Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Sob 12 Kwi, 2008
Canon EF-S 17-85 f/4-5.6 IS USM czy Tamron AF SP 17-50 f/2.8
Autor Wiadomość
SLIWKA 
Nowy


Posty: 5
Skąd: GDYNIA
Wysłany: Sob 12 Kwi, 2008   Canon EF-S 17-85 f/4-5.6 IS USM czy Tamron AF SP 17-50 f/2.8

Witam.
Pytanko jak w temacie. Obiektyw potrzebny przede wszystkim do sesji ślubnych. Chciałem sie poradzić ponieważ słyszałem różne opinie. Osobiście wolałbym Tamiego ze względu na światło które przyda się w kościele i na salach, gdzie nie jest zbyt jasno. Natomiast słyszałem opowieści o jego zawodnym i głośnym AF....Canon z kolei USM ale ciemny troszke. Proszę o pomoc. Może jakieś inne propozycje w cenie ok 1500 PLN. Dziękuje
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arv
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Kwi, 2008   

Jeżeli chodzi o śluby i kościół to 1500 PLN to można przeznaczyć najwyżej na mszę albo prezent.

Wybacz.

Oczywiście w kościele sprawdzi się bardziej obiektyw jaśniejszy. Ja kupiłem sobie Tamrona bo jestem amatorem a to obiektyw amatorski.
Gdyby komercyjny fotograf pojawił się u mnie czy u znajomych z takim sprzętem ....
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 12 Kwi, 2008   

Z racji tego, że foto kościelne jest "moją działką" to odpowiem zdecydowanie - kupuj Tamrona 17-50/2.8. AF słychać, ale jest naprawdę dość szybki i precyzyjny.
 
 
Arv
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Kwi, 2008   

MM napisał/a:
Z racji tego, że foto kościelne jest "moją działką" to odpowiem zdecydowanie - kupuj Tamrona 17-50/2.8. AF słychać, ale jest naprawdę dość szybki i precyzyjny.

W miarę szybki i celny to on może i jest. Ale czy dość szybki ?
Jako posiadacz Tamrona wolałbym trochę szybszy ;-).
 
 
SLIWKA 
Nowy


Posty: 5
Skąd: GDYNIA
Wysłany: Sob 12 Kwi, 2008   

MM ślicznie dziekuje za podpowiedz. ARV nie przesadzaj z tym 1500PLN. Można mieć same L-ki a paprać zdjęcia.
 
 
igorax 
Rozmowny
vast



Pomógł: 5 razy
Posty: 408
Skąd: p-ń
Wysłany: Sob 12 Kwi, 2008   

Arv napisał/a:
Gdyby komercyjny fotograf pojawił się u mnie czy u znajomych z takim sprzętem ....

...gdyby mi klient powiedział coś o sprzęcie i coś komentował, lub też był uszczypliwy w tej kwestii, to bym podziękował za współpracę, niech sobie sam zrobi zdjęcia... co to za podejście? Faktycznie zaczyna być tak, że ludzie przekształcają się w onanistów sprzętowych, i bardziej się liczy dla nich co jest zapisane w EXIF'ie jakim sprzętem zostało zrobione zdjęcie itd, niż to co na tym zdjęciu się faktycznie znajduje.

Sliwka ten Tamron jest w dobry, szczególnie ze względu na światło i wysoką ostrość; minusem do kościoła będzie ten dźwięk silnika; szybkość jest wystarczająca i dość dobrze działa AF przy mieszanym słabym, świetle co ważne jest w pomieszczeniach.
 
 
Arv
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Kwi, 2008   

SLIWKA napisał/a:
MM ślicznie dziekuje za podpowiedz. ARV nie przesadzaj z tym 1500PLN. Można mieć same L-ki a paprać zdjęcia.


Co prawda to prawda.
Ale chciałbyś mieć portety zrobione z taką "beką" jaka jest w C 17-85 ?



