Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----


 Ogłoszenie 

Zapraszamy na XVI Zlot Czytelników Optyczne.pl

Impreza odbędzie się w dniach 25-28 lipca 2024 roku w Hotelu Cukrowna Żnin
Szczegóły i zapisy TUTAJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Bezlusterkowiec do filmowania - E-M5 Mark II czy Lumix G7
Autor Wiadomość
slaaneesh
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Cze, 2015   Bezlusterkowiec do filmowania - E-M5 Mark II czy Lumix G7

Przymierzam się do zakupu bezlusterkowca typowo do filmowania.
Pod uwagę biorę Panasonic'a Lumix'a G7 lub Olympusa M5 Mk II

G7 jeszcze nie ma na rynku, więc raczej trudno będzie powiedzieć o nim coś więcej oprócz tego, że:
- jest następcą G6, który w sumie ponoć całkiem nieźle spełniał się jako kamera
- posiada rozdzielczość 4K, która w sumie średnio jest mi potrzebna, bo zanim stanie się standardem, to trochę czasu minie, a tymczasem pliki dużo ważą, obciążają sprzęt itp.
- cena z obiektywem kitowym to chyba 3999 zł

M5 Mark II oferuje natomiast:
- słynie z niesamowitej stabilizacji matrycy, ale oferuje "tylko" FullHD
- cena z obiektywem kitowym to ok. 5500 zł

Miałem go w rękach przez chwilę w sklepie i rzeczywiście stabilizacja miażdży, ale zauważyłem kilka rzeczy, które budzą moją wątpliwość:
1. podczas filmowania nie da się za pomocą pokręteł zmieniać przysłony, czasu i iso. Jest to wykonalne wyłącznie z poziomu ekranu dotykowego.
Zastanawiam się więc czy jest to kwestia ustawień czy tak już po prostu jest?
2. podczas filmowania nie da się zmienić balansu bieli.
Niestety nie sprawdziłem czy działa ustawienie konkretnych (choćby podstawowych WB) pod guzikami Fn, a dokładniej czy zadziała podczas filmowania bez konieczności zatrzymywania nagrywania
3. jaki bitrate mamy dostępny przy nagrywaniu MOV FullHD 50 kl?

Zastanawia mnie też jak u obu modeli ma się sprawa nagrzewania matrycy? Pracowałem sporo na Canonie 550D i po kilkudziesięciu minutach nagrywania pojawiała się informacja o przegrzanej matrycy, a po chwili aparat się wyłączał.

Powyższe modele mają obudowy ze stopu magnezu, więc powinno być lepiej, ale może ktoś ma doświadczenie w tym temacie?
Używa w ogóle ktoś tych sprzętów do nagrywania filmów?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Pon 29 Cze, 2015   

Przy tym budżecie to może jednak nabyć aparat zrobiony "do filmowania", czyli GH3? Z 14-140 za 5200-5300 dostaniesz.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 371 razy
Posty: 19880
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 30 Cze, 2015   

slaaneesh napisał/a:
jaki bitrate mamy dostępny przy nagrywaniu MOV FullHD 50 kl?

W teście na Optycznych nie widzę akurat tej informacji, krótkie googlanie i wg DPReview maksymalny bitrate w OM E5 Mark II to 77 Mbps. Sporo więcej niż w pierwszej wersji, która wg tejże tabeli miał 17 Mbps. Olympus OM-D E-M1 ma 24 Mbps.
 
 
slaaneesh
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Lip, 2015   

Cytat:
krótkie googlanie i wg DPReview maksymalny bitrate w OM E5 Mark II to 77 Mbps

Przy FullHD 25kl owszem, ale przy 50kl to już (chyba) ok 25Mbps.

Cytat:
Przy tym budżecie to może jednak nabyć aparat zrobiony "do filmowania", czyli GH3? Z 14-140 za 5200-5300 dostaniesz.

Rzeczywiście GH3 wygląda ciekawie, choć nie bardzo wiem jakie są te główne korzyści "specjalnie do filmowania", bo przecież G6 można porównać do GH3, jak również G7 do GH4 (4K). Zastanawiam się gdzie ta różnica 30-40% w cenie. Czy będę wiedział za co zapłaciłem?

