Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jak zrobić ciekawy znak wodny?
Autor Wiadomość
henk 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 589
Skąd: Ślesin
Wysłany: Sro 12 Sie, 2015   Jak zrobić ciekawy znak wodny?

Nie chodzi mi o zwykły podpis, taki już mam, ale o jakiś fotograficzny symbol podpisany fantazyjną czcionką, półprzezroczysty, z cieniami itp.
Mam GIMP-a, ale słabo go ogarniam. Może jest jakiś darmowy program z gotowymi szablonami?
Ewentualnie komu mogę zlecić wykonanie znaku? Czy ktoś na forum zajmuje się takimi rzeczami?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 12 Sie, 2015   

henk, bądź kreatywny. Źle to o tobie będzie świadczyć, jeśli ktoś za ciebie to wymyśli.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 13 Sie, 2015   

Jasne, Wojmistrz, zdjęcia też lepiej samemu zrobić niż zlecać profesjonaliście. Po co komuś płacić za pracę, nie? :)
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 13 Sie, 2015   

Nie komor, tylko komercyjnie zrobiłem kilkaset projektów logo w życiu i jedynie dwa razy zdarzyło mi się komuś z branży, ale i to było według ich zamysłu, ja to tylko to "wyklikałem".
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 14 Sie, 2015   

Wojmistrz, no to masz szansę trzeci raz. :)
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 14 Sie, 2015   

Rozumiem znaki wodne na zdjęciach w takich serwisach, jak Allegro. Ale umieszczanie tego na swoich fotografiach uważam za co najmniej dziwne. Tak samo dziwne, jak zespół natręctw. Niczemu to nie służy, przed niczym nie zabezpiecza. Powoduje jedynie, że sama fotografia spada na dalszy plan, staje się mniej ciekawa i jakaś taka... dziwna. Jakiś czas temu, w galerii ktoś umieścił fotografię niezwykłej urody. Przepiękny, unikalny i świeży obraz, ale podpis... Odpuściłem sobie komentarz.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 14 Sie, 2015   

Ja używam znaku wodnego (logo z adresem www) na reklamówkach, kiedy jestem gdzieś, gdzie trzaskam foty za friko i rozsyłam potem zainteresowanym. To akurat jest dobra metoda na pozyskanie nowych klientów.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 15 Sie, 2015   

Tutejszyn, mały dyskretny znak jest jak podpis malarza na płótnie.
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 15 Sie, 2015   

komor, jest pewna subtelna różnica.... różnice.
Nawet najmniejszy podpis na zdjęciu jest kilkanaście razy większy od podpisu na obrazach.
Obrazy jakie oglądamy w większości mają wartość artystyczną, w odróżnieniu od mnóstwa bezwartościowych fotografii, podpisanych po to, aby... no właśnie po co?
Podpis na obrazie jest obojętny dla oglądającego - nie wzbudza emocji. Na fotografii emocje wzbudza przeważnie.

Żyjemy w czasach, kiedy łatwość publikacji wiąże się również z łatwością niepożądanego wykorzystania przez osoby trzecie. Mamy jednak licencje prawne, które o wiele lepiej porządkują kwestie własności zdjęć i ich wykorzystania. Przy tej okazji warto jest zwrócić uwagę na coś pięknego. Istnieją dziesiątki, tysiące dzieł, których autorzy, udostępniają je za darmo, na warunkach licencji CC. Sam zamierzam umieścić kilka swoich prac, w ten właśnie sposób, w darmowych serwisach stockowych

Dla tych, którzy potrzebują zdjęcia, a nie mają odpowiedniego własnego.

Może jeszcze garść szczegółów
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 15 Sie, 2015   

Tutejszyn napisał/a:
Obrazy jakie oglądamy w większości mają wartość artystyczną

Offtopujemy, ale co tam, w końcu wakacje. :) Stawiam dolary przeciwko orzechom, że większość obrazów nie ma dużej wartości artystycznej. A te, które oglądamy, to mocno zależy od oglądacza. Jak obrazy oglądasz tylko w muzeum, to widzisz przeważnie tylko te wartościowe. Ale przejdź się na jakiś targ lub rynek miasta, gdzie na zagranicznych turystów polują miejscowi artyści. :) Albo inaczej, masz jakichś znajomych malarzy lub grafików? :)

Tak generalnie to chcesz zakazać podpisywania tych prac, które Ty uznajesz za mało wartościowe, czy jak?
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 15 Sie, 2015   

komor napisał/a:
Tak generalnie to chcesz zakazać podpisywania tych prac, które Ty uznajesz za mało wartościowe, czy jak?
Chciałem zwrócić uwagę na pewną ideę, a Ty wolisz się przepychać..

