Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----


 Ogłoszenie 

Zapraszamy na XVI Zlot Czytelników Optyczne.pl

Impreza odbędzie się w dniach 25-28 lipca 2024 roku w Hotelu Cukrowna Żnin
Szczegóły i zapisy TUTAJ


Poprzedni temat :: Następny temat
nikon d80 vs sony a350
Autor Wiadomość
daimon79 
Uczestnik



Posty: 76
Wysłany: Czw 27 Mar, 2008   nikon d80 vs sony a350

pyt nr.1)kalesoniacz a350 ma wiecej wodotryskow w aparacie brakuje mu tylko onanizatora chyba lecz nikus d80 ma mniej wszystkiego za te sama cene mowie o zestawie body+obiektyw 18-200.czy kupic sony majac na wydaniu 3500zl czy nikusia ktory niby jest dobra marka?
patrzylam na dane techniczne niby sony wygrywa,ale mowia ze nikus d80 to poprstu marka i tylko tym sie kieruja znowuz iinni mowia ze szkla tansze do soniacza sa bo stabilizator ma w body,jak wy o tym sadzicie majac na wydaniu 3,5tys co byscie wybrali i dlaczego?

pyt. nr 2)czy fotki robione obiektywem 18-200 beda lepsze czy gorsze od fotek robionych na obiektywach 18-55,70-200?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Czw 27 Mar, 2008   

hmm... jeśli chodzi o amatora i jeśli chodzi o 3500zł to moim zdaniem trzebaby poszukać dobrze A300 + CZ 16-80 albo jakoś czegoś takiego :) Jeśli znowu chodzi o nikona - 18-200VR kosztuje minimalnie 1800zł nówka - a to definiuje tylko i wyłącznie do tego nikona d40/d60 a nie d80 :)
 
 
daimon79 
Uczestnik



Posty: 76
Wysłany: Czw 27 Mar, 2008   

czemu A300 skoro z tego co wiem A300 nie ma ruchomego ekranu i 10mln/pix
reszta raczej taka sama:)wlasciwie masz racje a300 jest odpowiednikiem nikona d80:)
ale tak czytam fora kombinuje a wychodzi mi tylko nikus d80 i kaleSONY a350 i nie wiem ktore lepsze,w eskpoatacji,w jakosci fotek...itp....kombinuje i nie wiem....POMOZCIE
i prosze o dodpowiedz na pyt nr2.ktore dalem wyzej.
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Czw 27 Mar, 2008   

a300 to a350 tylko że nie z 14mpix a z 10mpix... nie rozumiem o co Ci chodzi :)
 
 
daimon79 
Uczestnik



Posty: 76
Wysłany: Czw 27 Mar, 2008   

hih:)no tak ale mnie intersuje ktory byscie /bys wybral majac na wydaniu 3500tys.i dlaczego:)i odpowiedz na pyt nr 2 prosze:)
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 27 Mar, 2008   

Obiektywu 18-200, szczegolnie Sony, nie bralbym na serio.
A350 wyglada na sympatyczny aparacik, ma sporo przydatnych funkcji, ponoc matryca niezla jak na CCD.
 
 
daimon79 
Uczestnik



Posty: 76
Wysłany: Czw 27 Mar, 2008   

MC napisał/a:
Obiektywu 18-200, szczegolnie Sony, nie bralbym na serio.
A350 wyglada na sympatyczny aparacik, ma sporo przydatnych funkcji, ponoc matryca niezla jak na CCD.


ok a jak z obiektywem 18-200 sigmy?po drugie wydaje mi sie ze chyba dobrali jakies wspolczynniki i parametry do kompletu obiektywy sony do aparatu sony:)mowisz ze nie polecasz;)sadzisz ze dziadostwo?

