Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Super telezoom canon czy sigma?
Autor Wiadomość
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 09 Kwi, 2008   

70-200/4 plus oryginalny TC2 to nie jest dobry pomysł. Generalnie przy 70-200/4 polecam TC 1.4. Całkowitym praktycznym bezsensem jest robić zamiennik 100-400L poprzez dokupienie TC2 do wspomnianego przez Ciebie obiektywu. Po pierwsze o AF możesz zapomnieć, będziesz miał lepszą stabilizację, ale gorszą jakość optyczną i do tego minimalna przysłona to będzie f/8. Jak już się porywać na TC2 to tylko przy 70-200/2.8 (obojętnie z czy też bez IS). Można do wersji f/4 podłączyć TC2 Kenko, ale jego jakość jest naprawdę słabiutka i nawet sposób na obejście AF-u tutaj niewiele pomoże.
Moja praktyka jest taka, że posiadam zarówno 70-200/2.8 jak i 100-400L a na dokładkę do tego TC 1.4. Taki tam uniwersalny zestawik :wink:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






sławek_38 
Rozmowny



Pomógł: 9 razy
Posty: 441
Skąd: Lublin
Wysłany: Sro 09 Kwi, 2008   

Ale jak już 1,4 to jak dobrze czytałem i oglądałem co Komor na niemieckiej stronie pokazywał wybrać Kenko bo tańsze i tak samo dobre?
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 09 Kwi, 2008   

Wybrać Kenko bo tańsze i w praktyce niemal tak samo dobre. Ale cały czas chodzi o Kenko w najlepszej wersji PRO 300.
 
 
sławek_38 
Rozmowny



Pomógł: 9 razy
Posty: 441
Skąd: Lublin
Wysłany: Sro 09 Kwi, 2008   

Było dziś takie na allegro nowe za 395 ale po godzinie już go nie widziałem... :idea:

[ Dodano: Sro 09 Kwi, 2008 ]
O kurde, rano było kilka za 450 i już nie ma - idą jak woda w takiej cenie! Trzeba polować

[ Dodano: Czw 10 Kwi, 2008 ]
MM napisał/a:
100-400L a na dokładkę do tego TC 1.4


no a z tego tandemu jesteś MM zadowolony? Bo to 560 mm to już konkretna odległość. Da sie zdjęcia odlądać? Czy możesz wrzucić ze 2 (pewnie masz z 1000 :grin: )
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Sro 23 Kwi, 2008   

Ja mam pytanie o sigmę 50-500, jak się to sprawuje?

Szczerze to doszedłem do wniosku, że w zasadzie nie potrzebuję zuma tylko stałoogniskowca w okolicy 400-500, ale ceny mnie powalają (chyba że coś podpowiecie). Ta sigma ma jeszcze rozsądną cenę, jeno przysłona mnie martwi...
 
 
Allan 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 773
Skąd: USA-POLSKA
Wysłany: Sro 23 Kwi, 2008   

Jest jeszcze sigma 170-500 To jest chyba blizej tego czego szukasz i kosztuje 3/4 ceny 50-500
Sam jestem ciekaw opinii o niej bo o 50-500 juz pytalem i troche przeraza mnie te 50mm..

http://www.bhphotovideo.c..._f_4_0_6_3.html $999
http://www.bhphotovideo.c...6_3_APO_DG.html $769
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 24 Kwi, 2008   

Poczekajcie na Sigmę 150-500. Sigma 50-500 jest generalnie OK, ale przy takim słabym świetle będzie jej brakowało stabilizacji.
 
 
edip 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 86
Skąd: Herby
Wysłany: Czw 24 Kwi, 2008   

chyab ze masz matryce stabilizowana. nie jest to to samo ale lepsze niz zadne:) i powiem ze skuteczne. sam bylem tym faktem zdziwiony :) jesli matryca i jej stabilizacja mi odpowiada co by to bylo gdyby obiektyw ja posiadal :twisted:
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Czw 24 Kwi, 2008   

Dzieki wszystkim za odpowiedzi.
MM napisał/a:
Poczekajcie na Sigmę 150-500


A ptaszki ćwierkają, że ile trzeba czekać i jak bardzo będzie bolało?

Jest jeszcze tamron 200-500 mówią że lepszy od sigmy 170-500 szczególnie na długim końcu (a o to w końcu chodzi). Ale to wszystko ciemne. Wolałbym stały bez stabilizacji nawet ale jaśniejszy 2,8 czy choćby 4.

Jest jeszcze taka sigma: http://www.allegro.pl/ite...nie_nikon_.html

Tylko to manual, czyli jak zgaduję nie będę miał potwierdzenia ostrości?
 
 
Zygmunt 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Posty: 149
Skąd: Wadowice
Wysłany: Czw 24 Kwi, 2008   

Jak dołożysz telekonwerter TC2 to na końcu 70-200 4IS będziesz miał światło 8, a to już nieciekawie wygląda.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 24 Kwi, 2008   

maziek napisał/a:
Jest jeszcze taka sigma: http://www.allegro.pl/ite...nie_nikon_.html


Hm... Kremowo-biała Sigma z czerwonym paskiem na końcu? :) Ciekawe, ciekawe... To się nazywa mimetyzm chyba... :)
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Czw 24 Kwi, 2008   

Zawsze tak jest. Im lepsza firma, tym bardziej zżyna (np. Canon ;) ) :mrgreen:

Ale na poważnie zna ktoś to szkło i jak będzie z ostrością?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16