Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Wujek_Pstrykacz
Wto 07 Kwi, 2015
Kompakt do 1500 zł (edycja 2015)
Autor Wiadomość
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 05 Maj, 2015   

Widzę Chris62, że z Panasonica, uwielbienie na Samsunga przeniosłeś :) Poza tym chyba pomyliłeś dział, bo bezlusterkowców też jest sporo mieszczących się w budżecie i posiadających lepszą jakość od NX300, a tu piszemy o kompaktach.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Chris62 
Entuzjasta


Pomógł: 8 razy
Posty: 665
Wysłany: Wto 05 Maj, 2015   

Wojmistrz napisał/a:
Widzę Chris62, że z Panasonica, uwielbienie na Samsunga przeniosłeś :) Poza tym chyba pomyliłeś dział, bo bezlusterkowców też jest sporo mieszczących się w budżecie i posiadających lepszą jakość od NX300, a tu piszemy o kompaktach.


Moje uwielbienie nie ma nic do obiektywizmu.
Gość marzy o jakości możliwie najlepszej no więc dlaczego nie?
Rozmiar podobny cena niższa a nawet jest możliwość wymiany szkła.
Do Samsunga są nawet w miarę płaskie zoomy 16-50 PZ.
O jakich to modelach piszesz w tej cenie? przypomnę, że to 20 MP nie 16 z micro 4/3 które jeszcze utraci nieco pikseli po obcięciu do 3:2.
No i dolicz jeszcze koszty optyki sam korpus to mało.
Owszem są inne Samsungi jeszcze tańsze ale nie mają przydatnych funkcji z NX300.
Na horyzoncie jest świetny NX500 więc teraz ceny NX300 będą dumpingowe.
 
 
undeniable 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Czw 07 Maj, 2015   

Cześć!

To mój pierwszy post na tym forum, a zawitałem tu ponieważ - jakżeby inaczej ;) - chcę kupić aparat.

Aparatu potrzebują do robienia zdjęć na wyjazdach i w codziennych sytuacjach. Będą to najczęściej krajobrazy, architektura, spotkania towarzyskie itp.

Na czym mi zależy:
- oczywiście dobra jakość zdjęć (dlatego szukam aparatu z większym niż standardowo sensorem oraz godzę się na mniejszy zoom)
- mały rozmiar
- dobra jakość kręconych filmów
- dobra jakość zdjęć w słabym oświetleniu (tu zdaje się również gra rolę duży sensor i jasny obiektyw)
- możliwość objęcia dużego kadru (krótka ogniskowa?)

Jestem amatorem dlatego zależy mi na dobrym trybie auto (zapewne większość zdjęć będzie robiony właśnie w ten sposób). Niemniej jednak jeśli kupię sobie fajny sprzęt, to na pewno spróbuję swoich sił w manualnym ustawieniu parametrów :)

Co sam znalazłem:
- Sony RX-100 Mk1 (ew. Mk2 jeśli warto) - duży sensor; jestem zaznajomiony z interfejsem aparatów Sony
- Fujifilm Finepix X30
- Panasonic Lumix DMC-LX7

Budżet ok. 1500 zł z możliwością ewentualnego powiększenia jeśli jest warto. Jest? Głównie chodzi mi tutaj o zasadność dopłacenia do RX-100 Mk2. Wychylany ekran kusi, ale czy ten aparat zrobi lepsze zdjęcia?
 
 
ralf58
[Usunięty]

Wysłany: Sob 09 Maj, 2015   Wybór nowego kompaktu

Witam,

Obecnie posiadam Canona S3, z którego jestem zadowolony, jednak ostatnio szwankuje zarządzanie prądem (po kilku zdjęciach pokauzuje wyczerpaną baterię, trzeba wyłączyć, włączyć i znów kilka zdjęć zrobię - testowane na różnych akumulatorach).
W związku z tym przymierzam się do zakupu nowego sprzętu. Budżet jaki mam to ok 1500 PLN - jeśli trzeba to go naruszę.
Fotografować będę głównie moją małą córeczkę oraz krajobrazy/zabytki. Jestem amatorem, w większości przypadków fotografuję na ustawieniach auto. Domyślam się, że lustrzanki nie potrafił bym wykorzystać.

