Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Testy dronów
Autor Wiadomość
kojut 
Entuzjasta



Pomógł: 37 razy
Posty: 700
Skąd: An Uaimh
Wysłany: Pią 01 Sty, 2016   

https://www.youtube.com/watch?v=DjM3OPGtrg4
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 01 Sty, 2016   

kojut, +1 :P
 
 
szlicnykotek 
Bywalec
od ilości postów



Pomógł: 2 razy
Posty: 162
Wysłany: Pią 01 Sty, 2016   

kojut napisał/a:
https://www.youtube.com/watch?v=DjM3OPGtrg4


Dowcipy można podzielić z grubsza na śmieszne i nieśmieszne,
jednak jak się okazuje są też dowcipy nieadekwatne.
 
 
chester 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Posty: 135
Skąd: się biorą dzieci?
Wysłany: Pią 01 Sty, 2016   

Niektóre posty na forum też tak można określić.
 
 
szlicnykotek 
Bywalec
od ilości postów



Pomógł: 2 razy
Posty: 162
Wysłany: Sob 02 Sty, 2016   

no właśnie..

dodam, że adekwatne nazwy producentów wypisałem w pierwszym poście,
tylko dwie bo efekty ich pracy widziałem, i uważam za godne uwagi.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 02 Sty, 2016   

szlicnykotek napisał/a:
dodam, że adekwatne nazwy producentów wypisałem w pierwszym poście,
tylko dwie bo efekty ich pracy widziałem, i uważam za godne uwagi.
Co to za firma JDI? Nie znam takiego producenta dronów, bo jeśli chodziło ci o DJI, to już opisałem jak sprawa wygląda. Co do oferty 3DRobotics, też nie znam dronów ze specjalną kamerą TYLKO dla nich, tam podłączasz to co dasz radę i tyle.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 02 Sty, 2016   

Wszystko o czym tutaj piszecie to dla mnie takie droniątka a nie drony. Dron to powinien kilka godzin powisieć w powietrzu a poprowadzić "wzrokiem" samochód na autostradzie :razz:
Testy dronów to raczej nie ten portal. Testy zabawek do kupienia w sklepach to takie testowanie gadżetów dla dorosłych.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sob 02 Sty, 2016   

Droniątko, droniunio:
https://youtu.be/OmE0m-5RVNg
Lata tylko 25 minut, a wojsko chce to mieć. Dziwne :???:
 
 
szlicnykotek 
Bywalec
od ilości postów



Pomógł: 2 razy
Posty: 162
Wysłany: Sob 02 Sty, 2016   

MM napisał/a:
Dron to powinien kilka godzin powisieć w powietrzu a poprowadzić "wzrokiem" samochód na autostradzie


Są drony które mogą latać kilka miesięcy, gdzieś czytałem - a może śniłem - o takim spryciarzu, który miałby lądować tylko na serwis,
poza tym miałby być w pełni elektryczny i ładować się ogniwami fotowoltanicznymi latając raz na jakiś czas nad chmury.

Miałem na myśli drony dedykowane do fotografii czy filmowania.
Test pod kątem ich przydatności i użyteczności dla fotografa/filmowca na tym portalu jest jak najbardziej uzasadniony.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 03 Sty, 2016   

Zanim na tym portalu opracują naukowe metody testowania (wyjątkowe i niepowtarzalne oczywiście) to ja będę już wąchał kwiatki od strony korzeni. Tutaj można liczyć co najwyżej na tzw. pierwsze wrażenia. Tylko takowe lepiej zrobić sobie samemu.

Co do zainteresowania wojska to często jest tak w służbach, że widzi się potrzebę posiadania czegoś fajnego. Tylko często kasy na to nie starcza i wtedy szuka się zamienników z myślą o wypracowaniu metod, taktyki użycia lub zwyczajnie sprawdzeniu czy coś podobnego może się do czegokolwiek przydać.

Mam ten sam problem u siebie bo decydenci w tej konkretnej dziedzinie to kompletni dyletanci i co się człowiek musi nagadać, nawybijać dziwnych pomysłów z głowy, natłumaczyć.... Za dużo filmów sie niektórzy naoglądali i myślą, że dron z marketu potrafi wszystko jak np. termowizja oglądająca wnętrze pokoju przez betonowe ściany.... :mrgreen:
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Nie 03 Sty, 2016   

Wszystko prawda, ale jeśli chodzi o Black Hornet Nano, to trudno nazywać go zamiennikiem czegokolwiek (jeśli dobrze zrozumiałem zdanie o zamiennikach):
https://en.wikipedia.org/wiki/Black_Hornet_Nano

A ja podając jego przykład miałem na mysli to, że nie zawsze chodzi o to, jaki wielki - czasem chodzi o to, jaki sprytny.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 03 Sty, 2016   

Jako człowiek interesujący się techniką wojskową od zawsze to dopiszę tyle.
Projekty micro dronów są przerabianie w wojsku od kilku lat. Drony wielkości owadów mają być wykorzystane na poziomie indywidualnego żołnierza głównie do walki w mieście, a konkretnie w budynkach. Fajna sprawa także dla chłopaków z AT. Pomysł ma już kilka ładnych lat, ciekawe jak tam postępuje realizacja.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Sty, 2016   

Znaleźli by też, za naszą kasę, zastosowanie dla takich wielkości bakterii które mógłbyś nieświadomie zassać z wdychanym powietrzem.
Co oni biorą?

-No tak. Wciągają władzę.
To bardzo uzależniające.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 03 Sty, 2016   

MM napisał/a:
Pomysł ma już kilka ładnych lat, ciekawe jak tam postępuje realizacja.

Realizację masz opisaną w zalinkowanym powyżej haśle z Wikipedii. Niestety nie po rosyjsku. :)

dcs, http://www.theplaidzebra....ly-ill-patient/
 
 
enforces 
Nowy


Posty: 8
Skąd: Kalisz
Wysłany: Pon 25 Sty, 2016   

Cytat:
W sieci jest sporo testów tanich urządzeń tego rodzaju,
niestety w większości to tylko zabawki.


każdy dron ma jakieś zadanie. Niektóre są do zabawy, jedne dla dzieci, inne dla większych dzieci i inne dla nas. Inne do filmowania, inne do akrobacji, inne do ścigania.

Ja swoją przygodę zaczynam od jakiegoś pół roku z dronem Xblitz. Raczej służy mi jako zabawka do rekreacji niż do filmowania czy coś w tym rodzaju. Nie chciałem inwestować w nic większego bo nie wiem czy będzie mnie to interesować za miesiąc.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13