Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Wujek_Pstrykacz
Nie 01 Sty, 2017
FOTOGRAFIA PORTRETOWA 2016
Autor Wiadomość
tsergairl 
Uczestnik


Posty: 79
Wysłany: Sro 03 Lut, 2016   

Widiziałem zdjecie, które znikło :-) , troche brakowała gry światła i cieni, przez co tak jak jużpisal wczeeśniej zrobiło sie bardzo płasko

ode mnie dzisiaj takie cuś:

8. Ta sama modelka co wcieliła sie w Księzniczkę Leię :)

IMG_5983-Edit-Edit-2-Edit.jpg
Plik ściągnięto 7283 raz(y) 237,35 KB

 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






lunislava 
Początkujący


Posty: 29
Wysłany: Sro 03 Lut, 2016   

co do 8. - mi jakoś nie gra obróbka - twarz jakoś dziwnie się rozmywa i ten cień jakoś przytłacza modelkę. Ale mogę się nie znać.


komor napisał/a:
lunislava, zdjęcie widziałem, tylko szkoda, jak w archiwalnych wątkach zdjęcia znikają, bo człowiek nie może niczego się nauczyć czytając dyskusję nad zdjęciem, którego nie widać. :)


oj wiem, wiem, sama nie lubię jak zdjęcia znikają, do tej pory tego nie robiłam, co najwyżej wstawiałam poprawione foty. No trudno, ale raczej nie będę go wstawiała na nowo. Za to wstawię coś w zamian :) Stare z jednej z pierwszych sesji, ale ciekawa jestem opinii.

9.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Pią 05 Lut, 2016   

Często te pierwsze zdjęcia są lepsze, bo jeszcze się mało kombinuje :smile:
Ja mam tylko jedno "ale". Wydaje mi się, że twarz została za mocno wygładzona. Dosłownie, albo jest to efekt czegoś innego, ale tak wygląda. Chodzi mi o to, że rysy twarzy widzę tylko oczami wyobraźni. Policzki, broda - zniknęły. Usta odcinają się przede wszystkim kolorem, bardzo mało kształtem. A to jest młoda dziewczyna. Co by było, gdybyś zaczęła wygładzać starszą dziewczynę, której twarz tak naprawdę wymagałaby obróbki? Prawdopodobnie to, co u mnie kiedyś - wychodziłyby ci twarze bałwanków :neutral:

Dla ilustracji o co się mnie rozchodzi, żeby było na zdjęciu - żadne tam studyjne ani wystudiowane, pamiątkowe po prostu:
(ale uwagi dotyczące fotografii też mile widziane)

10. Młoda dziewczyna.
(Za informację, że na bluzce jest mora - serdecznie dziękuje.)

11. Starsze dziewczyny.

Natalia b&w.jpg
10.
Plik ściągnięto 7173 raz(y) 241,74 KB

L&A.jpg
11.
Plik ściągnięto 7174 raz(y) 480,98 KB

 
 
lunislava 
Początkujący


Posty: 29
Wysłany: Pią 05 Lut, 2016   

T.B. napisał/a:
Często te pierwsze zdjęcia są lepsze, bo jeszcze się mało kombinuje :smile:
Ja mam tylko jedno "ale". Wydaje mi się, że twarz została za mocno wygładzona. Dosłownie, albo jest to efekt czegoś innego, ale tak wygląda. Chodzi mi o to, że rysy twarzy widzę tylko oczami wyobraźni. Policzki, broda - zniknęły. Usta odcinają się przede wszystkim kolorem, bardzo mało kształtem. A to jest młoda dziewczyna. Co by było, gdybyś zaczęła wygładzać starszą dziewczynę, której twarz tak naprawdę wymagałaby obróbki? Prawdopodobnie to, co u mnie kiedyś - wychodziłyby ci twarze bałwanków :neutral:


A starałam się nie przesadzac z retuszem właśnie (w tajemnicy powiem, że co prawda fota z jednej z pierwszych sesji, ale obróbka świeża - ta pierwotna to był dopiero dramat)
Efekt o jakim piszesz to może bardziej kwestia oświetlenia? . dla porównanie jpg bez obróbki



 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Pią 05 Lut, 2016   

lunislava,
Z tą obróbką, to zgadywałem. Wygląda na to, że to rzeczywiście sprawa oświetlenia i już nie da się z tym nic zrobić. Mnie tak się wydaje, bo może jakiś miszczu coś by z tym zrobił.

