Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: MM
Nie 20 Kwi, 2008
Potrzebna szybka pomoc !!!
Autor Wiadomość
3d0 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Nie 20 Kwi, 2008   Potrzebna szybka pomoc !!!

Po pierwsze WITAM serdecznie jako nowy użytkownik forum.

Za tydzień zaczyna się dla mnie weekend majowy i w związku z tym potrzebuję na szybko wybrać aparat. Jakiś czas temu sprzedałem lustrzankę i postanowiłem zakupić coś bardziej praktycznego. Przejrzałem chyba całe dpreview i nadal nie wiem co wybrać :/

ponieważ posiadam drukarkę Canon Selphy CP720 oraz miałem przyjemność wcześniej używać 2 aparatów Canona chciałbym pozostać wierny firmie o ile konkurencja nie ma lepszego produktu w niższej cenie...

póki co wybieram między:
http://www.dpreview.com/r...non_g7&show=all

chciałbym wydać na aparat, kartę 4GB SDHCi futerał max 1200zł...
S5 i SX100 to megazoomy, A650 i G7 z kolei lepsza jakość zdjęć... cenie sobie również możliwość nagrywania filmów a tu chyba rządzi S5 (możliwość płynnego zoomowania i dźwięk stereo). Odchylany ekran też jest chyba czymś bardzo praktycznym.

Przez chwilę byłem zdecydowany na A650 ponieważ ma najwięcej pożądanych cech (ergonomia, wymiar/waga, jakość zdjęć/matryca, odchylane LCD). Jednak gdzieś doczytałem, że tylna ścianka jest nie szczelna i przepuszcza światło do matrycy :/ !?

Z pozostałych firm rozważałem tylko Panasonica FZ18 (alt dla S5) i TZ3 (alt dla SX100 IS)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mare36
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Kwi, 2008   

Wlasnie kupilem Tz5. Polecam bo wymiata prostota a i zdjecia ladne. Na razie malo testowalem ale ma wszystko to co potrzeba na wypady. Szukalem dlugo aparatu ale ten jest najlepszy do amatorskiego fotografowania i maly wiec nawet fz18 czy cos w tym stylu nie ma sensu zeby sie obnosic z duzym aparatem. Canonow nie znam..ale z tego co widze to maja zawsze jakies wady a ostatnie modele nie maja pochlebnych recenzji. ja chcialem g9 ale zawodowi fotografowie odradzali. pozdr
 
 
szymski 
Nowy


Pomógł: 1 raz
Posty: 23
Wysłany: Wto 22 Kwi, 2008   

mare36 napisał/a:
...ja chcialem g9 ale zawodowi fotografowie odradzali. pozdr

Tak, a to czemu? :???:
Ja właśnie się przymierzam do zakupu aparaty i po wielu analizach wybrałem właśnie G9...
Czym argumentowali ten nietrafiony wybór? No i co "zawodowi fotografowie" proponują w zamian?
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 23 Kwi, 2008   

Ja mam G9 i jestem z niego zadowolony :razz:
 
 
szymski 
Nowy


Pomógł: 1 raz
Posty: 23
Wysłany: Sro 23 Kwi, 2008   

MM napisał/a:
Ja mam G9 i jestem z niego zadowolony :razz:

Ja też myślałem, że będę miał G9, ale teraz się wacham pomiędzy s100fs...
 
 
mare36
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Kwi, 2008   

Dla mnie G9 nie przemawial, bo maly zoom..poza tym widzialem zdjecia i slabo sobie radzi w ciemniejszych pomieszczeniach a i kolory tez mi nie leza. Zawodowiec polecal Fz18. Ja chcialem maly aparat i z mozliwie duzym zoomem. Mysle ze amator bedzie zadowolony z TZ5. Naprawde sie zastanowcie nad tym jakie zdjecia chcecie robic. Bo jesli kwiatuszki makro itd to lepiej cos specjalistycznego (makro od 1 cm) jesli na wyjazdy podroze uniwersalny aparat to tylko tz5. Mialem Tz1 i w porownaniiu z nim tz5 to duuuuuzy postep. Polecam. Moge foty poslac na maila. Nie nalezy tez ulegac nowosciom bo roznie moze byc. Ja zaufalem Lumixowi po raz kolejny. Poczytajcie fora na temat nowych fuji ze nie sa tak rewelacyjne.
(polecam fora dcresources lesnumeriques photojournal)Niektore modele i owszem ale jak to z kazda firma.
wybieracjcie aprat w ten sposb:
1. Warunki w jakich bedziesz robil zdjecia
2. Jakosc zdjec
3. Funkcjonalnosc, wielkosc, parametry
4. Zoom.
5. Cena
pozdr
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 23 Kwi, 2008   

Ile razy jeszcze będę musiał czytać te bzdury, że dobre makro to takie od 1cm... :evil:
Ile razy będe musiał tłumaczyć, że wcale krotność ogniskowej (czyli zoom) to nie jest najważniejszy parametr w aparacie?
No i te stwierdzenia, że jak coś to tylko taki a nie inny aparat (bo akurat ktoś go posiada). Ja w kompaktach mogę grzebać jak kucharka w makaronie i wcale takiego dobrego zdania o jakimś TZ5 nie mam.
 