wogole czy fotki roznia sie od obiektowywow 18-50,55-200 a od 18-200?
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Czw 27 Mar, 2008   

daimon79, a ja bym sobie odpuścił wynalazki w stylu 18-200. Krotność zoomu jest spora, zakres zaczyna się przy tym na szerokim kącie, a co za tym idzie trudniej zrobić dobre optycznie szkło. Zwłaszcza jak kosztuje niewiele.
Taki obiektyw jest wygodny, ale z tą jakością raczej nie poszalejesz.
 
 
daimon79 
Uczestnik



Posty: 76
Wysłany: Czw 27 Mar, 2008   

czyli polecasz 2 obiektywy rozbite na 18-55,55-200 rozumiem ?
widze ze w opisie ktorys z was mial A700:)marzenie fakt ale 5 kola za samo body to ciut juz za duzo dla mnie:)ja jestem w stanie wywalic 3,5tys za calosc i dlatego wydajac taka kase ktora nie jest mala DLA MNIE,dlatego as zapytuje czy polecacie obiektyw wygodny czy raczej rozbic na dwa obiektywy?
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Czw 27 Mar, 2008   

daimon79, jeśli masz na myśli te kitowe to nie. Polecam porządne szkło standardowe (17-50/70 mm), a do niego tele rzędu 70-300/200 (zależnie od potrzeb)

Oczywiście wszystko zależy od wymagań co do jakości, światła (które świadczy na niekorzyść super zoomów). Jeśli jakość spacer-zoomów jest dla Ciebie akceptowalna i praktycznie nie robisz zdjęć w słabym oświetleniu (bo na tych 200 mm jest ciemno, a matryce w lustrzankach Sony szumieć lubią) to taki obiektyw może okazać się odpowiedni.

Jak dla mnie potrzeba to rozbić... ale ja już musiałem wydać więcej niż 3,5 tys. :neutral:

Mimo wszystko twierdzę, że lepiej mieć porządne szkło z mniejszym zakresem niż marne z dużym.
 
 
daimon79 
Uczestnik



Posty: 76
Wysłany: Czw 27 Mar, 2008   

ok to juz wiem ze musze kupic dwa:)moze macie racje ze na tele to tylko dobre swiatlo skoro soniacz lubi szumowac;)
tak porownuje nikona d80 a tym soniaczem....a jak patrze monastor robi calkiem fajne foty conankiem d400 ktory jest odpowiednikiem takiego nikonka moze zle porownuje:)moze powieniem miedyz tym caononem a tym soniaczem 350:)widze ze monastor na sigmie pracuje :)foty ci wychodza calkiem fajne i to w roznych pogodach atosferycznych.moze jednak canoc patrzylem na allegro i calkiem tani....czy moze jednak ten soniaczek/?
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Czw 27 Mar, 2008   

za 3.5k to chyba możnaby mieć super komplet używanych:
d70s + 18-70 + 70-300VR + 50/1.8 wszystkie w super jakości i niemalże nowe ;)
 
 
daimon79 
Uczestnik



Posty: 76
Wysłany: Czw 27 Mar, 2008   

tu sie z kolega nie zgodze:)nie jestem za tym zeby koniecznie soniacza kupic....ale skoro nikon d80 jest niby lepszy niz nikon d70 a cena ta sama.....i soniacz ma wiecej wodotryskow(life view,ekran ruchomy piksele wieksze)....to chyba soniacz?body kosztuje okolo 2300 na allegro a w zestawie z dwoma sigmamy jak ma monsetor okolo 3500:)i jak widzisz:)nie zgodze sie na nikona 70s:)choc jako firma cenie dlatego biore pod uwage nikona d80:)tylko nie chodzi o cene:)a o to ze chce robic pejzaze mozeliwe ze czasem ludzi w domach...imprezy domowe rodzinne itp....i sie zastanawiam na ktorym bedzie sie dobrze robic fotki niby sony ma szumow wiecej....ale z drugiej strony moge to zniwelowac obiektywem o mniejszej ogniskowej ponoc.i ponoc wlasnie sigma.juz sie troche dowiedzialem m.in od was:)ze lepiej miiec dwa niz jeden obiektyw...ale nadal nie wiem czy warto brac soniacza dla ekraniku jego 14mln ppikseli i life view czy nikna d 80 ktory nie ma nic z tych rzeczy a cholera dostal niezle noty w jakiejs gazecie fotograficznej.....no nie mm pewnosci:)juz wiem jaie obiektywy teraz mie intereuje juz tylko samb ody :)ktore:)i why/?:)
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Czw 27 Mar, 2008   