Chciałbym, aby nowy aparat potrafił/miał:
- zamiast baterii akumulatorki AA/AAA - choć wiem, że to relikt przeszłości
- wifi,
- obrotowy ekran,
- robił dobre zdjęcia w automacie (w tym w pomieszczeniach),

Przeglądając sample podobały mi się te z aparatów Olympus XZ-2 oraz Sony RX-100.
Który z tych 2 do moich zastosowań byłby lepszy?
Przeglądałem też informację o Olympus Stylus 1 - czy on spełniłby moje wymagania?
Czy dokładając ok 600 pln do tego Stylus 1 poczułbym różnicę robiąc zdjęcia na auto?


Prośba o porady
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 09 Maj, 2015   

Stylus 1... a potrzeba ci takiej ogniskowej?
 
 
ralf58
[Usunięty]

Wysłany: Sob 09 Maj, 2015   

Cóż po tej wypowiedzi już zupełnie zobaczycie mój stopień zaawansowania - nie wiem. Nie wiem za co ona odpowiada niestety.
Za Stylus 1 przemawia również większy zoom - rzadko bo rzadko ale parę razy przydał mi się maksymalny w obecnym sprzęcie.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 09 Maj, 2015   

Zoom nie mówi prawie nic. To stosunek ogniskowych: krotności krótkiej w dłuższej, dlatego 70-210mm to zoom x3 tak samo jak np 18-55mm.
Ogniskowe w kompaktach są różne, ale zazwyczaj mówimy o ekwiwalencie ogniskowej, np jak w Stylus 1 ma 6.0–64.3mm co daje ekwiwalent 28–300mm dla filmu małoobrazkowego. XZ-2 ma ekwiwalent 28-112mm, a RX-100 28-100mm z czego ten ostatni ma większą matrycę co łącznie z obiektywem zapewnia najlepszą jakość zdjęć z wymienionej trójki.
 
 
ralf58
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Maj, 2015   

A jak ze zdjęciami w pomieszczeniach tego Sony? Jest kilka wersji, rozumiem, że im nowszy tym lepszy?
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Maj, 2015   

za grosze można kupić S2 http://www.ebay.pl/itm/Ni...=item2c9a6a735b

http://j.mp/1EZ6xPJ

albo J4 http://www.ebay.pl/itm/Ni...=item2ee0cec5d5

[ Dodano: Nie 10 Maj, 2015 11:01 ]
http://www.dpreview.com/r...794098360655737
 
 
adrianeo 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Nie 10 Maj, 2015   Kompakt do codziennych zdjęć jak i krajobrazów

Witam serdecznie,


Chciałbym abyście doradzili mi w wyborze aparatu do około 1500 zł w związku z tym że mój obecny staruszek canon a610 wyzionął ducha i jest mi potrzebny jakiś nowy aparat. To co oczekuje od aparatu:

-Obrotowy ekran
-Bardzo dobra jakość zdjęć
-Zoom nie musi być jakiś duży (mogę się przejść zamiast przybliżać), lepiej jak by był dosyć szeroki obiektyw aby panoramy mogły dobrze wychodzić , jak i w pomieszczeniach aby dało się zrobić zdjęcie
-Fajnie by było jak by dało się założyć filtry bez żadnych przejściówek/adapterów( chodzi mi tu np. o filtr polaryzacyjny)
-Zasilanie raczej na baterie
-Makro od 1 cm(chociaż to raczej już codzienność w razie czego dokupie raynox-a dcr-250)
-Nagrywanie filmów (ale raczej jako dodatek niż konieczny mus)
-Obiektyw fajnie by było jak by się zaczynał od f/2.8 albo i mniej .


