Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl

•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

Ogłoszenie 

Zapraszamy na Festiwal Optyczny

Zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnej imprezie organizowanej przez naszą redakcję.
Więcej informacji znajdziecie TUTAJ

Poprzedni temat :: Następny temat
Dobry kompakt do 2000 zł (edycja 2015)
Autor Wiadomość
Joanna Maria 
Nowy

Wysłany: Nie 12 Lip, 2015 20:48   

Dzięki za podpowiedzi.
W międzyczasie byłam w sklepie oglądać to, co wyszukałam wcześniej w internecie i też już wiem, że żaden z podanych wcześniej przeze mnie nie wchodzi w grę... Są po prostu za duże, głównie z powodu ogromnego zooma, którego zupełnie nie potrzebuję i nigdy nie użyję.

Reklama

WojciechW 
Optyczny

Wysłany: Nie 12 Lip, 2015 21:21   

Popieram kol. Jar. Swego czasu poleciłem p7800 swemu koledze, który ma go już prawie dwa lata i jest zadowolony. Myślałem też o kupieniu go samemu, na miejsce wysłużonego G9, ale w końcu zdecydowałem się na mały bezlusterkowiec E-PM2. Jako aparat na wycieczki mały bezlusterkowiec jest całkiem OK, a żonglowanie optyką jest w nim znacznie łatwiejsze niż w lustrzance, ale rzeczywiście czasem lepiej ograniczyć się do kompaktu, zwłaszcza takiego z zoomem ok 8x.

Mam awersje do baterii AA z czasów gdy używałem swojego pierwszego aparatu cyfrowego HP (945 jeżeli nie przekręcam numeru). Miałem wtedy straszne kłopoty z bateriami, być może wynikające z tego, że potrzebne były jakieś specjalne Kodaka. Później używałem czterech aparatów z dedykowanymi akumulatorami będąc bardzo zadowolonym, że nie są to żadne paluszki. Ale do każdego posiadam zapasową baterię, choć czasem jest to tylko tańszy zamiennik, który w praktyce mało ustępuje oryginalnemu akumulatorowi.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW

TomPL2 
Optyczny

Wysłany: Wto 14 Lip, 2015 10:41   

A może jednak bezlusterkowiec z wizjerem: http://www.optyczne.pl/24...Wst%C4%99p.html
Jakość na pewno przyzwoita, tylko czy nie za duży?

WojciechW 
Optyczny

Wysłany: Wto 14 Lip, 2015 19:21   

Niestety wizjer, a niestety również wyświetlacz jest słabą stroną A3000. Mój VF1 ma przeszło sześciokrotnie więcej pikseli. I to naprawdę się widzi, bo obraz w wizjerze jest tak samo dobry jak w pryzmacie pentagonalnym, a nawet trochę jaśniejszy,

Serdecznie pozdrawiam.

WojciechW

proba1 
Nowy

Wysłany: Pią 24 Lip, 2015 19:04   

Witam,

do tej pory byłem szczęśliwym posiadaczem Canona sx 210. Teraz jednak przymierzam się do zakupu czegoś nowszego. Aparat głównie jest wykorzystywany do robienia zdjęć na wycieczkach w dzień i w nocy, zależy mi również na szybkości działania. Istotną rzeczą jest również to żeby był poręczny tak żeby można było go bez problemu nosić w saszetce na biodrach. Przydałoby się również żeby miał również wizjer, niestety od patrzenia w ekran strasznie bolą czy a w czasie wycieczek pstrykam do 300 zdjęć dziennie. Zoom nie musi być jakiś niesamowicie duż . Pierwotnie nastawiony byłem na zakup Panasonic Lumix tz70 jednak nie jestem do końca przekonany czy to dobry wybór, zwłaszcza jeżeli chodzi o jakoś zdjęć w tym tych nocnych, chociaż ma pochlebne opinie w testach internetowych na ogół Pytanie zatem brzmi co polecacie tak do 2000zł?

Dziękuje i pozdrawiam.

Jar 
Entuzjasta

Wysłany: Pon 27 Lip, 2015 12:36   

Jak poniżej 2000zł i zoom nie musi być koszmarnie wielki, to Nikon Coolpix P7800. Jeśli przekroczysz budżet o 300zł, to możesz mieć w zasadzie to samo tylko z większym zoomem, czyli Olympus Stylus-1
Pozdrawiam
-J.
P.S. Znikam zaraz na 3 tygodnie, więc nie odpowiadam na pytania :) ))

Markowo 
Nowy

Wysłany: Czw 20 Sie, 2015 20:33   Czym zastąpić R1?

Witam serdecznie. Potrzebuję pomocy w wyborze aparatu gdyż mój dotychczasowy SONY DSC-R1 uległ uszkodzeniu – spadł obiektywem na kostkę brukową. Po upadku przez pierwszy tydzień wakacji jeszcze działał ale później stracił „ostrość”. Tak mu niestety zostało i nasza pięcioletnia przygoda się skończyła :sad: . Ale do rzeczy. Potrzebuję aparatu który przede wszystkim poradzi sobie w słabo oświetlonych pomieszczeniach. Mam 3 dzieci które ciągnie do gry w piłkę, pływania, tańca czy też aktorstwa (na szczęście nie wszystkich do wszystkiego). Chciałbym móc im robić dobre zdjęcia w różnych warunkach. Z R1 bywało różnie – pewnie to kwestia doświadczenia i odpowiednich ustawień - mi jednak ciężko szło robienie fajnych zdjęć w ruchu w dość ciemnych pomieszczeniach. Za to na otwartej przestrzeni robił zdjęcia przecudowne. Ponieważ dość dużo podróżujemy ważne też żeby aparat robił fajne zdjęcia w terenie.
Chciałbym coś podobnego do R1 ale z jaśniejszym obiektywem. Jednak im więcej czytam tym mniej wiem. Niestety. Nie zależy mi na wizjerze bo mało go używałem. Stopki do zewnętrznej lamy błyskowej też nie potrzebuję - w starym R1 użyłem jej może z 5 razy. Zoom fajnie jak by był co najmniej 4-5x (nie zawsze da się siedzieć w pierwszych rzędach). Z tego samego powodu ważne jest też żeby miał uchylny ekran. Nie musi być on dotykowy. Wi Fi też nie jest potrzebne. Dopuszczam kupno używanego aparatu – tak jak było z R1, jednak preferuję nowy sprzęt. Myślę o kompaktu w cenie około 2 000,0 zł. Czytając fora, testy, opinie wybrałem Sony RX100 II, Canon Power Shot G7X lub Fuji X30. A może mając na uwadze wypadek z R1 warto poszukać czegoś prostego w obsłudze z wymienną optyką? Proszę o pomoc i opinie.

