Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki filtr 40,5 mm - polaryzacyjny, UV ?
Autor Wiadomość
gimmesomo
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Maj, 2015   Jaki filtr 40,5 mm - polaryzacyjny, UV ?

Witam, zwracam się z prośbą o podpowiedź w zakupie filtra polaryzacyjnego do NEX-5T z obiektywem SELP1650 - 40,5mm.. Potrzebuję takowego na wakacje, dokładnie na Krete (słońce, morze, plaże, skały, miasteczka, uliczki itp). Może ktoś coś polecić w rozsądnej cenie ?

Posiada ktoś ? Jak wrażenia ?
http://www.ceneo.pl/30165277

Zależy mi aby zdjęcia nie posiadały winietowania. Do tej pory jeszcze nie miałem do czynienia z filtrami. Do mojego zestawu lepszy będzie liniowy czy kołowy ? Przy okazji zapytam, czy filtr UV także jest wymogiem do takiej wakacyjnej fotografii ?

Tutaj znalazłem zestawik, nie wiem ile on jest warty w praktyce ?
http://foto-tip.pl/pl/hoy...kit-40-5mm.html

Za wszelkie podpowiedzi, z góry dzięki.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Pią 08 Maj, 2015   

gimmesomo, przy takiej ogniskowej raczej o winietowanie bym się nie martwił, a ten filtr hoya ma ramkę typu slim, więc w ogóle nie ma problemu. Koniecznie kołowy - inaczej mogą być problemy z AF. Chociaż NEX chyba ostrzy kontrastowo, więc to chyba nie ma znaczenia...

Filtr UV jest w cyfrowej fotografii w zasadzie zbędny.
 
 
gimmesomo
[Usunięty]

Wysłany: Pią 08 Maj, 2015   

mozer napisał/a:
Filtr UV jest w cyfrowej fotografii w zasadzie zbędny.


no właśnie nie jestem pewien:
http://mbudowlany.pl/DSC00291.JPG
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 08 Maj, 2015   

gimmesomo, http://pl.wikipedia.org/w...tywa_powietrzna
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Pią 08 Maj, 2015   

gimmesomo, masz tu przykładową sprawność kwantową dla matrycy CMOS:

 
 
gimmesomo
[Usunięty]

Wysłany: Sob 09 Maj, 2015   

Dzięki za info. W takim razie UV sobie podaruję. Co do CPL to ktoś podpowie czy opłaca się kupić tani filterek tego typu ? http://www.net-s.pl/index...-40-MM-SLIM&w=c

[ Dodano: Wto 12 Maj, 2015 00:24 ]
Ok, liznąłem ciut tematu z filtrami i widzę, że lepiej kupić coś konkretniejszego. Jest jednak zmiana koncepcji, nie wiem czy to zadziała.. 1. redukcja 40,5 na 49/52 (pytanie do Was - 49 czy 52 ?); 2. filtr cpl np. Marumi DHG Circular P.L.D; 3. tulipan na słoneczko.

Nie wiem tylko która opcja będzie lepsza, 49 lub 52 do Nexa 5t z selp1650 ? :/

Ogólnie może to zadziałać (zestaw 1,2,3) i pomóc na słoneczne wakacje ?
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Maj, 2015   

^^^
podbijam
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Wto 12 Maj, 2015   

gimmesomo napisał/a:
Nie wiem tylko która opcja będzie lepsza, 49 lub 52 do Nexa 5t z selp1650 ? :/


Każda jest dobra. Tyle że większy filtr będzie droższy, a mniejszy będzie pasował do mniejszej liczby obiektywów. Pytanie czy zamierzasz w bliskiej przyszłości kupować inne obiektywy...
52 to popularniejsza średnica niż 49.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14