Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Problemy z 24-70 f/2.8 L USM
Autor Wiadomość
Dingo 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 103
Skąd: Silesia
Wysłany: Czw 27 Mar, 2008   

ghostdog, ja Cię w pełni rozumiem... Kupując swego czasu mój egzemplarz 24-70/2.8L wiedziałem, że może być różnie (o licznych "niespodziankach" jakościowych tego szkła mówi się już od dawna, więc jeden z moich znajomych do tego stopnia spanikował, że dla świętego spokoju kupił 24-105/4 IS L godząc się na gorsze światło). W sklepie sprawdziłem kilka sztuk i byłem przygotowany nawet na rezygnację z zakupu, na szczęście jednak namierzyłem dobry egzemplarz. Ale pomijając moje szczęście i Twojego pecha - to naprawdę są jaja, żeby była konieczność sprawdzenia obiektywu tej klasy przed zakupem i żeby taka firma jak Canon nie potrafiła wdrożyć odpowiednich procedur kontroli jakości :-(

Co do zmiany systemu: ja sam 2-3 miesięce temu miałem ochotę zmienić system :evil: na bezpośrednią konkurencję - mimo, że w Canonie siedzę ponad 15 lat...
Przeszło mi już, ale nie wiem czy na dobre ;)

Tak jak mówiliśmy: spróbuj w polskim serwisie, a jak nie da rady to albo wymiana za oceanem, albo Allegro...
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mszczyrek 
Entuzjasta


Posty: 675
Wysłany: Czw 27 Mar, 2008   

Osobiscie nie mialem styku z polskim serwisem Canona, znajomy wypowiadal sie uzywajac duzej ilosci slow ktorych z przyzwoitosci nie moge zacytowac, wiec moze byc roznie. Zycze pwodzenia w kazdym razie. Moge za to powiedziec cos na temat serwisu Nikona - moze przekonam do zmiany systemu;) OT, ale zasluguja to trzeba pochwalic. Zauwazylem po paru miesiacach uzytkowania w moim 18-70 paprochy jakies (jak to w tanim nieszczelnym zoomie, bez wplywu na jaksoc). Nie liczac na wiele, oddalem do serwisu. I skubani wymienili (pozwolili sobie wybrac inny)... Szok.

BTW: co stalo sie z dziurawym 35/1.4L ktory byl w testach? Pewni ma juz szczesliwego wlasciciela:)
 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Czw 27 Mar, 2008   

ghostdog - dobrze byłoby wiedzieć z jakiej partii pochodzi ten obiektyw , czy możesz sprawdzić rok produkcji ? W przeszłości o ile dobrze pamiętam w 2006 r. Canon miał duże problemy jakościowe z tym obiektywem :sad:
 
 
asp 
Uczestnik



Posty: 67
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: Czw 27 Mar, 2008   

Dingo napisał/a:


Tak jak mówiliśmy: spróbuj w polskim serwisie, a jak nie da rady to albo wymiana za oceanem, albo Allegro...



Po takich radach to strach jakieś używki na Allegro kupować.
Podobno tak się robi z samochodami: "zaczyna sie psuć to szybki sprzedać...".
Zdecydowanie uczciwiej jest oddać do serwisu, ponadto naprawa w Polsce cenowo pewnie bedzie tańsza bądź zbliżona do ewentualnej różnicy w cenie zakup/sprzedaż (no może nie zawsze, ale przynajmniej sumienie jest czyste :wink: )
 
 
mszczyrek 
Entuzjasta


Posty: 675
Wysłany: Czw 27 Mar, 2008   

Tylko jak "naprawic" obiektyw ktory jest nieostry? Do tego w Polsce:)

P.S. Uzywki na allegro nigdy bym nie kupil, tak samo jak samochodu na gieldzie:)
 
 
ghostdog 
Początkujący
ghostdog


Posty: 31
Skąd: katowice
Wysłany: Pią 28 Mar, 2008   

roku produkcji podać nie umiem bo to nigdzie nie jest zapisane albo przynajmniej ja tego nie widzę, ani na pudle, ani w książce, ani na kracie gwarancyjnej, ani na szkle
podany jest tylko nr 1097281 jeśli coś wam to pomoże.

