Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Sob 19 Kwi, 2008
Malo kasy - obiektyw na sluby, portret
Autor Wiadomość
slawku 
Początkujący


Posty: 35
Wysłany: Sob 19 Kwi, 2008   Malo kasy - obiektyw na sluby, portret

Witam

Przymiezam w przyszloscic zakupic jakies szklo + lampe 430ex.

Szklo ktore kupie chcialbym wykorzystac do zdjęc od czasu do czasu gdy znajomi beda stawali na slubnym kobiercu, oraz jakies wakacje i pstryki rodzinne.

Obecnie moj aparat to Canon 30d + kit + 50mm 1.8,
Zastanawiam sie nad zakupem tamrona 28-75 2.8 i 430 ex zeby bylo jasno w ciemnych kosciolach. Ale troche sie wystraszylem tego tamrona jak poczytalem o nim jakie sa jaja w serwisie gdy cos sie zepsuje.

Bardzo prosze o rade co mam zrobic kupic tamrona czy jakies inne alternatywne szklo, fotografia nie zajmuje sie profesjonalnie ale chcialbym zeby jakosc zdjeć byla dobra wiec prosze o jakies rozwiazanie.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Sob 19 Kwi, 2008   Re: Malo kasy - obiektyw na sluby, portret

slawku napisał/a:
Witam

Przymiezam w przyszloscic zakupic jakies szklo + lampe 430ex.

Szklo ktore kupie chcialbym wykorzystac do zdjęc od czasu do czasu gdy znajomi beda stawali na slubnym kobiercu, oraz jakies wakacje i pstryki rodzinne.

Obecnie moj aparat to Canon 30d + kit + 50mm 1.8,
Zastanawiam sie nad zakupem tamrona 28-75 2.8 i 430 ex zeby bylo jasno w ciemnych kosciolach. Ale troche sie wystraszylem tego tamrona jak poczytalem o nim jakie sa jaja w serwisie gdy cos sie zepsuje.

Bardzo prosze o rade co mam zrobic kupic tamrona czy jakies inne alternatywne szklo, fotografia nie zajmuje sie profesjonalnie ale chcialbym zeby jakosc zdjeć byla dobra wiec prosze o jakies rozwiazanie.


Dobry obiektyw za mało kasy .... to se ne da :grin: i mocno się kłóci z założenia .
Określ chociaż co oznacza - mało kasy ?
 
 
lupus 
Uczestnik


Posty: 69
Wysłany: Sob 19 Kwi, 2008   

To może Canon 50/1,4 i do tego księdzu na tacę rzucić 50 zł i poprosić żeby włączył wszystkie światła jakie zdoła. :D

Albo kupić tego Tamrona i modlić się, że szlak go nie trafi.
 
 
pdf100
[Usunięty]

Wysłany: Nie 20 Kwi, 2008   

cóż,

jak dla mnie jeżeli kolega ma już 50-tkę
ale nie ma żadnego w miare uniwersalnego zooma
to wydatek na następną 50tkę zostawiłbym na później...

bierz tamarona :wink:
 
 
slawku 
Początkujący


Posty: 35
Wysłany: Nie 20 Kwi, 2008   

jesli chodzi o fundusz to planuje wydac 2000 zł w tym 800 na lampe 430Ex no i reszte na tamrona chyba ze doradzicie cos innego.

poczatkowo myslalem zrezygonowaniu tamrona na korzysc ktoregos z tych obiektywow:
Canon EF 28-105 f/3.5-4.5 II USM za 900zł
Canon EF 24-85 f/3.5-4.5 USM za 1200
Canon EF-S 17-85 f/4.0-5.6 IS USM za 1200
Canon EF 28-135 f/3.5-5.6 IS USM za 1500

No ale F 3,5 to nei to samo co 2,8

PS a jakiej przyslony urzxywa sie zazwyczja w kościele ?


