Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetka ZEN-RAY ED2 7x36
Autor Wiadomość
grzybu 
Nowy


Posty: 5
Skąd: Chorzów
Wysłany: Wto 29 Mar, 2016   

Gdzie kupowaliście swoje egzemplarze? Na lanius-books jest teraz po 1699. Sporo...
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 29 Mar, 2016   

grzybu napisał/a:
Gdzie kupowaliście swoje egzemplarze? Na lanius-books jest teraz po 1699. Sporo...

Właśnie tam, jeszcze kilka dni temu kosztowały 1499zł. Widzę, że wszystkie modele ZEN podrożały.
Ten model systematycznie "idzie w górę" od grudnia ubiegłego roku kiedy to kosztował 1199zł - to była super okazja jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny.
Nie wiem czy to Cię pocieszy, ale za Nikona 8x30 EII do którego kilka osób porównywało ZENa, trzeba dać jeszcze 1000zł więcej a w na początku lutego kosztował +/- tyle co ZEN.
Ostatnio zmieniony przez Marlut Wto 29 Mar, 2016, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Volver 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Posty: 533
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 29 Mar, 2016   

Moja kosztowała 1499, najtaniej to chyba miał Marlut! Oj, w czepku urodzony!
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 29 Mar, 2016   

No ładnie... Co zaczynamy jakąś lornetkę na forum chwalić, to drożeje...
 
 
krzysiek.p 
Nowy



Posty: 8
Skąd: Kielce/Nowa Słupia
Wysłany: Wto 29 Mar, 2016   

No i po ptokach...
 
 
grzybu 
Nowy


Posty: 5
Skąd: Chorzów
Wysłany: Wto 29 Mar, 2016   

No i już sam nie wiem.
Jakby nie cena, to miałbym praktycznie wybranego następcę DO Forest II 8x42. Rozmiar podobny, powiększenie nieco mniejsze, pole większe, źrenica podobna, jakość lepsza. Ale czy warto zapłacić ponad 3x tyle?
Chciałbym coś o podobnym polu i rozmiarze do Foresta ale lepiej skorygowanego tyle, że nie jestem pewny czy chcę wydać aż tyle. Z drugiej strony recenzje są dość entuzjastyczne, ale są pisane przy innych parametrach cenowych.
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 30 Mar, 2016   

Kiedy zastanawiałem się nad ZEN, Arek sugerował Nikona Monarch 7 8x42. Kivirovi polecał także Ecotone Kamakura MR-3 8x42- myślałem o niej bardzo poważnie.

Pomijając optykę, mechanikę i materiały, ważne jest także subiektywne odczucie jakie masz korzystając z lornetki, to jak leży w rękach i przy oku. Warto sprawdzić kilka modeli.
 
 
grzybu 
Nowy


Posty: 5
Skąd: Chorzów
Wysłany: Sro 30 Mar, 2016   

Monarcha 7 rozważałem, ale cenowo wychodzi tak samo jak Zen-Ray, który mi się bardziej podoba.
Rozważam też zakup całkiem z innej beczki, praktycznie tylko do obserwacji nieba czyli DO Titanium ED 8x56, ale to byłaby druga lornetka, nie jedna uniwersalna.
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 30 Mar, 2016   

Pisałeś, że priorytetem są obserwacje astro, w takim wypadku kup specjalistyczną lornetkę nocną, tu nic nie zastąpi średnicy. Na wędrówki z plecakiem poszukaj czegoś małego i lekkiego, najlepiej 32mm. W innym wypadku będziesz zawsze niezadowolony, w dzień za ciężko a w nocy za ciemno.
 
 
grzybu 
Nowy


Posty: 5
Skąd: Chorzów
Wysłany: Sro 30 Mar, 2016   

I do tego się coraz bardziej skłaniam, tym bardziej że DO Forest II jest całkiem fajny za dnia, no i nie szkoda go ciągać po błocie bo jest dość pancernie zbudowany a cena jest niewysoka.
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 30 Mar, 2016   

Przegląd nieba ZEN 7x36 z polem ponad 9 stopni, albo EII z 8,8 jest bardzo przyjemny, ale po takiej małej rozgrzewce wyciągam prawdziwą lornetkę astro.

[ Dodano: Czw 31 Mar, 2016 17:35 ]
krzysiek.p napisał/a:
No i po ptokach...

Niedługo ma wyjść ZEN ED4, może wtedy ED3 zostaną przecenione? Z ED2 gorsza sprawa bo następca 7x36 chyba nie jest przewidziany.

[ Dodano: Czw 28 Lip, 2016 15:26 ]
Zasięgnąłem języka w sprawie lornetek ZEN-RAY.

Nowy model - ED4 będzie w PL za kilka tygodni, spodziewana cena około 2500zł.
ED3 wypadnie z oferty (może jakieś przeceny?) a ED2 7x36 zostaje ze względu na ciągłe zainteresowanie.
Prime HD zdrożały o solidne kilkaset złotych, widać dotychczasowy stosunek jakość / cena był zbyt dobry ;)
ZRS HD 32mm bez zmian - i dobrze bo to fajna, mała, bardzo przyzwoita optycznie lornetka.
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Lip, 2016   

Marlut napisał/a:
ZRS HD 32mm bez zmian - i dobrze bo to fajna, mała, bardzo przyzwoita optycznie lornetka.

Trzeba by kiedyś porównać z Kową 8x32 BD XD... Bezpośrednia konkurencja.
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 29 Lip, 2016   

Chętnie służę, ale z ZEN został mi tylko 7x36 ED2, którego bym teraz zestawił z jakąś lornetką klasy wyższej. Słowem, interesuje mnie, czy Chińcyki trzymają się mocno. ;)

Ktoś w Warszawie ma ochotę na porównanie?
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 30 Lip, 2016   

Marlut napisał/a:
Chętnie służę, ale z ZEN został mi tylko 7x36 ED2, którego bym teraz zestawił z jakąś lornetką klasy wyższej. Słowem, interesuje mnie, czy Chińcyki trzymają się mocno. ;)

Ktoś w Warszawie ma ochotę na porównanie?


Marlut gdybyś kiedyś tak zupełnie przez "przypadek" wybierał się do Krakowa to daj znać!
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 30 Lip, 2016   

kot Sylvester, oczywiście
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 14