Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Sigma 17-70 F/2.8-4.5 czy Tamron 17-50 F/2.8?
Autor Wiadomość
Bumber 
Maniak



Posty: 857
Skąd: Sierpc/Warszawa
Wysłany: Czw 03 Kwi, 2008   Sigma 17-70 F/2.8-4.5 czy Tamron 17-50 F/2.8?

Planuję zakup mojej pierwszej lustrzanki cyfrowej - Canona 400D. Do tej pory fotografowałem Panasonikiem FZ50, jednak nie spełnia on wszystkich moich oczekiwań. W związku z planowanym zakupem pojawił się problem w wyborze odpowiedniego obiektywu. Nie chcę zdawać się na jakość i możliwości szkła kitowego, które są, delikatnie mówiąc, średnie. Chciałbym kupić na tyle dobry i uniwersalny obiektyw, by nie ograniczał mojej inwencji do czasu kupienia tele i makro. Przeglądając testy szkieł, udało mi się wybrać dwa modele spełniające moje oczekiwania: Tamron SP AF 17-50 mm f/2.8 XR Di II LD Aspherical (IF) i Sigma 17-70 mm f/2.8-4.5 DC Macro. Niestety, mam problem z dokonaniem wyboru. :) Chciałbym więc zapytać forumowiczów o opinie na temat tych obiektywów. Jestem również otwarty na inne propozycje. Zaznaczam jednak, że chciałbym zmieścić się w kwocie 3000zł za cały zestaw (body + obiektyw).

Uprzejmie proszę o pomoc w podjęciu decyzji.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 03 Kwi, 2008   

Tamron 17-50/2.8 wygrywa. Przy kupnie 400D wydasz około 3000.
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Czw 03 Kwi, 2008   

Od tej Sigmy to Tami napewno jest lepszym wyborem. Swiatło, światło.......
 
 
Bumber 
Maniak



Posty: 857
Skąd: Sierpc/Warszawa
Wysłany: Czw 03 Kwi, 2008   

Czyli Tamron? Większość przemawia zdecydowanie za, jednak mam kilka wątpliwości. O ile z winetowaniem nie ma większych problemów, bo często działa ono na korzyść zdjęcia, o tyle boję się o całkiem spore abberacje. Rozumiem, że za tę cenę nie można mieć wszystkiego, ale to dość poważna wada moim zdaniem... Czytałem też, że Sigmę można odesłać do serwisu w celu skalibrowania obiektywu, gdyby AF nie działał poprawnie w konkretnym korpusie. Tamron chyba czegoś takiego nie oferuje...
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 03 Kwi, 2008   

Zieeew. Szesnasty wątek Tamron kontra Sigma. Bumber, poczytaj trochę starszych wątków tutaj, to wszystkiego się dowiesz, np. w czym Sigma jest lepsza od Tamrona... :twisted:
 
 
Bumber 
Maniak



Posty: 857
Skąd: Sierpc/Warszawa
Wysłany: Czw 03 Kwi, 2008   

Nie chcę rozpoczynać dyskusji o wyższości jednej firmy nad drugą, proszę jedynie o poradę dotyczącą tych dwóch konkretnych modeli. Liczyłem też na to, że ktoś zaproponuje mi jeszcze jeden obiektyw do rozważenia. Wybrałem te dwa, ale ja po prostu się na tym nie znam, dopiero wkraczam w świat fotografii. Cieszę się i jest mi bardzo miło, że ktoś wyraził swoje zdanie na ten temat i nieco pomógł mi podjąć decyzję.
A starsze wątki i tak przeczytam, choćby z ciekawości. ;)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 03 Kwi, 2008   

Bumber, chodzi o to, że dylemat dotyczący konkretnie tych dwóch obiektywów nie jest nowy i już parokrotnie go omawialiśmy. MM ma zdanie, że tylko Tamron, a Sigma to „wynalazek” i jest w tym sporo racji. Ale ja uważam, że mam też sporo racji, iż początkującemu amatorowi Sigma ze swoją funkcją makro, nieco dłuższą (choć wyraźnie ciemniejszą) ogniskową i solidną budową - da sporo radochy. Mi dała i daje cały czas. A na lepsze szkła przyjdzie czas jak się złapie bakcyla i samodzielnie podejmie decyzję: chcę mieć 2.8 i rozumiem dlaczego.
Dla kogoś kto przesiada się z kompaktu taki podstawowy zestaw body + T 17-50 może (ale nie musi) wydać się zbyt ograniczający i może zniechęcić do zabawy w lustro. Bo kwiatka nie da się zrobić, tele nie ma... itd. itp.
 
 
Bumber 
Maniak



Posty: 857
Skąd: Sierpc/Warszawa
Wysłany: Czw 03 Kwi, 2008   

komor napisał/a:
Bumber, chodzi o to, że dylemat dotyczący konkretnie tych dwóch obiektywów nie jest nowy i już parokrotnie go omawialiśmy.

Po przejrzeniu starszych wątków (tak jak obiecałem ;) ) mogę jedynie przyznać Ci rację. :) I to nie tylko w tej kwestii, bo w tym, co piszesz o Sigmie, również jest sporo prawdy. Ten obiektyw jest zdecydowanie bardziej uniwersalny, bardziej pasuje na pierwsze szkło, które ma zachęcić do dalszego zgłębiania tajemnic fotografii. :)

Dzięki za rady i przepraszam za niepotrzebny wątek.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 04 Kwi, 2008   

Za jakiś czas, jak będziesz mógł coś dokupić, to kup sobie taniego (już poniżej 400 zł) plastikowego Canona EF 50/1.8 i wtedy będziesz miał nową radochę bardzo jasnego szkła i ograniczonej głębi ostrości. Zadowoleni będą ci, którzy uważają, że fotografii należy uczyć się na stałce a nie zoomie, a ty zadowolony będziesz ze zdjęć, które zrobisz tym plastkiem, bo bardziej przypominają te prawdziwe zdjęcia z dawnych analogowych czasów... :)
Być może pewnego dnia stwierdzisz, że jednak zoom standardowy ze stałym światłem 2.8 jest ci bardziej potrzebny. To niewykluczone. Ja tam wolę moje sigmowe makro, a kiedyś sobie kupię Canona 17-55/2.8 IS, jak nie zbankrutuję.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14