Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Czw 17 Kwi, 2008
Nikon P80 czy LumixTz5 a moze inna alternatywa?
Autor Wiadomość
mare36
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Kwi, 2008   Nikon P80 czy LumixTz5 a moze inna alternatywa?

Zalozylem ten post, poniewaz chce zakupic jakis sensowny aparat. Kiedys chcialem kupic canona g9 ale mi przeszlo. Jest stanowczo za drogi i opinie ma kiepskie nie mowiac o zdjeciach, ktore trzeba poprawiac PSem.
Moja uwaga skoncentrowala sie na dwoch aparatach Tz5 oraz NIkon P80 ktorego nie ma w sprzedazy a nie wiem kiedy bedzie.
Za lumixem przemawia to ze mniejszy, wygodniejszy, bez problemowo mozna dokupic akumulatorki za 20 zl. Minus natomiast ze mniejszy zoom i brak ustawien manualnych.
Lubie miec wplyw na to co robie i nawet jesli nie jest to mi potrzebne w danym momencie to moze sie przydac. Wiadomo lepiej miec niz nie miec ;)
Natomiast o Nikonie malo wiadomo Ogladane zdjecia z lumixa daja zadowolenie dla oka pomimo pelnej automatyzacji sa dobre. Opinie na dpreview tez niezle. Trudna decyzja..kupic czy zaczekac? Wielkosc nikona i niewiadoma co do zdjec troche odstrasza..ale po mocih doswiadczeniach z Panasoniciem ( 2 aparaty odsprzedalem po pol roku) to mam mieszane uczucia. Pozdr
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Liszu 
Uczestnik



Pomógł: 2 razy
Posty: 97
Skąd: Świdnica
Wysłany: Czw 17 Kwi, 2008   

Po części Twoje pytanie można uznać za prośbę o poradę jakie i w jakich sytuacjach chciałbyś robić zdjęcia. A to sam powinieneś wiedzieć najlepiej, lub - jeśli nie wiesz - odpowiedzieć sobie na tę kwestię w pierwszej kolejności.

Do wyboru wystawiasz sobie dwa aparaty: jeden, praktycznie kompletny i kieszonkowy automat z całkiem sporym zoomem. Drugi, skierowany do amatorów z ambicjami, mega-zoom o rozmiarach, które nie pozwolą Ci zabrać sprzętu w kieszeń Jeansowej kurtki (przykładowo).

Pierwszy więc posłuży idealnie jako sprzęt do fotek pamiątkowych - pstrykanych w jednej chwili, bez większego poświęcania czasu na samą czynność robienia zdjęcia. Wyciągasz, włączasz, naciskasz, wyłączasz i chowasz.

Drugi daje możliwości, ale do ich wykorzystania potrzebna jest wiedza, której nie nauczysz się w jeden dzień. Wymaga praktyki, wertowania publikacji na ten temat i setek - niestety - zepsutych zdjęć. Można oczywiście "bawić" się automatem, tylko warto zadać sobie pytanie czy w tym celu należy kupować P80?

Ostatnia kwestia to cena. Panasonic widuję w cenie około 1200 - 1300 zł. Co do ceny Nikona obstawiałbym w momencie wejścia na rynek około 400 zł wyższą (prognoza na podstawie poprzednich mega-zoom'ów), ale też należy pamiętać, że do pewnego wykorzystania możliwości tego drugiego przyda się statyw, a torba to obowiązek. Tu w zależności od jakości akcesoriów można zamknąć się w 100 zł, albo w kosztach kilkukrotnie wyższych.

Weź także pod uwagę, że jeśli przekonują Cię argumenty dotyczące Nikona (czyli możliwości wynikające z manuala, zooma itp.) to nie zapomnij o absencji formatu RAW w P80. Z początku może się to wydawać dla Ciebie mało istotną opcją, ale po tym jak "wgryziesz" się w obsługę trybów ręcznych może Ci nagle tej możliwości zabraknąć. Na Twoim miejscu rozpatrzyłbym zoomiacze alternatywne. Może nawet nie 18x, ale mniejsze, a jednak z RAW. Poczytaj testy na optyczne.pl - w polskim internecie lepiej przeprowadzonych testów nie znajdziesz. Nie analizuj jednak zbyt dogłębnie, bo po 6 miesiącach czytania stwierdzisz, że nic nie wiesz :)
 
 
mare36
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Kwi, 2008   

Dzieki za odpowiedz. Ale wlasciwie z aparatem jak kobieta i samochodem nie ma idealnych uniwersalnych :) sadzac po aparacie ktory ty masz czyli fz18 jest to znow jakas alternatywa. Ale fakt ze noszenie torby z akcesoriami itd. to nie dla mnie..juz teraz robie duzo zdjec komorka. ;) Chyba jednak tz5. No coz..profesjonalista juz nie zostane..a biegajacych z lustrzankami po deptakach jest cala masa. Nie wiem czy to szpan czy rzeczywiscie potrzeba ;) )) Alternatywne zoomy mnie nie przekonuja. No sp570 osobiscie mnie rozczarowal..a kombinowanie i robienie paru zdjec zeby jedno wyszlo dobrze to juz strata czasu choc aparat masywny i sensowny. Chyba jednak kupie automat. Zawsze mozna go schowac a chyba jednak z kompaktow nie ma konkurencji z takimi parametrami. Choc jeszcze chodzi mi po glowie sony H3 lub H10 ktory ma wyjsc. Moze cos w tym temacie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15