...nie, nie chcę niczego zakazywać. Zwyczajnie nie rozumiem, dlaczego na fotografiach umieszcza się podpisy. Rozumiem na Allegro, w płatnych serwisach stockowych i innych sytuacjach, gdzie nie zdjęcie jest ważne.

komor napisał/a:
Ale przejdź się na jakiś targ lub rynek miasta, gdzie na zagranicznych turystów polują miejscowi artyści.
Widywałem wiele razy i często się zatrzymuję przy tych obrazach. Mam wiele szacunku dla tych artystów.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 15 Sie, 2015   

Tutejszyn napisał/a:
Zwyczajnie nie rozumiem, dlaczego na fotografiach umieszcza się podpisy.

Przecież z tego samego powodu co na innych pracach.

Tutejszyn napisał/a:
Widywałem wiele razy i często się zatrzymuję przy tych obrazach. Mam wiele szacunku dla tych artystów.

A do fotografów nie?

Tutejszyn napisał/a:
Chciałem zwrócić uwagę na pewną ideę, a Ty wolisz się przepychać..

Nie chcę się przepychać, ale nie bardzo kumam właśnie, o jaką ideę chodzi.
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 15 Sie, 2015   

komor napisał/a:
Przecież z tego samego powodu co na innych pracach.
Tylko, że na innych pracach (rzeźbach, witrażach, piosenkach, instalacjach, architekturze) to nie razi. Być może dlatego, że podpis, jeśli jest, trudno się go doszukać. Łatwo odnaleźć podpis w powieściach, ale tu też to nie razi :)
komor napisał/a:
A do fotografów nie?
Do fotografów też. Znów się przepychasz... OK, uściślę. Mówiłem o szacunku do nich (ryneczkowych artystów), przez pryzmat tego, co tworzą. Fotografowie nie podpisują swoich prac, albo nieczęsto to robią.
komor napisał/a:
Nie chcę się przepychać, ale nie bardzo kumam właśnie, o jaką ideę chodzi.
Post w którym wspomniałem o idei, mówiłem o linecji CC. Ogólnie chodziło, o to, aby nie bać się pokazać swoich prac bez podpisu, a w szerszym ujęciu, aby pozwolić na to, aby ktoś mógł wykorzystać taką fotografię. Nie chodzi o wszystkie prace, ale o kilka... choćby nawet jedną. Dlatego użyłem słowa "idea", aby zastanowić się nad istotą rzeczy. Wszyscy lubimy korzystać z dzieł udostępnianych nieodpłatnie. Dajmy w zamian też coś od siebie.

[ Dodano: Sob 15 Sie, 2015 14:25 ]
Nie jest to czytelnie powiedziane, ale są tu dwa aspekty: jedno to jest podpisywanie zdjęć i drugie, udostępnianie czegoś na licencji CC. Zdjęcie niepodpisane nie oznacza wcale, że jest udostępnione.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 15 Sie, 2015   

Tutejszyn napisał/a:
Post w którym wspomniałem o idei, mówiłem o linecji CC. Ogólnie chodziło, o to, aby nie bać się pokazać swoich prac bez podpisu, a w szerszym ujęciu, aby pozwolić na to, aby ktoś mógł wykorzystać taką fotografię.

A z taką ideą to ja się zgadzam. Sam swoich fotek nie upiększam znakiem wodnym (czasem wyjątkowo to robię z przyczyn podanych przez Wojmistrza). Ale też nie chcę odbierać innym prawa do tego znaku wodnego, jeśli chcą. Nie potępiam tego i nie widzę powodu. A co do udostępniania swojej pracy za darmo, to lipcu wypuściłem do Wikipedii, na licencji CC, łącznie 33 zdjęcia 30 pisarzy, którzy dotąd w swoich artykułach na Wiki nie mieli zdjęć, albo mieli bardzo słabe. :)
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 15 Sie, 2015   

No i zaimponowałeś mi. Sam jeszcze niczego nie opublikowałem, ale zamierzam to zrobić.

komor napisał/a:
czasem wyjątkowo to robię z przyczyn podanych przez Wojmistrza
W takim przypadku też nie podpisuję. Wiem, to uzasadnia podpis i poszerza zasięg dla potencjalnych zleceń, ale mimo wszystko moim zdaniem takie zabazgrolone zdjęcie jest mniej atrakcyjne, a więc zmniejsza z kolei ilość potencjalnych zleceń.. Nie mówię, że mam rację, ale tak to czuję.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15