Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----


 Ogłoszenie 

Zapraszamy na XVI Zlot Czytelników Optyczne.pl

Impreza odbędzie się w dniach 25-28 lipca 2024 roku w Hotelu Cukrowna Żnin
Szczegóły i zapisy TUTAJ


Poprzedni temat :: Następny temat
lustrzanka ok 2000PLN: d60, e510, 450d ?
Autor Wiadomość
kickasss 
Początkujący


Posty: 28
Wysłany: Sro 02 Lip, 2008   lustrzanka ok 2000PLN: d60, e510, 450d ?

standardowy poczatek: ...zastanawiam sie nad kupnem taniej lustrzanki amatorskiej - zauwazylem, ze zabawa z kompaktem (fz18) daje mi coraz wiecej i wiecej przyjemnosci, wiec stad lustro.
kasa: 1500-2500 pln przy czym gorna kwota usprawiedliwiona tylko znaczacym wzrostem jakosci/funkcjonalnosci...

Czytam od co najmniej tygodnia rozne fora, testy, obmacuje aparaty w sklepach prawie codziennie i z kazdym dniem metlik w glowie coraz wiekszy :-)

Opcje, ktore rozwazam:
1. d40 z jakims jasniejszym szklem (jakim?)
2. d60 vr kit ---> jakos mi te nikony leza w rece,
3. e510 --> biorac pod uwage funkcje, ktore ma w porownaniu do ceny to chyba dobra opcja, ale jakos tak sami nikonowcy i canonowcy sie tu wypowiadaja :-)
4. 450d...w teorii wypas chyba, ale czy warto az tyle za niego placic porownujac z pozostalymi? a jak tak to moze d80 :-)

sami widzicie, ze juz post sie powoli zmienia w liste tego co na rynku, ale to daje obraz mojego samopoczucia :-)

aha, alfy mimo, ze upakowane funkcji za niska cene to jakos jednak zdecydowanie nie... tylko czemu je tak wciskaja w fotojokerze? :-)

POMOZCIE PROSZE bo nie chce juz spedzac calych dni na forach tylko KUPIC I ROBIC!!! ... foty rzecz jasna :-)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Itey 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 247
Wysłany: Sro 02 Lip, 2008   

e510 w moim odczuciu ma 1 wade - jpg prosto z aparatu nie sa takie ladne. Aczkolwiek to nie musi byc wada bo juz zwykla picasa potrafi wyciagac jpg (lepsze niz to co robi aparat) wiec do podstawowych zadan duzo czasu nie zmarnujesz. Wtedy to bylo dla mnie jednak b. powazne kryterium :) Poza tym aparat swietny.
Co do nikonow wzialbym ktorykolwiek z kitem (z tego wzgledu, ze biorac samo body duzo nie zaoszczedzisz, a zawsze masz 'zapasowy' objektyw jakby co, ktory dodatkowo daje b. dobra jakosc obrazu) a dokladniej ten tanszy :) wielkiej roznicy miedzy nimi nie ma, lepiej wydac pozostale pieniadze chocby na polecanego tu czesto tamrona 2.8 (dzieki czemu bedziesz mogl focic w gorszych warunkach oswietleniowych i lepiej izolowac objekt od tla - plytsza glebia ostrosci)
450d to zdecydowanie inna kategoria cenowa.
Osobiscie swego czasu mialem podobny dylemat i wzialem d40 z ktorego jestem bardzo zadowolony (kiedy kupowalem roznica miedzy d40 i d60 byla 50%).
 
 
Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 02 Lip, 2008   

Wziąłbym Nikona D60 z kitem, a za jakiś czas dokupił 18-200 VR. Ten zestaw pozwala rozwinąć skrzydła każdemu amatorowi pokrywając bardzo szeroki zakres ogniskowych i dając stabilizację. Jeśli coś Canona, to 450 jest na razie za drogi; bardziej opłaca się 400 z Tamronem 17-50 - powinien zmieścić się w budżecie.
Największą zaletą Olympusa są obiektywy. Dobre i tanie. Albo bardzo dobre i trochę droższe. Mnie osobiście system 4/3 jakoś nie przekonuje. Zalety są mniejsze niż miały być (winietowanie) a pojawiają się wady których miało nie być (szumy).
 
 
Itey 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 247
Wysłany: Sro 02 Lip, 2008   

Z calym szacunkiem, ale polecasz 18-200 ktory nie daje zbyt cudownej jakosci zdjec, a 3 linijki dalej narzekasz na szumy??
Jesli to mialoby byc glowne kryterium to ja zdecydowanie bym wolal oly.
 
 
basti 
Nowy


Posty: 14
Wysłany: Sro 02 Lip, 2008   

a ja polecam - żeby Ci jeszcze bardziej zamieszać ;) - Canona 450D.

Aparacik uważam naprawdę wart swoich pieniędzy, w internetowym sklepie fotojokera jest za 2300 (w konwencjonalnym 2400) wiec nie trzeba sie zdawac na allegro i różnych sprzedających.

jak dla mnie, a analizowałem rynek kilka tygodni, bawiłem sie paroma lustrzankami takze robiąc zdjęcia nie tylko macając 5 minut w sklepie, ten mi akurat najlepiej lezy, myśle że będzie świetną bazą jak jeszcze dostanie lepsze szkiełko chociaż i kit nie jest zły.

d80 jednak ma swoje lata już- 2 lata w elektronice to sporo, matryca jednak starsza, kwestia gripu i plastikow to juz troche rzecz gustu - po przyjrzeniu się z bliska C450D robi na mnie z kazdym dniem lepsze wrazenie, jasny wizjer, wyswietlacz zaskakująco czytelny

po prostu jak za te pieniądze naprawdę udana konstrukcja. w koncu w tej cenie jestesmy amatorami - nie czarujmy się.

