Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Problemy z 24-70 f/2.8 L USM
Autor Wiadomość
ghostdog 
Początkujący
ghostdog


Posty: 31
Skąd: katowice
Wysłany: Wto 25 Mar, 2008   

MM napisał/a:
kosmodrom napisał/a:
Przyznam szczerze, że trochę się czaiłem na ten obiektyw ale jest jedna rzecz, która powoduje że mi się odechciewa - dlaczego kupując obiektyw tej klasy, za tyle pieniędzy muszę się obawiać, że trafię na kiepski egzemplarz?


Ja trafiłem od razu na dobry. Kilku znajomych mających to szkło lub kujujących po moim poleceniu też bez problemu od razu trafili dobrze... ja problemu nie widzę.


Witka
mam te szkiełko od kilku dni podpięte do 5D i mam dziwne wrażenie że robi "wyjątkowe" mydło.
Może ktoś pomoże i wrzuci link do paru przykładowych fotek zrobionych tym szkłem w warunkach "polowych" żebym miał porównanie bo z tymi zamieszczonymi w teście to moje były chyba robione kitem.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






007areka
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Mar, 2008   

... wymien na inny jesli Cie nie zadowala (kazdy przyzwoity sprzedawca sprzetu foto Ci to umozliwi) lub jesli sie powtorzy to oddaj nie ma sensu trzymac szkla z ktorego nie jestes zadowolony...
...a i sprawdz FF i BF moze tu jest wina...
 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Wto 25 Mar, 2008   

ghostdog napisał/a:
MM napisał/a:
kosmodrom napisał/a:
Przyznam szczerze, że trochę się czaiłem na ten obiektyw ale jest jedna rzecz, która powoduje że mi się odechciewa - dlaczego kupując obiektyw tej klasy, za tyle pieniędzy muszę się obawiać, że trafię na kiepski egzemplarz?


Ja trafiłem od razu na dobry. Kilku znajomych mających to szkło lub kujujących po moim poleceniu też bez problemu od razu trafili dobrze... ja problemu nie widzę.


Witka
mam te szkiełko od kilku dni podpięte do 5D i mam dziwne wrażenie że robi "wyjątkowe" mydło.
Może ktoś pomoże i wrzuci link do paru przykładowych fotek zrobionych tym szkłem w warunkach "polowych" żebym miał porównanie bo z tymi zamieszczonymi w teście to moje były chyba robione kitem.


Ghostdog nie przejmuj się :wink: ... jeżeli sprawdziłeś obiektyw i nie pasuje to wymieniaj na inny ja swój wybrałem przy trzeciej sztuce na 5d :grin: i jest bardzo ok ( przynajmniej najlepszy z trzech :mrgreen: ). I najlepsze ,że mój TIP twierdzi ,że to co ja odrzuciłem pasuje na inne body 5d :twisted: . Tak to już chyba musi być u canona dopóki nie będzie puszek z regulacją BF/FF z poziomu body.
 
 
Dingo 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 103
Skąd: Silesia
Wysłany: Sro 26 Mar, 2008   

ghostdog, pewnie pomoże wymiana obiektywu, ale na wszelki wypadek przedtem możemy się spotkać w Katowicach - wezmę swoje szkło i zdjęcia to je sobie porównasz.

Pisz na PW.
 
 
ghostdog 
Początkujący
ghostdog


Posty: 31
Skąd: katowice
Wysłany: Sro 26 Mar, 2008   

Dingo napisał/a:
ghostdog, pewnie pomoże wymiana obiektywu, ale na wszelki wypadek przedtem możemy się spotkać w Katowicach - wezmę swoje szkło i zdjęcia to je sobie porównasz.

Pisz na PW.


