Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Sigma 24-70 mm f/2,8 EX DG Macro + 12-24 mm f/4,5-5,6 EX DG
Autor Wiadomość
LegalAlien
Nowy


Posty: 14
Wysłany: Sro 16 Sie, 2006   Sigma 24-70 mm f/2,8 EX DG Macro + 12-24 mm f/4,5-5,6 EX DG

Witam
W najbliższym czasie mam zamiar wybrać się na dosyć poważne zakupy. Dotąd żyłem z kitem (Canon EF-S 18-55), ale myślę, że najwyższy czas na zmiany. Podczas poszukiwań natrafiłem właśnie na te obiektywy (jak w temacie). Interesuje mnie szeroki kąt oraz jakiś standard (może z czasem dokupię jeszcze coś dłuższego np. do makro), z tym że wolę coś na pełną klatkę (zakup przyszłościowy). Dlatego zestawiłem te modele. Oba zbierają dobre oceny na zagranicznych forach i w serwisach, a szczególnie 24-70mm. Natomiast największą wadą 12-24 jest spory problem z aberracją chromatyczną, ale poza tym wszystko jest na przyzwoitym dobrym poziomie.

Jednak przed decyzją chciałbym się Was zapytać co sądzicie o takim rozwiązaniu ? Może mieliście styczność z tymi obiektywami, jakieś opinie lub ew. inne propozycje?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 17 Sie, 2006   

Ja na razie nie pomogę, bo tych obiektywów jeszcze w łapkach nie mieliśmy. Sigma 12-24 mm jest jednak projektowana pod FF, więc poprzeczna aberracja chromatyczna na APS-C nie powinna być bardzo duża.

Arek
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 17 Sie, 2006   

Sigma 12-24 ostatnio była testowana w FVD nr 8/2006. Wypadła bardzo dobrze. Już dawno jestem napalony na to szkiełko. W czasie targów foto w Łodzi podpinałem do body i zrobiłem kilkanaście zdjęć. Jak na tak szeroki kąt to ma małe zniekształcenia i całkiem przyjemny obraz produkuje. Co do aberracji to się obiektywnie nie wypowiem. Według testu w piśmie o którym wspominam jest całkiem nieźle, najgorzej przy 15mm (niecałe 0.06%), najlepiej przy 24 (poniżej 0.02%). Przy 12mm jest w okolicach 0.03%.
 
 
LegalAlien
Nowy


Posty: 14
Wysłany: Czw 17 Sie, 2006   

Właśnie najbardziej obawiałem się 12-24, bo jest sporo droższy. Już zamówiłem FVD więc sobie poczytam. A może ktoś jeszcze wie coś więcej na temat 24-70 ? Na zagranicznym forum chwalą wszystkie parametry poza AF (jak zwykle).

Dzięki za odpowiedzi.
 
 
LegalAlien
Nowy


Posty: 14
Wysłany: Wto 22 Sie, 2006   

W życiu bym nie pomyślał, że wybór obiektywu jest tak dużym problemem. Po wielu godzinach poszukiwań mam niesamowity mętlik w głowie. Najpierw Sigma, potem Canon... Czy EF/DG czy EF-S/DC ... Jestem początkującym fotografem, to mój pierwszy tak poważny zakup (poza body). Najtrudniej jest odpowiedzieć sobie na pytanie czy obiektyw klasy L czy EX jest naprawdę potrzebny.
Dlatego też mam pytanie. Czy warto wydać 2x więcej pieniędzy na bardzo dobre obiektywy jeżeli wiążę z fotografią przyszłość, może nie zawodową, ale chciałbym osiągnąć pewien poziom, choćby dla własnej przyjemności i satysfakcji, czy może postawić na sprzęt z niższej półki, ale też niezły, np.: Sigma 17-70 mm f/2.8-4.5 DC Macro + 70-300 mm f/4-5.6 APO DG i z czasem, jeżeli hobby rozwinie się w coś poważniejszego zainwestować w to większe pieniądze (z tym, że w tej sytuacji ostatecznie będzie mnie to wszystko więcej kosztowało)?

Mam nadzieję, żę się za bardzo nie naprzykszam :D
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 23 Sie, 2006   

Jeśli swoje hobby traktujesz bardzo powaznie i dlugofalowo, to w te najtańsze L-ki czy EXy chyba warto zainwestować. Oszczędzisz podwójnie, bo kupisz raz a dobrze, bez konieczności wymianu sprzętu jak sie okaże, że coś Ci nie wystarcza, a poza tym
będziesz miał solidny sprzęt na lata. Pamiętaj, że korpus cyfrowy wymienia się raz na
2-4 lata, bo po takim okresie użytkowania to już złom, a dobre obiektywy służą znacznie
dłuzej...

Arek
 
 
LegalAlien
Nowy


Posty: 14
Wysłany: Sro 23 Sie, 2006   

Dzięki za odpowiedź, teraz łatwiej będzie to wszystko ogarnąć i przemyśleć.

Mam jeszcze kilka pytań. Jak już będę zdecydowany na zakup to brać pod uwagę sklepy internetowe lub allegro, czy pójść do w miarę porządnego sklepu, zapłacić trochę więcej, ale mieć pewność, że dany egzemplarz jest w porządku ? BTW: jak najlepiej sprawdzić obiektyw przy kupnie ? Na czym skupić najwięcej uwagi ? I jeżeli sklep będzie ściągał obiektyw na zamówienie to będę zobowiązany do jego kupna ? (czyli jak to się zwykle odbywa ?)
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 23 Sie, 2006   

Jeżeli chcesz kupić Sigmę to po pierwsze sprawdź jak działa AF. Czy ostrzy w punkt na małej głębi. Potem sprawdź sobie ostrość przy małych przysłonach. Jeżeli w testach wychodziło ok a masz mydło to szukaj innego egzemplarza. Najważniejsze by AF z Twoim body ostrzył mniej więcej dokładnie, bo co mi po najlepszym szkle jak ma BF lub FF...
 
 
RAF
Bywalec


Posty: 116
Wysłany: Pią 25 Sie, 2006   

Arek, tak z ciekawości, czy będzie ciąg dalszy testów obiektywów szerokokątnych? bo póki co tele-przerwa :) [/i]
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 25 Sie, 2006   

Jest na warsztacie Tamron 11-18 :)
 
 
LegalAlien
Nowy


Posty: 14
Wysłany: Czw 31 Sie, 2006   

A czy warto oszczędzić np. na allegro ? (zakładając, że osobiste sprawdzenie obiektywu może nie być możliwe)
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 31 Sie, 2006   

W przypadku drogich szkieł ja preferuję odbiór osobisty. Jest na allegro kilka osób godnych zaufania, mających profi podejście do tematu. Jeżeli masz Canona to na jego forum też jest kilku takich co mogą Ci "pomóc" w tym temacie. No ale szczegóły to raczej nie tutaj :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14