 
mare36
[Usunięty]

Wysłany: Czw 24 Kwi, 2008   

MM napisał/a:
Ile razy jeszcze będę musiał czytać te bzdury, że dobre makro to takie od 1cm... :evil:
Ile razy będe musiał tłumaczyć, że wcale krotność ogniskowej (czyli zoom) to nie jest najważniejszy parametr w aparacie?
No i te stwierdzenia, że jak coś to tylko taki a nie inny aparat (bo akurat ktoś go posiada). Ja w kompaktach mogę grzebać jak kucharka w makaronie i wcale takiego dobrego zdania o jakimś TZ5 nie mam.


Nie kazdy musi miec takie same zdanie. Po to jest forum ze jednemu sie podoba male innemu wielkie jednemu bardziej zaawansowane innemu prostota.
Ja wyrazilem swoja opinie i moje preferencje do wyboru aparatu. jesli ktos chce nosic cegly to jego sprawa. Czasem i z cegly zdjecia sa jak z aparatu za 200 zl.
Mialem kilka aparatow wiec oceniam ten, ktory obecnie mam. Dlatego nie rozpisuje sie o pozostalych. Na dobrym forum dostal bardzo dobre recenzje wiec negowanie ze jest kiepski to juz stronniczosc.
Poza tym widze u niektorych przerost formy nad trescia. Wszystko wiedzacy !!!
pozdr
 
 
moon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 24 Kwi, 2008   

Marek możesz zawsze powiedzieć, że na portalu dpreview.com, który małpuje w Polsce większość podobnych vortali wybrany przez Ciebie model w swojej kategorii po testach został zaliczony do grupy Highly Recommended
http://www.dpreview.com/reviews/panasonictz5/
więc nie jest tak źle. ;)
 
 
Liszu 
Uczestnik



Pomógł: 2 razy
Posty: 97
Skąd: Świdnica
Wysłany: Czw 24 Kwi, 2008   

Jakoś tak zawsze wychodzi, że fotoamator jest generalnie z założenia idiotą - cokolwiek nie kupi to i tak padł ofiarą marketingowej ściemy. Zoom duży, megapikseli zbyt wiele, makro od 1cm (co ciekawe to Canon wybija się ze swoim 0cm w takim S5). Czy to, że ktoś chce mieć duży zoom od razu sprawia, że mamy do czynienia z durniem? Jasne, że "krotność" nie jest najważniejsza, ale to jeszcze nie znak, że warto kupić tylko fajnego kompakta z 3x.

Przykład z życia: znajomy kupił EOS D40, a do niego obiektyw Sigma (nie napiszę dokładnie jaki, bo nie pamiętam)... w obiektywie zoom około 6-7x. Gdy jedziemy gdzieś w teren on ma swój arsenał, a ja biegam ze swoim fz18... odnoszę wrażenie, że facetowi jest trochę przykro - niby ma taki sprzęt (wiadomo, że to nie koniec świata!), ale jak widzi, że mogę wykonać każde zdjęcie które on robi oraz wiele takich, które on może tylko oglądać gdy mu je wyślę - to jakoś minę ma niewyraźną. Bo skoro nie wydaje się tysięcy na komplet to chyba fajnie jest mieć możliwości... "chyba", bo jak dla mnie frajda z robienia zdjęć, czyli utrwalania tego co w zasięgu wzroku jest najważniejsza. Gdyby wyszedł zoom 30x i w rzetelnych testach wypadłby dobrze - też bym kupił. Ja bym wtedy pstrykał zdjęcia, a niektórzy w tym czasie by mnie krytykowali :mrgreen:
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 24 Kwi, 2008   

Nieważne jakie zdjęcia w macro robi jakiś S5 IS. Nauczcie się w końcu nie oceniać macro w kompaktach tym, że coś robią od 1 czy 0 cm. Macro to skala odwzorowania. Koniec - kropka.

Jak tak kompaktem zrobisz wszystko to zapraszam na mecz piłki nożnej przy sztucznym świetle, gry zespołowe w hali, pokazy lotnicze (wojskowe maszyny w ciasnych kadrach na dużych prędkościach a Ty blisko płyty), jakiś żużel, rajdy samochodowe, ślub w ciemnym kościele... pokaż mi tam, że kompakt może wszystko. Mogę tak jeszcze długo. Pokaż mi, że "wychodzi" powiedzmy 80% zdjęć w sensie ostrości scen dynamicznych i ich naświetlenie a kupię sobie kompakta.