Olympus M5 Mk II miażdży swoją wspaniałą stabilizacją, która przy filmowaniu jest zbawienna i wprowadza nową jakość, ale nie mogę znaleźć nikogo, z mógłby z doświadczenia powiedzieć jak się sprawdza na co dzień.

Do filmowania (cokolwiek kupię) i tak przyda się obiektyw porządny i jasny (2,8), który ma stabilizację. Jednak porównując stabilizacje w M5 Mk II oraz GH4 ze swoim stabilizowanym obiektywem... no cóż, sami zobaczcie.
https://www.youtube.com/watch?v=KBlfBelTLwU

Martwi mnie jednak, że jak zatrzymam film, to stopklatka wygląda bardzo brzydko w M5. Czy możliwe, że nagrywa aż tak źle czy to jakiś inny problem u twórcy filmu?
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Czw 02 Lip, 2015   

Chcesz robić filmy, czy stopklatki?
To po pierwsze, po drugie i po trzecie.
A po czwarte i piąte - to są różne filmy jakoś tam zsynchronizowane i w żadnym momencie nie dostaniesz z tego połączonego filmu tej samej stopklatki po obu stronach. Zauważyłeś to?
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Lip, 2015   

Ostrość klatek Olympusa E-M5 II w porównaniu do GH3 jest słabsza http://www.dpreview.com/r...418347502726281
http://www.dpreview.com/r...763627699018534

http://www.dpreview.com/r...-om-d-e-m5-ii/5

http://www.dpreview.com/r...lumix-dmc-gh3/9
http://www.dpreview.com/r...umix-dmc-gh3/10
http://www.dpreview.com/r...umix-dmc-gh3/11

[ Dodano: Czw 02 Lip, 2015 15:56 ]
G7 http://www.optyczne.pl/83...mix_DMC-G7.html :
MP4*:PAL area: [4K] 3840x2160:4K/25p 100Mbps, 4K/24p 100Mbps/[Full HD] 1920x1080:FHD/50p 28Mbps, FHD/25p: 20Mbps/[HD] 1280x720:HD/25p 10Mbps/[VGA] 640x480:VGA/25p 4Mbps

AVCHD*:PAL area: [Full HD] 1920x1080:FHD/50p 28Mbps, 50p recording/[Full HD] 1920x1080:FHD/50i 17Mbps, 50i recording/[Full HD] 1920x1080:FHD/25p 24Mbps, 50i recording (sensor output is 25fps)/[Full HD] 1920x1080:FHD/24p 24Mbps
http://www.panasonic.com/...c-g7.specs.html
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 371 razy
Posty: 19880
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 02 Lip, 2015   

slaaneesh napisał/a:
Jednak porównując stabilizacje w M5 Mk II oraz GH4 ze swoim stabilizowanym obiektywem... no cóż, sami zobaczcie.

Jeśli obydwa obiektywy były ustawione na 12 mm, to najwyraźniej Olympus agresywniej obcina brzegi kadru w celu wspomożenia stabilizacji mechanicznej odrobiną elektronicznej. Tam mi to wygląda na tym filmie, bo kąt widzenia obrazu z GH4 jest zauważalnie większy. Czyli coś za coś.
 
 
mt89 
Nowy


Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 03 Lip, 2015   

Z tego co wiem to GH4 jest zrobiony specjalnie pod filmowanie. ma bardzo dobrą optykę i też ma magnezową obudowę. Podobno (podobno wedle opinii mojego znajomego:D) jest jednym z lepszych aparatów do filmowania na rynku. Tylko cenę ma zabójczą...
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 371 razy
Posty: 19880
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 03 Lip, 2015   

mt89, optykę ma taką, jaką się kupi. W końcu na tym polega zaleta aparatów z wymiennymi obiektywami. I nie tylko cenę ma zabójczą, ale dlatego cenę ma zabójczą, bo jest bardzo dobrze przystosowany do filmowania. :)
 
 
mt89 
Nowy


Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 03 Lip, 2015   

komor faktycznie o jednym myślałam drugie napisałam:) - upały niszczą umysł:D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15