Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Telekonwerter C-180 problem z AF w Fz150
Autor Wiadomość
archive 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Czw 12 Lis, 2015   Telekonwerter C-180 problem z AF w Fz150

Witam
Nabyłem telekonwerter Olympusa C-180 i zamontowałem bezpośrednio na końcu obiektywu DMC-FZ150 i....ostrzy dobrze obiekty oddalone o 10-11 metrów potem aparat niby coś już łapie ale koniec końców rozmywa na większym i max zoomie. Próbowałem oddalać telekonwerter od obiektywu o kilka centymetrów i nadal kicha. Proszę o wyjaśnienie przyczyn.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Jar 
Maniak


Pomógł: 72 razy
Posty: 789
Wysłany: Pią 13 Lis, 2015   

Sprawa jest banalna wg. mnie. Ten konwerter pochodzi z czasów, gdy przeciętny kompakt miał po 5-6Mpix, a ultrazoomy miały zoom po 12-15x w porywach. Albo coś koło tego. Obawiam się, że nie będzie dobrze. Podobne rezultaty miał niedoszły nabywca mojego konwertera z Nikonem P510 bodajże i jakimś Canonem, też z długaśnym zoomem. Nasadka wróciła do mnie, zgodnie z umową, jakby co... A z moim starym kompaktem z zoomem 4x była genialna, zero pogorszenia jakości.
Oczywiście mogą być u Ciebie (FZ150) jeszcze jakieś kwestie związane z niedopasowaniem konwertera co do odległości od obiektywu, z racji dużych soczewek przednich/schowanej głęboko przesłony aperturowej, ale to powinno mieć raczej wpływ na inne problemy niż mydlany obraz (problem znam trochę z zabaw kompaktami w tzw. projekcję pozaogniskową na teleskopie). Z drugiej strony, skoro na bliskich obiektach jest w miarę dobrze, a na nieskończoność tragedia, to może być to także problem z ostrzeniem. W każdym razie oddalanie nasadki od obiektywu na 100% nie pomoże, wyjdzie zestaw do makro. A przybliżyć się nie da, chyba że używasz jakiegoś pierscienia-adaptera który dałoby się skrócić powiedzmy o milimetr. Gest rozpaczy, ale w sumie masz niewiele do stracenia.
Pozdrawiam
-J.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Lis, 2015   

http://www.cs.mtu.edu/~sh...Lenses/Oly.html
 
 
archive 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Pią 13 Lis, 2015   

dcs napisał/a:
http://www.cs.mtu.edu/~shene/DigiCam/User-Guide/FZ-30/Converters/Other-Lenses/Oly.html


Co ma niby wnieść ten link do tematu?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 13 Lis, 2015   

archive, możesz tam poczytać o tym telekonwerterze, jego charakterystyce i możliwościach, jest tam mowa m.in. o minimalnych odległościach ostrzenia.

Proszę bardzo, nie ma sprawy.
 
 
archive 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Sob 14 Lis, 2015   

Jak na razie tylko Jar napisał wyczerpująco i bez zadęcia typu: link, masz tam to sobie poczytaj i nie zawracaj gitary z pi..er...do...la..mi. Nie każdy jest pasjonatem fotografii, albo znawcą wszelkich możliwych sprzętów i ich parametrów lub zasad fotografowania. Po prostu chciałem troszkę powiększyć możliwości mojego kompaktu. Na pewno jest coś na czym się znasz blado moderatorze. Dla mnie twoja wypowiedź to tzw. profesjonalne potraktowanie z buta lecz z szacunkiem. Ciekawe jakbyś ty się poczuł gdybyś w innej branży zapytał o coś dla ciebie ważnego a ktoś udzieliłby ci takiej odpowiedzi, która dla ciebie jest niezrozumiała, nieprzydatna, psu na budę niezdatna.
Nie obraziłem się. Daleko mi do tego. Pomyślcie czasem znawcy że na forum zaglądają różni ludzie.
Miłego weekendu.

PS. Na zagranicznych forach fotograficznych panuje nieco odmienna atmosfera
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Sob 14 Lis, 2015   

Nie mam/miałem czasu na klepanie w klawiaturę. Nie znam C-180.
Mogłem nic nie napisać/zalinkować.

To dobra strona z różnymi starymi konwerterami.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 14 Lis, 2015   

archive, odmienną atmosferę to kolego wprowadziłeś Ty. Jeśli link podany przez dcs-a był nieprzydatny to mogłeś go albo zignorować, albo podziękować zdawkowo, albo napisać, że nic z tego nie rozumiesz i potrzebne są dalsze wyjaśnienia. Ty natomiast masz postawę roszczeniową, jakbyśmy tu mieli obowiązek udzielania komuś pomocy, a nie dobrowolną przyjemność. Na forach zagranicznych panuje nieco odmienna atmosfera… Na tym forum też.
 
 
archive 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Nie 15 Lis, 2015   

Zauważyłem że po zmianie wielkości zdjęć z 12 mega na 5 jest dobrze a nawet bardzo dobrze. Zmieniłem za radą kolegów z zagranicznego forum. Pytanie dlaczego taki zabieg pomógł?
 
 
Jar 
Maniak


Pomógł: 72 razy
Posty: 789
Wysłany: Nie 15 Lis, 2015   

Akurat w tym przypadku odległość minimalnego ostrzenia nie jest raczej przyczyną, skoro z bliska jest O.K. Sam link jest ciekawy, swoją drogą. Przydatny w tym konkretnym przypadku, czy nie -mniejsza, autor linku chciał/starał się pomóc. Uwaga o pxxx jest bardzo nie na miejscu jako podziękowanie...
Archive, to że po przeskalowaniu w dół obraz wydaje się lepszy jest zupełnie normalne, po prostu mniejsza rozdziałka (gęstość) pixeli maskuje niedoskonałości optyki (jej mniejszą rozdzielczość). Tak jak Ci pisałem, te konwertery powstały w epoce, gdy przeciętny kompakt miał mniej pixeli na matrycy o tej samej fizycznej wielkości (wysokości i szerokości). Przeskalowany obraz możesz powiększyć w znacznie mniejszym stopniu, zanim pixeloza wyskoczy. Zobaczysz tylko ją, a nie miękki obraz czy aberrację chromatyczną oryginału.
Pozdrawiam
-J.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14