Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Propozycja moderacji wątków zdjęciowych
Autor Wiadomość
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Wto 31 Mar, 2015   Propozycja moderacji wątków zdjęciowych

Dyskusja wydzielona z wątku FOTOGRAFIA LUDZI ULICA.

Tutejszyn, wiesz... mi to rybka, ale zobacz jaki ogólnie jest poziom fot na tym forum.

Kurka wodna - oceniamy "fajne bańki", czy fotografię?

Ja na miejscu administracji bym coś z tym zrobił, bo nie chce się tu nic wrzucać pośród wszechobecnego chłamu. Sorry, że nazywam rzeczy po imieniu, ale po cholerę w ogóle istnieją tu takie wątki, do których nikt poza "spamującymi" nie zagląda?
Patrz foto kwiatów, flory, a teraz widzę, że wlewa się i tutaj. Jaka z tego płynie dydaktyka?
Ja rozumiem, że wielokrotnie tu powtarzano, że to "forum sprzętowe", ale czy naprawdę nikt z "władczych" chociaż tego jednego działu nie chciałby ulepszyć?
Kurcze, gdzie te czasy, gdy jednak można było od czasu do czasu zajrzeć do "Naszych zdjęć" i powiedzieć "WOW"?


Oczywiście to wyłącznie moje zdanie. Jeśli jestem w mniejszości, to zamilknę...
Ostatnio zmieniony przez komor Sro 01 Kwi, 2015, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 31 Mar, 2015   

mozer, Można powiedzieć "zdjęcie do bani", ale mówienie "komu podoba się to zdjęcie, to jest łach" jest niefajne. A tak zabrzmiał Twój komentarz do zdjęcia.
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Wto 31 Mar, 2015   

Zdjęcie raczej do baniek ;)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 31 Mar, 2015   

mozer napisał/a:
Ja na miejscu administracji bym coś z tym zrobił, bo nie chce się tu nic wrzucać pośród wszechobecnego chłamu.

Kolego mozer, sugerujesz, żeby taki Komor czy z całym szacunkiem Hijax albo Wujek Pstrykacz decydowali o fajności lub niefajności wrzucanych fot? Na przykład Twoich? Czy może należałoby zatrudnić jakiegoś uznanego fotografa z dorobkiem, żeby decydował kogo wpuścić? Ludzie oceniają lub nie te foty. Masz pełne prawo napisać, że te bańki są do bani i tyle. Cisza w dziale i brak komentarzy też coś oznacza…
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Wto 31 Mar, 2015   

komor napisał/a:
Cisza w dziale i brak komentarzy też coś oznacza…

Wg mnie oznacza to tyle, że wpada tam tak dużo chłamu, że nikomu już się nie chce tego przeglądać, nie mówiąc już o ocenianiu.
A jak już coś wpadnie fajnego to po prostu ginie...

Jakoś na innych forach tak się nie dzieje - wystarczy choćby spojrzeć na nikoniarzy, choć uczciwie powiem, że nie znam tamtego forum dogłębnie.

Pomysł uznanego fotografa z dorobkiem nie jest zły. Może od razu nie blokowałbym dostępu, tylko raczej ludzi odpowiednio doprowadzał do pionu, choć z moich obserwacji wynika, że po niektórych to mocno spływa. Na to rzeczywiście jedyną radą byłaby jakaś moderacja...

komor, jednak nie oszukujmy się - niektóre zdjęcia da się odrzucić od razu, bo z kilometra widać, że nie ma w nich żadnego pomysłu. Do tego naprawdę nie trzeba Wielkich Fotografów ;)


Moja krytyka podejścia do sprawy innych użytkowników właśnie się do tego sprowadza - do akceptacji tego typu 'utworów', bo można różne rzeczy powiedzieć, ale nie, że krzywy kadr z poucinanymi losowo ludźmi jest świetny...


Kurde, komor, umiesz robić zdjęcia, a jedyne co jesteś w stanie napisać to 'jesteś z Wrocka'. Masz bana na ocenianie? :P
 
 
nienietaktak
[Usunięty]

Wysłany: Wto 31 Mar, 2015   

komor, chcesz linka do strony, gdzie porządku nie pilnują uznani fotografowie z wielkim dorobkiem, a jednak potrafią utrzymać jakiś poziom? Zresztą, sami użytkownicy pilnują, żeby to, co się nie nadaje do oglądania, było odpowiednio sklasyfikowane i ocenione.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 31 Mar, 2015   

Panowie, ale przecież są fora stricte fotograficzne, w sensie artystyczne, nie sprzętowe, i tam są inne reguły i jakiś mod „z dorobkiem” się znajdzie. A tutaj jest forum dla ludu. Jak kasowałem posty krewkich wiadomych użytkowników obrażających innych i ewidentnie naruszających regulamin, to były pretensje, bo przecież to taki fajny kolo jest (jak nie kasowałem, to zresztą też były pretensje, tylko innych osób). A teraz mam kasować brzydkie zdjęcia?
Moim zdaniem użytkownicy doskonale sobie radzą z ocenami niektórych wykwitów „tfurczości”. Nie potrzeba siepacza moderatorskiego. Ale możemy zrobić jakiś mechanizm głosowania nad usunięciem fotki. Czyli powrót do Klubu Wzajemnej Adoracji.

mozer napisał/a:
Pomysł uznanego fotografa z dorobkiem nie jest zły.

