Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki komputer do Photoshopa CC (JAKI PROCESOR?)
Autor Wiadomość
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 19 Maj, 2015   

Ja używałem w moim MBP przez jakiś czas hybrydę starszej generacji, Seagate Momentus XT, czyli 4 GB SSD + 500GB dysku 7200rpm. Bardzo miło wspominam, był skok w prędkości uruchamiania aplikacji i systemu po poprzednim dysku, pomimo że poprzedni też był 7200rpm (i też był zauważalnym skokiem po typowym laptopowym dysku 5400rpm). Ale przesiadka na na SSD Samsunga był następnym, jeszcze większym przyspieszeniem, mimo że mój staruszek MBP miał jeszcze tylko SATA-1. Mimo to zakup SSD na dysk systemowy był trafiony, wszystko przyspieszyło znacząco, przede wszystkim swapowanie pamięci wirtualnej przestało być problemem.

Ta nowsza hybryda, o której piszesz, cygnus, to wprost kontynuacja linii Momentus XT, którą używałem.
http://www.anandtech.com/...e-hybrid-drives
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






cygnus 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Posty: 618
Skąd: Bognor Regis, Anglia
Wysłany: Czw 28 Maj, 2015   

Powiększyłem RAM do 8 GB.
Spodziewałem się istotnego przyspieszenia ale przyznam - jakoś nie zauważyłem większego wpływu na najwolniejsze operacje: wyszukiwanie twarzy w wywoływanej plug-inem z Photoshopa aplikacji Portrait Professional Studio. W ogóle - Portrait Pro, który teraz jest w wersji 64-bitowej, działa wolno.
Co do Photoshopa CC - nie narzekam, jest nieźle.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 29 Maj, 2015   

Wpływ dodatkowej pamięci zauważysz w momencie, kiedy mając jednocześnie odpalonego PS, LR i coś jeszcze nie zatka Ci się komputer.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 29 Maj, 2015   

Teraz to w ogóle nie zauważy, bo nie zdążył przyzwyczaić się jeszcze do mniejszej ilości RAM.
 
 
matys 
Entuzjasta
Raczkujący amator


Pomógł: 12 razy
Posty: 703
Skąd: Londyn/Lubin
Wysłany: Pią 29 Maj, 2015   

cygnus napisał/a:
Powiększyłem RAM do 8 GB.
Spodziewałem się istotnego przyspieszenia ale przyznam - jakoś nie zauważyłem większego wpływu na najwolniejsze operacje: wyszukiwanie twarzy w wywoływanej plug-inem z Photoshopa aplikacji Portrait Professional Studio. W ogóle - Portrait Pro, który teraz jest w wersji 64-bitowej, działa wolno.
Co do Photoshopa CC - nie narzekam, jest nieźle.



Odpaliłeś skrypt który potrzebuje mocy obliczeniowej a nie przestrzeni, czyli w tym wypadku odczuł byś różnice gdybyś wymienił CPU/GPU(zależy czego używa ten program/skrypt).
 
 
cygnus 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Posty: 618
Skąd: Bognor Regis, Anglia
Wysłany: Czw 04 Cze, 2015   

Wojmistrz napisał/a:
Teraz to w ogóle nie zauważy, bo nie zdążył przyzwyczaić się jeszcze do mniejszej ilości RAM.

Zauważyłem, wszak odpalam prawie zawsze Fotoszopę/ACR spod ViewNX2, przy czym często i przeglądarkę odpalę a czasem Portrait Pro.
Ale na sam Portrait wielkość pamięci chyba nie wpływa.
Za to pewnie niemały wpływ ma fakt, że nowy Win 64-bitowy nie jest jeszcze zaśmiecony.
 
 
xtremesystems 
Początkujący


Posty: 25
Wysłany: Sro 28 Paź, 2015   

po taniosci donry komp poskladac mozna z uzywanych. akurat to moja dzialka wiec pomoge.
warto zainteresowac sie sandy bridge np i7 2600k. osobiscie uzywam przy 4ghz robi mlynek z takich programow.
do tego szybki ssd z transferem w granicach 500Mb/s (samsung evo)
pamieci . uwazam ze nie tylko ilosc sie liczy . optymalna predkosc to 2133 CL9
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 28 Paź, 2015   

Dobry z ciebie górnik :D
 
 
matys 
Entuzjasta
Raczkujący amator


Pomógł: 12 razy
Posty: 703
Skąd: Londyn/Lubin
Wysłany: Czw 29 Paź, 2015   

xtremesystems napisał/a:

warto zainteresowac sie sandy bridge np i7 2600k.

