Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Sklepy vs. aparaty
Autor Wiadomość
Dżozef 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Posty: 534
Wysłany: Czw 07 Sty, 2016   

komor napisał/a:
Dżozef, trochę niepotrzebne te karczemne słownictwo

Oj tam powstrzymywałem się, ale też nie ma co się oszukiwać kiedy sobie przypomnę... too brak słów aby opisać ludzi z tego tonącego okrętu chwytających się każdego chamstwa jakie im podpłynie pod rękę!.
MM napisał/a:
Jak to się mówi.... W d...upie byłeś, g... widziałeś. Jak ktoś chce niemacany to prosi o taki nieotwierany i tyle

I dowiadujesz się że to właśnie ostatnia sztuka przed godzinką wyjęta z pudełka bo właśnie "niemiecki dziadek ".......
Zawsze taki zaw...y cwaniaczek zachowuje się jak by go napadł bandzior - a tu tylko klient który zwyczajnie chce mu dać zarobić. Niestety właściciel biznesu każe sprzedawcy opychać najpierw towar niepełnowartościowy, taka zabawa w terrorystę(monopolistę).
szlicnykotek napisał/a:
tzw. piwniczno-garażowe sklepy internetowe bywają różne

Ale większość gwarantuje stan fabryczny opakowania, i na tym nigdy się nie zawiodłem.
MM napisał/a:
A kupiłem tego już pewnie za prawie milion złociszy. Oczywiście większość to sprzęt służbowy

Wybór sklepu + profity dla zaopatrzeniowców :lol: to zupełnie inny temat.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 07 Sty, 2016   

Dżozef napisał/a:
Wybór sklepu + profity dla zaopatrzeniowców to zupełnie inny temat.


Z takim trolowaniem się nie wygra. Każdy sądzi podług siebie. Skoro masz w sobie taką mentalność to tylko mogę współczuć. Widocznie jestem dobry skoro oszukuję bilingi i wariograf...
 
 
szlicnykotek 
Bywalec
od ilości postów



Pomógł: 2 razy
Posty: 162
Wysłany: Sob 09 Sty, 2016   

Dżozef napisał/a:
Ale większość gwarantuje stan fabryczny opakowania, i na tym nigdy się nie zawiodłem.


gwarancja to nie wszystko, musi być jeszcze dotrzymanie gwarancji
 
 
Dżozef 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Posty: 534
Wysłany: Sob 09 Sty, 2016   

Gwarancji udziela producent. Nie ma różnicy kto sprzedaje bo było by to jakieś przestępstwo rasowe.
Do wyboru mam:
-wyłącznie internetowy sklep (garażowy), gdzie fabryczne pudełko bierze się z palety pakuje i wysyła na adres.
-stacjonarny sklep ze sprzedażą wysyłkową gdzie jeden za drugim przychodzą "macacze" i znajomkowie aby wybierać, wybierać i nic nie wybrać, bo co można wybrać jeśli wszystko jest już przebrane i z lepszym lub gorszym skutkiem zostało tylko wyczyszczone z paćków. A jakoś to opchnąć trzeba.
MM napisał/a:
Trafiłeś do złego sklepu. Masówka sklepowa i obsługa nie mająca pojęcia o tym co sprzedaje to norma w tych wszystkich media, euro itd.

Tego nie trybie. Jeśli opakowanie nie jest rozwalone to jakość towaru ciągle pozostaje fabryczna. Towar nie polepszy się jakimś cudem jeśli obsługa będzie okrawatowana przy marmurowych ladach.
Prawdopodobieństwo trafienia felernej sztuki w pierwszy raz otwieranym opakowaniu istnieje, ale jest baardzo małe.
Trafienie dobrej sztuki wśród obmacanych towarów jest jeszcze mniejsze, no bo ktoś znalazł feler skoro tego nie kupił. Im bardziej fachowa obsługa tym więcej poprzebierany towar i tym większa ilość znajomych do wypaćkania całej dostawy.
 
 
bogdanek 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 247
Wysłany: Sob 09 Sty, 2016   

@MM,- wytłumacz proszę , co to znaczy towar nie macany , czyli co , plombowany , czy jak. Nie czepiam się , tylko pytam .
 
 
siosio 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 851
Wysłany: Nie 10 Sty, 2016   

Czym innym jest zostawienie sprzętu na wyspie, czy czymś podobnym do ogólnodostępnej możliwości pomacania przez każdego klienta, a czym innym zwykła ekspozycja i sprzęt z gabloty.

Sprzęt z gabloty jest wyciągany do pokazania gdy jest jakiś zainteresowany klient i to wszystko jest pod kontrolą sprzedawcy - więc cóż takiego klient może zrobić przez tą krótką chwilę, żeby obniżyć wartość sprzętu?

Jak dojdzie do jakiś zadrapań to to widać - i wtedy jest to już sprzęt uszkodzony - ale po zwykłym chwilowym macaniu nic wielkiego się nie dzieje.

