Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Światło kontra stabilizacja
Autor Wiadomość
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19880
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 30 Mar, 2008   Światło kontra stabilizacja

Dzisiaj zrobiłem zdjęcie ilustrujące czemu lepiej mieć lepsze światło, a nie stabilizację w obiektywie. Przyda się do tłumaczenia nowicjuszom :D

_MG_7256.jpg
Wio koniku!
Plik ściągnięto 11917 raz(y) 247,34 KB

 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Nie 30 Mar, 2008   

walnąć winiete i mroczny styl i jest super zdjęcie!
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19880
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 31 Mar, 2008   

Tak może być? Czy masz inną wizję? :D

_MG_7256.jpg
Plik ściągnięto 11825 raz(y) 332,28 KB

 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Pon 31 Mar, 2008   

raczej coś w stylu czegoś dziwnego :P Proszę uszanować moje 15 sek roboty.

_mg_7256_277.jpg
Plik ściągnięto 11840 raz(y) 258,06 KB

 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pon 31 Mar, 2008   

Komor, obok mogloby byc jeszcze zdjecie takie samo, ale dzieciak zamrozony w bezruchu. Tak dla porownania. A Kolega Mavierk zepsul zabawe :lol: Po takiej drobnej obrobce to zdjecia moze miec to "cos" w sobie.
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Wto 01 Kwi, 2008   

Komor, czy zrobiłeś też zdjęcie dziecku PO zejściu z tej wytrząsarki?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19880
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 03 Kwi, 2008   

Maziek, po zejściu z wytrząsarki wszystko było z Jagódką w porządku, czyli poszła zjeżdżać ze zjeżdżalni głową w dół... :D
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Pią 04 Kwi, 2008   

:mrgreen:
 
 
sławek_38 
Rozmowny



Pomógł: 9 razy
Posty: 441
Skąd: Lublin
Wysłany: Sob 12 Kwi, 2008   

komor napisał/a:
Dzisiaj zrobiłem zdjęcie ilustrujące czemu lepiej mieć lepsze światło, a nie stabilizację w obiektywie. Przyda się do tłumaczenia nowicjuszom


Wszystkow porządku a teraz Komor rozwiń temat: dlaczego tu chodzi o światło kontra stabilizację? Czy w obiektywie nie można jej wyłączyć i zrobić takiego samego zdjęcia? No bo na zdrowy rozum to z obiektywem ciemniejszym można właśnie taką fotkę uzyskać bo cza się wydłuży np dla przesłony 8, a jeżeli to samo zrobimy jasnym 2,8 to czas skrócimy i właśnie sama się ta stabilizacja znajdzie tam gdzie jej nie ma - czyż nie tak? Bo jeżeli chodzi o coś innego to bym poprosił o wyłożenie kawy na ławę (prosi początkujący)
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 12 Kwi, 2008   

To może ja napiszę:
Otóż wydłużenie czasu w obiektywie ze stabilizajcą pozwoli nam rozmyć obiekty w ruchu nie rozmywając całości obrazu łącznie z tłem ( stabilizacja osi optycznej).
Skrócenie czasu w obu obiektywach ( z VR/IS i bez tego) zamrozi- pozwoli uzyskać ostrzejszy obraz- cały kadr.
Chodzi o to że jasne szkiełka pozwalają skrócić czas bez obawy o nie doświetlenie ( oczywiście mowa o Obiektywie jasnym (np f/2.8 ) kontra obiektywie "standardowym/kitowym" (ze światłem <f/4 ) ze stabilizacją
 
 
sławek_38 
Rozmowny



Pomógł: 9 razy
Posty: 441
Skąd: Lublin
Wysłany: Sob 12 Kwi, 2008   

mnich napisał/a:
Chodzi o to że jasne szkiełka pozwalają skrócić czas


no a czy tu w przypadku fotki Korafa nie chodziło o coś wręcz przeciwnego - wydłużenie czasu żeby taki ruch można było nie zamroźić ale rozmyć? Czy tu nie ma sprzeczności. Na tym kadrze gdyby Koraf np zrobił fotkę przy 1/20, to samo można by zrobić powiedzmy ze stabilizacją i czasem 1/10 czyli dziecko kołyśnie się powiedzmy 2 razy więcej a ruch też będzie rozmyty ale dalszy plan się nie poruszy.

[ Dodano: Sob 12 Kwi, 2008 ]
Przecież przy 1/1000 tego nie zrobił, a patrząc na bardzo małą głębię ostrości przesłony 2,8 też być raczej nie mogło tylko może z 8?
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 12 Kwi, 2008   

No myśle że sam sobie odpowiedziałeś teraz :)
Zacytuje jeszcze raz siebie: Otóż wydłużenie czasu w obiektywie ze stabilizajcą pozwoli nam rozmyć obiekty w ruchu nie rozmywając całości obrazu łącznie z tłem ( stabilizacja osi optycznej).

[ Dodano: Sob 12 Kwi, 2008 ]
Kolega komor oczywiscie nie podpisał zdjęcia bo po co. ;) Przysłona 22 czas 1/8s
rozmyty ruch i łądny ostry drugi plan.
Jasny obiektyw pozwoliłby nam uchwycić ładny portret dziecka ( więcej światła pozwala znacznie skrócić czas ekspozycji )

[ Dodano: Sob 12 Kwi, 2008 ]
Myśle że komor powinien sie stawić do tablicy. Bo koment do zdjęcia jest bardzo mylący.
 
 
sławek_38 
Rozmowny



Pomógł: 9 razy
Posty: 441
Skąd: Lublin
Wysłany: Sob 12 Kwi, 2008   

Ale ja chyba tematu postu nie rozumię, wydaje mi się, że Komor chciał właśnie taki efekt uzyskać, przecież robił to szkłem sigmą 2,8 pewnie, krótka ogniskowa. Więc pewnie robił ze statywu albo super trzymał. A gdyby miał stabilizację to zrobiłby z ręki bez potrzeby statywu. Więc dlaczego pisze że lepsze światło od stabilizacji? Gdyby to miał być portret z dzieckiem nieruchomym tobym się zgodził.
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 12 Kwi, 2008   

namieszał nam kolega Komor. Sławku otwórz i zapisz zdjęcie komora ( to pierwsze) na dysku i podglądnij dane exif'u
 
 
Marian 
Optyczny


Posty: 1467
Wysłany: Nie 13 Kwi, 2008   

komor napisał/a:
Dzisiaj zrobiłem zdjęcie ilustrujące czemu lepiej mieć lepsze światło, a nie stabilizację w obiektywie.
To chyba za daleko idące uproszczenie.

Najlepszą stabilizacją jest statyw.
Poza tym obiektyw może mieć lepsze światło ale gorszą jakość obrazu od takiego z gorszym światłem.
Na czym nam zależy?
Czy zależy nam na jak najlepszej jakości obrazu? Jeśli światło jest bardzo dobre ale kiepska jakość przy najmniejszej przysłonie?
Może się okazać, że obiektyw o gorszym świetle będzie miał najlepszą jakość przy mniejszej przysłonie itd.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 14