Archeolog rzekłbym :D
Szybkie SSD przy 500MB/S to były 3 lata temu. Teraz szybki SSD to jakieś 2000MB/S ;)
 
 
xtremesystems 
Początkujący


Posty: 25
Wysłany: Czw 29 Paź, 2015   

pokaz mi dysk ssd w rozsadnej cenie (tj nie po nie pcie )z takimi transferami

pozatym najszybsze pcie maja transfery 1800/1700 R/W

no chyba ze ktos kupuje body za 20k to i dysc za 3k kupi.
 
 
matys 
Entuzjasta
Raczkujący amator


Pomógł: 12 razy
Posty: 703
Skąd: Londyn/Lubin
Wysłany: Czw 29 Paź, 2015   

xtremesystems napisał/a:
pokaz mi dysk ssd w rozsadnej cenie (tj nie po nie pcie )z takimi transferami

pozatym najszybsze pcie maja transfery 1800/1700 R/W

no chyba ze ktos kupuje body za 20k to i dysc za 3k kupi.


1800/1700 chyba dwa lata temu...
A kto kupuje szybki SSD na PCIe ?
http://pclab.pl/art66019.html

Chociaż i tak uważam, że kupno takiego dysku(jak wyżej) tylko dla obróbki zdjęć, to przerost formy na treścią. Do robienia filmów też średnio ze względu na pojemność. No chyba, że ktoś sobie kupi 1TB.
 
 
xtremesystems 
Początkujący


Posty: 25
Wysłany: Pią 30 Paź, 2015   

oj panie panie. gadasz o takiej egzotyce. spytaj sie kogokolwiek na forum tutaj czy wie co to nvm

nie wiem czy robisz to specjalnie ale wyjezdzac ze super egzotycznymi formatami i uwazasz ze to standard. nie kolego teraz szybki ssd to okolo 500\500 r\w
dyski na pcie sa egzotyczne i nie dwa lata temu a teraz

widziales chociaz na zywo jeden taki dysk.
tego w polsce nawet za bardzo kupic nie idzie


niedlugo sie dowiemy ze Titan z tennessee to standard
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 30 Paź, 2015   

xtremesystems, ale po co się upierać? Wszystko idzie do przodu i coś co było topowe rok czy dwa lata temu, nie można oczekiwać, że będzie tak samo na topie po tym czasie, szczególnie w dziedzinie komputerów. Trzy lata temu wielce szczęśliwy kupiłem dysk SSD, który był pięć razy szybszy od mojego głównego HDD. Rok temu kupiłem najtańszy SSD jaki był w sklepie i okazał się znowu pięć razy szybszy ale tym razem od mojego poprzedniego SSD, kilka tygodni temu byłem u znajomego, który kupił sobie nowy komputer i przenosił materiały video (pliczki .mov 4GB każdy) pomiędzy dyskami w tempie o jakim mogę u siebie tylko śnić.
 
 
xtremesystems 
Początkujący


Posty: 25
Wysłany: Pią 30 Paź, 2015   

ale ja kolego sie nie upieram. po prostu kolega daje takie egzotyki ktorych nie idzie nawet za bardzo kupic. z ciekwosci jaka szybkosc ma twoj dysk kupiony rok temu. model ?
 
 
matys 
Entuzjasta
Raczkujący amator


Pomógł: 12 razy
Posty: 703
Skąd: Londyn/Lubin
Wysłany: Pią 30 Paź, 2015   

No widzisz xtremesystems, wszystko idzie z postępem. Zdaję się, że lekko Ci się przysnęło.
Polski rynek to akurat słabe odniesienie w porównaniu do reszty UE czy USA.
Poweim Ci, że sporo użytkowników tego forum i wielu innych for używa produktów Apple do obróbki foto/video. Z racji tego mają w "standardzie" dyski SSD intela(o ile się nie mylę) i tam prędkości przekraczają spokojnie 500MB/s
Taki Crucial BX100, który jest uważany za jeden z najtańszych, budżetowych SSD osiąga 530MB/s w testach... i kosztuje 300zł za 250GB
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 14