Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Pią 19 Cze, 2015
Adobe, zagranie poniżej pasa.
Autor Wiadomość
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 16 Cze, 2015   Adobe, zagranie poniżej pasa.

Jako posiadacz samodzielnego programu, poczułem się kolejny raz dyskryminowany przez Adobe. Najpierw brak pudełkowej wersji "upgrade", a teraz to:
    Firma Adobe przygotowała aktualizację pakietu fotograficznego, w skład którego wchodzi program Lightroom CC, a także aktualizację wersji spoza pakietu - Lightroom 6.1. W przypadku wersji CC pojawiła się m.in. nowa funkcja „Dehaze”, pozwalająca zmniejszyć zamglenia na zdjęciach powstałe z powodu warunków atmosferycznych. http://www.optyczne.pl/84...ghtroom_CC.html
Co wy o tym myślicie?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Sro 17 Cze, 2015   

Myślę, że możesz się obrazić, tupnąć i nie kupować następnej wersji ;-)
 
 
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Sro 17 Cze, 2015   

Nooo... nie tylko. To jest ostrzezenie i otworzenie oczu innym. Pewnie trochę więcej jak 1 niekupi tego produktu.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 17 Cze, 2015   

Wojmistrz, Adobe wyraźnie naciska na przejście na model subskrypcyjny. Oczywiście z takiego obiektywnego punktu widzenia dołożenie funkcji (całkowicie niezwiązanej z chmurą) do wersji chmurowej, a pominięcie w wersji pudełkowej, to – masz rację – bandytyzm. :)

Ale w sumie jest dokładnie to, co chciałeś – chciałeś mieć pudełko, to masz pudełko. Nikt Ci go już nie zabierze ani nie wyłączy. A jak chcesz mieć nowości i dalsze usprawnienia – nie kupuj pudełka tylko weź sobie LR+PS za 12€ miesięcznie. Moim zdaniem to jest niezły deal.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 17 Cze, 2015   

komor, no właśnie nie mam pudełka, musiałem kupić online. Wersja niby nie chmurowa, ale ciągle żąda zalogowania się do chmury i kupowania abonamentu na CC, więc jest na prawdę nie teges. Tak samo te opcje mobilne, po cholerę mi one, jeśli nie mam wersji z chmury tylko samodzielną? Samo istnienie tych zakładek i wyświetlanie pomarańczowego komunikatu "trial expired" z opcja "join" w tym momencie jest wielkim nieporozumieniem. Nie mam CC, nie aktywuje, to po kiego marnuje mi miejsce na dysku.

Coś tak czuję, że to ostatni produkt Adobe za jaki zapłaciłem. He, he, potem przejdę na "ciemną stronę mocy" :twisted:
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sro 17 Cze, 2015   

Nie sądzę, aby był tu jakiś spisek. Być może wiąże się to z trybem wydawniczym, który jest inny dla "pudełka". Być może zamglenie pojawiło się w ostatniej chwili i dlatego zabrakło tego w pudełku. Niby pudełko jest pobierane z sieci i teoretycznie wszelkie zmiany można by wprowadzać do ostatniej chwili, jednak nie wiemy, czy jakimś kanałem nie jest prowadzona dystrybucja na fizycznym nośniku. W takim przypadku Lightroom 6.1 nie byłby jednakowy dla wszystkich odmian dystrybucji.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 17 Cze, 2015   

Wojmistrz napisał/a:
komor, no właśnie nie mam pudełka, musiałem kupić online.

Oj pudełko w sensie wirtualnym, chodzi o to, że nie masz subskrypcji, tylko bezterminową licencję na tę jedną wersję. Niekoniecznie na nowsze wersje.

Wojmistrz napisał/a:
Wersja niby nie chmurowa, ale ciągle żąda zalogowania się do chmury i kupowania abonamentu na CC

Hm… Kupowałeś na stronie Adobe?

Tutejszyn napisał/a:
Być może wiąże się to z trybem wydawniczym, który jest inny dla "pudełka". Być może zamglenie pojawiło się w ostatniej chwili i dlatego zabrakło tego w pudełku.

