Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Propozycja moderacji wątków zdjęciowych
Autor Wiadomość
nienietaktak
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Kwi, 2015   

maziek napisał/a:
Myślę, że byłoby więcej komentarzy, gdyby więcej zdjęć "wyjechało" na stronę główną. W galerii jest jakiś ruch, czasami lewą ręką, czasami prawą, ale jednak ktoś coś tam napisze. Może więc dodać linijkę, na która będą trafiały ostatnio wstawione zdjęcia? Może wówczas ci, którzy nie zawsze mają czas przelecieć wszystkie tematy - skrobnęliby coś? Taka propozycja.

Prawda
90s napisał/a:
Mniej tych działów i na zasadzie oceniania.
Zdjęcia z wysoką notą automatycznie pojawiałby się w galerii na stronie głównej a nie jak teraz że każdy kto ma ponad 100 czy tam 1000 postów z miejsca wrzuca sobie co chce.

Druga prawda
Połączyć to i mamy gotowy system
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Sro 01 Kwi, 2015   

komor napisał/a:
Czyli sugerujecie, że wiele osób może nie chcieć wrzucać swoich fot nie chcąc znaleźć się w kiepskim towarzystwie fot słabszych, tak?

Nie o to mi chodziło - raczej o niechęć poczynienia wysiłku we wrzucanie porządnie przygotowanego zdjęcia, które potem zniknie w morzu bylejakości...
Z drugiej strony obecny stan zachęca do wrzucania kolejnych fotek tego typu, bo 'co mi tam'.

Poza tym popieram propozycję, żeby w galerii pojawiały się zdjęcia wybrane z "naszych zdjęć", a nie żeby każdy wrzucał co popadnie. Mi od dawna to przeszkadzało.
Jakiś prosty mechanizm typu pro/kontra pod każdym zdjęciem pewnie by wystarczył.

Zastanawiam się też nad organizacją całego działu "Nasze zdjęcia". Może by go jakoś logiczniej uporządkować? Teraz są tu i wątki stworzone wg klucza tematycznego i stworzone wg klucza technicznego. Czy to na pewno konieczne?


komor napisał/a:
Moim zdaniem Forum Optyczne nie jest, nie było i nie będzie uznanym miejscem do prezentacji swojego dorobku fotograficznego,

No ale czym ma być? Zrzutem wszystkiego co użytkownicy mają pod ręką?

Jest tu też parę wątków, w których istotniejsze jest CO jest na zdjęciu, a nie jaką wartość prezentuje samo zdjęcie. Zważywszy, że to nie jest portal o innych hobby, ale o fotografowaniu, to jednak bym z tym walczył. ;)
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Sro 01 Kwi, 2015   

Moje porządnie przygotowane zdjęcie zniknie w oceanie bylejakości!
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Sro 01 Kwi, 2015   

maziek, trochę poetyckości a lud nie rozumi ;)
 
 
masza 
Optyczny



Posty: 1399
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro 01 Kwi, 2015   

O, jakie szczere wynurzenia oraz wyrazy troski o losy forum. :) To napiszę o sobie, co mi tam. Przestałam udzielać się na forum, bo swego czasu w wielu wątkach najczęstszymi komentarzami było "ojp", albo "bo tak chciał" lub też inne hermetyczne żarciki o pentaksie, czyli ani sprzętowe, ani fotograficzne teksty z d.u.p.y.
Nie robię wyśmienitych fotografii, aczkolwiek z elementarnego szacunku dla samej siebie uznałam, że nie chcę, by były generatorami tak cienkich komentarzy. No, rzekłam. :)
Weryfikowaniu zdjęć przez PT Moderację jestem przeciwna. Stawiam na pracę u podstaw, każdy da coś od siebie (mam na myśli i zdjęcia, i wysiłek w komentowaniu, i cierpliwość dla nowych użytkowników), a i nie będzie traktował wątków jak pojemniki na beknięcia, pierdnięcia czy ziewy.
Mamy fajny czas - wiosna, odrodzenie, pobudka do życia. Jeśli ktoś się zapisze na kierownika projektu, to chętnie dołączę jako aktywny element grupy wsparcia. :)

Tak po prawdzie napisałam to wczoraj, ale nie wstawiłam, uznawszy, że mam dotkliwy wytrysk żółci. Dzisiaj mogę dopowiedzieć tyle, że pomysł Maźka z główną jest bardzo fajny. Punktowanie, ocenianie, moderowanie, dopuszczanie i niedopuszczanie nie podoba mi się. Prowadzi donikąd. Moim zdaniem formuła forum jest dobra, tylko ludzie czasami zawodzą. A że są z gruntu wspaniali, zawodzą tylko chwilowo. :)

