Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Propozycja moderacji wątków zdjęciowych
Autor Wiadomość
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 05 Kwi, 2015   

Jak widać ciężko będzie o konsensus, skoro zaczyna się już zaogniać wymiana personalna. Ja generalnie już się trochę pogubiłem, ale skłaniam się do tej opinii, że próby skomplikowania systemu nie pomogą, bo głównym problemem jest mała ilość osób wrzucających zdjęcia i je komentujących, a to po skomplikowaniu systemu i utrudnieniu dostępu może tylko zmaleć, a nie urosnąć.

Wróćmy może na chwilę do początku, czyli stwierdzenia, że za dużo jest wstawianych knotów. Czy ograniczać to, a jeśli tak, to jak. Poczekalnie i inne formy sita są zbyt skomplikowane, mogą odstraszać jeszcze bardziej niż surowe, czasem gburowate i zdawkowe oceny, jakie obecnie mamy. Od tego ubędzie nowych, czyli znowu lądujemy w TWA.

Może w takim razie wprowadzić mechanizm umożliwiający usuwanie ewidentnych i powtarzalnie wstawianych gniotów? Analogiczny do ostrzeżeń i banowania użytkowników naruszających regulamin. Czyli ktoś, to parokrotnie wstawi słabe zdjęcie, nie robi postępów i ignoruje krytykę (lub się na nią obraża) może zostać przez Świętą Kapitułę skierowany na przymusową banicję, skazany na usunięcie z wątków słabych prac lub coś podobnego? Tylko tą Kapitułą nie mogą być moderatorzy, a raczej jakieś grono wyłonione spośród TWA, tfu, chciałem powiedzieć: spośród aktywnych uczestników forum.

Idziemy w tę stronę?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Nie 05 Kwi, 2015   

Zawsze to coś. A nie da się nic zrobić w stronę ograniczenia zdjęć w głównej galerii? Nabicie iluś tam postów to słaba rekomendacja umiejętności foto...
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Nie 05 Kwi, 2015   

Lepiej dostawcie drugi pasek dla oceniającyego /lajkującego się (punktującego się jak w Plener 321! czy Wirtualne Plenery ?) TWA choćby nawet nad już istniejącym "Ostatnie zdjęcia"
...i niech będzie dodatkowa punktowana galeria.

komor napisał/a:
Może w takim razie wprowadzić mechanizm umożliwiający usuwanie ewidentnych i powtarzalnie wstawianych gniotów? Analogiczny do ostrzeżeń i banowania użytkowników naruszających regulamin. Czyli ktoś, to parokrotnie wstawi słabe zdjęcie, nie robi postępów i ignoruje krytykę (lub się na nią obraża) może zostać przez Świętą Kapitułę skierowany na przymusową banicję, skazany na usunięcie z wątków słabych prac lub coś podobnego?

-też mogą poczuć się tym urażeni i dać nogę
Za pisanie bzdur -ewidentnych nieprawd i nie uczenie się w tematach technicznych też chcesz rozdawać zakazy pisania?
[jak to piszę uświadamiam że coraz mniej mnie to obchodzi]
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Nie 05 Kwi, 2015   

dcs, mało Cię to obchodzi, ale nie przeszkadzało to wejść z buciorami w temat z docinkami osobistymi...
 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 48 razy
Posty: 935
Skąd: Józefów
Wysłany: Nie 05 Kwi, 2015   

komor napisał/a:
Może w takim razie wprowadzić mechanizm umożliwiający usuwanie ewidentnych i powtarzalnie wstawianych gniotów? Analogiczny do ostrzeżeń i banowania użytkowników naruszających regulamin. Czyli ktoś, to parokrotnie wstawi słabe zdjęcie, nie robi postępów i ignoruje krytykę (lub się na nią obraża) może zostać przez Świętą Kapitułę skierowany na przymusową banicję, skazany na usunięcie z wątków słabych prac lub coś podobnego? Tylko tą Kapitułą nie mogą być moderatorzy, a raczej jakieś grono wyłonione spośród TWA, tfu, chciałem powiedzieć: spośród aktywnych uczestników forum.

Idziemy w tę stronę?


Jestem za. I podobnie jak mozer byłbym za tym, żeby galeria była bardziej ograniczona.