To było by dobre rozwiązanie.
Bo z wymianą szkła to byłby mały problem. Szkiełko dostałem w prezencie. Jest kupione w stanach bo przy dzisiejszym kursie $ i cenach w Polsce ......
Niestety coś za coś, w takim przypadku :( nie jestem w stanie go wymienić od reki a wysyłać nie chciałbym ze zrozumiałych względów.
Mam jeszcze 2 szkiełka 16-35 2.8 l, 70-200 4l IS i to co otrzymuje z 24-70 ... pies by to zjadł i sie otruł.
 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Sro 26 Mar, 2008   

To przykro :sad: , jeżeli coś mogę radzić to tylko sprzedaż( i tak nie skorzystasz z tego szkła skoro to takie ... :evil: ) - może komuś będzie pasować :grin: i wtedy sprawa jasna .... prawie :wink: .
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Mar, 2008   

ghostdog napisał/a:
Dingo napisał/a:
ghostdog, pewnie pomoże wymiana obiektywu, ale na wszelki wypadek przedtem możemy się spotkać w Katowicach - wezmę swoje szkło i zdjęcia to je sobie porównasz.

Pisz na PW.


To było by dobre rozwiązanie.
Bo z wymianą szkła to byłby mały problem. Szkiełko dostałem w prezencie. Jest kupione w stanach bo przy dzisiejszym kursie $ i cenach w Polsce ......
Niestety coś za coś, w takim przypadku :( nie jestem w stanie go wymienić od reki a wysyłać nie chciałbym ze zrozumiałych względów.
Mam jeszcze 2 szkiełka 16-35 2.8 l, 70-200 4l IS i to co otrzymuje z 24-70 ... pies by to zjadł i sie otruł.


...a jak sie sprawuje 70-200f4 is
 
 
Dingo 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 103
Skąd: Silesia
Wysłany: Sro 26 Mar, 2008   

Spotkałem się dziś z ghostdogiem, porównał sobie mój obiektyw, ja też zrobiłem kilka zdjęć jednym i drugim szkłem na mojej puszce. Wnioski? Rzeczywiście na zdjęciach jest różnica w ostrości w centrum kadru - może nie jest ona wielka, ale za to na obrzeżach... jest już lekki dramat :( .

Poniżej cropy z obu szkieł zrobione na mojej puszce z prawego górnego narożnika na identycznych ustawieniach:

1.jpg
ghostdog
Plik ściągnięto 10627 raz(y) 86,28 KB

2.jpg
dingo
Plik ściągnięto 10649 raz(y) 95,3 KB

 
 
asp 
Uczestnik



Posty: 67
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: Czw 27 Mar, 2008   

różnica faktycznie wyraźna... :cry:
trochę szkoda a zarazem dziwne, że za taką kasę można trafić na słaby egzemplarz
Miałem kupić 17-55/2,8, jednak po namowie kolegi wziąłem pod uwagę 24-70. Jednak chyba pozostanę przy 17-55 (do cropa) - "tańsze ryzyko"
 
 
ghostdog 
Początkujący
ghostdog


Posty: 31
Skąd: katowice
Wysłany: Czw 27 Mar, 2008   

Zdjęcia z mojego słoika 24-70 widać ehhh :( porażka.
Chyba będę go musiał odesłać bo mam taka możliwość choć bardzo tego nie chciałem.
Mam wyjazd do Iranu i chciałem tam troszkę postrzelać z tego szkiełka, na dodatek wchodzimy na Kabeka (5047) i miałem nadzieje ze nie będę wciągał na top kilku słoików bo potem na plecach dźwigam już nie cegłę ale pustaka.

Sprobuję jeszcze pogadać z serwisem w wa-wie ale nie daje sobie dużych nadziei.

[ Dodano: Czw 27 Mar, 2008 ]
007areka napisał/a:
ghostdog napisał/a:
Dingo napisał/a:
ghostdog, pewnie pomoże wymiana obiektywu, ale na wszelki wypadek przedtem możemy się spotkać w Katowicach - wezmę swoje szkło i zdjęcia to je sobie porównasz.

Pisz na PW.


