Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Pon 19 Sty, 2015
Bezlusterkowiec kompaktowy do krajobrazu
Autor Wiadomość
motoluka 
Początkujący


Posty: 36
Wysłany: Pon 19 Sty, 2015   Bezlusterkowiec kompaktowy do krajobrazu

Witam, szukam kompaktowego bezlusterkowca, format zdjeć 4:3 do krajobrazu. Mam na oku Sony A6000 z kitowym obiektywem lub stałką 16mm f2 lub Fuji x-m1 18mm f2. Niewykluczający tez systemu m4/3 o Lumixa GM1 z kitowym obiektywem. Zależy mi na szerokim kącie oraz na jak najlepszej jakości obrazu JPG. Cena do 3000.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 19 Sty, 2015   

Sony A6000 jest OK do Twoich potrzeb.
Z u4/3 polecam Ci pod rozwagę doskonały obiektyw do krajobrazu Olympus 9-18/f4.0-5.6.
Sam nim robię. Do tego body według Twojego gustu.
Zestaw z używanym E-M5 lub E-P3 lub nowszym powinien kosztować Cie ok. 3.000 pln właśnie.
 
 
motoluka 
Początkujący


Posty: 36
Wysłany: Pon 19 Sty, 2015   

1. A czy f4.0-5.6 nie będzie zbyt ciemny?

Będę go używał w miarę uniwersalnie takze do zdjeć o zmroku. Słyszałem bardzo dużo pozytywnych opinii o silniku jpeg w Fuji dlatego bardzo kusi seria X. Co do obiektywu Olympusa to już niestety nie będzie na tyle kompaktowy, chce zmieścić sprzęt w kieszeni bojówek tak przykładowo.

2. W którym sprzęcie mogę liczyć na lepsza jakość jpeg Fuji X-M1 czy Sony A6000? I czy będzie ona zauważalnie lepsza od Lumixa GM1?

3. Jak już mowa o mniej kompatybilnej formie to myślałem tez o Fuji X-M1 + Samyang 12mm f2 (nie potrzebuje zoomu mogę zdecydować się na stałoogniskowy obiektyw) pytanie czy w tym zestawi mogę robić takze zdjęcia w formacie 4:3 czy tylko 3:2? Ten zestaw jak dobrze poszukam mieści się w 2100-2200.
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 19 Sty, 2015   

Ad 1.
He, he... 9-18 jest na prawdę malutki :mrgreen:
Poczytaj specyfikację. Srednica filtra 52mm, więc nie może byc olbrzymi.
No i waga... jest leciutki.
Czy za ciemny? - w fotografii krajobrazowej i tak przymykasz przysłonę aby uzyskać dużą GO.
W FF normalne jest, że przymyka się do f11-13, przy u4/3 trzeba pamiętać,
Że przy tym rozmiarze matrycy dyfrakcja rozpoczyna degradacje jakości przy przysłonie ok 5.6.
Ja robie na 6.3 lub max 7.1. Wyjatkowo 8.0 ale nie więcej.

Ad2 i 3 - nie wypowiem sie ponieważ nie focilem ańi Samsungiem ani Fuji.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Pon 19 Sty, 2015   

motoluka napisał/a:
Co do obiektywu Olympusa to już niestety nie będzie na tyle kompaktowy, chce zmieścić sprzęt w kieszeni bojówek tak przykładowo.

Co do obiektywów to pytanie moim zdaniem dość istotne - co to wg Ciebie szeroki kąt? Jeśli 16 czy 18 mm na APSC starczy (i to w formacie obrazu 4/3, który tu obcina zdjęcia na szerokość, bo natywny rozmiar matrycy to 3:2!) to 16-60 Sony jest małe. Ale Olympusowy 9-18 to jest odpowiednik mniej więcej 12-24 w formacie APSC. Jest większy od płaskiego 16-50 Sony to fakt:
http://camerasize.com/compact/#535.360,382.96,ha,t
Jednak jakakolwiek 12 mm APSC jest jeszcze większa.
Niestety, 9-18 Olympusa nowe kosztuje deczko ponad 2 tys. PLN samo...

motoluka napisał/a:
Jak już mowa o mniej kompatybilnej formie to myślałem tez o Fuji X-M1 + Samyang 12mm f2 (nie potrzebuje zoomu mogę zdecydować się na stałoogniskowy obiektyw) pytanie czy w tym zestawi mogę robić takze zdjęcia w formacie 4:3 czy tylko 3:2? Ten zestaw jak dobrze poszukam mieści się w 2100-2200.

http://www.optyczne.pl/23...5%9B%C4%87.html
i stamtąd:
Rozmiar zdjęcia – do wyboru 3 rozmiary: L, M i S, oraz trzy proporcje obrazu: 3:2, 16:9 i 1:1,

Swoją drogą, jeśli to ma być krajobrazowe to naprawdę warto przestać myśleć tylko i wyłącznie o jotpegach.

