Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Fz8 czy Fz18 czy może Fz50? Pomóżcie!!!
Autor Wiadomość
luna 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Wto 15 Kwi, 2008   Fz8 czy Fz18 czy może Fz50? Pomóżcie!!!

Chcę kupić jeden z tych trzech aparatów, ale każdy ma swoje za i przeciw, więc trudno mi się zdecydować. Fz8 kusi ceną i dobrą opinią. Fz18 nowszy, ale droższy trochę ulepszeń, ale ponoć jakość zdjęć gorsza(co kolwiek to znaczy). Fz50 klasyk, ale najdroższy, najcięższy i czy lepszy od tych dwóch(szkłami napewno to wiem)??? Ogólnie to ja robię zdjęcia szybkie, dynamiczne, rozdzielenie poszczególnych planów przy pomocy ostrości(ładnie brzmi - nie wiem jak ująć to inaczej). Zdjęcia robić będę głównie w mieście - architektura, obserwacje ludzi, portrety, ale bez pozowania - raczej spontan, czyli że oni nie wiedzą o tym i szybkie. W warunkach bardziej ekstremalnych też - pustynia, dużo słońca, ludność miejscowa i życie codzienne, ale też Atlas, czyli góry i zwierzaki. Trudny wybór, więc proszę o rekomendację poszczególnych. Może ktoś ma jakieś fotki przykładowe, żeby pokazać. Lustrzanki nie chcę. Acha i jak duże są różnice pomiędzy fz8 i fz 18 - chodzi mi o jakość zdjęć i samo użytkowanie, jeżeli ktoś miał już do czynienia z obydwoma?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






h.s.
Rozmowny


Pomógł: 9 razy
Posty: 325
Wysłany: Sro 16 Kwi, 2008   

Może odpowiem Ci w ten sposób. Żeby wyodrębnić temat główny z otoczenia powinna to być lustrzanka z dobrym obiektywem o niskiej wartości przysłony. Na pustyni kompakty z wysuwanymi obiektywami /a więc luzy/ szybko trafi szlag, zapiaszczą się.Nie wiem jak FZ50, ale tu powinien być aparat wodo i pyłoszczelny.. Co do zdjęć ulicznych, to najlepszy był by niepozorny kompakt z uchylanym ekranem, żeby nie zwracać na siebie uwagi i nie pchać się komuś z obiektywem przed oczy. Jeśli chodzi o zdjęcia w górach, to nie do przebicia jest FZ50 ze
swoim zoomem. Nie musisz też kupować tulei do mocowania filtrów, czy soczewek. Przy architekturze może przydać się krótka ogniskowa, ale nie przeceniał bym jej wartości z uwagi na
duże zniekształcenia perspektywiczne, które trudno usunąć nawet w programach graficznych.
 
 
sluuurp 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 139
Wysłany: Sro 16 Kwi, 2008   

Do FZ18 nie potrzeba żadnych dodatkowych tulei. Przykręca sie filtry bezpośrednio do obiektywu tak jak w lustrzankach, tylko jest dość nietypowy gwint fi 46mm, ale coraz częściej takie filtry widuję w sklepach, np w MM.
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 16 Kwi, 2008   

rekomenduje w taki razie Fz 50. wytrzymały aparat, bliźniaczą konstrukcją FZ 30 robiłem zdjęcia w cieżkich warunkach bo podczas zemieci śnieżnej, aparat przeżył wszystko gładko. Plusem jest nie zmieniający swej wielkości tubus obiektywu podczas zmiany ogniskowej ( zbliżenia) odchylany ekran, dobre oddanie szczegółów. Minusem jest ogniskowa zaczynająca się od 35 mm (ekwiwalent dla małego obrazka)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14