Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Pią 21 Lis, 2008
Kenko 2x Teleplus MC4 czy nadaje się do Canon 70-200/4L IS ?
Autor Wiadomość
ebuke 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Pon 07 Kwi, 2008   Kenko 2x Teleplus MC4 czy nadaje się do Canon 70-200/4L IS ?

witam wszystkich

pisze na tym forum po raz pierwszy więc serdecznie wszystkich pozdrawiam ;-)

miałem przez 4 miesiące Sigmę 80-400/4.5-5.6 APO EX OS DG ale ze wzgledu na szybkość AF (niestety brak HSM) jak na tak drogi obiektyw i słuszną wagę 1750g przesiadłem się na Canon 70-200/4L IS -jestem bardzo zadowolony z tego obiektywu ,szybkość rewelacj(USM) ,kolory ,lepsze bokeh, waga o 1Kg mniejsza, stabilizacja skuteczniejsza o ok 1,5-2 EV TYLKO niestety jest mi trochę za krótki ;-( brakuje mi tych 400mm ,w związku z tym poszukuję jakiegoś niedrogiego konwertera TELE.

za 2 tyg wyjeżdzam na 1,5 miesiąca na wyprawę do dżungli na Borneo i tak bardzo mi się to przyda do focenia ptaszydeł i orangutanów ;-)

Dlatego mam do WAS pytanie czy wyżej wymieniony telekonwerter nada się do obiektywu Canon EF 70-200/4 L IS ?
(wiem że o AF moge zapomnieć -trudno będę ostrzył ręcznie) ,
chodzi mi o to czy bardzo różni się jakościowo od Kenko x2 MC Teleplus Pro 300DG ???

mogę go mieć bardzo tanio, a z racji tego że 2 tyg temu wywaliłem dużo kasy na szkło nie chcę wydać znowu kolejnych 500-600zł na konwerter ,bo sporo mnie szarpnie też sama wyprawa.

dodam że mam Canon 400D + BG-E3 (nie wygląda to już tak głupio jak sam korpus z zamontowanym tele :lol: )

pozdrawiam Emil
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 07 Kwi, 2008   

Przejrzyj starsze wątki o Kenko, ale zdaje się konwertery Kenko x2 nie mają dobrej opinii (w przeciwieństwie do Kenko x1.4), ponoć lepszy jest Canon x2, ale jest pewnie jeszcze droższy niż nawet ten podany przez Ciebie jako zbyt drogi...
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 07 Kwi, 2008   

Ja zdecydowanie nie polecam TC 2 Kenko w jakiejkolwiek wersji. Co do AF to mógłbyś go mieć, jest na to sposób z TC tej firmy.
 
 
ebuke 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Pon 07 Kwi, 2008   

witam

no właśnie nie zastanawiam się nawet nad Canonem (przynajmniej na razie) bo koszt niestety powyżej 900zł;-( a jak pisałem juz się spłukałem;-)

do MM , z tym AF czytałem jakiś twój wątek o zalepianiu odpowiednich styków ;-)
co prawda nie wiem których , ale skoro nie polecasz 2 x to nawet nie kombinuję ,
a czy Canon ef 2x wg Ciebie lepszy czy też nie polecasz.

powiem szczerze że czytałem o dobrej jakości tych 1,4x tylko że 280 to i tak trochę krótko wiem że na cropie to 128 więcej ,chyba dam sobie na razie spokój i wyprawę oblecę tą 200mm (320mm) najwyżej za jakiś czas pomyślę o jakimś zoomie np. 100-400mm + np. ten kenko 1,4 (jak wygram w totka :razz: )

dzięki za szybką odpowiedź

pozdrawiam Emil
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 16