Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Aparat do 2000 zł - wycieczki, wakacje, krajobraz
Autor Wiadomość
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Wto 03 Mar, 2015   

Znaczy się - przy którym rezygnuje z wizjera?
Bo E-M10 ma.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






dcs
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Mar, 2015   

Przy innym bezlusterkowcu, który da zbliżone jakościowo zdjęcia a będzie tańszy.
 
 
heeros 
Uczestnik


Posty: 80
Wysłany: Wto 03 Mar, 2015   

stawiam na nowy sprzęt, w perspektywie moge przy dokupywaniu obiektywów skusić się na używany. Chyba jednak w przyzwoity wizjer jak e-m10 już jednak warto się zaopatrzyć. Znalazłem na allegro body za 2299zł , zaś stałkę 45mm 1.8 za 999zł dokupię w fotojokerze to chyba sensownie cenowo wyjdzie.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Mar, 2015   

Wiem, że to nie to ale jest b. tani http://allegro.pl/sony-il...5125636788.html
 
 
heeros 
Uczestnik


Posty: 80
Wysłany: Pią 06 Mar, 2015   

Zakupiłem Olympusa omd e-m10 (samo body) za niecałe 2200zł i do niego stalka olympusa 45mm 1.8 za 999. Pytanie mam jakie zmiennoogniskowe szkla powinienem rozważyc do tego modelu? Zastanawiam sie nad 12-50mm, jakieś sugestie?
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Sob 07 Mar, 2015   

heeros napisał/a:
Zakupiłem Olympusa omd e-m10 (samo body) za niecałe 2200zł i do niego stalka olympusa 45mm 1.8 za 999. Pytanie mam jakie zmiennoogniskowe szkla powinienem rozważyc do tego modelu?


A cel zakupu można by przybliżyć?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 07 Mar, 2015   

heeros, pytanie RB w sensie: co zamierzasz/lubisz fotografować. Przyrodę, ludzi, sport, itd.
 
 
heeros 
Uczestnik


Posty: 80
Wysłany: Sob 07 Mar, 2015   

komor napisał/a:
heeros, pytanie RB w sensie: co zamierzasz/lubisz fotografować. Przyrodę, ludzi, sport, itd.


Na pewno będę tworzył sesje portretowe z udziałem modelek, dlatego zaopatrzyłem się we wcześniej wymieniona stałkę. Poza fotografowaniem osób z pewnością najczęściej wykonuje zdjęcia na koncertach, wydarzeniach kulturalnych, zdjęcia krajobrazowe też od czasu do czasu się trafią. W każdym razie koncerty przeważają zdecydowanie.
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Pon 09 Mar, 2015   

heeros, na koncerty najfajniejsze byłoby 35-100/2.8 :)
A do portretu to myślę, że niebawem zmienisz 45tkę na coś innego ;)
 
 
heeros 
Uczestnik


Posty: 80
Wysłany: Wto 10 Mar, 2015   

mavierk napisał/a:
heeros, na koncerty najfajniejsze byłoby 35-100/2.8 :)
A do portretu to myślę, że niebawem zmienisz 45tkę na coś innego ;)


Mavierik to jaki konkretnie rekomendujesz?
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Sro 11 Mar, 2015   

Jak klikniesz na mój nick, tuż nad obrazkiem to unikniesz błędów w przepisywaniu :mrgreen:

A polecę Ci 45tkę, bo tania, ma szybki AF, jest ostra i będziesz mógł ocenić, czy po niej kupić coś dłuższego czy krótszego,
A na odsprzedaży, jak kupisz używkę to nic nie stracisz (ja np. jeszcze zarobiłem).
 
 
heeros 
Uczestnik


Posty: 80
Wysłany: Nie 22 Mar, 2015   

mavierk napisał/a:
Jak klikniesz na mój nick, tuż nad obrazkiem to unikniesz błędów w przepisywaniu :mrgreen:

A polecę Ci 45tkę, bo tania, ma szybki AF, jest ostra i będziesz mógł ocenić, czy po niej kupić coś dłuższego czy krótszego,
A na odsprzedaży, jak kupisz używkę to nic nie stracisz (ja np. jeszcze zarobiłem).


Mavierk sorry za literowkę :mrgreen: Wlasnie 45 jest ostra ale jednak wąska ina koncercie wspomagalem sie zaawansowanym kompaktem sony hx30. Przydalby mi sie jakiś szerokokatny do E-M10. Polecaja 9-18mm z olympusa a ewentualnie z innych firm tego typu szklo dobre np z tamrona czy np samyang może panasonic kompatybilne z systemem micro 4:3. Co radzicie ?
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Nie 22 Mar, 2015   

heeros napisał/a:
Polecaja 9-18mm z olympusa a ewentualnie z innych firm tego typu szklo dobre np z tamrona czy np samyang może panasonic kompatybilne z systemem micro 4:3. Co radzicie ?


Masz stałoogniskowe obiektywy systemowe 12/2, 15/1.7, 17/.18, 20/1.7 z tych mniej lub bardziej szerokokątnych. Jak powyższe to za drogo to jest niezła Sigma 19/2.8 albo całkiem używalny Olympus 17/2.8 za 7-8 stów.
Jak ma być zmiennoogniskowo... to jak szeroki kąt Ci jest potrzebny? Bo może starczy 12-32 (ciemne ale względnie tanie i małe) albo 12-40/2.8, 12-35/2.8 (dość jasno, ale duże i zdecydowanie nietanie).
9-18 to się kupuje dla UWA od 9 do 12 mm. Jak aż tak szeroko nie potrzebne to nie ma sensu płacić 2 tysięcy za ten obiektyw.
 
 
heeros 
Uczestnik


Posty: 80
Wysłany: Nie 22 Mar, 2015   

RB dzięki za ogólne pogrupowanie opcji, które warto rozpatrzyć i przydatne uwagi. Z tych zminnoogniskowych to 12-40 uzywany ostatnio za 3tys był. Zobaczę ten 12-32 chyba na koncertach tez dalby radę ? Aze stalek tą Sigme i 17 olympusa ogarne. Jesli macie jeszcze jakieś sugestie to śmiało.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Pon 23 Mar, 2015   

heeros napisał/a:
Zobaczę ten 12-32 chyba na koncertach tez dalby radę ?


Nie wiem, nie moja działka. Natomiast on na 12 mm to ma otwór względny 3.5 - jeszcze nieźle, ale już na 18 to jest 4.2, na 25 to już 5.2 by potem zrobić się 5.6 na miernych 32 mm... Jak Ci potrzeba światła to nie jest to najrozsądniejsza droga. Ale to Ty fotografujesz na koncertach, nie ja.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15