Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka luneta 80mm za 3 000zł?
Autor Wiadomość
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 13 Lis, 2015   Jaka luneta 80mm za 3 000zł?

Szanowni,

zastanawiam się nad wymianą DOT 65 ED na większy model. Możecie coś polecić w okolicach 3000zł? Luneta ma służyć do obserwacji ptaków na sporych dystansach i okazjonalnego zerkania na planety.

moje wstępne typy z okularami zoom to:

Vanguard Endeavor HD 82A za 2800zł
Celestron Regal M2 80ED za 2960zł
Celestron Regal M2 100ED za 3580zł
Hawke Endurance 85 za 3000zł
Ecotone Kamakura SP - 80 za 2900zł
Ecotone Kamakura JSG - 80 za 3365zł

Kivi poleca Ecotone, ale jednocześnie pisze, że mają dość kiepski okular zoom.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14006
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 14 Lis, 2015   

Celestrony są dobre optycznie, choć duże i mają dużą zaletę w możliwości stosowania okularow 1.25". Jak dobrze dopasujesz okular, to żaden zoom nie da Ci takiej jakości obrazu.
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 14 Lis, 2015   

Możliwość wymiany okularów na 1,25" jest bardzo kusząca.
Widział ktoś może Hawke Endurance na żywo?

[ Dodano: Pon 16 Lis, 2015 18:12 ]
Okular zoom jest w zestawie z wszystkimi wymienionymi lunetami oprócz Ecotone,
w ich wypadku można z zooma zrezygnować (-977zł) i kupić stałki 22x lub 30x po niespełna 500zł/szt

Do Hawke okular stałoogniskowy33x kosztuje 700zł.

Spotkałem się z dobrą opinią o Vanguard Endeavor HD 82A ale tu stalek chyba nie oferują :(
 
 
litschauer 
Uczestnik


Posty: 63
Wysłany: Wto 17 Lis, 2015   

każda sroka swój ogon chwali....

Jestem posiadaczem William Optics SWAN 83 mm APO i jak do tej pory służy mi dobrze weź pod uwagę także i ten model : http://deltaoptical.pl/bl...-apo,d1196.html

a moje osobiste odczucia tutaj : http://forum.optyczne.pl/...er=asc&start=15
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 17 Lis, 2015   

litschauer napisał/a:
każda sroka swój ogon chwali....


Pliszka :cool:

Co do lunety, jest to ciekawa opcja, powiedz na jakiej głowicy ją wieszasz. Waga solidna i rozmiar także. Można tam zamontować okular stałoogniskowy?
 
 
litschauer 
Uczestnik


Posty: 63
Wysłany: Sro 18 Lis, 2015   

Luneta stoi na głowicy Manfrotto 808 RC4 a ta z kolei na statywie Manfrotto 058B. Całość jest bardzo stabilna i wytrzymała na obciążenia ( głowica do 8kg a statyw 12kg ).
Jeśli chodzi o mobilność całości to waga robi swoje ale jak dotąd nie narzekam ( to był mój świadomy wybór ). Głowica sprawdza się w obserwacji ( fotografii ) statycznej a do obserwacji dynamicznych noszę się z zamiarem zakupu głowicy video Manfrotto MVH500AH.

Co do okularów w lunecie - wybór praktycznie żaden ( albo nie przekopałem jeszcze wszystkiego w sieci )
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 18 Lis, 2015   

Ja na 055XPROB mam głowicę 804 i jest ona całkowicie wystarczająca do lunety DOT 65 a nawet radzi sobie z ważącą 2,7kg lornetką. Do proponowanego przez Ciebie Łabędzia trzeba by zainwestować w 2D olejową.

Sama luneta nie jest już chyba u nas dostępna, Delta w każdym razie nie planuje nowych dostaw.

[ Dodano: Wto 08 Gru, 2015 14:30 ]
Testował ktoś może Vanguard Endeavor HD 82A?
 
 
brachuRemi 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Sro 16 Mar, 2016   

Marlut,
Witam,
proszę o informację, którą lunetę Pan w końcu wybrał i co zdecydowało o takim wyborze?
Będę wdzięczny za informację.
pzdr,
Damian
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 19 Mar, 2016   

Kupiłem prawie nową Vanguard Endeavor HD 82A, zdecydowała cena.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14006
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 19 Mar, 2016   

I jak wrażenia?
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 19 Mar, 2016   

Korzystałem z niej dosłownie dwa czy trzy razy w dobrych warunkach oświetleniowych, na pewno jest lepsza od DOT 65ED którą miałem wcześniej. Muszę dłużej potestować aby coś więcej powiedzieć. Mechanika i wykonanie sprawiają dobre wrażenie.
 
 
brachuRemi 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Sob 19 Mar, 2016   

Gdyby "nie decydowała" cena to na którą zdecydowałby się Pan ?
I z jakich powodów ?

Z góry dziękuję za informację.
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 19 Mar, 2016   

Chyba bym postawił na jedną z Ecotone z okularem 30x. Zoom wydaje się fajną sprawą, ale tak naprawdę najczęściej używam przedziału 30-40x, nie ma więc sensu płacić więcej za gorszy obraz. Do mniejszych powiększeń wystarczy lornetka, do ponad 40x muszą być dobre warunki, szczególnie stabilność powietrza.
Można zamówić lunetę z dwoma okularami i jeden odesłać po sprawdzeniu.

Vanguard 82 bywa w Amazonie dużo taniej niż w PL

[ Dodano: Sob 19 Mar, 2016 23:31 ]
Tzn, Ecotone z okularem 30x powinna być dobrym wyborem jeśli będzie tańsza od innych z "obowiązkowym" zoomem i oczywiście gdy wystarczy stałka do twoich potrzeb. Jeśli ma być zoom, Vanguard jest OK.

[ Dodano: Sob 19 Mar, 2016 23:39 ]
Arek, miałeś chyba mniejszego Vanguarda w rękach?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14006
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 20 Mar, 2016   

Tak. I pracowało się nim bardzo fajnie. Oprócz tego, że jest się skazanym na okulary firmowe.
Dlatego ja mam Pentaxa 80ED, który z okularami Vixen LVW pracuje wyśmienicie.
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 20 Mar, 2016   

Pentax to już wyższy poziom, wiesz może Arek czy będzie u nas oferowany?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14