Co mam robic pchac sie w tego tamrona czy raczej odpuścic ?
 
 
lupus 
Uczestnik


Posty: 69
Wysłany: Nie 20 Kwi, 2008   

Moim zdaniem lepiej jaśniejsze szkło bez stabilizacji, niż na odwrót. Myślę że lepiej tego Tamrona, i w razie czego statyw w łapę. :P

Jaką przysłonę używa się w Kościele? W sztucznym, słabym świetle, na chłopski rozum 2,8f.
Ostatnio zmieniony przez lupus Nie 20 Kwi, 2008, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Zygmunt 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Posty: 149
Skąd: Wadowice
Wysłany: Nie 20 Kwi, 2008   

Na ślubach najczęściej robię foty na f2.8-4.0 w standardowym zakresie ogniskowych. Jak mam wystarczająco światła, to robię na f4-5. Jak nie ma za dużo światła to od 1.4-2.8. Ale tutaj w grę wchodzą tylko jasne stałki, które są doskonałe w takich sytuacjach. Np. 35L, 85f1.8 czy 135L. Jeśli chodzi o iso to staram się nie robić zdjęć powyżej iso 1600. Najczęściej są to jednak czułości od 1000-1600. Obiektyw powinien mieć przynajmniej f2.8, choćby po to, że jak będziesz robić fotki nawet na f4.5, to będą one znacznie ostrzejsze od tych z obiektywów ze światłem 3.5-4, a w razie czego możesz robić na f2.8. Poza tym, trzeba mieć jeszcze przynajmniej 1 stałkę, którą można robić naprawdę przyzwoite foty na f2.0-2.5. Za bardzo się oszczędzić nie da i nie brałbym żadnego z wymienionych przez ciebie obiektywów. Wszystkie są dość ciemne i mają, co gorsza, zmienne światło. Ja robię większość na trybie manualnym i mam ustawione przesłony i czasy do odpowiednich miejsc w kościele. Nie ufam trybowi Av, który często się lubi mylić.
 
 
kamfil06 
Maniak



Pomógł: 4 razy
Posty: 926
Skąd: Nowy Sącz-Reading
Wysłany: Nie 20 Kwi, 2008   

slawku napisał/a:
jakie sa jaja w serwisie


jak się zepsuje to poprostu nie baw się
w załatwianie wszystkiego samemu,
daj się sklepowi bawić,

albo poproś o nowy...
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Nie 20 Kwi, 2008   

Sigme 20/1.8 // 30/1.4 w takim razie może dokup sobie :)
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 20 Kwi, 2008   

Zygmunt napisał/a:
Na ślubach najczęściej robię foty na f2.8-4.0 w standardowym zakresie ogniskowych. Jak mam wystarczająco światła, to robię na f4-5. Jak nie ma za dużo światła to od 1.4-2.8. Ale tutaj w grę wchodzą tylko jasne stałki, które są doskonałe w takich sytuacjach. Np. 35L, 85f1.8 czy 135L. Jeśli chodzi o iso to staram się nie robić zdjęć powyżej iso 1600. Najczęściej są to jednak czułości od 1000-1600. Obiektyw powinien mieć przynajmniej f2.8, choćby po to, że jak będziesz robić fotki nawet na f4.5, to będą one znacznie ostrzejsze od tych z obiektywów ze światłem 3.5-4, a w razie czego możesz robić na f2.8. Poza tym, trzeba mieć jeszcze przynajmniej 1 stałkę, którą można robić naprawdę przyzwoite foty na f2.0-2.5. Za bardzo się oszczędzić nie da i nie brałbym żadnego z wymienionych przez ciebie obiektywów. Wszystkie są dość ciemne i mają, co gorsza, zmienne światło. Ja robię większość na trybie manualnym i mam ustawione przesłony i czasy do odpowiednich miejsc w kościele. Nie ufam trybowi Av, który często się lubi mylić.


Jak tak sobie ten tekst czytam to w zasadzie jakbym swoje słowa czytał :lol:
 
 
slawku 
Początkujący


Posty: 35
Wysłany: Nie 20 Kwi, 2008   

czyli co brac tego tamrona ? bo na Lki mnie nie stac
 
 
Zygmunt 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Posty: 149
Skąd: Wadowice
Wysłany: Nie 20 Kwi, 2008   

Pewnie. Stałe światło f2.8 jest niezbędne.
 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Nie 20 Kwi, 2008   

Zygmunt napisał/a:
Pewnie. Stałe światło f2.8 jest niezbędne.


Tamron 17-50/2.8 za "mało kasy"=ok. 1250 zł jest optymalnym rozwiązaniem :mrgreen:
 
 
slawku 
Początkujący


Posty: 35
Wysłany: Pon 21 Kwi, 2008   

a nie bedzie mi brakowalo w takim wypadku czegos na daleko ? zakres od 50 do 75 sie nie przyda ?
 
 
Paweł_G 
Maniak



Pomógł: 6 razy
Posty: 941
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 21 Kwi, 2008   

Na pewno taki zakres się przyda. Idealny rozwiązaniem byłoby drugie body z 85/1,8.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16