PS Gołosłowia nie lubię, więc wrzucam w krajobrazy zdjęcie z wyrypki sprzed kilku dni. Wydaje się ostre... :)
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sro 01 Kwi, 2015   

Powiedziałem komuś, że nie interesuje mnie udział w tej dyskusji. Ale czasem człowiek musi, bo inaczej się udusi:

Brawo Masza :!: :cool:
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 01 Kwi, 2015   

Palichy mnie już świeżbiły jak przeczytałem dziś po południu 3 strony tego wątku ale wziąłem głeboki oddech i zamknąłem klapę kompa.
Teraz widze, że masza zebrała wszystko w kupę nawet wiecej ńiż miałem napisać.
POPIERAM !

Dzięki!
 
 
Usjwo 
Optyczny



Pomógł: 25 razy
Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Czw 02 Kwi, 2015   

A to i ja sie dopisze, chociaz ostatnio, ani nie komentuje, ani nie wrzucam zdjec. Jakos tak brak czasu mnie troche dopadl i aparat troche sie kurzy.

Moderacja. Ja jestem absolutnie przeciwko moderacji zdjec!! Tego sie nie da zrobic sprawiedliwie, a juz na pewno nie jednoosobowo. Nawet jakby to byl super znany i doswiadczony fotograf-artysta. Z biegiem czasu wszyscy zaczeli by robic zdjecie "pod moderatora" i to juz bylaby katastrofa, zabiloby to roznorodnosc.

Komentarze. Tu niestety widac technicznosc forum. Jezeli cokolwiek sie pojawia (oprocz, jak to ladnie i trafnie ujela masza, pierdniec), to sa to typowo techniczne uwagi. "niepotrzebne przepaly", ostrosc nie w tym punkcie", "GO troche wieksze", "glowny motyw nie w zlotym punkcie", "ciecie niepoprawne" itp. Wiekszosc zdjec ktore osiagaja jakies sukcesy w kategorii "foto-art", nie przeszlaby nawet kwalifikacji na optycznych. Z drugiej strony jak nam sie pdoba to tylko "dobre" " gratki" itp. Jest technika, nie ma uczuc, ani w komentarzach, ani w zdjeciach, bo tego sie tu nie wymaga.

Forum. To ze umiera "galaz art" to widac :sad: Popatrzcie "Wirtualne plenery" ostatni post 1 stycznie 2014 (a i tak tylko dlatego ze filipinka40 dodala kilka komentrzy) "Plener321" 30 kwietnia 2013. Nawet "Skojarzenia-megasztafeta", ktora nie wymaga duzego wysilku, tylko przejzec szuflade, juz dwa miesiace nieaktywna. "Wspolne plenery fotograficzne" ratuja tylko foto-misje i zloty. Oddolnej inicjatywy brak. Gdzie sa grupy z Wroclawia, Warszawy i Lodzi (pozdrawoenia dla tych ktorym sie kiedys chcialo :grin: )? Czy juz wszyscy sie zestarzeli? Czy zyja w wirtualnym swiecie? Pamietacie foto-sztafety? W drugiej turze bylo tylu chetnych, ze samo ustalenie regulaminu zabralo kilka tygodni, a calosc trwala ponad rok. Ze tak nawiaze w zarmolalym stylu, kiedys to byly czasy :wink: . Sama zmiana spsobu wyswietlania zdjec, dodawanie punkatacji i ocen nie rozwiaze sprawy. Potrzebne sa nowe pomysly, projekty, coby tchnac troche zycia w zramolale towarzystwo wzajemnej adoracji :lol: .

Projekty. Wymyslmy kilka nowych foto-projektow i popracujmy nad nimi. Takich troche ambitniejszych, nie krotkich/szybkich i niekoniecznie opartych na rywalizacji. Takich gdzie trzeba troche popracowac i glowa, i nogami. Takich gdzie postepy beda mogly byc dyskutowane tu na forum na bierzaco (taka foto-sztafeta, nie spalniala jednak tego warunku :sad: ).