[ Dodano: Sro 02 Lip, 2008 17:59 ]
a jak mówią biednego nie stać na oszczędzanie, więc 300pln różnicy nie powinno determnować Twoich wyborów bo bedziesz to później widział na kazdym zdjeciu, jeśli Ci nie bedzie coś leżeć.
 
 
tkosiada 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 456
Skąd: UK
Wysłany: Sro 02 Lip, 2008   

nikon 40d i 60d nie z uwagi na małe zaplecze w postaci szkieł
z uwagi na brak silniczka w body musza byc szkła dedykowane
olek odpada
polecam canona 400d, 450d, dużo szkieł firmowych i innych firm, pamietaj że wybierasz system, a nie jednorazowo aparat :!:
posiada też sporo zaawansowanych funkcji z wyższych modeli co pozwoli ci sie uczyc :cool:

jakie szkla? a ile masz gotówki?
wg mnie na początek sigma 17-70, tamron 17-50, canon 17-85, stałka 50/1.8
ta stałka nie jest droga, a pozwala na naukę i bardzo ciekawe efekty mozna nią osiągnąc
a jesli ci sie spodoba praca z stałkami to... cała paleta do dyspozycji
pozdro
 
 
Ostegolectric 
Rozmowny
Co za system



Pomógł: 6 razy
Posty: 434
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sro 02 Lip, 2008   

zabawki w stylu D40/60 od nikona sobie odpusć, bo nie maja śrubokręta. chcesz się rozwijać bierz Olka, Nikona d80, Canona 400/450d.
Subiektywnie - C400 + kit z IS
 
 
domini93 
Początkujący


Posty: 29
Skąd: Oświęcim
Wysłany: Czw 03 Lip, 2008   

racja, w tej grupie najlepszy C 450d
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 03 Lip, 2008   

domini93, jestes pewien? Bo ja na przyklad nie uwazam tego za oczywista oczywistosc. Chociazby komfort uzytkowania - D80.
 
 
kickasss 
Początkujący


Posty: 28
Wysłany: Czw 03 Lip, 2008   

a no wlasnie... ile postow tyle aparatow do polecenia :-) tego sie wlasciwie spodziewalem...

ale juz zaczynam widziec swiatelko w tunelu bo moze rzeczywiscie te male nikony odpadaja.., wiec d80, 450d albo e510, ktory jest propozycja najbardziej budzetowa + kwestia obiektywow kitowych (dwoch...) nie wiem kiedy bedzie mnie stac na zakup jakiegos kolejnego drozszego szkla...

czyli trawimy decyzje dalej Panowie :-) i zeby nie przedluzac w nieskonczonosc kwestii wyboru nakladam sobie deadline i publicznie sie zobowiazuje do zakupu max w sobote rano :-)

dzieki wszystkim za pomoc. oczywiscie jesli ktos ma ochote jeszcze mi w glowie namieszac ---> be my guest!
 
 
k1caj_ns 
Optyczny



Pomógł: 5 razy
Posty: 1138
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Czw 03 Lip, 2008   

kickasss, Napisz co byś chciał przede wszystkim fotografować ? Tylko nie pisz proszę ,że wszystko :razz:
 
 
Ostegolectric 
Rozmowny
Co za system



Pomógł: 6 razy
Posty: 434
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 03 Lip, 2008   

kickasss napisał/a:
wiec d80, 450d albo e510, ktory jest propozycja najbardziej budzetowa + kwestia obiektywow kitowych (dwoch...) nie wiem kiedy bedzie mnie stac na zakup jakiegos kolejnego drozszego szkla...

Jak tak, to Olek.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 03 Lip, 2008   

Dokladnie. Jesli nie chcesz wydawac kolejnych pieniedzy, to Olek w dualkicie.
 
 
kickasss 
Początkujący


Posty: 28
Wysłany: Czw 03 Lip, 2008   

k1caj_ns napisał/a:
kickasss, Napisz co byś chciał przede wszystkim fotografować ? Tylko nie pisz proszę ,że wszystko :razz:


na razie na pewno ptaki nie wiec super hiper mega zoomy niekoniecznie potrzebne.
sport i imprezy masowe, koncerty - raczej nie

+ podroze - tak czyli: architektura (w tym jakies detale, ale nie antena wiezy eiffla robiona z dolu :-) ), krajobrazy no i oczywiscie ludzie
+ wycieczki z aparatem zeby popstrykac i to wlasciwie tyle - tu jakis detal wyciagnac z tla...

mam nadzieje ze nie napisalem ze "wszystko" :-)

aaa, no i wybaczcie ze opisowo i moze malo konkretnie ale gdybym umial lepiej to pewnie nie pisalbym tutaj tylko w "jaka posiadasz lustrzanke cyfrowa?" :-)
 
 
Ostegolectric 
Rozmowny
Co za system



Pomógł: 6 razy
Posty: 434
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 03 Lip, 2008   

no i do tych zastosowań dualkit olka jak znalazł :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 15