Ale tak poza tym - kadr, spokojne pozowanie, tło, kolory - podobają mi się :smile:
 
 
lunislava 
Początkujący


Posty: 29
Wysłany: Pią 05 Lut, 2016   

T.B. napisał/a:
lunislava,
Z tą obróbką, to zgadywałem. Wygląda na to, że to rzeczywiście sprawa oświetlenia i już nie da się z tym nic zrobić. Mnie tak się wydaje, bo może jakiś miszczu coś by z tym zrobił.

Ale tak poza tym - kadr, spokojne pozowanie, tło, kolory - podobają mi się :smile:


Dziękuję za miłe słowo :) Rzeczywiście - przydałaby się tutaj gra światła, niestety warunki były takie jakie były, a ja nie umiałam sobie z nimi inaczej poradzić ani robiąc zdjęcie, ani w post procesie. Mam nadzieję, że kiedyś się nauczę :)

[ Dodano: Pią 12 Lut, 2016 18:59 ]
Nic się nie dzieje to coś wrzucę :)

12.
 
 
serko 
Początkujący


Posty: 36
Wysłany: Sob 20 Lut, 2016   

13.

IMG_0683LR.jpg
Plik ściągnięto 6893 raz(y) 417,49 KB

 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sob 20 Lut, 2016   

lunislava,
Dla mnie 12. to najlepszy z zamieszczonych przez Ciebie portretów. Po prostu dobry.
Modelka też piękna :cool:

serko,
Odnoszę wrażenie, że pani ze zdjęcia 13. chce mi coś powiedzieć - a to wielki plus dla portretu.
 
 
lunislava 
Początkujący


Posty: 29
Wysłany: Pon 29 Lut, 2016   

serko,
Odnoszę wrażenie, że pani ze zdjęcia 13. chce mi coś powiedzieć - a to wielki plus dla portretu.[/quote]

Popieram - ciekawe spojrzenie, fajny portret.
T.B. - dziekuję za miłe słowa :) jakby nie mydełko na oczach było by jeszcze milej :)

no to kolejne :)
14.
 
 
Kanapa 
Początkujący



Pomógł: 1 raz
Posty: 31
Skąd: Białystok
Wysłany: Nie 20 Mar, 2016   

15.
 
 
FotoVideo
[Usunięty]

Wysłany: Nie 20 Mar, 2016   

16. auto

2016-03-16-1014.JPG
Plik ściągnięto 6448 raz(y) 277,19 KB

 
 
serko 
Początkujący


Posty: 36
Wysłany: Pon 04 Kwi, 2016   

17.

Bez-nazwy-3.png
Plik ściągnięto 6238 raz(y) 982,29 KB

Dominika1.jpg
18.
Plik ściągnięto 6241 raz(y) 313,04 KB

 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 05 Kwi, 2016   

lunislava napisał/a:
no to kolejne :)
14.

uhmmm :grin:
 
 
niron 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Posty: 110
Wysłany: Pon 11 Kwi, 2016   

Witam,

dawno nic nie wrzucałem a cyknełem pierwsze foto "portreto podobne", mi się podoba :) proszę o uwagi :)

Tak teraz patrząc powinienem kadrować bardziej w prawo żeby pale złapać ale cóż.. co zostało pstryknięte się nie odpstryknie :)


Pozdrawiam
19.

19.jpg
Plik ściągnięto 6041 raz(y) 492,74 KB

 
 
monkowy_dziadek 
Bywalec



Posty: 130
Wysłany: Wto 26 Kwi, 2016   

20.

5J6C8165a.jpg
Plik ściągnięto 5852 raz(y) 444,32 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,66 sekundy. Zapytań do SQL: 26