Jakby już powstała taka Kapituła, to teoretycznie mogłaby też wybierać najlepsze zdjęcia z wątków do galerii. Da radę w ten sposób?
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Nie 05 Kwi, 2015   

Generalnie na początku można by rzeczywiście do galerii wstawiać zdjęcia, przy których w wątku widać, że się podobają. I tak musicie Panowie Moderatorzy przeglądać te wątki ;)
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Nie 05 Kwi, 2015   

mozer napisał/a:
dcs, mało Cię to obchodzi..
dcs napisał/a:
Za pisanie bzdur -ewidentnych nieprawd i nie uczenie się w tematach technicznych [-]coraz mniej mnie to obchodzi]

mozer napisał/a:
... ale nie przeszkadzało to wejść z buciorami w temat

mozer napisał/a:
Zaproponuj może coś konstruktywnego, co będzie sprzyjało podniesieniu poziomu prac.

mozer napisał/a:
z docinkami osobistymi...

dcs napisał/a:
Wysłany: Dzisiaj 13:28
fatman napisał/a:
personalnych "wycieczek" pod moim adresem.
Przypomnę, że jest to wątek dotyczący moderacji watków zdjęciowych.

sam zacząłeś wycieczki personalne, ale odwagi ci nie starczyło na napisanie o kogo chodzi.
Sam też zacząłeś o sprzęcie:
fatman napisał/a:
Wysłany: Czw 02 Kwi, 2015 12:54
To co bardzo się rzuca w oczy na tym forum to poziom dyskusji o sprzęcie.
Niejednemu tu nobla z fizyki by dać - tak się zna. Wielu ludzi jest mistrzami teorii, fresneli, Nyquistów, wzorów, krążków rozproszenia, bokehów i innej cholery... a jakoś zdjęć ich nie widzę.
Będą się spierac i opluwać na temat sprzętu a... w ręce go nie trzymali lub tylko oglądali w sklepie.
Zdjęcia Panie i Panowie! Pokażcie zdjęcia! Ale nie tablic laboratoryjnych czy innych checkerów.

kontynuacja http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=26903

Mój pierwszy post w tym temacie "04 Kwi, 2015 23:56"
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 05 Kwi, 2015   

dcs napisał/a:
Za pisanie bzdur -ewidentnych nieprawd i nie uczenie się w tematach technicznych też chcesz rozdawać zakazy pisania?

Jesteś na tyle długo na forum, że powinieneś wiedzieć, że zawsze byłem temu przeciwny.

mozer napisał/a:
nie przeszkadzało to wejść z buciorami w temat z docinkami osobistymi...

No już nie przesadzajmy z tymi docinkami. Moim zdaniem to wyłożenie kawy na ławę, bez ogródek, nie pierwszy raz na tym forum. Dajmy już temu spokój.

mozer napisał/a:
A nie da się nic zrobić w stronę ograniczenia zdjęć w głównej galerii? Nabicie iluś tam postów to słaba rekomendacja umiejętności foto...

ryszardo napisał/a:
Jakby już powstała taka Kapituła, to teoretycznie mogłaby też wybierać najlepsze zdjęcia z wątków do galerii.

mozer napisał/a:
Generalnie na początku można by rzeczywiście do galerii wstawiać zdjęcia, przy których w wątku widać, że się podobają.

Ten kierunek mi się podoba. Można zmienić zasady udzielania wejścia do galerii. Z dostępnych już mechanizmów w silniku forum mamy głosowanie, można więc urządzać głosowania o przydzielenie galerii na wniosek osoby zainteresowanej/Kapituły/ludu. Opcje / / / do przedyskutowania.
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Nie 05 Kwi, 2015   

komor napisał/a:
No już nie przesadzajmy z tymi docinkami. Moim zdaniem to wyłożenie kawy na ławę, bez ogródek, nie pierwszy raz na tym forum. Dajmy już temu spokój.


Ale nie musiał się wtrącać z czymś takim jak o czym innym rozmawiamy...
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Nie 05 Kwi, 2015   

A tak z ciekawości,
które zdjęcia byś wywalił? http://forum.optyczne.pl/album.php
Jakoś nie widzę tu nowych, których napływ jest w interesie forum.

Zmniejszenie dostępności ma zwiększyć atrakcyjność galerii?
Dla kogo?
(wszyscy wiemy że jest wiele lepszych miejsc do prezentacji zdjęć)
Chcecie się kisić w swoim paru- parunastu osobowy gronie?

Nie podniesie też to poziomu prac mz.
Nikogo do tego w ten sposób nie zmotywujesz.
Mam wrażenie że chodzi tylko o wycięcie "chłamu"
...i paru osób przy okazji
i wielu którzy tu wpadną i zaraz potem dadzą nogę.

Czy aby dostęp do galerii nie jest tylko dla TWA (i na jego wniosek)?

