Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Dobry kompakt do 2000 zł (edycja 2015)
Autor Wiadomość
marcin0218 
Uczestnik


Posty: 54
Wysłany: Nie 17 Sty, 2016   

Okej to wybierając między Panasonic LX100 a Sony RX100 Mk III, co byście wybrali? I dlaczego? Cena bardzo zbliżona
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Pon 18 Sty, 2016   

Do torebki to jednak Sony :cool:
A te RAW to żona umie obrabiać czy kolega? Czy to tak może kiedyś, ktoś...
 
 
marcin0218 
Uczestnik


Posty: 54
Wysłany: Pon 18 Sty, 2016   

Tak żona potrafi obrabiać. Tak jak pisalem ma lustrzanke ale czesto chcialaby miec cos w torebce bardzo dobrego by nie nosic ze soba lustra.
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Pon 18 Sty, 2016   

No to musi sama wybrać, czy woli coś bardzo dobrego, ale cięższego (LX100) czy lżejszego ale "tylko" dobrego (RX100) :cool:
 
 
marcin0218 
Uczestnik


Posty: 54
Wysłany: Pon 18 Sty, 2016   

Co do rozmiaru to Panasonic tez bedzie ok. Szkoda ze niema ruchomego ekranu ale obejrzlaem pare zachodnich recenzji i rozumiem, że brać lx100 :) ))

[ Dodano: Nie 31 Sty, 2016 10:21 ]
Jeszcze jedno pytanie. Czy kupowac tego panasonica lx100 i pozbyc sie canon eos500 czy moze inwestowac w tego eosa nadal a konkretnie obiektywy? Bo poki co mamy tylko kitowski o min jasnosci 3.5
 
 
jacabad 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Sob 12 Mar, 2016   

Szukałem małej małpki dla zony z jasnym świtałem do pomieszczeń żeby mogła robić fotki dzieciakom i kupiłem Canona G7X fotki rewelacja mogę smiało go polecić , nie opłaca sie przepłacać jak dla mnie za Sony RX100 trzeciej generacji którego cena jest kosmiczna tu Sony przesadziło , drugi aparat kupiłem ojcu ale starszy model Panasonic LX7 tez z bardzo jasnym swiatłem , fotki tez rewelacja jak na starszy aparat i którego też mogę śmiało polecić. Teraz mam dylemat ponieważ sam posiadam bezlusterkowy Sony Nex 3N z obiektywem standardowym 16-50 mm switało 3.5 do 5.6 i też bym chciał sobie sprawić jesniejsze swiatło do pomieszczen i tu pytanie czy zmienić objektyw na jaśniejszy czy wymienic cały aparat choc ten nie jest przeładowany pikselami i nie daje najgorszych zdjęć , co myslicie sprzedać i kupić cos lepszego czy zostawić. Myślałem nad Panasonic LX100 tylko ta ogniskowa 24-75mm troche mizerna może jakiś nowszy bezlusterkowy sam nie wiem doradzicie ?
 
 
Belfast123 
Nowy
Belfast123



Posty: 4
Wysłany: Sro 06 Kwi, 2016   Kompakt zaawansowany, czy bezpusterkowiec?

Do tej pory robiłem zdjęcia tak zwanym "głupkiem". Teraz chcę się przerzucić na coś dla troche mądrzejrzych użytkowników. Zastanawiam się na tym zaawansowanym kompaktem Sony http://www.cyfrowe.pl/apa...-dsc-hx90v.html . Czy może lepszym wyjściem będzie kupno bezlusterkowca? Tutaj z kolei podoba mi się ten Olympus z obiektywami 14-42 II R i ob. 40-150 R http://kup-najtaniej.pl/p...-pen-e-pl6.html . Nie wiem, czy bezlusterkowca są bardziej skomplikowane w obsłudze niż tradycyjne zaawansowane kompakty? Czy lepszy jest Sony, czy może Olympus?
Ostatnio zmieniony przez komor Czw 07 Kwi, 2016, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
magnolia78651@w 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Czw 07 Kwi, 2016   

Witam ekspertów od fotografii!
Mam do Was pytanie jaki kupić aparat cyfrowy do 1500 zł?Jestem amatorem i nie znam się na fotografii.Dotychczas użytkuję Panasonic LZ 5,którym robię fotki głównie w trybie auto i w programach tematycznych.Teraz czas na coś lepszego.
Moje wymagania są następujące:
-ładne,ostre zdjęcia,
-fotografia dzieci w ruchu,w domu i na dworze,
-imprezy rodzinne,wesela,śluby (trudne warunki oświetleniowe)
- uroczystości szkolne,
-możliwość kręcenia filmów full hd,
-zoom by się przydał ( na uroczystości szkolne),
- łatwy w obsłudze (żebym ogarnęła menu).
-podoba mi się też efekt rozmycia na zdjęciu

Doradzano mi w sklepie Panasonic FZ 200 ze względu na zoom i stałe światło albo Sony RX 100 ze względu na jasny obiektyw.
Proszę Was bardzo o pomoc i poradę.
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Czw 07 Kwi, 2016   

Na początek przeczytaj uważnie ten wątek:
http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=29095
No dobra, jak już masz Panasa to może: LX7 (bardzo dobra jakość zdjęć ale mały zoom) albo LF1 (mniej dobra jakość ale większy zoom) :)
 
 
ddmys 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Pią 16 Wrz, 2016   

Witam.
Szukam aparatu do 2tyś zł , jestem amator wiec zdjęcia będą pstrykane 90% na trybie automatycznym.
Zastanawiam się nad:
- Fujifilm Finepix X30
- Canon PowerShot G9 X
- Sony Cyber-shot DSC-RX100
Który z nich wypada najlepiej? a może polecicie coś ciekawszego?
Dziękuję za odpowiedz
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Nie 16 Paź, 2016   

Z wymienionych Fujifilm Finepix X30
 
 
molly666 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Sob 17 Mar, 2018   

Witam. Prowadząc biuro nieruchomości potrzebujemy czegoś szerokokątnego co umożliwi fotografowanie wnętrz w całej okazałości. Podejrzewam, że jako laicy nie wyciągniemy nawet 30% funkcji dobrej lustrzanki tak więc zwracam się do Was drodzy fanatycy fotografii :) Czy robienie zdjec GoPro 6 Black 4K ma jakiś sens czy lepiej zdecydować się na coś innego? Bardzo proszę o zrozumienie, bo nie wiem do kogo się zwrócić – myslę, że jest to dobre miejsce.
Pozdrawiam,
ŁK
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16