Sunders 
Temu Panu już podziękujemy

Wysłany: Czw 20 Sie, 2015 21:04   

Markowo napisał/a:
A może mając na uwadze wypadek z R1 warto poszukać czegoś prostego w obsłudze z wymienną optyką?

Olympus PEN E-PL5 + 14-42 II.

Markowo 
Nowy

Wysłany: Sob 22 Sie, 2015 07:40   

Olympus PEN E-PL5 + 14-42 II.[/quote]

Znalazłem tego Olympusa w zestawie z obiektywami 14-42 mm + 40-150 mm. Martwi mnie jednak f3.5-5.6 dla proponowanego obiektywu. W R1 miałem f2.8-4.8 i ze zdjęciami wewnątrz różnie było. Wymienione kompakty mają zdecydowanie jaśniejsze obiektywy. Wiadomo, można bawić się ustawieniami ale nie zawsze jest na to czas.

Sunders 

Wysłany: Sob 22 Sie, 2015 10:42   

Przy takim nastawieniu wziąłbym Canona G7X albo jeśli to możliwe dołożył do Sony RX100 III.

Markowo 
Nowy

Wysłany: Sob 22 Sie, 2015 18:03   

Sunders napisał/a:
Przy takim nastawieniu wziąłbym Canona G7X albo jeśli to możliwe dołożył do Sony RX100 III.

No właśnie nastawienie coraz bardziej mi się zmienia. Poczytałem trochę o bezlusterkowcach i lustrzankach i coraz bardziej przekonuję się do wydania ok. 2000 zł na dobry aparat (jeśli chodzi oczywiście o ten poziom cenowy) z jako takim obiektywem a po jakimś czasie dokupić lepsze obiektywy. Tylko pytanie w jaką firmę iść? Przy jakich aparatach najlepiej dobierać obiektywy za rozsądne pieniądze?

heeros 
Uczestnik

Wysłany: Sob 22 Sie, 2015 22:08   

Obecnie posiadam kompakt sony hx300 (50xzoom) i planuje go sprzedać, gdyż mam także bezlusterkowca Olka E-M10. Pytanie czy gdybym chciał zainwestować w sprzęt ze średniej wielkości zoomem, dość jasnym obiektywem, może dotykowym ekranem to czy jakieś typy byście mi polecili za rozsądną cenę? Z drugiej strony myślę aby np zamiast podręcznego kompaktu zainwestować w jeszcze jedno sensowne "szkło" do Olka. Z góry dzięki. Robie sporo sesji, głównie plenerowych, ale równie sporo relacji koncertowych, co automatycznie sugeruje jasne szkła, dobry AF. Z wstępnego rozeznania i przeglądania wątków mam na uwadze takie typy aparatów : jak CanonPowershot G7X, Panas LX100, FZ1000 (choc tutaj sporo powtarza się uwaga o nie do końca sprawnym AF) a może większy zoom Olympus Stylus SP-100EE. Czy byc może zupełnie jeszcze jakiś inny typ możecie polecić? Który z pośród nich byłby największym jakościowo skokiem w stosunku do hx300? Z góry dzięki za podpowiedzi. :)

marcin0218 
Uczestnik

Wysłany: Nie 17 Sty, 2016 12:21   

Witam. Szukam kompaktu w cene jak w temacie dla żony. Żonka ma lustrzanke eos 500 i amatorsko robi fotki. Ale chcialaby cos malego do torebki. Mały ale wariat :) by robil naprawd eladne zdjecia przedewszystjim raw by moc w przyszlosci je obrabiac. Z tego co wiem to raw zapisuje wiecej szczegolow. Czytajem o fujifilm x30. Jasna w miare orzeslona 2.0 - 2.8. Przy zblizeniu 28-112 mm. Ale dnotowano w nim bardzo duza dystorsje szerokiego kata w zapisywaniu do raw. Cokolwiek to znaczy... Czy ktos moze cos doradzic. Moze byc troche drozej jak zajdzie potrzeba.

Wojmistrz 
Obserwator

Wysłany: Nie 17 Sty, 2016 13:21   

Dystorsję to ma układ optyczny, a zapis do RAW dość skutecznie potrafi ją skorygować przy obróbce. Pomyśl nad dozbieraniem do LX100 :)

WojciechW 
Optyczny

Wysłany: Nie 17 Sty, 2016 13:39   

Chodzi o to, że większość nowszych aparatów automatycznie koryguje dystorsję obiektywów przy zapisie JPG-ów, a w przypadku RAW koryguje się ją samemu przy obróbce. Ta ostatnia może być za to znacznie efektywniejsza i prowadzona z mniejszą stratą jakości obrazu niż w przypadku jpg-ów.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW

Odpowiedz do tematu