BTW T.B. swoich baniek do galerii nie wrzucił.
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Nie 05 Kwi, 2015   

dcs, napisałem już raz - zaproponuj wreszcie coś konstruktywnego, a nie tylko wszystko negujesz.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Nie 05 Kwi, 2015   

mozer, Temat jest wydzielony z wątku.
Ty widzisz problem w "wszechobecnym chłamem" -jakość kosztem ilości zdjęć,
a
komor napisał/a:
bo głównym problemem jest mała ilość osób wrzucających zdjęcia i je komentujących,


Myślisz że da się to pogodzić?

Czy (zakładając że komor ma rację) ograniczenie dostępu nie będzie gwoździem do trumny prezentacji zdjęć tutaj?

...a jak źle definiuje problem to mz skończy się jak napisałem w poprzednim poście.

Na innych polskich forach nie bryluję :wink: ale jak zaglądałem
to tam fotki są lepsze.
Tak szczerze: dużo lepsze.

Wątpię aby tamtejsi forumowicze tu się przenieśli.

Będąc początkującym z N na pewno bym tu nie siedział (pamiętacie kto wyjaśnił problemy z D750?).
Na CB dawno nie zaglądałem, ale też tam było ciekawiej...
Gdzie indziej widziałem artykuły jak polepszyć fotki ze smartka.
[zaraz Arek się spyta: to co tu robisz? :wink: ]
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Pon 06 Kwi, 2015   

Z ciekawości wszedłem na forum nikoniarze.pl i od razu - w jednym z wątków fotograficznych - rzucił mi się w oczy przyklejony temat "Zasady Umieszczania Zdjęć Na Forum - Ważne !!!"
Oprócz wskazówek technicznych, tylko takie coś tam jest (pogrubienia i podkreślenia moje):
Cytat:
Komentowanie:
1. Oceniaj zdjęcie a nie fotografa
2. Nie rób żadnych wycieczek osobistych...zamiast napisać – ty robisz kiepskie zdjęcia – napisz – to zdjęcie jest kiepskie ponieważ...
3. Nie mścij się na autorze za jego negatywne oceny, oceniaj zdjęcie a nie swoja sympatie, co do osoby fotografa
4. Jeśli chcesz zejść z tematu to tylko, jeśli to będzie małe nieistotne wtrącenie, jeśli istnieją duże szanse ze skierujesz dyskusję w zupełnie nowym kierunku, ale już nie związanym z tym zdjęciem to załóż oddzielny watek i odnieś się w nim to tego zdjęcia, jeśli to konieczne.
6. Jeśli nie masz nic do powiedzenia to nie pisz. Jeśli nie wiesz co powiedzieć, z pisaniem wstrzymaj się aż będziesz wiedział, jeśli odczuwasz negatywne emocje, wstrzymaj się z komentarzem i wróć do zdjęcia jak ochłoniesz...
7. Nie pisz na siłę...jeśli nic mądrego nie przychodzi Ci do głowy, pamiętaj, że milczenie jest złotem...
8. Jeśli zdjęcie, jego tematyka lub postawa autora Cię bulwersuje, omiń ten wątek, a jeśli już musisz się wypowiedzieć, staraj się w komentarzu wytłumaczyć swoje emocje zachowując maksimum dobrego wychowania
9. Jeśli cokolwiek skłania Cię do złamania któregokolwiek z powyższych punktów to najlepiej przejdź do następnego wątku

W kolejnym wątku - przyklejony temat, a w nim (to tylko fragment):
Cytat:
Komentarze skrótowe, monosylabowe i inne typu, „bdb”, „JW”, „dobre”, „takie se”, „Super, gratki.”, „Miód”, „rewelacja”, „Smakowite” itp. będą kasowane jako nic niewnoszące. Jeżeli nie masz nic mądrego do powiedzenia, lepiej milcz.

Odnoszę wrażenie - może się mylę, bo to tylko dwa przypadkowe wątki - że nie wymyślili tam jeszcze "cenzury estetycznej", za to stanowcze "NIE" mówią temu, co Masza nazywa pierdnięciami i beknięciami komentujących. Myślę też, że w "Zasadach" (patrz pierwszy cytat) zawarta jest próba zapobieżenia formom komentowania typowym dla towarzystw wzajemnej adoracji.
 
 
nienietaktak
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Kwi, 2015   

T.B., "No jasne - miszczu się odezwał. Od oszpecania kobiet :D "
poznajesz to? jeżeli tak, to może najpierw zrób porządek ze sobą.
fatman, jeżeli już tu piszę, to chciałbym przecztać Twoje wyjasnienie do definicji "pasztet" i co miałes na myśli.
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 06 Kwi, 2015   

T.B., nareszcie jakaś sensowna i pokazująca kierunek wypowiedź. Podoba mi się.
nienietaktak, przepraszam za to słowo. Emocje mnie poniosły. Nie powinienem się tak wyrażać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16