Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Aparat do 1300zł
Autor Wiadomość
P3t3r 
Nowy


Posty: 18
Wysłany: Wto 01 Kwi, 2008   

Dzięki, prawie przekonałeś mnie do kupna. Pytam jeszcze, bo piszecie, że jak się wykonuje zdjęcia tylko w formacie JPEG to lepiej kupić G7... Czy bardzo za mocno wyostrza te JPEGi czy nie ma dużej różnicy między innymi?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Dingo 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 103
Skąd: Silesia
Wysłany: Wto 01 Kwi, 2008   

P3t3r napisał/a:
Dzięki, prawie przekonałeś mnie do kupna.


P3t3r, ja Cię wcale nie przekonuję - tylko odpowiadam na Twoje pytania.. choć pewnie trochę subiektywnie ;)

Starszy G7 i nowszy G9 są dość podobne cenowo. Wiem, że w teście G9 na optyczne.pl opisane "wyostrzanie jpegów" mogło Cię przestraszyć, ale dla przeciętnego użytkownika (który nie ma bezpośredniego porównania z całą gamą innych modeli kompaktów ;) ) nie będzie to aż tak istotne (zauważalne), zapewniam Cię.

Co więcej, G7 nie wyostrza jpegów tak jak G9, ale nie ma też trybu RAW - a to w moim odczuciu jest istotny minus. W G7 można go co prawda aktywować nieautoryzowanym softem, ale pamiętaj o konsekwencjach (gwarancja!). Natomiast w G9 przy ważniejszych zdjęciach będziesz mógł zawsze przejść na RAW, który wbrew pozorom aż tak skomplikowany / czasochłonny w obróbce nie jest jak się wielu początkującym wydaje - a warto go czasem (nawet amatorsko) zastosować z racji końcowych efektów.

Ostateczną decyzję musisz podjąć sam...
Trzymam kciuki! :)
 
 
P3t3r 
Nowy


Posty: 18
Wysłany: Wto 01 Kwi, 2008   

Może źle się wyraziłem! zachęciłeś mnie do kupna! Wg mnie g9 nie ma godnego konkurenta wsród kompaktów. Gdyby taki się znalazł, może bym się jeszcze zastanowił. Jest w nim wyjątkowo mała ilość szumów co mnie cieszy. Gdyby ktoś miał jeszcze propozycje to pisać :) Do 1400zł. Ale chyba G9 wygrywa.

I jeszcze z innej beczki
Można zdjęcia RAW konwertować bezstrartnie do JPEGów?
 
 
qadest1 
Rozmowny
Mały czarny Olek ;)



Pomógł: 4 razy
Posty: 341
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: Wto 01 Kwi, 2008   

P3t3r napisał/a:
I jeszcze z innej beczki
Można zdjęcia RAW konwertować bezstrartnie do JPEGów?


RAW-u nie przekonwertujesz bezstratnie do JPEG-a gdyż z założenia format JPEG jest rodzajem kompresji (polączonej kompresji stratnej i bezstratnej), kompresji - czyli siłą rzeczy, przy choćby minimalnej kompresji bezstratnej jakieś okrojenia w konwertowanym RAW-ie muszą wystąpić :(
JPEG to taki standart kompresji w grafice jak mp3 w muzyce, czy MPEG - w wideo - niby wszystko ok, ale... ;)
 
 
Dingo 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 103
Skąd: Silesia
Wysłany: Sro 02 Kwi, 2008   

P3t3r napisał/a:
Może źle się wyraziłem! zachęciłeś mnie do kupna! Wg mnie g9 nie ma godnego konkurenta wsród kompaktów. Gdyby taki się znalazł, może bym się jeszcze zastanowił. Jest w nim wyjątkowo mała ilość szumów co mnie cieszy. Gdyby ktoś miał jeszcze propozycje to pisać :) Do 1400zł. Ale chyba G9 wygrywa.

I jeszcze z innej beczki
Można zdjęcia RAW konwertować bezstrartnie do JPEGów?


P3t3r, do tego co napisał qadest1 dorzucam Ci jeszcze link: http://pl.wikipedia.org/wiki/RAW

RAW to rodzaj cyfrowego negatywu, a jpeg to coś w rodzaju cyfrowej odbitki. Oczywiście z plików RAW możesz "wywoływać" jpegi wielokrotnie i na różne sposoby... bez uszczerbku dla samych RAWów. Takie eksperymentowanie jest bardzo ciekawe i pouczające ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14