Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Pią 15 Lut, 2008
Dotknalem D80 + prosze o pomoc z wyborem
Autor Wiadomość
Kosmo
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Sie, 2006   Dotknalem D80 + prosze o pomoc z wyborem

Witam
jestem z Lodzi dlatego dzisiaj na prezentacji D80 moglem troszke przestestowac nowa osiemdziesiatke. Nie jestem zadnym ekspertem ani nawet profesjonalista w tematyce lustrzanek cyfrowych. Jako amator wolalbym sie nie wypowiadac, zeby przypadkiem jakims niefortunnym czy nie profesjonalnym terminem lub falszywa ocena nie zniechecic osob chetnych do zakupu D80. Powiem tylko od siebie, ze bardzo spodobal mi sie wyswietlacz LCD (przejrzysty, wyrazny, czytelny) i niezbyt glosna praca migawki. Dodatkowo mialem okazje zrobic zdjecia w trybie sportowym - poradzil sobie znakomicie, ostre, wyrazne, szybki zapis. Stojac i czekajac na swoja kolej niechcacy slyszalem, jak wiele osob mowilo, ze to po prostu upgrade D50 z kilkoma bajerami. Zgadzam sie, ale te bajery duzo moga.

Tylce co o D80. Jednak mam inny problem. Wiem, ze rywalizacja 350D i D50/D70 to zgrzyt, ktory dotyka poczatkujacych ludzi przesiadajacych sie z cyfrowek na lustrzanki. Wiem rowniez, ze nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, ktory jest lepszy. Dlatego moze na poczatku okresle swoje potrzeby:

1. 70% krajobrazy (glownie gory, roslinnosc lesna), 20% portret, 10% makro
2. chcialbym zeby aparat sluzyl mi rowniez do nauki, co mozna wyciagnac z cyfrowych lustrzanek
3. nigdy w zyciu nie zrobilem zdjecia na wyzszym ISO niz 400, ale od czasu do czasu chcialbym sprawdzic z czym sie je 800 i 1600.
4. zdjecia wywoluje 10x15 (70%) oraz najfajniejsze 20x30 (30%). Nie pogardzilbym jakims wiekszym formatem.

Do w/w celow wybralem modele:
1. Canon EOS 350D z gripem + kitowy, ew. body + lepszy jakis (przekonuje mnie CMOS, 8mpx, ISO 100)
2. Nikon D70s (czy mam prawo martwic mnie tylko 5 pol ostrosci?)
3. Olympus E-500
4. Olympus E-1
5. Pentax K100D
6. Sony A100 (moje oczy cieszy system czyszczania kurzu i stabilizacja)
7. Panasonic FZ30
8. Nikon D80 --> wiem, ze jest najdrozszy i wyroznia sie sposrod konkurencji, i duzo osob moze powiedziec, zeby na to postawic, ale jesli planuje zmienic aparat za 3 lata to lepiej teraz kupic drogi i dobry czy wydac mniej niz 3.000 zl i wymienic np. za 2 lata?

Wybor mam okrutnie trudny. Dodam tylko, ze planuje go kupic za jakis miesiac, jak juz wakacyjny boom sie skonczy a swiateczna goraczka nie zacznie.

Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz.

PS. Jesli jakis aparat ma mniejsza matryce a wiecej mpx to zdjecia beda lepsze czy gorsze od aparatu z wieksza matryca a mniejsza iloscia mpx?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 12 Sie, 2006   

Na pewno nie FZ30. Po pierwsze nie ma szerokiego kąta do krajobrazów, po drugie kiepska głebia ostrości nie zapewni Ci zadowolenia z portretów.

Ja bym wybierał pomiędzy 350D (lub jego następcą, który ma być zapowiedziany jeszcze
w sierpniu), D50 i D80. Oba najpopularniejsze systemy zapewniają Ci duży wybór szkieł,
czego nie masz ani u Olympusa, ani u Sony ani u Pentaxa.

Do Twoich zastosowań wcale nie potrzebujesz wyszukanego body, więc tanie D50 może być OK i pozwoli Ci zainwestować w dobre szkła.

Pamiętaj, że jak chcesz robić krajobrazy, to w zasadzie obowiązkowym zakupem prędzej czy później jest coś w stylu Canona 10-22 mm, Sigmy 10-20 mm czy Nikkora 12-24 mm. Do portretów masz zaś tanie i dobre modele 1.8/50. Dlatego ja bym poszedł w najtańsze body
i dobre szkła. Obecnie najtańszym jest D50, choć może warto poczekać na spadek cen 350D po wejściu jego następcy.

Arek

P.S. Polami AF się nie przejmuj. Ja w 99% przypadków uzywam centralnego, ktory nada się do krajobrazów a w zasadzie jest obligatoryjny do portretów i do makro.
 
 
Kosmo
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Sie, 2006   

Domyslam sie, ze probujesz mi pomoc polecajac Nikona czy Canona glownie ze wzgledu na to, ze dobrze znasz mozliwosci obu firm pod wzgledem jakosci, wykonania itd. Ja natomiast jestem chetny zainteresowac sie np. Pentaxem K100D, ktory w porownaniu z D50 ma

a) 2,5" LCD (1,8")
b) 11 pol ostrosci (5)
c) powiekszenie wizjera 0.85 (0.74)
d) stabilizacje obrazu
e) ze szczegolow: zasilanie 4 AA
f) 2.650 zl kitowy (2.100 zl kitowy)

w zasadzie ustepuje D50 glownie cena. wiem, ze d50 to sprawdzone zabawki i kazdy wie, ze to bardzo dobre aparaty, ale moze warto sprobowac czegos innego?

