Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
8x30 na ekstremalne wycieczki.
Autor Wiadomość
Santre 
Entuzjasta



Pomógł: 12 razy
Posty: 615
Wysłany: Sro 10 Cze, 2015   

Dziękuje za rady w zasadzie moje typowanie wygląda podobnie. Kite lynx ciekawa lornetka bardzo dobrze wykonana i ostra. Na zlocie testowałem ją wspólnie z Jackiem Betleją porównywaliśmy bezpośrednio do swarka powiem szczerze byłem w szoku. Na razie stawiam na kite potem na kove bd xd. Kivi a jak kova ? może coś napiszesz.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 10 Cze, 2015   

Kivi napisze, że Kowa jest świetna. Tyle, że nie zawsze to pokrywa się z opiniami innych :P

Jak chcesz wytrzymałą lornetkę, to daruj sobie chińszczyznę nie ważne czy nazywa się Kowa, Nikon czy Kite. Mówię serio. Skoro masz Nikona EII kupowanie niewiele solidniejszej Kowy czy plastikowego Nikona M7 nie ma kompletnie sensu.

Absolutne minimum to robiony w Japonii Viper z gwarancją obejmującą uszkodzenia.
 
 
Santre 
Entuzjasta



Pomógł: 12 razy
Posty: 615
Wysłany: Sro 10 Cze, 2015   

Arku ale Kite Lynx to ponoć lornetka zrobiona w Japonii. Może masz więcej wiedzy na temat tego modelu. Bardzo jest zachwalana na zagranicznych stronach. Na chińczyka się nie zdecyduje :wink: często mają słabsze chwile w pracy
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Sro 10 Cze, 2015   

Tak jak Arek slusznie przewiduje napisze, ze kowa BD Xd jest świetna. To najlepsza chińska lornetka jaka widziałem. W niczym nie ustępuje Conquest hd, a Vipera mechanicznie przewyższa. Obudowa z aluminium, lepsze ogumienie, lepsza śruba ostrosci. Muszle oczne co najmniej tak samo dobre. Viper ma nieco mniej AC na brzegu niż bd xd i Conquest. Kowa Genesis jest juz jak dla mnie doskonaloscia sama w sobie. Oczywiście, ze wolałbym Kowy od Viperow, a biorąc pod uwagę ceny to i od Zeissow Conquest hd. Wszystkie 4 porównywalem w rożnych konfiguracjach ale 42mm. Viperow, Conquestow hd i Bd xd 32mm jednak w ręce nie miałem.

Kite nie widziałem. Jest bardzo kompaktowa i wydaje sie solidniejsze od m7. No ale kosztuje prawie 2x tyle.

Nie mam nadal wątpliwości, ze Steiner wytrzymałby najwiecej.
A Ty Arek na mnie i Kowe nie marudź zanim jakiejś nie obejrzysz.
 
 
Santre 
Entuzjasta



Pomógł: 12 razy
Posty: 615
Wysłany: Czw 11 Cze, 2015   

Kivi Kite Lynx widziałem i jest zdecydowanie solidniejsza od M7. Cena obecnie w promocji to ok 1650 zł czyli w miarę przystępna. :?: dalej stawiam na kite albo kove (steiner to pewne wyjście awaryjne :grin: )
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Czw 11 Cze, 2015   

Rozumiem. Kite ma dodatkowe punkty za miniaturyzacje wiec sprawdzi się jako turystyczna.

A z ciekawości: z czym porownywales Kite? Miales moze Swara CL pod reka? Jak wypadła optycznie?
 