A co do sprzedaży go w Polsce, to sa prostsze i uczciwsze sposoby na pozbycie sie tego problemu.
Po pierwsze szkło mogę wymienić do 1 miesiąca wiec odesłanie go jest możliwe, po drugie posiadam możliwość odesłania go do serwisu. Niestety wiąże się to z zaangażowaniem osób trzecich a w spraw które mogę sam rozwiązać nie lubię angażować osób trzecich. Ale to wymaga czasu którego nie mam bo szkło jest mi potrzebne na wyjazd za 3-4 tygodnie. Po trzecie nie będę dywagował przed powrotem z serwisu z żytniej. Podobno takie rzeczy da sie kalibrować. Mój nawet w centrum kadru nie ostrzył jak trzeba po prostu może ma FF lub BF.

W tym wszystkim mnie niepokoi ważny fakt. "L" to flagowe modele i jak taki wybieram to nie powinno być problemów z ich działaniem. A jak już nie działają to obsługa serwisu powinna być na odpowiednim poziomie. A tu ...... hmm . póki co nie psioczę bo głupi tylko nazda kelnerowi przed podaniem posiłku :) . Mam Nadzieje ze do 7-10 dni wszystko będzie wiadomo. Szkło odsyłam na żytnia w poniedziałek wiec w środę będę wiedział co i za ile ot co.
Więc jeszcze dobrych parę dni nerwówki.
 
 
Dingo 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 103
Skąd: Silesia
Wysłany: Pią 28 Mar, 2008   

asp napisał/a:
Dingo napisał/a:

Tak jak mówiliśmy: spróbuj w polskim serwisie, a jak nie da rady to albo wymiana za oceanem, albo Allegro...

Po takich radach to strach jakieś używki na Allegro kupować.
Podobno tak się robi z samochodami: "zaczyna sie psuć to szybki sprzedać...".
Zdecydowanie uczciwiej jest oddać do serwisu, ponadto naprawa w Polsce cenowo pewnie bedzie tańsza bądź zbliżona do ewentualnej różnicy w cenie zakup/sprzedaż (no może nie zawsze, ale przynajmniej sumienie jest czyste :wink: )


asp, wskaż mi proszę łaskawie fragment mojej wypowiedzi, w którym radzę zatajenie cech/wad sprzedawanego obiektywu. Nie ma? Tym samym Twoje domysły i uwagi dotyczące sumienia są po prostu nie na miejscu. Nie jesem pieniaczem, więc bez urazy :) .

ghostdog, link dla Ciebie - sprawdzanie daty produkcji szkieł marki Canon (działa przy eLkach):
http://www.the-digital-pi...Lens-Aging.aspx
I oczywiście mocno trzymam kciuki za polski serwis- zwłaszcza, że Twój wyjazd już blisko. Powodzenia!
 
 
asp 
Uczestnik



Posty: 67
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: Pią 28 Mar, 2008   

Dingo napisał/a:

asp, wskaż mi proszę łaskawie fragment mojej wypowiedzi, w którym radzę zatajenie cech/wad sprzedawanego obiektywu. Nie ma? Tym samym Twoje domysły i uwagi dotyczące sumienia są po prostu nie na miejscu. Nie jesem pieniaczem, więc bez urazy :) ...


To może Ty mi wskaż gdzie napisałem że jesteś pieniaczem (ten sam tok myślenia), ale przecież nie o to chodziło, bo jak miałbym się czepiać to równie dobrze bym napisał że wprawdzie nie radzisz zatajenia cech ale z drugiej strony nic nie piszesz by o nich poinformować - ale tego nie napisałem (kończmy tę polemikę bo to nie na temat wątku). Żadnej złośliwości w mojej wypowiedzi nie było, przynajmniej ja nie miałem takiego zamiaru, ale skoro tak to odebrałeś, to szkoda. :sad:

--
A nawiązując do tematu wątku to 24-70 z USA w "dobrej cenie" to dobry pomysł ?? Trochę w ciemno, więc może nie ryzykować tych "kilku stówek"?
 
 
ghostdog 
Początkujący
ghostdog


Posty: 31
Skąd: katowice
Wysłany: Pią 28 Mar, 2008   

W takim razie z przykrością stwierdzam że mój model pochodzi z tego roku !!!!!!!!!!!!!!!
Az trudno uwierzyć że przez 6 lat produkcji tego modelu ciężko jest sie nauczyć robić powtarzalnie dobre egzemplarze.
Podobno to najlepszy obiektyw ??????? 24-70 2.8

oto numer mego egz.
UW0212
gdzie:
U = Utsunomiya, Japan
W = 2008, 1982
02 = luty
pozostałe 2 cyfry to jakiś kod canona i nie ma nic wspólnego z data.

