Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Monitor dla fotografa
Autor Wiadomość
master15 
Początkujący


Posty: 39
Wysłany: Czw 09 Lut, 2017   

Tomash napisał/a:
Dell 2412M to jest monitor biurowy. Mam go w pracy. Szczerze to dupska nie urywa... szukaj czegoś nowszego i skierowanego pod fotografię, np LG 27UD88-W


Dzięki za wiadomość

Chociaż nigdy za tą firmą nie przepadałem to biorę jeszcze pod uwagę

BENQ SW2700PT

Nie jest to Eizo, ale 27 cali i ma dosyć ciekawe oceny...
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 09 Lut, 2017   

master15, tu zerknij:
http://m.fotopolis.pl/tes...0-test-monitora
 
 
Tomash 
Początkujący



Posty: 41
Wysłany: Pią 10 Lut, 2017   

Jeszcze bym zerknął na tego Della Dell UP2716D
 
 
master15 
Początkujący


Posty: 39
Wysłany: Pią 10 Lut, 2017   

Dell ma ciekawą cenę, ale BenQ jednak jest typowym monitorem foto, raczej pójdę w tym kierunku.
Zawsze Benq kojarzyło mi się z lodówkami z najniższej półki cenowej, ale ostatnio rozmawiałem z profesjonalnym fotografem i bardzo chwalił BenQ, wręcz stwierdził, że jeśli mam kupić w podobnej cenie Eizo z najniższej półki to poleca BenQ.
 
 
Kerebron 
Bywalec
The Beholder



Pomógł: 6 razy
Posty: 117
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 10 Lut, 2017   

BenQ - z lodówkami?! :shock:

Niektóre monitory BenQ, na tle innych budżetówek, są całkiem niezłe, ale w podanym budżecie rozglądnąłbym się za NEC-iem. Np. EA244WMi.
 
 
master15 
Początkujący


Posty: 39
Wysłany: Pią 10 Lut, 2017   

Kerebron napisał/a:
BenQ - z lodówkami?! :shock:

Niektóre monitory BenQ, na tle innych budżetówek, są całkiem niezłe, ale w podanym budżecie rozglądnąłbym się za NEC-iem. Np. EA244WMi.


Benq zaczynało od sprzętu AGD - tak mi zostało w kojarzeniu tej firmy, ale człowiek może się pomylić ;)
Ten Nec EA244WMi to raczej chyba lepszy monitor domowy, ja poszukuję czegoś typowego foto.
 
 
Tomash 
Początkujący



Posty: 41
Wysłany: Pią 10 Lut, 2017   

Tak patrząc na tego Benq SW2700PT to całkiem fajna opcja :) hmmm chyba sam go wezmę pod uwagę przy kupnie monitora do edycji zdjęć :)
 
 
Kerebron 
Bywalec
The Beholder



Pomógł: 6 razy
Posty: 117
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 10 Lut, 2017   

master15 napisał/a:
Ten Nec EA244WMi to raczej chyba lepszy monitor domowy, ja poszukuję czegoś typowego foto.

Czy ja wiem? Sprzętowa kalibracja i to z zupełnie niezłym skutkiem, 1920x1200 8-bitowa matryca IPS bez FRC i z 10-bitową LUT i dość równomiernym podświetleniem. I to wszystko grubo poniżej 2000 PLN. Monitor domowy powiadasz... Chyba tylko dlatego, że ma wbudowane jakieś tam głośniki. ;)
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 20 Lut, 2017   

komor napisał/a:

Dell U2515H. Po co Ci U2413 za takie pieniądze, to model sprzed paru lat, rozdzielczość 1920x1200 dziś to nie jest szał... Upewnij się, czy Twój komputer obsłuży tę rozdzielczość.
Podłączam się pod temat - myślałem o U251H ale mój notebook wg specyfikacji pociągnie max 2048x1536. Czy w tej sytuacji muszę wybrać monitor o mniejszej rozdzielczości, czy tylko potencjał U255H będzie się marnował bez straty dla jakości obrazu?

[ Dodano: Pon 20 Lut, 2017 17:25 ]
Miałem oczywiście na myśli monitor Dell U2515H (2560 x 1440).
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 21 Lut, 2017   

Moim zdaniem w przypadku LCD nie ma sensu kupować monitora o rozdzielczości zbyt wysokiej dla naszego komputera. Wszystkie elementy interfejsu, czcionki itd. będą rozmazane. Przed chwilą sprawdziłem u siebie, przełączyłem na 2048, dramatu nie ma, ale pracować tak na codzień nie mógłbym.
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 21 Lut, 2017   

U mnie to będzie 90% pracy biurowej i 10% foto.
Krótko mówiąc trzeba szukać 24-27" z rozdzielczością około 1920x1200 w okolicach 1500zł

[ Dodano: Wto 21 Lut, 2017 19:29 ]
Ktoś może widział któryś z poniższych modeli?

