Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Nie 11 Sty, 2009
Wiosennie...
Autor Wiadomość
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Sro 04 Cze, 2008   

Super zdjęcia robicie, poziom się podnosi...

Najpierw ptaszek którego nie znam, ale pięknie i bardzo głośno niezmordowanie śpiewa. Pierwsze zdjęcie jest nieszczególne bo daleko siedział na czubku drzewa (ale dobrze widać aparat gębowy - ma czym śpiewać ;-) ), a drugie jedyne jakie zdążyłem zrobić zanim uznał, że jednak jestem za blisko... i do tego ta cholerna gałąź! Może ktoś wie, co to za ptak?






Do tego rudzik. Zwróćcie uwagę na jasną plamkę w cieniu w okolicy dzioba (na pierwszym zdjęciu). Z początku sądziłem, że to paproch jakiś, a to promień słońca skupiony przez jego oko :-) .



 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






arietiss 
Optyczny
arietiss



Pomógł: 10 razy
Posty: 3728
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 06 Cze, 2008   

Maziek, ukłony... zdjęcia robisz faktycznie głową! Fajne, szczególnie drugie!

[ Dodano: Pią 06 Cze, 2008 15:33 ]
Niby troszke ciemne, niby gałąź, ale coś w nim jest!
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Pią 06 Cze, 2008   

Dzięki arietiss.

Złe oczy...

 
 
heding 
Entuzjasta


Pomógł: 2 razy
Posty: 601
Wysłany: Pią 06 Cze, 2008   

a mi podoba się 4 ... :smile:
 
 
palindrom 
Optyczny
inaczej



Pomógł: 23 razy
Posty: 1144
Skąd: Wrocław, PL
Wysłany: Pią 06 Cze, 2008   

Mi też się podoba czwarte (najbardziej ;) ).
Dość miękki bokeh - taki lubię - może dlatego :mrgreen:
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Pią 06 Cze, 2008   

Mam troche lepsze zdjęcie mojego śpiewaka... płochliwy jest!

 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 08 Cze, 2008   

Wszyscy oglądają teraz Roberta K. ścigającego się w Kanadzie, tymczasem przemycę więc ptaki, które udało mi się złapać dziś podczas spaceru z dziećmi...



Ten drugi niestety słaby, a szkoda, bo długo pozwalał sobie towarzyszyć, ale niestety trzymał się prawie cały czas w cieniu...


[ Dodano: Nie 08 Cze, 2008 22:48 ]
Z okazji zakończenia meczu, w którym dwa gole strzelił jeden Polak, ale polska drużyna mimo to przegrała :) , wrzucam prawdziwie wiosenne zdjęcia, ilustrujące gdzie poszło nasze zwycięstwo. Poszło się:



 
 
arietiss 
Optyczny
arietiss



Pomógł: 10 razy
Posty: 3728
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 09 Cze, 2008   

Ja też wstawię kilka zdjęć ptaszków pstrykniętych podczas spaceru z dziećmi. Choć to tylko wróbelki, to jednak pełne uroku! Na dwóch drzewkach nieopodal wprost się od nich roiło...









Naszym się nie udało, ale na osłodę chociaż ptaszki dzisiaj dopisały...
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Pon 09 Cze, 2008   

Komor ekstra, chyba byłes b. blisko (mowa o ptaku),

Cytat:
[ Dodano: Nie 08 Cze, 2008 22:48 ]
Z okazji zakończenia meczu, w którym dwa gole strzelił jeden Polak, ale polska drużyna mimo to przegrała :) , wrzucam prawdziwie wiosenne zdjęcia, ilustrujące gdzie poszło nasze zwycięstwo. Poszło się:


Wąchać kwiatki?!

arietiss fajny jest ten drugi i ostatni "napuszony" - to żółtodziób, który ledwo co z gniazda wyfrunął...
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 15 Cze, 2008   

Czapla złapana dzisiaj podczas warsztatów z Pstrykaczem i Mavierkiem, wały nad Odrą, Wrocław.
(Wszystkie zdjęcia: Canon 400D)

EF 70-200/4L + Kenko TC 1.4, 280 mm, 1/250 s, f/5,6, ISO 200


A tu wróbelek, którego udało mi się złapać obiektywem 100-400/4.5-5.6L IS kolegi Pstrykacza.

EF 100-400/4.5-5.6L IS, 400 mm, 1/400 s, f/5,6, ISO 400


I parę innych złapanych „pompką”. Niestety warunki oświetleniowe nienajlepsze, ale obecność stabilizacji ratowała jakoś sytuację.

EF 100-400/4.5-5.6L IS, 400 mm, 1/200 s, f/5,6, ISO 400, AF nieco chybił, pewnie za ciemno dla puszki 400D


EF 100-400/4.5-5.6L IS, 400 mm, 1/100 s, f/5,6, ISO 400, poruszone nieco albo AF chybił


Kaczuchy wyszły bardzo ostre:

EF 100-400/4.5-5.6L IS, 400 mm, 1/400 s, f/5,6, ISO 400


EF 100-400/4.5-5.6L IS, 310 mm, 1/400 s, f/5,6, ISO 400
Ostatnio zmieniony przez komor Nie 15 Cze, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Nie 15 Cze, 2008   

.... straszna przeżyleta to 100-400 przegina pałe.... komor, który robił dobre zdjecia, z tym szkłem wymiatające foty zrobił...

Proponuję zrobić ściepe na szkło dla komora!!
 
 
k1caj_ns 
Optyczny



Pomógł: 5 razy
Posty: 1138
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Nie 15 Cze, 2008   

No faktycznie bardzo ostre. Też mam to szkiełko i takich ostrych ptaszków z ręki jeszcze nie złapałem :razz: Mógłbyś komor podać czasy do tych zdjęć?
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Nie 15 Cze, 2008   

k1caj_ns napisał/a:
Mógłbyś komor podać czasy do tych zdjęć?

Exify zostawił...
 
 
k1caj_ns 
Optyczny



Pomógł: 5 razy
Posty: 1138
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Nie 15 Cze, 2008   

No fakt nie popatrzyłem thx.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 15 Cze, 2008   

Dla wygody czytających dopisałem do poprzedniego postu dane o obiektywach i parametrach. A tu dwa cropy 1:1 z kaczuch, nieostrzone. Fajnie to wyszło, choć światło było pogrzebowe to pompka dała radę. Ale i tak mi się nie spodobała... :)



 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 15