daimon79, hehe, na mnie nie ma co patrzeć. Zaraz przejrzę po znanych mi osobach korzystających z 400D lub 350D. Zobaczysz na co stać ten aparat :-)

mavierk, D70s... główna wada dla mnie... szumy... w czym miażdży 400D... w fotografii w podczerwieni... chociaż i 400D można to robić świetnie. Do niedawna się tego nie spodziewałem, ale pewna galeria mi to uświadomiła.
Szkoda, że nie zdecydowałem się zawczasu na właściwy filtr :sad:

Cytat:
body kosztuje okolo 2300 na allegro a w zestawie z dwoma sigmamy jak ma monsetor okolo 3500:)

Pokaż lepiej bo się natniesz. 3500 to kosztuje jedna z tych sigm :wink:

Cytat:
ale nadal nie wiem czy warto brac soniacza dla ekraniku jego 14mln ppikseli i life view

Nie warto. Life view to bajer, przydatny co prawda, ale można się bez niego obyć. 14 mln pikseli... to może być wada, a nie zaleta, ze względu na szumy.
Z drugiej strony D80 mimo 10 milionów też szumi dość potężnie.

Z tych dwóch brałbym Nikona, ze względu na system. Dostaniesz pod niego więcej szkieł, amatorskie obiektywy są raczej lepszej jakości. Poza tym budowa systemu u Nikona na pewno ma przyszłość. Co do Sony... nie mam takiej pewności.


A może 400D :-)
Wiele jest narzekań na ergonomię itd. ale jakość zdjęć jest bez zarzutu. Dla mnie jest to bardzo dobrze zaprojektowany aparat. Niby mały i w ogóle jakiś tam gorszy w obsłudze od D80, ale na przykład w stosunku D40x oferuje znacznie więcej. Wydaje mi się odpowiednim kompromisem. Kupisz do niego na początek Sigmę 17-70 F/2.8-4.5 albo jeszcze lepiej Tamrona 17-50 F/2.8 i będziesz miał wszystkie opcje, których potrzebuje amator, bardzo mały poziom szumu na wysokich czułościach, a ponadto dobre (sigma) lub bardzo dobre (tamron) światło.
 
 
daimon79 
Uczestnik



Posty: 76
Wysłany: Czw 27 Mar, 2008   

ok czyli moj wybor padl na soniacza;)(ale sie nie upieralem przy nim)poprstu nie daliscie mi powodu zebym nie kupil:)jeden powod tutaj sie trafil ze 14mln/pix to wada nie zaleta(mozliwe i moge sie z tym zgodzic zawsze moge robic fotki z nizsza rozdzialka:)innych powod tu nie znalazlem ,wady...ponoc szumi przy 3200 iso ale prawda jest taka ze normalnie sie srednio robi przy ISO 100 I ISO 400:)to wystarcza a nikon jak ktos wspomnial tez szumi a dostal niezle recenzje w necie:)skoro nikus jest ok I SZUMI ,skkoro soniacz ma wiecej bajerow I SZUMI i jest ta sama cena,samo sie nasuwa:)ze chyba oczywistym wygral SONIACZ......mam racje,czy cos zle z waszych wypowiedzi zrozumialem:)?ostatnia szansa na wlasne wypowiedzi:)i POMOC z checia zapunktuje na was:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 13