A teraz życzę fantazyjnych snów, że taki kompakt istnieje.
 
 
mare36
[Usunięty]

Wysłany: Czw 24 Kwi, 2008   

No trzeba by jeszcze dodac ze jak juz w wielu kategoriach ma tz5 ma ocene 8 to rzeczywiscie sporo. Ocena 10 to chyba zarezerwowana jest na ideal aparatu ktorego nikt nie zrobi :)
Ale teraz troche rzeczowo wam powiem o Tz5 bo juz napstrykalem ze 100 zdjec.
1. Tryb IA jest wolne, bo musi podobierac duzo ustawien dobrac scene itd wiec jesli chodzi o zdjecia w ruchu to kapa.
2. Tryb prosty w wyborem ISO oraz inteligentenej kontroli kontrastu sprawuje sie niezle ale..zawsze jest ale..aparat ma tendencje do robienia nieostrych zdjec. Wystarczy troche mniej swiatla i glupieje. Trzeba eksperymentowac z ustawieniami zeby cos wyszlo. Robilem zdjecia gdy juz sie troche zmierzchalo czyli godz 19.30. Totalnie rozmazane a nawet gdy w ruch poszla lampa to zrobione zdjecie osoby na lawce wyszlo lipnie.
3. Nie mozna kasowac zdjec z karty bezposrednio z kompa. Z tego co patrzylem to nie byly zabezpieczone chyba ze toi aparat robi automatem.
4. Z trybow sceny nie korzystalem.
5. Przycisk q.menu czyli szybki dostep do menu na gornym pasku czesto sie przelacza bo trzymamy kcikiem na dole aparat wiec sie wciska. Klopotliwe.
6. Przelacznik aparat-podglad zdjec wedlug mnie bez sensu. Lepiej bylo z wyboru klawiszy i sam sie przelaczal w tryb aparatu po kilku sekundach jak ustawilismy. Tutaj ciagle musimy suwac suwakiem..jak wlaczymy na podglad to oczywiscie obiektyw sie chowa a za chwile znow wysuwa jka przelaczymy. (robota glupiego)
7. Na zdjecia w sloneczny dzien nie ma co narzekac..reszta to mieszane odczucia i nawet z lampa. No chyba ze po tych 100 wykonanych zdjeciach cos trafilo ten aparat i dostal szmergla z ustawieniami ;) )
8. Nastepny moj zakup to kliszowiec !!! ;) )))

pozdr
 
 
sluuurp 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 139
Wysłany: Pią 25 Kwi, 2008   

MM napisał/a:
Pokaż mi, że "wychodzi" powiedzmy 80% zdjęć w sensie ostrości scen dynamicznych i ich naświetlenie a kupię sobie kompakta.



Przecież kupiłeś sobie G9.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 25 Kwi, 2008   

Kupiłem sobie na spacery do widoczków i do zabawy w fotografię dla mojej ładniejszej połowy a nie tam, gdzie zależy mi na jakości i precyzji zdjęć. Nie mam ochoty chodzić na niedzielny spacer z torbą ważącą kilka-kilkanaście kilogramów. Kompakt to nie jest typ aparatu którym bym zrobił w pełni satysfakcjonujące mnie zdjęcie. Jedyne momenty kiedy jest temu bliski to statyczne foty przy pięknym świetle. Przy każdym innym rodzaju fotografii nerwowo szukam pod ręką lustrzanki. :mrgreen:
 
 
Liszu 
Uczestnik



Pomógł: 2 razy
Posty: 97
Skąd: Świdnica
Wysłany: Sob 26 Kwi, 2008   

MM napisał/a:
Nieważne jakie zdjęcia w macro robi jakiś S5 IS. Nauczcie się w końcu nie oceniać macro w kompaktach tym, że coś robią od 1 czy 0 cm. Macro to skala odwzorowania. Koniec - kropka.

Jak tak kompaktem zrobisz wszystko to zapraszam na mecz piłki nożnej przy sztucznym świetle, gry zespołowe w hali, pokazy lotnicze (wojskowe maszyny w ciasnych kadrach na dużych prędkościach a Ty blisko płyty), jakiś żużel, rajdy samochodowe, ślub w ciemnym kościele... pokaż mi tam, że kompakt może wszystko. Mogę tak jeszcze długo. Pokaż mi, że "wychodzi" powiedzmy 80% zdjęć w sensie ostrości scen dynamicznych i ich naświetlenie a kupię sobie kompakta.


Myślałem, że rozmawiamy o sensowności posiadania dużego zooma, ale skoro będziemy rozwijać problematyczną kwestię, czy lustrzanka zrobi lepszej jakości zdjęcie od kompaktu to śmiało, ale ja wysiadam. W tym jakże trudnym temacie nawet ograniczony umysłowo gimnazjalista wie co w trawie piszczy, więc jeśli chcesz mogę conajwyżej podroczyć się z Tobą dla żartu.

Tak swoją drogą zadziwiające jak wiele tematów na tym forum zawsze zmierza do tego samego, morderczo oczywistego off-topa. Padają proste pytania (jak i w tym przypadku), gdzie kryteria pytającego są jasne jak słońce, a wszystko kończy się na zdaniach w stylu:

Cytat:
A teraz życzę fantazyjnych snów, że taki kompakt istnieje.


Użytkownicy forum dziękują moderatorowi za wyprowadzenie ich z błędu :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15