Deklaracja. Ja obiecuje zanagarzowac sie w nowe, sensowne pomysly, na ile czas, odleglosc i umiejetnosci mi pozwola. Mam tez jakies pomysly, ale jeszcze w fazie przemyslen, wiec nie bede jeszcze zdradzal. Puki co, sam na razie ugrzazlem w swoich wlasnych projektach foto i okolo-foto. Obiecalem sobie ze je skoncze, wiec je popycham... i napewno skoncze :grin: . Znajde jednak troche czasu na cos nowego. Pracujac w grupie jestesmy bardziej zmotywowani do dzialania, bo glupio opozniac innych. :lol:
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 02 Kwi, 2015   

Podoba mi się to, co proponuje 90s. Zdjęcia trafiają do poczekalni i jeśli są kiepskie, tam zostają. Fotografie, które się podobają, oglądający za pomocą kliknięcia w plusik, przenoszą je na główną. Nie ma tu moderacji, tylko proste - podoba się, lub nie. Nowa formuła, która może tchnąć odrobinę ożywczej świeżości, a która nie niszczy togo, co już jest.
 
 
degol 
Optyczny



Posty: 1710
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 02 Kwi, 2015   

Od prawie zawsze lubiłem pstrykać, po prostu rejestrowałem co widziałem :D
Chyba w 2009 r. kupiłem 1 lustro i przez zupełny przypadek trafiłem na to forum.
Na początek dostałem sporo porządnych, słusznych kopniaków technicznych ... gryzłem się z nimi jak gupi :D
Z czasem dojrzałem i zrozumiałem, że te opinie techniczne bardzo mi pomagają, przestałem z nimi walczyć, a zacząłem je odbierać jako pozytyw w odniesieniu do moich prac, za co dziękuję wszystkim chcącym się wypowiedzieć pod moimi dziełami :D
Z czasem zacząłem polecać innym to forum.
Osoby te przychodziły, ale równie szybko stąd odchodziły.
Nie bardzo rozumiałem te ich szybkie ucieczki.
Dla mnie technika zdjęcia ma duże znaczenie, choć do dziś dnia sporo mi brakuje, ale dzięki temu, że zwracam uwagę na niektóre aspekty techniczne, zdjęcie jednak ma jakiś kształt, formę wyrazu, a nie bajzel śmietnikowy.

Zaglądam na inne fora, ale tam mnie właśnie razi ta dowolność wrzutek, kluby wzajemnej adoracji, plusiki, polecane etc.
No jeszcze te polecane rozumie, bo dzięki temu naprawdę dobre prace wypływają na wierzch, są widoczne w gąszczu prac wyplusikowanych.

Pamiętam fajne czasy forumowych spotkań warszawskich, bo w tych brałem udział,. ale i tu się krzaczyło, krzaczyło przez pewnych ludzi, którzy wyżej srali niż poziom ich dupska.
Drwili, wyśmiewali przy tym dobrze się bawili, ale takie zagrywki powodowały, że inni się zrażali, odsuwali, znikali i tak też się stało z WMF.
Próbowałem to ciągnąć jeszcze przez chyba dwa sezony, ale się podałem.

forum optycznych fatyczni umiera, i nie od dzisiaj, nie od wczoraj, a od kilku już lat :(

Komor, pamiętam jak niegdyś "kłóciłeś" się z dwoma userami, którzy wstawiali głównie foto sportu.
Lubiłem ich fotografię, ale kiedyś zacząłeś z nimi drzeć łacha i oni podziękowali.
Mieli fajny poziom zdjęć, do tego dzięki ich reportażom można było przenieść się w wydarzenia jakie rejestrowali na arenach sportowych, można było poczuć atmosferę, ale już ich nie ma, a szkoda.

Nie chcę by był to jakiś zarzut względem twoich wypowiedzi, ale chcę pokazać, że tamtą dyskusję może było inaczej, spokojniej przeprowadzić, ale się nie udało.

Wiem od różnych innych początkujących tu użytkowników, że irytowały ich te ciągłe techniczne aspekty i dla tego nie czuli sie tu dobrze.
Wiem, że jeśli by docenili jednak komentarze czysto techniczne, to by wiele zyskali, a nie tracili.
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Czw 02 Kwi, 2015   

mozer napisał/a:
maziek, trochę poetyckości a lud nie rozumi ;)





Ja jestem przeciwny ocenianiu, w każdym razie takim, które dopiero by powodowało wyjęcie zdjęcia na stronę główną. W tej chwili zdjęcia w galerii mają czasem 1, czasem kilka komentarzy. Nie widzę racjonalnych przesłanek, aby zdjęcia z wątków nagle miały ich więcej. A chodzi o to (w moim pomyśle) aby więcej zdjęć było na głównej, bo to (może) wygeneruje większy ruch i zainteresowanie. Opieranie wyniesienia tych zdjęć na główną od liczby komentarzy to postawienie tego pomysłu na głowie - zdjęć na głównej nie będzie, bo nie ma komentarzy :) .