GM1 to moim skromnym zdaniem przesada jeśli chodzi o niewielkość, ale z 12-32 jest najmniejszy (12 mm na mikro4/3 to mniej więcej 16 mm u Sony czy Fuji)
a6000 ma natomiast wizjer, co IMO jest w warunkach foto krajobrazu często nie do przecenienia.
 
 
motoluka 
Początkujący


Posty: 36
Wysłany: Pon 19 Sty, 2015   

Muszę przejść się do sklepu pomacać te aparaty na razie Sony A5100/Sony A6000 vs Fuji X-M1/Fuji X-E2. Nie wiem czy jak już to brać je z kitami czy sam korpus i myśleć nad osobnym obiektywem. Kusi taki Samyang 12mm f2 ale brak AF obcina przewagę Sony czyli dobry AF.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pon 19 Sty, 2015   

motoluka napisał/a:
Fuji X-M1/Fuji X-E2.

Cóż, zapewne fajnie te aparaty obrazują, ale guzikologia i w ogóle koncept tychże mnie nie przekonał.
Poza tym spust migawki ma dziwną czułość... :neutral:
 
 
motoluka 
Początkujący


Posty: 36
Wysłany: Wto 20 Sty, 2015   

A co do obiektywu to uważacie za lepszy do moich zastosowań kitowy z A6000 Sony czy Fujinon 16-50mm f3.5/5.6OIS lub Fujinon 18mm F/2R
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 20 Sty, 2015   

motoluka napisał/a:
A co do obiektywu to uważacie za lepszy do moich zastosowań kitowy z A6000 Sony czy Fujinon 16-50mm f3.5/5.6OIS lub Fujinon 18mm F/2R

Kitowym krajobraz oblecisz.
Musisz - powinieneś... zorientować, który z tych aparatów dla Ciebie jest lepiej obsługiwalny, bo różnice są drakońskie. :idea:
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Sty, 2015   

muzyk,
do zwyczaju pisania o rzeczach, o których nie masz bladego pojęcia
dodajesz teraz dziwne sformułowania.

Wytłumacz, co to znaczy:
muzyk napisał/a:
różnice są drakońskie. :idea:
:?:
-twoje lotne idee są niezrozumiałe dla mniej kumatych.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 20 Sty, 2015   

Cytat:
-bo twoje lotne idee są niezrozumiałe dla mniej kumatych.

Koncept obsługi.
Wiadomo, że w większości aparatów istnieje kółko nastaw z programami Av, M itd.
Fuji poszło inną drogą - retro-cyfrową.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Sty, 2015   

Wiesz co znaczy "drakoński"?
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 20 Sty, 2015   

dcs napisał/a:
o których nie masz bladego pojęcia

Cóż, pisząc to, dowiodłeś niezrozumienia o tym o czym piszę.
Miałeś zapewne te wszystkie aparaty w rękach. Powinieneś znać bardzo istotne różnice między nimi.
dcs napisał/a:
Wiesz co znaczy "drakoński"?

Wyluzuj... celowo użyłem.
:zalamany:
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Sty, 2015   

muzyk, Wiesz co znaczy "drakoński" :?:

muzyk napisał/a:
Cóż, pisząc to, dowiodłeś niezrozumienia o tym o czym piszę.

-piszę o wielu owocach twego klepania w klawiaturę z ostatnich dni -tak bardziej przekrojowo -
Cytat:
zwyczaju pisania o rzeczach, o których nie masz bladego pojęcia
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 20 Sty, 2015   

dcs napisał/a:
Wiesz co znaczy "drakoński" :?:

Odpowiedziałem Ci, co za tym idzie, odsyłam "bezwzględnie" do porównania obu aparatów, czy pomysłów na obsługę.
dcs napisał/a:
-piszę o wielu owocach twego klepania w klawiaturę z ostatnich dni -tak bardziej przekrojowo -

z ostatnich dni, tak bardziej przekrojowo, to ton Twoich wypowiedzi haczy o czepianie się i tzw. spinanie. Przynajmniej, takie odnoszę wrażenie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15