Nikon D50/D70s/D80: http://www.optyczne.pl/index.php?art=48&roz=3
Pentax K100D (nizej): http://www.fotopolis.pl/index.php?n=4349
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 12 Sie, 2006   

W zasadzie z tego co wymieniłeś ważnym parametrem jest tylko stabilizacja. Nie miałem jednak Pentaxów w ręku więc trudno mi się wypowiadać o jego przewagach lub ich braku.
Z tego co wiem wypada on kiepsko w trybie zdjęć seryjnych i mam mały bufor pozwalający zapisać tylko 3 RAWy.
 
 
Kosmo
[Usunięty]

Wysłany: Nie 13 Sie, 2006   

Teraz w zasadze mam jeden problem. Czy wybrać aparat z mniejszym sensorem ale CMOSem (np. 22,2mm x 14.8mm) czy z wiekszym sensorem ale CCD (np. 26,3 x 15,8 mm)? Bo przyszlosc to CMOS, ale wiekszy CCD da mi chyba lepsze zdjecia na ta chwile.
 
 
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 18 Sie, 2006   

Arek napisał/a:

Ja bym wybierał pomiędzy 350D (lub jego następcą, który ma być zapowiedziany jeszcze
w sierpniu), D50 i D80. Oba najpopularniejsze systemy zapewniają Ci duży wybór szkieł,
czego nie masz ani u Olympusa, ani u Sony ani u Pentaxa.


Troche sie z Toba nie zgodze, bo do Sony podczepisz wszystko co do tej pory wyprodukowane zostalo do K-M a ciagle firmy takie jak tamron czy sigma robia mocowanie na gwint do K-M i Pentaxa. Wczoraj sigma udostepnila rowniez obiektyw 1.4/30 z mocowaniem 4/3 czyli dla Olka. Co do Olympusa, to choc zbyt szerokiego wyboru nie masz, to obiektywy Zuiko zdobyly w tym roku nagrode EISA dla najlepszego szkla profesjonalnego, a pewnie ciezko bylo przeskoczyc Nikorra, wiec na jakosc nie da sie narzekac.

konrad
 
 
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 18 Sie, 2006   

Kosmo napisał/a:
Teraz w zasadze mam jeden problem. Czy wybrać aparat z mniejszym sensorem ale CMOSem (np. 22,2mm x 14.8mm) czy z wiekszym sensorem ale CCD (np. 26,3 x 15,8 mm)? Bo przyszlosc to CMOS, ale wiekszy CCD da mi chyba lepsze zdjecia na ta chwile.


To jest trudna odpowiedz, bo nie zawsze wielkoci chipa przeklada sie na jakosc obrazu (mowa glownie o szumach i zakresie tonalnym). Musisz wiedziec jeszcze jak i gdzie umieszczone sa uklady scalone sczytujace obraz, znac wielkosc piksela i przerw pomiedzy nimi etc. Tutaj trzeba sie zdac na testy, ktore pokazuja sprawnosc calego systemu.

konrad
 
 
Remol71 
Rozmowny
ZEISS maniak


Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 04 Paź, 2006   Re: Dotknalem D80 + prosze o pomoc z wyborem

Kosmo napisał/a:

Tylce co o D80. Jednak mam inny problem. Wiem, ze rywalizacja 350D i D50/D70 to zgrzyt, ktory dotyka poczatkujacych ludzi przesiadajacych sie z cyfrowek na lustrzanki. Wiem rowniez, ze nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, ktory jest lepszy. Dlatego moze na poczatku okresle swoje potrzeby:

1. 70% krajobrazy (glownie gory, roslinnosc lesna), 20% portret, 10% makro
2. chcialbym zeby aparat sluzyl mi rowniez do nauki, co mozna wyciagnac z cyfrowych lustrzanek
3. nigdy w zyciu nie zrobilem zdjecia na wyzszym ISO niz 400, ale od czasu do czasu chcialbym sprawdzic z czym sie je 800 i 1600.
4. zdjecia wywoluje 10x15 (70%) oraz najfajniejsze 20x30 (30%). Nie pogardzilbym jakims wiekszym formatem.



Po pierwsze :) Nie wiedziałem, że długi już spór onanistów sprzętowych powoduje pierwsze objawy nerwicy u początkujących adeptów fotografii. Zamiast czytać o wadach i zaletach aparatów lepiej pooglądać zdjęcia i zastanowić się nadtym, czego właściwie się oczekuje. No ale celebracja sprzętu to też dziedzina życia.

Jeśli chodzi o preferowane przez Pana rodzaje fotografii proponuję kupić w miarę tanie body N D50 lub C 350D i zaoszczędzoną w ten sposób gotówkę zainwestować w możliwie jak najlepsze obiektywy. Do tego solidny statyw, który napewno będzie niezbędny przy fotografowaniu przyrody. Moje zdanie jest takie, że nie ma co się pchać w super drogie nowości z kitowym szkłem. Body tanieją z roku na rok i zawsze można ewentualnie wymienić na nowsze. Dobry obiektyw ma w końcu decydujące znaczenie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15