Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Bezlusterkowiec rodzinno-wycieczkowy do 3500 zł
Autor Wiadomość
immo 
Nowy
immo


Posty: 7
Wysłany: Sro 04 Lut, 2015   Bezlusterkowiec rodzinno-wycieczkowy do 3500 zł

Witam. Nie znam się za bardzo na aparatach ale przyszedł czas aby coś zakupić. Poszukuję czegoś do 3500 pln. Zdjęcia raczej rodzinne, wspólne wyjazdy, zdjęcia w ruchu itd. Zastanawiam się nad sony a6000, olypmus OM-D-E-M10, E-M5, a może coś zupełnie innego. Proszę pomóżcie bo mi głowa pęknie. Dzięki.
Acha jeszcze w opisie a6000 jest brak stabilizacji obrazu - chodzi o poruszenia przy robieniu zdjęć (mogą być nieostre?) i czy dotykowy ekran jest tak faktycznie przydatny?
Ostatnio zmieniony przez komor Czw 05 Lut, 2015, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






dcs
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Lut, 2015   

Prawie wszystkie obiektywy Sony mają stabilizację.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Sro 04 Lut, 2015   

Olympus OM-D E-M10 + ED 14-42 f/3.5-5.6 II.
 
 
immo 
Nowy
immo


Posty: 7
Wysłany: Sro 04 Lut, 2015   

Nie wiem czemu ale skłaniam się na a 6000, może źle robię? Kupuję ten aparat na lata nie chciałbym się pomylić

[ Dodano: Sro 04 Lut, 2015 23:07 ]
Obiektyw Sony SEL-50 18 50mm f/1.8 i taki dodatek?
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Lut, 2015   

immo,

ale co SEL 50/1.8 :?:

-on ma stabilizację -"OSS" w nazwie.
Ostatnio zmieniony przez dcs Sro 04 Lut, 2015, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
immo 
Nowy
immo


Posty: 7
Wysłany: Sro 04 Lut, 2015   

Chodzi o a 6000 z takim obiektywem czy może coś innego. Naprawdę słabo się na tym znam

[ Dodano: Sro 04 Lut, 2015 23:22 ]
A ekran dotykowy? Czy faktycznie taki potrzebny ? Wiem, że Olympus ma taki, ale czy to dyskwalifikuje a 6000?
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Lut, 2015   

Ale jako jedyny czy dodatkowy do zooma z zestawu?

[ Dodano: Sro 04 Lut, 2015 23:25 ]
A6000 nie ma obrotowego ekranu :?:

[ Dodano: Sro 04 Lut, 2015 23:25 ]
A6000 nie ma obrotowego ekranu :?:
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Czw 05 Lut, 2015   

immo napisał/a:

A ekran dotykowy? Czy faktycznie taki potrzebny ? Wiem, że Olympus ma taki, ale czy to dyskwalifikuje a 6000?


Czy potrzebny czy nie to już Twoja wola. Do robienia zdjęć w zasadzie to wcale nie tak dużo różnych dupereli i wodotrysków wsadzonych we współczesne aparaty jest potrzebne. Kilka lat temu nie było w aparatach ekranów dotykowych a jakoś - z trudem bo z trudem - te zdjecia się robiło :wink:
 
 
immo 
Nowy
immo


Posty: 7
Wysłany: Czw 05 Lut, 2015   

Nie wiem czy obiektyw będzie jedyny czy będzie dodatkowym. Mało wiem o aparatach jeszcze mniej o obiektywach dlatego proszę aby ktoś mi pomógł wybrać ten jedyny do 3500zł (z obiektywem, a później można dokupić inny). Jest parę fajnych modeli w tej cenie ale za chol...erę nie wiem jaki wybrać ponieważ nie wiem co jest najważniejsze.
:cry:
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Czw 05 Lut, 2015   

immo napisał/a:
Mało wiem o aparatach jeszcze mniej o obiektywach dlatego proszę aby ktoś mi pomógł wybrać ten jedyny do 3500zł (z obiektywem, a później można dokupić inny). Jest parę fajnych modeli w tej cenie ale za chol...erę nie wiem jaki wybrać ponieważ nie wiem co jest najważniejsze.

Tego jedynego to nie ma, a dla różnych użytkowników różne sprawy są najważniejsze. Jakoś tak się dzieje, ze i a6000 i em10 i em5 i parę innych za podobne pieniądze się jakoś tam sprzedaje.
To ma być Twoje pierwsze, czy coś tam już potrafisz sfotografować w miarę samodzielnie?
 
 
immo 
Nowy
immo


Posty: 7
Wysłany: Czw 05 Lut, 2015   

Będzie ti pierwszy "poważniejszy" aparat, ale na naukę nigdy za późno :wink: . Wiem, że nie chcę lustrzanki ze względu na wymiary
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Czw 05 Lut, 2015   

OK. Jeśli Ci się a6000 podoba to go kup. To dobry aparat, robiący fajne gotowce bezpośrednio (jotpegi są całkiem OK) , bez większej zabawy i do wysokich czułości. Dostajesz go za sensowne pieniądze z poręcznym obiektywem, w razie czego jakiś tam obiektyw do niego za rozsądną jeszcze kwotę kupisz. Aparat ma dobry wizjer, bardzo sensowny AF, jest dość mały...

Moim zdaniem tu nie ma co się wiele zastanawiać, każdy z wymienionych przez Ciebie jest dobrym sprzętem. Jak Sony Tobie pasuje - kupuj.
 
 
immo 
Nowy
immo


Posty: 7
Wysłany: Czw 05 Lut, 2015   

Dzięki Twoja wypowiedź chyba przesądziła :wink:
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Czw 05 Lut, 2015   

immo, zobacz jeszcze Panasonic LX100. http://www.optyczne.pl/28..._DMC-LX100.html
 
 
immo 
Nowy
immo


Posty: 7
Wysłany: Czw 05 Lut, 2015   

No to mi namieszałeś :mrgreen: fajna jasność, ale cena już w górę. Brak obracanego ekranu. Reszta extra. I znowu kibel w głowie :grin:

[ Dodano: Czw 05 Lut, 2015 19:03 ]
A co na to RB?

[ Dodano: Czw 05 Lut, 2015 22:46 ]
znalazłem taki z dwoma obiektywami
Aparat OLYMPUS E-M10 + 14-42IIR + 40-150R Srebrny za 3500 - warto?

[ Dodano: Czw 05 Lut, 2015 23:08 ]
nie rozumiem jednej rzeczy. Mianowice dlaczego wszelkie portale podają za dużą wadę w a6000 brak stabilizacji skoro każdy obiektyw użyty do tego aparatu ją ma? bez obiektywu i tak nie zrobimy zdjęcia więc czy to jest taka istotna wada? może ktoś to wyjaśnić?

[ Dodano: Pią 06 Lut, 2015 18:23 ]
RB,

[ Dodano: Pią 06 Lut, 2015 20:45 ]
Chyba muszę sobie poradzić sam. Stanęło na Olympus OM-D E-M5 Mark II. Podobno połowa lutego ma być w sklepach. Zobaczymy. Dzięki za wszelką pomoc

[ Dodano: Pią 06 Lut, 2015 22:14 ]
Ponad 350 wyświetleń, a tak mało pomocy - SAD :oops:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15