Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Rydzyna 2015 - VIII Zlot Czytelników Optyczne.pl
Autor Wiadomość
Grafkapafka 
Nowy
mała mysz bojowa



Posty: 13
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: Czw 30 Lip, 2015   

O o o o to jest myśl :)
89.

90.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Czw 30 Lip, 2015   

Tak przy okazji - Stawy Milickie, Milicz :)

A ja, oprócz zdjęć - chciałbym podzielić się wrażeniami wywiezionymi ze zlotu.

Fotografowanie modelek (zawodowych, jak sądzę).
To wyjątkowa przyjemność, która przytrafiła mi się po raz pierwszy w życiu i jeszcze w tym życiu. Nie oszukujmy się - nikogo spośród krewnych i znajomych nie zmuszę do tak długiego i cierpliwego pozowania, połączonego ze spełnianiem moich życzeń typu stań, idź, połóż się, noga do tyłu, ręka do góry, ... Poza tym - co chyba jest najważniejsze - łatwo zauważyć na zrobionych zdjęciach (ja łatwo zauważam), że z pozowaniem jest tak, jak ze śpiewaniem:
"Pozować każdy może,
trochę lepiej, lub trochę gorzej,
ale nie oto chodzi,
jak co komu wychodzi.
Czasami człowiek musi,
inaczej się udusi,
uuu."
No cóż. Czasem jednak o to chodzi, jak co komu wychodzi :)

Przy okazji przekonałem się, ponieważ zrobiłem kilka zdjęć bez oświetlenia, ile dobrego robi nawet taka jedna lampa w plenerze.

c.d.być może n. :)
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14006
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 30 Lip, 2015   

T.B., zgadza się. Dobra modelka robi różnicę.
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 30 Lip, 2015   

witkot napisał/a:
Sporo dobrych zdjęć bez "pudła"
Na wielki plus 18,21 ( Rysiek- przyznaj się które twoje :?: )


Moje - 56 :wink:
Agnieszki - 18
 
 
witkot 
Optyczny



Pomógł: 5 razy
Posty: 1206
Skąd: Rybnik
Wysłany: Pią 31 Lip, 2015   

No jak się ma takiego nauczyciela to nie dziw :shock: :wink:
Z tym 56 to na serio :mrgreen: :mrgreen: :?:
Gdzie ty chodziłeś :?:
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 31 Lip, 2015   

witkot napisał/a:
No jak się ma takiego nauczyciela to nie dziw :shock: :wink:
Z tym 56 to na serio :mrgreen: :mrgreen: :?:
Gdzie ty chodziłeś :?:


To było na ulicy.
W Rydzynie. Przed sklepem taka wystawka :mrgreen:
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Pią 31 Lip, 2015   

fatman napisał/a:
Moje - 56

Ciekawe, co by na to powiedział Zyga Freud :???:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14006
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 31 Lip, 2015   

fatman, jak sama nazwa wskazuje, nosi duże rozmiary ;)
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 01 Sie, 2015   

Arek, he, he... Po prostu wykład pana Jacka mnie zainspirował. :mrgreen:
Te piękne zdjęcia z kolorowych indyjskich targów i innych wschodnich bazarów :mrgreen: :mrgreen:
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sob 01 Sie, 2015   

Zaproszenie Mistrza Jacka i Mistrza Tomka jednocześnie, to był strzał w dziesiątkę. Dzięki temu ktoś, kto pierwszy raz, nie wyjechał z jedynym słusznym przekonaniem, że "prawdziwy fotograf wygląda tak".