I cudne rozmycia ruchu uzyskane przy f/5.6 ?

Może ciemny lud wszystko kupi. Ja nie.
 
 
SLIWKA 
Nowy


Posty: 5
Skąd: GDYNIA
Wysłany: Sob 12 Kwi, 2008   

Nie no rozumiem Cię w 100%. Tylko ja zaczynam przygode ze ślubami. Jak ta dziedzina zacznie przynosic jakis lekki dochód to pójdzie sie stopień lub dwa wyzej. Ten Tamron nie jest tragiczny. Od razu S klasą nie jezdziłem, trzeba przejść przez C i E. Dziękuje za poradę, , czyli 2:0 dla Tamrona.
 
 
igorax 
Rozmowny
vast



Pomógł: 5 razy
Posty: 408
Skąd: p-ń
Wysłany: Sob 12 Kwi, 2008   

Arv napisał/a:
Ale chciałbyś mieć portety zrobione z taką "beką" jaka jest w C 17-85 ?


ale w tamronie już takiej nie ma ;-)
 
 
Arv
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Kwi, 2008   

Bo to bardzo dobry obiektyw jest ;-) .
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Nie 13 Kwi, 2008   

Arv napisał/a:
Ale chciałbyś mieć portety zrobione z taką "beką" jaka jest w C 17-85 ?
jak na razie to widać tylko tablice :)
 
 
Arv
[Usunięty]

Wysłany: Nie 13 Kwi, 2008   

mavierk napisał/a:
Arv napisał/a:
Ale chciałbyś mieć portety zrobione z taką "beką" jaka jest w C 17-85 ?
jak na razie to widać tylko tablice :)

Ale nadętą jak beka.

Wszystkie panny młode w ciąży wyjdą ;-)
 
 
igorax 
Rozmowny
vast



Pomógł: 5 razy
Posty: 408
Skąd: p-ń
Wysłany: Nie 13 Kwi, 2008   

Arv napisał/a:
Wszystkie panny młode w ciąży wyjdą ;-)


...byłby niezły obiektyw który robi wszytkie panny/panie w ciąży :twisted:

...co do beczki, że mimo tego, że uważa się takie zjawisko za wadę obiektywu, to taka beczka staje się wiążącym elementem całego zdjęcia.
...ostatnio głównie do fotografii wnętrz i miasta kupiłem 11-18mm Tamrona, no i pierwsze co nim zrobiłem to serię portretów , a to szkło daje takie zniekształcenia, że ludzie się na zdjęciach nie poznają - a wywołują u nich efekt "wow"
 
 
Arv
[Usunięty]

Wysłany: Nie 13 Kwi, 2008   

igorax napisał/a:
Arv napisał/a:
Wszystkie panny młode w ciąży wyjdą ;-)


...byłby niezły obiektyw który robi wszytkie panny/panie w ciąży :twisted:

...co do beczki, że mimo tego, że uważa się takie zjawisko za wadę obiektywu, to taka beczka staje się wiążącym elementem całego zdjęcia.
...ostatnio głównie do fotografii wnętrz i miasta kupiłem 11-18mm Tamrona, no i pierwsze co nim zrobiłem to serię portretów , a to szkło daje takie zniekształcenia, że ludzie się na zdjęciach nie poznają - a wywołują u nich efekt "wow"


I chciałbyś mieć taką fotę w dowodzie czy paszporcie ? ;-D
Ja też lubię szerokie kąty i rybie oko. Bah. Nawet uważam, że można taki smaczek zastosować na ślubie. Jeden. No może dwa.
 
 
igorax 
Rozmowny
vast



Pomógł: 5 razy
Posty: 408
Skąd: p-ń
Wysłany: Nie 13 Kwi, 2008   

Arv napisał/a:
I chciałbyś mieć taką fotę w dowodzie czy paszporcie ? ;-D


sam sobie robiłem do paszportu :twisted:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16