Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Pentax K-3 II - test aparatu
Autor Wiadomość
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pon 26 Mar, 2018   

Ojej...
trzech (z ośmiu) posiadaczy Pentax K-3 II: Max, Andrzej.M., i Michal mają taki sam początek IP: 37.47.x.x
https://www.optyczne.pl/1...ratu.html#oceny
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 26 Mar, 2018   

:lol: dcs, nadajesz się na śledczego. 37.47.x.x to internet mobilny z Oranżady. Jeszcze trzebaby mieć dojścia i sprawdzić w danych dniach, jakie urządzenia i gdzie były zalogowane w tym konkretnym czasie, kiedy dodawane były opinie.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pon 26 Mar, 2018   

Andrzej na pentax.org pisze pod nickiem MAX581. :wink:

https://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=30721
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=51874
 
 
Barnie
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Kwi, 2018   

Patrzę sobie po tematach w lustrzankach cyfrowych, a tu prawie 3 lata po teście ruch przy Pentaksie K-3 II. "Fajnie, ktoś po tylu latach o moim sprzęcie gada, może się czegoś ciekawego dowiem" - pomyślałem.

Klikam, a tu znów PDamian i jego teorie, zaczynające się charakterystycznym "Ojej...".

*facepalm*

Tak, towarzyszu PDamianie. Udowodniłeś ponad wszelką wątpliwość, że posiadaczy Pentaksa K-3 II w całej Polsce jest w porywach pięciu, a użytkownicy Max, Andrzej M. i Michal to gruppenführer Wolf. Władza ludowa jest z Was dumna.

Co do samego sprzętu w tytule tematu - jestem użytkownikiem od trochę ponad roku. Puszkę kupiłem w komplecie z DA 16-85 (szkoda, że wciąż nie przetestowany przez redakcję) za trochę ponad 5 koła. Zestaw solidny i dość uniwersalny.

Obrazki w RAW (do ISO 3200 włącznie) bardzo ładne, JPGi bez szału. Pixel Shift przydatny do martwych natur, statycznego makro i landszaftów, aczkolwiek wówczas takie obrazki trzeba przerabiać dodanym na płycie softem, który wygląda i działa jak coś zrobionego na pracę licencjacką z informatyki w wyższej szkole wszystkiego najlepszego.

Puszka nie ma wbudowanego wi-fi, ale ma opcję dołączenia takowego za pomocą dedykowanej karty SD z technologią Flucard, w którą też się z czasem zaopatrzyłem. Zabawa strasznie karkołomna, nie kupiło mnie to.

Sprzęt robi dobre wrażenie. Całkiem spory kawał żelastwa, ale dobrze wyważony. Na moją rękę troszkę brakuje podparcia na mały palec, ale idzie się przyzwyczaić. Ostatnio dołączyłem grip D-BG5 i jest więcej niż nieźle, ale oczywiście przybywa trochę wagi.

Bateria, dopóki działamy z wizjerem optycznym, trzyma długo. Przy dłuższym korzystaniu z LiveView pada niestety dość szybko.

Focus Peaking świetny, pozwala pewnie ostrzyć manualami na małych przysłonach (na matówce jaśniej niż F/2.8 sobie odpuszczam). Szkoda, że krawędzie zaznaczane są tylko na kolor biały, ale idzie się przyzwyczaić.

Astrotracer to również fajny bajer, choć kalibracja GPSu (wymagana przed każdą sesją) za każdym razem daje trochę inne rezultaty, z tego co zauważyłem.

Boli brak odchylanego ekranu.

W menu telegazeta, ale przynajmniej w miarę intuicyjna.

Stabilizacja matrycy działa dobrze, ale zauważyłem, że jej skuteczność jest zauważalnie mniejsza dla ogniskowych większych niż 135mm.

Autofocus nie taki straszny, jak go malują, choć istotnie, AF-C lubi sobie czasem pobłądzić. Zdarza mi się focić amatorskie relacje z meczów piłki i tam daje radę, a szybki tryb seryjny też się przydaje.

Ostatnio częściej się bawię fleszem i brak wbudowanej lampy (czytaj: kontrolera bezprzewodowego do wyzwalania innych lamp) jest bardzo smutny.

O video za dużo się nie wypowiem, bo się tym nie bawię, ale raczej cudów się nie warto spodziewać.

Poza manualami oraz wspomnianym DA 16-85, posiadam też D-FA 100 macro, telekonwerter DA 1.4x (używany ze wspomnianym makro), DA 55-300 PLM oraz FA 43mm limited. Szkła bardzo przyjemne, choć nie pozbawione wad - 100 makro jest na śrubokręt i nie ma limitera, więc lubi sobie pojeździć po zakresie; 43 limited też jest na śrubokręt i daje trochę dziwny kąt widzenia na APS-C, DA 55-300 zaś to ciemnica, ale za to z bardzo szybkim i cichym AF.

Ogólne wrażenia z użytkowania mam bardzo pozytywne. Czekam teraz na gwiazdkę 11-18 oraz zapowiadanego spadkobiercę pentaksowego flagowca APS-C (miejmy nadzieję, że nie będzie nim KP II z dynamic pixel shiftem :P ).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14