Tak jak wyżej napisałem najbardziej zależy mi na jakości zdjęć tak żeby robiąc zdjęcia przy stole rodzinnym nie martwić się o szumy etc. to sam tyczy się przy robieniu zdjęć w górach/na wycieczkach (tutaj tak jak pisałem przydałby się szeroki kąt i jasny obiektyw)


Moje propozycje jak już się orientowałem to:

Lumix LX-7(niestety jego ekran jest nie obrotowy)
Lumix FZ-200 / Fujifilm FinePix S1 / Canon sx60 hs(chociaż raczej aż taki zoom nie jest mi potrzebny)

Z góry dzięki za wszystkie konstruktywne porady i propozycje.
 
 
adnaw 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Pon 11 Maj, 2015   

Witam,jestem tu nowa i proszę o pomoc,proszę nie tłumaczyć parametrów ,trochę to dla mnie ciemna magia jako wiekowej babci
chciałabym aparat do około 1200 zł'
dzieci,ptaki przyroda taki uniwersalny i raczej z wizjerem
polecono mi
Nikon COOLPIX i P530
,Sony Cyber-shot DSC-HX300 ,
Sony Cyber-shot DSC-H400 ,
Nikon Coolpix L830

może jakieś inne będę wdzięczna
 
 
Chris62 
Entuzjasta


Pomógł: 8 razy
Posty: 665
Wysłany: Pon 11 Maj, 2015   Re: Kompakt do codziennych zdjęć jak i krajobrazów

adrianeo napisał/a:


Tak jak wyżej napisałem najbardziej zależy mi na jakości zdjęć tak żeby robiąc zdjęcia przy stole rodzinnym nie martwić się o szumy etc. to sam tyczy się przy robieniu zdjęć w górach/na wycieczkach (tutaj tak jak pisałem przydałby się szeroki kąt i jasny obiektyw)


Moje propozycje jak już się orientowałem to:

Lumix LX-7(niestety jego ekran jest nie obrotowy)


Świetny kompakcik mam używam, ekran nie jest obrotowy ale za to jest do niego taki wizjer tylko niestety drogi.
W kwestii obrotowego ekranu to czy na pewno chciałoby Ci się nim obracać?

adrianeo napisał/a:


Lumix FZ-200 / Fujifilm FinePix S1 / Canon sx60 hs(chociaż raczej aż taki zoom nie jest mi potrzebny)


FZ200 to zupełnie inny typ aparatu w porównaniu do LX7 jest lepszym wyborem o ile chcesz fotografować coś z oddali natomiast przy stole i w szerokich ujęciach LX7 zyskuje dzięki większej matrycy lepszej dużo jaśniejszej optyce.
Najlepiej mieć obydwa...
adrianeo napisał/a:

Z góry dzięki za wszystkie konstruktywne porady i propozycje.


No coż najważniejsze to wiedzieć do czego i z jakimi wymaganiami.
Rozważ bezlusterkowego Samsunga NX300M z zoomem 16-50 albo naleśnikiem 16/F2,4.
Zawsze możesz dopiąć do niego tele (50-200)
Matryca DX prawdziwe 20 MP hybrydowy AF bardzo korzystna cena na dzień dzisiejszy.
przeciw jest tylko jeden i aż jeden aspekt - brak wizjera.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 11 Maj, 2015   

Chris62, dzień bez reklamy NX300 dniem straconym :)
 
 
adrianeo 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Pon 11 Maj, 2015   

Dzięki za odpowiedź,

Co do wykorzystywania obracanego ekranu to tak będą go wykorzystywać tym bardziej że tak jak mówiłem teraz jak miałem a610 to się do tego przyzwyczaiłem. I tak czy z góry czy z dołu jak robię zdjęcie to nie musiałem się gimnastykować żeby coś zobaczyć na wyświetlaczu tylko go sobie obracałem.

Co do wyboru aparatu to raczej wolałbym aparat z jaśniejszym obiektywem i z bardziej szerokim kątem , niż jakiegoś ultrazooma bo jego możliwości raczej nie wykorzystam a szeroki kąt przyda się w pomieszczeniu jak i podczas robienia zdjęć krajobrazom.

Więc może znajdzie się coś typu LX-7 tylko że z obrotowym ekranem?
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Maj, 2015   

http://www.optyczne.pl/19...msung_EX2F.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15