Kto za niego zapłaci? :)
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Wto 31 Mar, 2015   

komor napisał/a:
Kto za niego zapłaci?

Przecież to był ekstremalny przykład... ;)

Nie wiem, gdzie według Ciebie sobie użytkownicy doskonale radzą. Wiszące trupy kilku wątków to jest wg Ciebie świetne rozwiązanie?
Spójrzmy choćby na ten wątek - kiedyś tu pojawiały się ciekawe zdjęcia uliczne, a teraz w znacznej części jest to śmietnik na zdjęcia w stylu 'udało mi się coś sfocić na ulicy - fajne, nie?'.
O wątkach typu kwiatki czy roślinki już nie wspominam...

komor napisał/a:
Panowie, ale przecież są fora stricte fotograficzne, w sensie artystyczne, nie sprzętowe, i tam są inne reguły

No to masz 15 innych wątków sprzętowych. Ten jeden nie może być "artystyczny"?
Jeśli taki nie jest, to wytłumacz mi, może ja głupi jestem, ale jaka w ogóle jest idea jego istnienia?

Że "mogę iść gdzie indziej, jak mi się nie podoba" to ja dobrze wiem, dlatego piszę, że mi to rybka co wyprawiacie na własnym podwórku - dziwi mnie tylko, że nie chcecie tego poprawić...

A to, że moderacja nie zabiera głosu w sprawach 'artystycznych' tylko sprzyja bieżącemu stanowi rzeczy...
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 31 Mar, 2015   

mozer napisał/a:
Nie wiem, gdzie według Ciebie sobie użytkownicy doskonale radzą. Wiszące trupy kilku wątków to jest wg Ciebie świetne rozwiązanie?

Radzą sobie oceniając. Przecież nie da się zagwarantować wysokiego poziomu działaniami moderacyjnymi. Zamiast słabych fot będzie po prostu zero fot, dobre foty same z siebie się nie pojawią. Czy się mylę?

mozer napisał/a:
dziwi mnie tylko, że nie chcecie tego poprawić...

mozer, nie mam pomysłu jak to poprawić. Przez usuwanie słabych zdjęć – moim zdaniem nie zadziała. Przez długi czas jako towarzystwo skutecznie przepędzaliśmy i zniechęcaliśmy wszystkich nowych, którzy próbowali tu się zadomowić. Wszystko co było poniżej poziomu, który sami przeszliśmy (mam na myśli wszystko, od zadawanych pytań czy kupić 17-55 czy 24-70, po zdjęcia w Galerii) było natychmiast glanowane, lub w najlepszym razie z wyższością i znudzeniem skomentowane na zasadzie „zieeew”.

Żeby nie było – cieszę się, że o tym dyskutujemy, knujcie dalej i drążcie. Może coś z tego będzie. Z przyczyn niezależnych od tego forum właśnie mi się poprawił humor i zmieniłem zdanie – jestem gotów eksperymentalnie podjąć się usuwania słabych fot. ;) Zacząłbym od 83. w tym wątku, co zapewne zyska Twoją akceptację, Mozeru. :) Tylko żeby potem nie było narzekania, jak pousuwam jakieś wasze krajobrazy czy inne szkockie zamki, bo zaniżają wysoki poziom. :twisted:
 
 
lexus 
Rozmowny
Bez podtekstów



Pomógł: 4 razy
Posty: 432
Skąd: IRE
Wysłany: Wto 31 Mar, 2015   

mozer napisał/a:

Wiszące trupy



taktak

klapioncu pes.png
Plik ściągnięto 27957 raz(y) 16,48 KB

 
 
90s 
Optyczny
www.s999art.com



Pomógł: 6 razy
Posty: 1552
Wysłany: Wto 31 Mar, 2015   

Zgadzam się w 100% z kolegą mozer, może i to forum sprzętowe ale fotograficzne.

Nie wiem czy więcej nie tracicie z powodu że wiele zamieszczanych fotografii w dziale "nasze zdjęcia" jest tak niskiego poziomu że każdy kto chce czegoś się nauczyć lub rozwijać swoje umiejętności omija to forum.
Nawet te osoby które wrzucają byle co byle gdzie z czasem dają sobie spokój bo jedyne komentarze jakie pod takimi zdjęciami się pojawiają to minuta ciszy.

Powstał nawet dział dla początkujących ale również się nie przyjął.