Dell UltraSharp U2415
NEC MultiSync EA244WMi
 
 
master15 
Początkujący


Posty: 39
Wysłany: Sro 01 Mar, 2017   

W moim przypadku, jak na razie odpuściłem zakup monitora za ciężkie tysiące i ostatecznie kupiłem praktycznie nowy Dell U2413F na IPS.
Mam kalibrator i1 Display PRO.
Stare monitory na matrycach TN także mam skalibrowane, zrobiłem to samo na nowym Dellu, te same parametry i o dziwo na Dellu widzę kolory bardzo przejaskrawione, do tego stopnia, że zanikają mi cienie. Próbowałem wielokrotnie zmieniać ustawienia, ale nie bardzo daje to efekt. Sprawdzam na moich zdjęciach, a także na stronach w sieci.
Albo coś robię nie tak, albo różnice w kolorach są aż tak widoczne pomiędzy tymi matrycami ?
Szczególnie jest to widoczne na kolorze czerwonym - praktycznie świeci !
Chciałem zrobić zrzut ekranu, ale komputer bierze chyba dane z karty graficznej i różnic nie widać.
Czy można prosić o poradę kogoś ktoś lepiej ode mnie zna się na kalibrowaniu ?

[ Dodano: Sob 04 Mar, 2017 08:20 ]
EDIT.

Problem usunięty - polegał na tym, że w monitorze są dodatkowe ustawiania i był przełączony na kolory RGB, a nie sRGB, co dawało błędne odwzorowanie kolorów.

Ogólnie monitor bardzo dobry, jak na moje potrzeby wręcz idealny.
Dużo daje większa rozdzielczość 1920x1200, gdzie wcześniej pracowałem na 1650x1080
 
 
unana 
Uczestnik


Posty: 52
Wysłany: Sro 08 Mar, 2017   

Dobrzy ludzie, zwracam się o pomoc w wyborze sprzętu.
Zaczęłam obrabiać zdjęcia w LR no i wyszło, że niestety moje laptopy w domu mają totalnie nie nadające się do tego monitory (zwłaszcza gdy myślę o profesjonalnej obróbce).
Możliwości jest tyle, że głowa boli i już zupełnie się w tym zakręciłam. Nie ukrywam, że nie mogę wydać tyle ile bym chciała ale równocześnie nie chcę wydawać za mało.

Podpowiedzcie która opcja byłaby najlepsza:

ten monitor EIZO CS230 http://www.eizo.pl/monitor/coloredge-cs230/
i do niego jeden z tych laptopów (czy mają wystarczającą kartę graficzną?):

https://www.x-kom.pl/p/35...tx1050-fhd.html
http://www.komputronik.pl...050-15pl19.html

czy może Macbook z retiną https://www.x-kom.pl/p/24...6gb-mac-os.html
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 08 Mar, 2017   

Macbook z Retiną jest fajny, ale nadal wygodniej się obrabia na zewnętrznym, większym monitorze, więc ten wybór, czy chcesz komputer z Windows czy Mac OS, jest osobnym dylematem. Pomyśl o oprogramowaniu, które chcesz używać, czy jest dostępne na daną platformę. Oczywiście jeśli Photoshop czy Lightroom, to jest dostępny i na Windows, i na Mac OS.

Co do tego monitora Eizo, to zamiast podstawowego produktu Eizo z rozdzielczością Full HD wolałbym już polecane wcześniej w tym wątku produkty NEC, Dell, HP z dobrą matrycą IPS, dzięki czemu można mieć w podobnej cenie wyższą rozdzielczość. Ale być może ten CS jest już w porządku, kalibracyjnie na pewno, tyle że na dzisiejsze warunki rozdzielczość niewysoka.
 
 
unana 
Uczestnik


Posty: 52
Wysłany: Sro 08 Mar, 2017   

Póki co tylko Lightroom, potem pewnie PS więc o dostępność oprogramowania się nie boję.

To co poleciłbyś z innej firmy z lepszą rozdzielczością? Albo w jaką rozdzielczość celować?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14