 
Santre 
Entuzjasta



Pomógł: 12 razy
Posty: 615
Wysłany: Czw 11 Cze, 2015   

Porównywaliśmy ze swarem CL i wniosek był taki: 10% optycznie gorzej od CL a cena ponad połowę mniejsza
http://www.bestbinoculars...0LynxHD-127.htm Tutaj masz test

[ Dodano: Czw 11 Cze, 2015 12:32 ]
http://www.irelandswildli...nocular-review/
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Czw 11 Cze, 2015   

Dzięki Santre.
A ABS czyta i łamie sobie głowę ;)
 
 
pandal 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 170
Wysłany: Czw 11 Cze, 2015   

Ciekawie wygląda ten Kite. A co to jest w ogóle za brand, spotkał się ktoś z tym już?
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Czw 11 Cze, 2015   

Brand jest dobry. Firma brandujaca belgijska podobno z tradycjami. Tu na forum porównuje go do Opticrona, bo ten sam dystrybutor w PL, ale moim zdaniem to jest cos na poziomie Vortex/Alpen. Robią sprzęt subpremium. Widziałem ich lunety i lornetki z najdroższych linii i są na bardzo wysokim poziomie, zwłaszcza wyróżniają się mechanicznie i jakością serwisu. Optycznie trudno to ocenic, ale jest bardzo wysoko. Opticrony maja z reguły jakiś słaby punkt (mechanika, AC, jasnosc), a u Kite nic takiego nie rzuca się w oczy.
 
 
pandal 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 170
Wysłany: Czw 11 Cze, 2015   

Dzięki za odpowiedź, Kivi. Ten Lynx naprawdę bardzo ciekawy, maluteńki, wielkie pole, fajny.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Pią 12 Cze, 2015   

kivirovi napisał/a:
Dzięki Santre.
A ABS czyta i łamie sobie głowę ;)


He, he...Psycholog z ciebie.

Sporo przeczytałem o tym Lynxie. Fajny wątek jest tutaj http://www.birdforum.net/showthread.php?t=271587

Fakt, jest lepiej wykonana niż M7 ale droższa...Czy wytrzyma upadek? VNF też był ładnie zrobiony. Przy ewentualnej odsprzedaży na mało znanym brandzie trudno zrobić cenę. M7 sprzeda się pewnie na pinu i pewnie drożej niż Kit, nie mówiąc o Zeiss Terra.
Cena na dziś - Kit 8x30 ok. 1600 zł ale wersja 10x30 już 2000 zł przy cenie za M7 1200zł. Optyka M7 i Kita - podobno bliźniacza. Dla mnie Kit opcja nie jest choć to fajne bino. Ciekawe gdzie to produkują? Czyżby także Chiny? Bo w Belgie wątpię.
 
 
Santre 
Entuzjasta



Pomógł: 12 razy
Posty: 615
Wysłany: Pią 12 Cze, 2015   

100% japończyk, jest ładna i malutka ale chyba się zdecyduje na brzydala :razz: nighthunter
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Pią 12 Cze, 2015   

Mariusz, z Rybnika do Chorzowa nie masz tak daleko ale tez uwazam, ze 2000 to juz raczej przesada. Mozesz tez obejrzec tanie odwrocone porro: Opticron Savanna i Vega. Savanna daje zaskakujaco ladny obraz. Vegi nie widzialem ale ma bardziej przyzwoite pole. Opticron ma tez bardzo kompaktowe (mniejsze od M7 30mm i nawet QD-7 28mm, niewiele cięższe od Swara 25mm) Traveller 32mm , choc 10x juz niestety z obcietym polem... Nawet wersja "Arek" 6x32, 8st ;) Przy odrobinie szczescia beda moze jakies male Swary na magazynie, wtedy bedziesz wiedzial jak sie prezentuje lider kompaktow. Zeiss Terra to moim zdaniem więcej warta plakietka niż lornetka, ale cene oczywiście zachowa o ile się wcześniej nie rozpadnie.

Santre, zaraz przyjdzie Arek i powie: "będzie Pan zadowoloooony"!
Ostatnio zmieniony przez kivirovi Pią 12 Cze, 2015, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 12 Cze, 2015   

Bo będzie. Gdyby to miała być jedyna lornetka w arsenale, to można rozważać alternatywy dla NH. Jeśli jednak to ma być sprzęt wytrzymały będący dodatkiem do świetnego optycznie EII, rozważanie Kowy, Kite czy M7 czy innej bradowanej chińszczyzny było dla mnie zupełnym nieporozumieniem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 15