Więc dobrych fotografów poza kilkoma ciężko tu uświadczyć a osób które nie mają zielonego pojęcia o fotografii jest sporo i równie szybko odchodzą jak przychodzą.
Bo po prostu się ich nie komentuje.
Więc według mnie to takie blednę koło które kosi równo obie grupy i zostaje tylko stara paczka osób które są tutaj od zawsze:) lub już z przyzwyczajenia wchodzi.
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Wto 31 Mar, 2015   

mozer napisał/a:
...ale po cholerę w ogóle istnieją tu takie wątki, do których nikt poza "spamującymi" nie zagląda?
A, czyli spamujesz :) .

W ogóle jak w tym kawale z Jezusem - ale to się rozwinęło ;) .
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Wto 31 Mar, 2015   

komor napisał/a:
Zamiast słabych fot będzie po prostu zero fot, dobre foty same z siebie się nie pojawią. Czy się mylę?

No właśnie niekoniecznie. Jeśli w wątku będzie 10 przyzwoitych fot zamiast 100, to może inne osoby, które mają coś ciekawego do pokazania się chętniej "dorzucą".
Chyba że ja się mylę ;)

komor napisał/a:
Zacząłbym od 83. w tym wątku, co zapewne zyska Twoją akceptację, Mozeru.

Prawo nie działa wstecz, więc tego nie proponuję ;)

komor napisał/a:
było natychmiast glanowane, lub w najlepszym razie z wyższością i znudzeniem skomentowane na zasadzie „zieeew”.


Ale chyba o to chodzi w tej zabawie - najpierw oglądać co mają do pokazania bardziej zaawansowani, a potem dopiero wrzucać. Tym bardziej, że nauka nie postępuje liniowo, ale dąży do jakiejś tam poziomej asymptoty, więc do przyzwoitego poziomu można dojść stosunkowo szybko. Od biedy może być ten jeden wątek dla zupełnie początkujących, ale niech nie będą takowe wszystkie ;)
Sam widzę, że są osoby, które są w stanie pokazać już na samym początku coś ciekawego - wystarczy im tylko podrzucić trochę technicznych uwag.

Jak już wspomniał wyżej 90s, obecna sytuacja szkodzi wszystkim użytkownikom.

komor napisał/a:
Tylko żeby potem nie było narzekania, jak pousuwam jakieś wasze krajobrazy czy inne szkockie zamki, bo zaniżają wysoki poziom. :twisted:


Ależ nie krępuj się - kopniak w tyłek co jakiś czas ma też pozytywne działanie ;)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 31 Mar, 2015   

mozer napisał/a:
Jeśli w wątku będzie 10 przyzwoitych fot zamiast 100, to może inne osoby, które mają coś ciekawego do pokazania się chętniej "dorzucą".

Czyli sugerujecie, że wiele osób może nie chcieć wrzucać swoich fot nie chcąc znaleźć się w kiepskim towarzystwie fot słabszych, tak?

Ale jaka recepta na to, żeby przyciągnąć lepsze foty? Przecież ktoś kto potrafi już coś i jest tego świadomy, nie będzie tutaj wrzucał swoich dojrzałych prac, bo po co jak jest Flickr, 500px i wiele innych uznanych miejsc? No, czasem ktoś taki się zdarzy, jak jeden fotograf sportowy, który chciał pozycjonować swoją stronę, ale nie był zainteresowany ani komentowaniem innych, ani w ogóle uczestniczeniem w forum. Wstawiał tylko zdjęcia w wątku FOTOGRAFIA SPORTU. Chyba nie o to Wam chodzi?

Generalnie to jak sobie wyobrażacie tak od strony praktycznej zorganizowanie tego? Wchodzi sobie rano Mozeru na forum i w wątku krajobrazowym jest moja zielona notka z poprzedniego wieczoru o tym, że usunąłem zdjęcia 89–91 kolegi XYZ, bo nie spełniały kryteriów. I co? Jak może się do tego ustosunkować, jak fotki już zniknięte? Na priv będzie pytał, albo w spamboksie będą sobie ludzie podawać linki do archiwum Google? Jaki jest sens usunięcia fotki zanim wszyscy zainteresowani ją obejrzą i wyrobią sobie zdanie, że jest do niczego?

Ja poważnie pytam, jak to zorganizować od strony praktycznej.
 
 
lcf 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 302
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Wto 31 Mar, 2015   

komor można jeszcze dać zielone światło na wątki autorskie, oprócz tematycznych, i każdy by mógł sobie wybrać, czy woli zasilić danym zdjęciem swój własny wątek, czy tematyczny. Od wielu lat całkiem sensownie to działa w Olympus Clubie. A na flickr masz w sumie i jedno, i drugie - zarówno swój autorski photostream, jak i to możliwość przydzielenia tego samego ujęcia do dowolnej ilości grup tematycznych, na X sposobów sobie dany kadr kategoryzując, jeśli masz ochotę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 19