Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Wujek_Pstrykacz
Nie 01 Sty, 2017
FOTOGRAFIA PRZYRODY FLORA 2016
Autor Wiadomość
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Pią 24 Cze, 2016   

Matpol7,
Jeśli chcesz potraktować zdjęcie 27 jako ćwiczenie, to:

- Przede wszystkim 3/4 zdjęcia jest puste.
Powinieneś albo pokazać otoczenie, w którym ta gałązka została sfotografowana, albo wykadrować zdjęcie tak, żeby gałązka je wypełniała. Robiłem na szybko przymiarki i da się wykadrować tak, że robi się fajnie.

- Brakuje mi ostrości wskazującej na temat zdjęcia.
Nie wiem, jaki był Twój zamiar, ale jeśli najważniejsze jest to coś, co wygląda jak szyszki, to tam powinna być lepsza ostrość.

- Brakuje mi też kontrastu, ale to już pozostawmy jako rzecz gustu.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Matpol7 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 230
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Pią 24 Cze, 2016   

Czyli poprawa ostrości i kadru. Ok dzięki za pomoc kadr już sobie przymierzyłem a nad ostrością jeszcze popracuję.
 
 
Usjwo 
Optyczny



Pomógł: 25 razy
Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Sob 25 Cze, 2016   

T.B. napisał/a:
Matpol7,
Jeśli chcesz potraktować zdjęcie 27 jako ćwiczenie, to:

- Przede wszystkim 3/4 zdjęcia jest puste.
Powinieneś albo pokazać otoczenie, w którym ta gałązka została sfotografowana, albo

No i wyjdzie banal ;) , raczej odwrotnie, zrobic minimal, obciac prawa strone i temat glowny w dol.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sob 25 Cze, 2016   

No i wyjdzie kicha... :roll:

[ Dodano: Sob 25 Cze, 2016 11:52 ]
No ale każdy ma swoją estetykę.
Ja na przykład uważam, że Malewicz kwiczy ze śmiechu, gdziekolwiek teraz jest, gdy widzi te zadumane miny nad jego czarnym kwadratem na białym tle.
 
 
Robert73 
Nowy


Posty: 19
Skąd: B-stok
Wysłany: Sob 25 Cze, 2016   

Taka "martwa" żywa natura .

P6250018.jpg
28
Plik ściągnięto 7434 raz(y) 704,3 KB

 
 
Madrian 
Bywalec
Totalny amator :)


Posty: 128
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 09 Lip, 2016   

Szczęście leży u stóp. Wystarczy się schylić.

29.


Instrukcja szukania czterolistnej koniczyny:

Instrukcja wg statystyki:
- Przeszukaj 10 000 gałązek koniczyny.

Instrukcja ludowa:
- Módl i przeszukaj 10 000 gałązek koniczyny.

Instrukcja moja:
- Poszukaj koniczyny.
- Spójrz na liście w kępce.
a - Są pod kątem 120* - Nie szukaj dalej.
b - Dwa liście są pod kątem 180* - Szukaj dalej.

Wada genetyczna, która sprawia, że koniczyna ma 4 liście, wpływa na układ liścia.
Roślina ustawia dwa liście na przeciw siebie, by zrobić miejsce dla potencjalnego, czwartego listka. W takiej kępce, prawdopodobieństwo znalezienia czterolistnej koniczyny jest bardzo wysokie. W dodatku jak znajdziesz jedną, to prawdopodobnie będzie ich więcej.
Mój rekord to 6 takich amuletów w jednej kępce.

Miłego szukania.
 
 
michalina 
Początkujący


Posty: 41
Wysłany: Sro 13 Lip, 2016   

Wydaje mi się, czy tu było więcej postów, szczególnie na temat kadrowania 27 i pomysłów na to :???:

Robert73, Madrian takie trochę zimna ta wasz flora :wink:
 
 
Madrian 
Bywalec
Totalny amator :)


Posty: 128
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 13 Lip, 2016   

Tak lepiej? Niestety z JPG nie zrobi się tyle co z RAW.

29 - bis.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sro 13 Lip, 2016   

Madrian napisał/a:
Tak lepiej? ....

29 - bis.

Tak - lepiej.


Cytat:
Niestety z JPG nie zrobi się tyle co z RAW.

To oczywista oczywistość, ale w przypadku tego, przykładowego zdjęcia - bez przesady :smile:
Po co Ci tu RAW? Żeby utrudnić sobie życie? Moim skromnym zdaniem problem polega na tym, że najbardziej podstawowa wywoływarka RAW ma więcej narzędzi do obróbki zdjęcia, niż podstawowe edytory zdjęć (gotowych). W tym drugim przypadku często ogranicza się to do jasności/kontrastu/ostrości i jakiejś "magicznej różdżki". Ale są też mądrzejsze programy, jak chociażby IrfanView, który poznałeś. Trzeba tylko wycisnąć z nich wszystko, co się da, a jak zacznie brakować narzędzi, to szukać ich w innych programach. Z tego co ja wiem, na szczycie darmowych programów siedzi Gimp - nie wiem, może znasz i niepotrzebnie to piszę.
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Sro 13 Lip, 2016   

Madrian, IMO teraz jest za ciepło. poprzednie wyglądało po prostu jak koniczyna rosnąca w cieniu, czyli dość neutralnie.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sro 13 Lip, 2016   

Kto pyta - dostaje odpowiedź.
Ale jeśli Ty wolałeś to pierwsze, jeśli tamto jest takie, jak chciałeś, to nie musiałeś dostosowywać się do cudzego gustu. Nie wątpię, że nie jesteś jedyny, który woli to pierwsze zdjęcie. Co innego, gdybyś sam miał wątpliwości.

[ Dodano: Sro 13 Lip, 2016 22:58 ]
Jaaa...tej! :lol:
Monastor pomylił mi się z Madrianem :zalamany:
 
 
Madrian 
Bywalec
Totalny amator :)


Posty: 128
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 14 Lip, 2016   

Jeśli chcesz postawić, to przyjmę i w jego imieniu. :twisted:
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Czw 14 Lip, 2016   

No tak - jak człowiek pomyli kto komu i do czemu, to jeszcze w koszty popadnie :wink:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 24 Lip, 2016   

Up.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Nie 24 Lip, 2016   

Dzięki.

30, czyli jedenaście numerów później.

jarzębina3.jpg
Plik ściągnięto 6805 raz(y) 438,95 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 19