Nikt tymi aparatami nie robi dziesiątek zdjęć. Przy lustrzankach nawet nie dają robić zdjęć - bo bije licznik i da się to łatwo sprawdzić.

A jak chodzi o optykę to co? Wszyscy oglądający specjalnie wciskają swoje odciski palców na przednią soczewkę obiektywu? Bez kitów.

I tak ten sprzęt, który kupujemy w pierwszych paru dniach bardziej zapaskudzimy sami. A jak nie to po ..... kupujemy :twisted:
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Nie 10 Sty, 2016   

a ja kupuje (prawie) wylacznie uzywany sprzet i nie mam takich problemow. jasne, ze na firme, do pracy, na fakture VAT musi byc nowy ze sklepu, ale w pozostalych przypadkach jaki jest sens kupowania czegos co straci na wartosci jakies 25% jak tylko zaczniemy tego uzywac? i nie musi to oznaczac ebaya, sa renomowane skrzely stacjonarno-internetowe, ktore daja 6-12 miesiecy gwarancji na uzywany sprzet. przynajmniej tu w UK. chociaz ebaya rowniez bardzo lubie, polowe sprzetu tam kupilam
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 10 Sty, 2016   

bogdanek napisał/a:
@MM,- wytłumacz proszę , co to znaczy towar nie macany , czyli co , plombowany , czy jak. Nie czepiam się , tylko pytam .


Sklep profi ma czasami kilkadziesiąt aparatów jednego typu na stanie. Czasami jak dystrybutor ma dobrą cenę albo jakiś sprzęt wchodzi na rynek taki sklep może mieć takich samych aparatów dostarczonych 100 albo i 200. Jest to ryzyko właściciela czy sprzeda ten sprzęt po tej cenie. Zresztą takie sklepy są często dostawcą sprzętu dla innej sklepowej drobnicy. Czasami też tej "garażowo-piwnicznej". Jeden aparat ląduje w gablocie, drugi pomacają sobie chłopaki z obsługi, jakiś znajomy klient, czasami sam coś takiego dorwę by wyrobić sobie opinię, przekazać ją innym (np. Wam), doradzić innym zawodowym fotografom (wiedzą, że nie ściemnię, znają mnie i mają zaufanie). Taki aparat ląduje potem w wypożyczalni sklepowej (za kasę oczywiście). Reszta sprzętu leży sobie w magazynie. Ktoś kupuje, obsługa przynosi, rozpakowuje, pokazuje, klient kupuje. Jak kupuje przez neta to z półki w magazynie jest pakowana do wysyłki. Tyle. Ten towar nie jest macany choć jeżeli pudełko nie jest fabrycznie zabezpieczone to może być otworzone dla sprawdzenia, czy wszystko jest w środku. Czasami pudełka są zabezpieczone jakimiś naklejkami i wtedy nikt tego nie otwiera.
Na koniec mając wiedzę jak taki Canon czy Nikon pakuje sprzęt i jak wygląda menu aparatu po pierwszym włączeniu od razu będziemy widzieć czy ktoś go uruchamiał czy też nie. Generalnie im mniej sprzętu w sklepie tym większe ryzyko, że ktoś je "macał".

Nie dajmy się tylko ogłupić z tym macaniem. Bo o ile mogę zrozumieć, że ktoś chce kupić aparat bez przebiegu to podpięcie przez kogoś na chwilę obiektywu i traktowanie przez to sprzętu jak trędowatego jest dla mnie .... niech diagnozę wystawi psychiatra bo mogę się trochę pomylić, choć specjalista jest chyba adekwatny...
 
 
Dżozef 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Posty: 534
Wysłany: Czw 14 Sty, 2016   

Sprzęt to nie tylko korpusy. Nie sądzę aby sklep przepuścił okazję do wybrania sobie np. najlepszego obiektywu z całej dostawy.
To trochę tak jak z kobietami- wszyscy chętni na takie łatwo dostępne ale jak do ślubu to tylko z dziewicą.
 
 
szlicnykotek 
Bywalec
od ilości postów



Pomógł: 2 razy
Posty: 162
Wysłany: Pią 15 Sty, 2016   

Dżozef napisał/a:
Sprzęt to nie tylko korpusy. Nie sądzę aby sklep przepuścił okazję do wybrania sobie np. najlepszego obiektywu z całej dostawy.
To trochę tak jak z kobietami- wszyscy chętni na takie łatwo dostępne ale jak do ślubu to tylko z dziewicą.


dlatego tak wielu kawalerów pałęta się po świecie.

Należy założyć, że nie każdy fotosklepikarz to fotoamator, a nawet jak to siedzi w jednym
systemie, ma dwa sprawdzone zoomy itd. on nie ma tego za darmo, też musi za to zapłacić,
więc straszliwe, mroczne teorie o sprzedawcach, którzy przerobili garderoby lub mają jedną
szafę wypełnioną wybranymi spośród dziesiątek zeissów, elek, sigm art są trochę przesadzone.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 16 Sty, 2016   

Dżozef napisał/a:
Sprzęt to nie tylko korpusy. Nie sądzę aby sklep przepuścił okazję do wybrania sobie np. najlepszego obiektywu z całej dostawy.
To trochę tak jak z kobietami- wszyscy chętni na takie łatwo dostępne ale jak do ślubu to tylko z dziewicą.