Poza tym przy małej liczbie komentarzy, na przykład obecnie na głównej mamy 0-8-6-6-11 to "ocena" będzie czysta statystyczna loterią. Zresztą to jest dość bogato obecnie, to 0-8-6-6-11, zwykle jest 2-3-1-0-2 np. :) . Nie każdy przecież jest takim masterem jak ja, że ma ponad 10 tysięcy wejść na jedno zdjęcie ;) .
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 02 Kwi, 2015   

maziek - trudno mieć pretensje, że komentarzy jest mało pod zdjęciami w galerii. Sam wiesz, że czasami po prostu nie ma co komentować.
Twoje komentarze są żartobliwe, fajne. Masz już tu wyrobioną markę :mrgreen:
No ale wszystkiego nie da się komentować. Jak skomentować zdjęcie jakiegoś paszteta, kedy się wie, że człowiek, który to zfotografowal darzy obiekt cieplym uczuciem... Nie chciałbyś chyba go zranić. Co innego martwa natura czy krajobrazy.

Przyczyną słabej "komentowalności" są sami wstawiający. Wstawi zdjęcie, numerek i... już. czeka co będzie.
Już kiedyś na "krajobrazowym" postulowałem, żeby autor napisał kilka zdań o swoim zdjęciu, caemu akkurat tak zrobił, co chciał pokazać, co wtedy myślał itp. To pozwoli ogldającym poczuć coś więcej niż tylko to co widać.
Zaraz ktoś powie, że zdjęcie powinno się samo bronić. Nie zgadzam się z tym poglądem.
Ja tam jak wstawiam coś do galerii to czuwam jak doktorant przy posterze na konferencji naukowej i odpowiadam na komentarze, bronie swojej fotki, wyjaśniam.

Teraz historycznie będzie. Zarejestrowałem się tu w 2008 i pamiętam jakie knoty wtedy robiłem. Potem podglądałem innych, krytykę przyjmowałem z pokorą i uczyłem się. Chciało mi się. Tę funkcję to forum w moich oczach spełnia. Można pokazać fotki w tematach i podyskutować. Oczywiście są agresywni goście (nawet starzy bywalcy) ale ignoruję ich i ich uwagi. Więćej poznałem ludzi fajnych niż niefajnych. :mrgreen:
To że ludzie odchodzą i przychodzą... to zjawisko normalne. mamy wolność to korzystamy.
Ludzie również po prostu nie mają czasu!!!

Każde forum ma swój trzon bywalców oraz grupę "wzajemnej adoracji". To normalne. Jest tak w każdym środowisku. Czytam jeszcze forum Olympusa. Tam też jest "grupa trzymająca forum".

To co bardzo się rzuca w oczy na tym forum to poziom dyskusji o sprzęcie.
Niejednemu tu nobla z fizyki by dać - tak się zna. Wielu ludzi jest mistrzami teorii, fresneli, Nyquistów, wzorów, krążków rozproszenia, bokehów i innej cholery... a jakoś zdjęć ich nie widzę.
Będą się spierac i opluwać na temat sprzętu a... w ręce go nie trzymali lub tylko oglądali w sklepie.
Zdjęcia Panie i Panowie! Pokażcie zdjęcia! Ale nie tablic laboratoryjnych czy innych checkerów.
Ostatnio zmieniony przez fatman Czw 02 Kwi, 2015, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Czw 02 Kwi, 2015   

Fatman, tu nie chodzi o pretensje :) . Świat jest jaki jest. W moim pomyśle chodzi tylko o to, aby lepiej wykorzystać potencjał, który jest. Tak krawiec kraje i tak dalej (żebym nie przekręcił, co staje ;) ). Skoro galeria generuje jakiś ruch - to wykorzystać to. Żadnych pretensji do nikogo :) . Wszyscy tu jesteśmy z miłości własnej :mrgreen: , a miłość to także, a może przede wszystkim, łzy i wyrzeczenia.

Łzy i wyrzeczenia!

 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 02 Kwi, 2015   

No to zwiększmy rozmiar galerii. Nie wiem jak na to aplikacja pozwala. Ale co to da?
Będą dwa rzędy fotek i co? Komentarzy przybędzie?
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 02 Kwi, 2015   

fatman napisał/a:
Będą dwa rzędy fotek i co? Komentarzy przybędzie?
Fakt...
Jednak wstawienie plusa uruchamia inny rodzaj aktywności, niż komentarz. Gdyby do galerii pod zdjęciem dodać możliwość oceny plusem/minusem... Podoba się pięciu osobom, nie podoba trzem. Teraz istnieje jedynie ilość odsłon, która wskazuje jedynie na zainteresowanie fotografią.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 15