Jacek Bonecki i Tomek Tomkowiak różnią się wszystkim. Kto był lub zna, ten wie - a kto nie był, niech żałuje. Można jednak wymienić cechy, które ich łączą. Obaj są wybitnymi fotografami. Jeden i drugi dużo w życiu widział, a tacy ludzie zawsze mają coś ciekawego do powiedzenia. Żadnego z nich nie da się wtłoczyć w żadne ramki, a głosiciele jedynych słusznych opinii nie znajdą u nich poparcia. Jacek Bonecki uczy - i to na własnym przykładzie - że warunkiem zrobienia dobrego zdjęcia nie jest posiadanie fulfrejma, albo jasnej stałki. Że ostrość nie jest Świętym Graalem fotografii. I tak dalej, i tak dalej. Kiedy przed Tomkiem Tomkowiakiem zacząłem się tłumaczyć, że powinienem był założyć dłuższy obiektyw ale wiecie rozumiecie, powiedział mi, że jest OK, że on wcale nie zawsze portrety robi tak zwaną portretówką.

Drogą kupna nabyłem książkę Jacka Boneckiego "Fotograf w podróży", a dzięki przebłyskowi pomyślunku i uprzejmości jego menedżerki, która za mnie biegała w tej sprawie, mam w książce własnoręczną i specjalnie dla mnie dedykację autora :smile:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14006
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 01 Sie, 2015   

Mi się w prezentacjach Jacka podoba to, że niezależnie od tego czy ma się w torbie 16mm czy 500mm, reportaż można robić wszystkim. I że ogólniki i frazesy typu "jeśli Twoje zdjęcie jest złe, to znaczy że nie byłeś dostatecznie blisko" są tylko ogólnikami i frazesami. Na jego zdjęciach fotografia wymyka się z ramek, w które wiele osób stara się ją zamknąć.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sob 01 Sie, 2015   

Mieliśmy też bardzo ciekawy wykład z geofizyki. Nic nie zrozumiałem :mrgreen:

Na szczęście prowadzący robił przerwy na pokazywanie zdjęć i filmów przyrodniczych. Zdjęcia były bardzo ładne i ciekawe, ale filmy bardziej trzymały w napięciu, bo było widać różne ciała - niebieskich tylko nie widziałem. Przeważał kolor czekoladowy :cool:

91.

Rydzyna140_s.jpg
Plik ściągnięto 15671 raz(y) 619,2 KB

 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14006
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 02 Sie, 2015   

T.B., złośliwiec :)
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Nie 02 Sie, 2015   

Ojtam, ojtam :smile:
Przy moim swobodnym podejściu do programu zlotu, ten punkt był obowiązkowy. Bardzo podobało się też mojej żonie, która miała jeszcze bardziej swobodne podejście do tych fachowo-branżowych prezentacji. Żałuję tylko, że na prezentacji Jacka Boneckiego zapomniałem o istnieniu telefonu w mojej kieszeni i nie ściągnąłem jej szybko na salę (żony, nie kieszeni).
 
 
witkot 
Optyczny



Pomógł: 5 razy
Posty: 1206
Skąd: Rybnik
Wysłany: Sro 05 Sie, 2015   

Gorąco pozdrawiam wszystkich uczestników zlotu.
Jeszcze raz za wszystko dziękuję.

92.Sympatyczna para. :wink:

93.No i znowu ktoś we mnie celował

94.Z niższej perspektywy będzie lepiej :?:

95.Pierwszy rzut oka na modelki :wink:

96.Nasza pani modelka w wersji B%W

97.Każde miejsce na rozmowy było dobre :razz:

98.Tak robi się nagrodzone zdjęcia. :wink:

99.1/50 iso 4000 z ręki

100.Chwila zamyślenia

101.Z telefonem też można :wink:

102.Staw był ulubionym miejscem fotografowania. :grin:

103.Taki mały na takim dużym statywie-to musi być stabilizacja :lol:

104.Wspólne posiłki-miło było.

105.Redaktor Szymon ciągle na kogoś polował :grin:

106.Wykład pana Tomka

107.Tym razem 1/80 iso 500

108.Podobno to ulubiony filtr pewnego pana -pozdrawiam

109 Pożegnanie z Rydzyną


Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 17