To było by dobre rozwiązanie.
Bo z wymianą szkła to byłby mały problem. Szkiełko dostałem w prezencie. Jest kupione w stanach bo przy dzisiejszym kursie $ i cenach w Polsce ......
Niestety coś za coś, w takim przypadku :( nie jestem w stanie go wymienić od reki a wysyłać nie chciałbym ze zrozumiałych względów.
Mam jeszcze 2 szkiełka 16-35 2.8 l, 70-200 4l IS i to co otrzymuje z 24-70 ... pies by to zjadł i sie otruł.


...a jak sie sprawuje 70-200f4 is


A to szkiełko słynie z bezproblemowej pracy i taki ten słoik jest.
Jestem z niego zadowolony na maxa, ostry :) szybki i bez żadnych przygód.
Do zalet tego szkiełka zapisałbym tez wagę. Do wad w moim przypadku zaliczyłbym nie światło bo używam go zazwyczaj na zewnątrz a kolor. Co prawda jeszcze dalej nigdzie z nim nie byłem ale w Polsce chodzenie z takim szkłem to jak proszenie sie o kłopot.
Poza tym kupę gapiących sie ludzi i człowiek traci przyjemność z robienia fot może sie kiedyś przyzwyczaję.
 
 
krzysiek29 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 239
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: Czw 27 Mar, 2008   

Dołożę swoje 3 grosze;

chciałem to szkiełko kupić ; (wcześniej pobawiłem się takim od znajomego) byłem więcej niż zadowolony. Pojechałem "na sklepy" gdzie przetestowałem dwie sztuki zrobiłem kilka fotek a na kompie mydło . Jeden trochę wprawdzie lepszy od drugiego ale też słabo - dużo gorzej od szkła znajomego. Na razie wstrzymałem się z kupnem.
Zastanawia mnie w tym; jak to możliwe, że w szkłach za taką cenę jest taki rozrzut jakościowy :cry: .
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 27 Mar, 2008   

No jaja straszne... Jeśli drogie L-ki coś takiego pokazuję. Źle się dzieje. Gdzie kontrola jakości?
 
 
mszczyrek 
Entuzjasta


Posty: 675
Wysłany: Czw 27 Mar, 2008   

Chyba w lesie, sadzac po dziurawym 35/1.4;) Albo L-ki z zalozenia sa tak dobre, ze po prostu nie trzeba ich kontrolowac :twisted:

[ Dodano: Czw 27 Mar, 2008 ]
A przy okazji - zaden z tych cropow nie pokazuje "cudownosci" zestawu L-ka+pelna klatka... Trzeba chyba bedzie zostac przy apsc na razie.
Ostatnio zmieniony przez mszczyrek Czw 27 Mar, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 27 Mar, 2008   

Ja rozumiem, ze wpadka moze byc z obiektywem za 500zl, ewentualnie za 1000zl.
Ale w obiektywie za ponad 4k??
Wychodzi na to, ze bycie liderem rynku dziala bardzo demobilizujaco.
 
 
ghostdog 
Początkujący
ghostdog


Posty: 31
Skąd: katowice
Wysłany: Czw 27 Mar, 2008   

dołączę jeszcze 2 cropy z fot testowych dla mojego szkła i Dingo żeby nie było wątpliwości.
te były zrobione na moim body.

crop 4 IMG_0218 crop 1 pochodzi z mojego szkiełka
crop 3 IMG_0217 crop 1 pochodzi z szkiełka Dingo

[ Dodano: Czw 27 Mar, 2008 ]
Dodam jeszcze jedną uwagę, to ze szkło za niecałe 5 tys. ma taki rozrzut w jakości i że trza każdy egz. przed kupnem sprawdzić uważam za przegięcie na maksa.
Jak se dłużej oglądam foty z tego szkła to mam ochotę zmienić system ot co.
L to chyba nie od "luxury" ale do loser
no dobra wylało sie ;)

4 IMG_0218 crop 1.jpg
Plik ściągnięto 10588 raz(y) 24,99 KB

3 IMG_0217 crop 1.jpg
Plik ściągnięto 10589 raz(y) 25,59 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 20