Nie, nie, Wojmistrzowi chodzi o to, że update 6.0 -> 6.1, który właśnie się pojawił i można go ściągnąć z internetu, nie zawiera tej funkcjonalności, która pojawiła się w równoległej aktualizacji wariantu CC. To zagranie w stylu dawnego Microsoftu ze starych dobrych czasów, lub współczesnego Apple, lub… współczesnego Adobe właśnie…
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sro 17 Cze, 2015   

komor, ale ja właśnie o tym mówiłem. To, że coś "właśnie się pojawiło", to nie znaczy, że "właśnie powstało". To musiało być opracowane i przygotowane do dystrybucji już jakiś czas temu. W jakimś momencie cały projekt dotyczący nowej wersji jest zamykany, tłoczy się płyty CD, drukuje coś tam i tym podobne. Nie wiem, czy powstają fizyczne nośniki, ale domyślam się tylko, że wersja 6.1 została zwyczajnie "zamknięta" przed zatwierdzeniem funkcji dotyczącej mgły. Lightroom CC nigdy nie jest "zamykany" w tradycyjnym znaczeniu i nowe funkcje mogą być dodawane w chwili kiedy się pojawią.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 17 Cze, 2015   

komor napisał/a:
Hm… Kupowałeś na stronie Adobe?
Inne opcji ulepszenia nie ma.

Lr chyba nigdy nie był sprzedawany jako Lr X.Y tylko zawsze X, a Y zasysało się z netu. Jeśli mogli dodać funkcję dla CC, to również mogli dodać ją do 6.1.
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sro 17 Cze, 2015   

skasowałem
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 18 Cze, 2015   

Tutejszyn, CC funkcjonuje tak samo jak inne aktualizacje. Raz na parę miesięcy wypuszczają update dodający nowe aparaty, naprawiający jakieś pluskwy i – ewentualnie dodający jakieś nowe drobiazgi. O żadnych płytach i takich tam nie musi być mowy. Równolegle i w tym samym czasie pojawiła się aktualizacja do 6.1 i CC nazwany „2015 Release” (build 1014445). W jednym funkcja Dehaze jest, w drugim nie ma.

Wersja CC nie ma zmian wprowadzanych co tydzień czy dwa. Owszem, cykl rozwojowy jest szybszy niż zwykle, bo taki był plan, żeby przekonać ludzi do subskrypcji w zamian za częstsze aktualizacje dodające jakieś drobiazgi. Mówiąc szczerze ja się w tym gubię i nie bardzo zauważam różnice między kolejnymi wariantami CS6 a potem CC w wersji chmurowej. To trochę poszło w nowe rejony, kreacji telefoniczno-internetowej, pojawiają się nowe fajne (przynajmniej w teorii) narzędzia np. na iPada, gdzie można w Starbucksie przy kawie projektować coś tam miziać palcami, a potem przez chmurę leci to do desktopowej wersji Photoshopa, gdzie wstępnie wymiziany mockup zamieniasz na normalny layout. Ale jak ktoś używa Photoshopa czy Illustratora w tradycyjny sposób i pasjami nie czytuje newsów i bloga Adobe, żeby się o tym wszystkim dowiedzieć, to można tego nawet nie zauważyć. Ponoć nowy Illustrator ma teraz znacznie szybszy silnik renderujący, niebawem go ściągnę to zobaczę czy w praktyce ma to znaczenie i czy np. nie zacznie mi się wykrzaczać.

Tutaj można sobie prześledzić jak często były aktualizacje Photoshopa i co w nich się pojawiło od 2013 roku: https://www.adobe.com/pl/...p/features.html

Tu to samo dla LR: https://www.adobe.com/pl/...m/features.html
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 18 Cze, 2015   

Po prostu nie wierzę w teorie spiskowe. Nie wierzę, że jakiejś tam mało ważnej (choć mocno reklamowanej) funkcji nie dodano z powodu złośliwości. Dlatego starałem się wymyślić jakąś inną możliwość, która tłumaczyłaby rozbieżność w dystrybucjach.

PS
Mam licencję CC, więc nie wszystko trzeba mi dogłębnie tłumaczyć :)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 18 Cze, 2015   

Tutejszyn, ja też nie wierzę w teorie spiskowe, ale to nie znaczy, że one nie wierzą w nas. :) To nie kwestia złośliwości, tylko marketing. W najbardziej #$%jowym wydaniu, coś jak niemożność zapisania się na jakieś wydarzenie bez posiadania konta na Facebooku. :)

Oficjalna metoda postępowania będzie taka, że nowe funkcje będą tylko w CC, a do „pudełkowego” 6.x tylko nowe aparaty i bugfixy będą dochodzić. Tak to widzę.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 18 Cze, 2015   

Dlatego konkurencja zyska klientów.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 18 Cze, 2015   

Ze smutkiem skonstatuję: przypuszczam że wątpię. Poza tym, jaka konkurencja? Nawet zatwardziali makowcy z Aperture od dawna przesiadali się na LR. A to był bodaj jedyny program, który mógł stanowić jakąkolwiek konkurencję pod względem wolumenu sprzedaży. Reszta to nisze albo „chcę za darmo”.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15