Przy okazji wielkie dzięki dla Dingo za pomoc i "wspieranie na duchu" :) bo można sie lekko zdenerwować taką sytuacją.
Fajnie jest wiedzieć ze są ludzie bezinteresownie pomocni :)przy okazji pozdrowiska dla wszystkich forumowiczów.
 
 
Dingo 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 103
Skąd: Silesia
Wysłany: Pią 28 Mar, 2008   

OK asp, dzięki za info - pierwszą część pomijam (choć nie jest to "ten sam tok myślenia"). W razie czego PW ;)

A co do Twojego pytania... TEGO modelu raczej nie warto ściągać w ciemno z USA, przykładem jest tu chociażby problem ghostdoga. Niektórzy boją się go kupować nawet w Polsce. Odrębna kwestia: chcesz 24-70/2.8L podpiąć pod 30D? Trochę szkoda szerokiego kąta - może lepiej pomyśl nad 17-55/2.8 IS - co prawda to EF-S, nie jest to L, ale ma za to przydatną czasem stabilizację, jest tańszy i daje naprawdę dobrą jakość obrazu (moim zdaniem nawet bardzo dobrą).
I co chyba najważniejsze: w przypadku szkła 17-55/2.8 IS o takich problemach jak z 24-70/2.8L nigdy nie słyszałem :)
 
 
ghostdog 
Początkujący
ghostdog


Posty: 31
Skąd: katowice
Wysłany: Pią 28 Mar, 2008   

A nawiązując do tematu wątku to 24-70 z USA w "dobrej cenie" to dobry pomysł ?? Trochę w ciemno, więc może nie ryzykować tych "kilku stówek"?[/quote]

Paru stówek piszesz ??????????
przelicz dobrze a wyjdzie ci ponad 1000 - toż to kupa sianka
no i jeszcze sprawy celne trzeba by tu poruszyć.
ja je dostałem :) wiec problem sam sie rozwiązał. Sam musisz sobie opdpowiedzieć na to pytanie.
Nie wiem jak to wychodzi ze ściąganiem ale ja mam stały kontakt i 3-4 w roku ktoś z moich znajomych jest w stanach. Dlatego ja podjąłem to ryzyko.
Tu problemem jest czas bo mi ono jest potrzebne na już a nie po wymianie czy naprawie !!!!!!
dlatego wybrałem canona "L" a nie sigmę która zapewne na bank wymagała by kalibracji.
I jak widać umoczyłem na maksa póki co.

Z moich doświadczeń wyciągnął bym taki wniosek ze kupowanie gdziekolwiek (polska europa, am półn.) bez testów tego szkła (C 24-70 f 2.8 L) to jak szukanie kłopotów na własne życzenie.
Trochę czytałem na ten temat i rożne były opinie, ale wielu posiadaczy tego szkła to nie spotkałem wiec za bardzo nie wierzyłem.
Człowiek uczy sie na własnych błędach tylko ze nie każdego na nie stać.
Ja przeżyję tylko zdrowia szkoda i radości której mnie pozbawiano.

Przy okazji poruszę jeszcze jeden watek otóż 950 g na papierze to nie to samo co w ręce
Przy wyborze poważnie sie zastanówcie do czego wam będzie to służyć.
Dużo podróżuje, chodzę po górach i potrzebowałem pancernego szkła.
Wcześniej miałem Canon EF 28-105 mm f/3.5-4.5 USM
tyle co on kurzu zassał podczas 1 wypadu (Tunezja) to aż ciężko uwierzyć babki piaskowe by można z tego budować.
Oby się z znów nie okazało że wylałem dziecko z kąpielą bo tez zasysać może nie będzie ale będę potrzebował Szerpa do noszenia sprzętu.
osiołkowi w żłoby dano.
 
 
asp 
Uczestnik



Posty: 67
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: Pią 28 Mar, 2008   

te "kilka stówek" wzięło się stąd: C 24-70/2,8 z USA cena okolo 3200 a może i mniej (przywiezione w bakażu podręcznym), C 17-55/2,8 w Polsce cena ok.2900-3000, więc jest średnio 300zł różnicy, więc chyba jest to te "kilka stówek" a dokładniej 3.

