwagi weź przemyśl, nie przejmuj się, jeśli wydadzą Ci się dosyć obcesowe. Najważniejsze jest jednakoż, że pierwszą uwagę przemyślałeś i poczyniłeś progres - bo zdjęcie z tłem jest o wiele ciekawsze, niż zdjęcie "na białym".
A teraz, prócz uwag technicznych kolegów powyżej (nie zapomnij o "pętaksie" :) , pomyśl, czy chciałbyś, by Twoja fotografia była w katalogu Lego - wtedy musisz odpowiednio to zdjęcie wykonać. A moźe to ma być "na śmieszno" i potrzebujesz zaaranżować jakąś sytuację na fotce (np żuczek wsiadający do terenówki)? A może to element plakatu do jakiejś kampanii i trzeba wpleść coś do kompozycji (np. terenówka jadąca po terenie z petów)? Może inaczej pobawisz się światłem, może w półmroku z ostrym bocznym oświetleniem? Może złamiesz coś w obróbce?
Grunt, żeby patrzenie na zdjęcie nie wiązało się z refleksją: "samochód... z klocków... no i fajnie". No bo nie fajnie będzie, jeśli Patrząc na fotkę nie zatrzymamy się na dłużej, o dzymś nie pomyślimy, coś nas nie przyciągnie. Inaczej to fotka do katalogu (pod warunkiem technicznej jakości) czy "na fejsa" - ktoś zalajkuje i zapomni.
 
 
Matpol7 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 230
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Nie 22 Maj, 2016   

Dziękuję za porady dotyczące zdjęcia 102. To zdjęcie to moje pierwsze próby na trybie manualnym. :mrgreen:

103.

IMG_8601.JPG
Plik ściągnięto 7017 raz(y) 397,59 KB

 
 
przemox49 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Czw 02 Cze, 2016   

Hej!

To moje pierwsze zdjęcie. Cenne uwagi wskazówki mile widziane, ponieważ dopiero zaczynam naukę :)

PS. Podrzucam link, ponieważ jako załącznik się nie mieści https://www.flickr.com/ph...6/shares/5G1637
 
 
witkot 
Optyczny



Pomógł: 5 razy
Posty: 1206
Skąd: Rybnik
Wysłany: Pią 03 Cze, 2016   

przemox49-Tapeta ładna.
Jako zdjęcie reklamowe-może być :roll:
Innych ciekawszych tematów się nie doszukałem.
A co chciałeś pokazać?
 
 
fides 
Entuzjasta
fides


Pomógł: 8 razy
Posty: 557
Wysłany: Pią 03 Cze, 2016   

witkot, http://forum.optyczne.pl/...der=asc&start=0
 
 
witkot 
Optyczny



Pomógł: 5 razy
Posty: 1206
Skąd: Rybnik
Wysłany: Pią 03 Cze, 2016   

fides-Przecież pytam co jest tematem zdjęcia i wtedy ocenię -więc proszę nie odsyłaj mnie do startu bo wiem w jakim wątku piszę :cool:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 04 Cze, 2016   

przemox49 napisał/a:
PS. Podrzucam link, ponieważ jako załącznik się nie mieści

Flickr > wybrane zdjęcie > strzałeczka Share Photo w prawym dolnym rogu pod zdjęciem > BBCode > Large 1024 x …, a potem kopiujesz kod i wklejasz na forum.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 18