Pobudka kolego. Zejdź na ziemię. Po co sklepowi setki obiektywów? Sklep utrzymuje się z handlu a nie z magazynowania. Ot - takie tam ekonomiczne podstawy. Tam gdzie ja kupuję sprzęt właściciel robi prywatne zdjęcia... telefonem komórkowym :lol:
Natomiast niezaprzeczalnym plusem kupna w takim sklepie stacjonarnym jest możliwość kupna obiektywu, który kupujący może sobie na miejscu wybrać z kilku sztuk. Dlatego tak wielu ludzi do tego sklepu przychodzi. Otwartość i skierowanie na klienta. Tego w garażu i przez neta nie zrobimy.
 
 
bogdanek 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 247
Wysłany: Wto 26 Sty, 2016   

@MM-, Dzięki za wyczerpującą i rzetelną odpowiedź , a zapytałem nie bez powodu , otóż , wywiązała się ostatnio przy stole suto zastawionym , a jakże , rodzinnym , sprzeczka , właśnie o plomby na pudełkach ze sprzętem , a konkretnie chodziło o telefony i aparaty wszelkiej maści.
Ostatnio kupiłem obiektyw i telefon za niemałe pieniądze , mniejsza z tym za jakie , bez plomb oczywiście , tzn .na pudełku z telefonem była zerwana , i nie robiłem rabanu z tego powodu ,sprzęt był czysty , natomiast moja córka była zniesmaczona tym , jak można dać się nabrać na kupno , właśnie macanych rzeczy.
I tak sobie pomyślałem , że chyba mojego dwuletniego wnuczka muszę zacząć szkolić , żeby nie był taki upierdliwy jak jego , skądinąd kochana mamusia :grin:
 
 
Tankista 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Nie 20 Mar, 2016   

Na początku wypada się przywitać i powiedzieć dzień dobry. Lecz do sedna. Czytuję Optyczne od lat. Zarówno forum jak i artykuły, Jestem świadomym użyszkodnikiem sprzętu foto i przerobiłem kilka systemów: Nikon, Canon, Pentax a nawet Minolta cz z analogów Kiev czy Zenith. Do tego jestem sprzedawcą w sieciówce.
@Dżozef, powiem szczerze że twoja słowa cholemie mnie uraziły, choć muszę jednocześnie podziękować bo zaktywizowałeś mnie do zalogowania się na forum.
Co do używania słów - zawszony sprzedawca -nad poziomem tej wypowiedzi nie będe sie rozwodził, bo to świadczy tylko o Twoim wychowaniu.
Co do zaplombowanego pudełka :D o się uśmiałem - bo pokaż mi zaplombowane pudełka od Nikona, Canona, Sigmy, Tamrona i kilku jeszcze innych producentów.
Co do używanego sprzętu, to jakoś nigdy mi to nie przeszkadzało i czy kupowany był aparat za 2 czy za 10 tysięcy. Co więcej, wolałem zawsze aparat z półki, który był włączony kilka raz, bo wiem że działa, bo jak by nie działał, to trafił by prosto z półki do producenta.
"Sprzęt to nie tylko korpusy. Nie sądzę aby sklep przepuścił okazję do wybrania sobie np. najlepszego obiektywu z całej dostawy.
To trochę tak jak z kobietami- wszyscy chętni na takie łatwo dostępne ale jak do ślubu to tylko z dziewicą." - tiaaaaaaaaa - myślę że najtrafniej skomentował to @MM, po za kwestią robienia zdjęć teflonem :D
@Bogdanek - co do otwartego pudełka, to mogło być tak że sprzedawca, przed wysyłką, otworzył paczkę ab sprawdzić cz wszystko jest w środku, abyś nie odsyłał go następnego
dnia.
I to na tyle i na szybko. Jeszcze raz dziękuję za sprowokowanie mnie do założenia konta na tym portalu.
Pozdrawiam Serdecznie
 
 
Dżozef 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Posty: 534
Wysłany: Nie 20 Mar, 2016   

Czepiaj się lepiej swego "wychowania" skoro używany sprzęt sprzedajesz jako nowy. Jeśli zechcę kupić coś powystawowego to mam to oficjalnie 20% taniej u sprzedawcy który tego wcale nie ukrywa.
Granica między handlem a oszustwem jest tak cienka, że w zasadzie nie istnieje. więc nie ma co udawać jakiejś "urazy" gdy klient chce to za co płaci.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 20 Mar, 2016   

Jeden woli panienkę po przejściach, która się wyszalała i jest potem wierna. Drugi wolę dziewicę, którą potem dmucha połowa kumpli i klient rogami o bramę zawadza. Każdemu według potrzeb :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15