[ Dodano: Pią 28 Mar, 2008 ]
Dingo napisał/a:
(...) chcesz 24-70/2.8L podpiąć pod 30D? Trochę szkoda szerokiego kąta - może lepiej pomyśl nad 17-55/2.8 IS - co prawda to EF-S, nie jest to L, ale ma za to przydatną czasem stabilizację, jest tańszy i daje naprawdę dobrą jakość obrazu (moim zdaniem nawet bardzo dobrą).
I co chyba najważniejsze: w przypadku szkła 17-55/2.8 IS o takich problemach jak z 24-70/2.8L nigdy nie słyszałem :)


Ja właśnie z tych względów brałem pod uwagę 17-55/2,8, jednak ostatnio trochę kolega mi zamieszał w głowie, że z USA wyjdzie niewielka różnica, więc brałem opcję 24-70 pod uwagę (a okazję przywiezienia w bagazu mam).
A co do problemów ze szkłami to zawsze w każdym może coś się trafić - 'złośliwość rzeczy martwych", więc dlatego wcześnie już pisałem że wybiore "tańsze ryzyko" - czyli 17-55. (można nawet powiedzieć że "mniejsze" ryzyko - z uwagi na różnicę wielkości :mrgreen: )
 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Pią 28 Mar, 2008   

ghostdog napisał/a:


Z moich doświadczeń wyciągnął bym taki wniosek ze kupowanie gdziekolwiek (polska europa, am półn.) bez testów tego szkła (C 24-70 f 2.8 L) to jak szukanie kłopotów na własne życzenie.
Trochę czytałem na ten temat i rożne były opinie, ale wielu posiadaczy tego szkła to nie spotkałem wiec za bardzo nie wierzyłem.
Człowiek uczy sie na własnych błędach tylko ze nie każdego na nie stać.
Ja przeżyję tylko zdrowia szkoda i radości której mnie pozbawiano.



To niech mi teraz ktoś powie aby nie sprawdzać szkieł canona ( szczególnie zoomów ) :twisted: , zawsze to twierdziłem i będę powtarzał : kupuję to chcę wiedzieć dokładnie co w trawie piszczy ... :mrgreen: dlatego pomimo zakupów wielu obiektywów ( 8 szt.) jestem uboższy o Twoje doświadczenia :cry: ale wcale tego nie żałuję :wink: .

Mam nadzieję ,że cała sprawa dobrze się skończy czego Ci życzę :mrgreen: .
 
 
ghostdog 
Początkujący
ghostdog


Posty: 31
Skąd: katowice
Wysłany: Czw 10 Kwi, 2008   

Dziś wróciło szkło z Żytniej.
Jak przetestuje to napisze czy już robi "żyletę" czy dalej "mydło".
Co do serwisu na Żytniej to niektóre przykre fakty muszę potwierdzić!
Po pierwsze kalibracja zajmuje im 8 dni (czy to dużo to nie wiem wydaje mi sie że tak - a i tak była robiona z priorytetem na moja prośbę i tu "+" dla serwisu za taką elastyczność - choć tak naprawdę nie wyrobili sie w czasie szkło odebrałem dzień później niż obiecywali), Po drugie od nikogo się nie dowiedziałem co faktycznie zostało stwierdzone FF czy BF.
Dostałem info ze był problem z AF i w opisie usługi zapisano regulacja AF.
PO trzecie zanim wysłałem dostawałem różne info na temat tego co mam im wysłać najpierw samo szkło potem body + szkło ostatecznie poszło szkło + body. Po co body nie wiedziałem ale później sie wyjaśniło.
Oczywiście na początek chcieli sie zabrać za grzebanie w korpusie ale jak im oświadczyłem ze z innymi szkłami działa dobrze i że body ma gwarancje to było już po sprawie - będą robić regulację szkła :) .
Ogólnie ciężko się z Nimi rozmawia wszystko trzeba od nich wyciągać i to na siłę.
Tak czy siak cieszę się, że juz zestawik jest u mnie :)
Czy poprawili AF okaże sie dziś popołudniu.
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Kwi, 2008   

...czekam na opis rezultatow dzialan serwisu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14