Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Sro 27 Kwi, 2016
C5D mII i RAW wideo - jaką kartę wybrać?
Autor Wiadomość
cangee
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Kwi, 2016   C5D mII i RAW wideo - jaką kartę wybrać?

Długie lata nie miałem cyfry. Pojawił się pomysł by nakręcić klip długości ok 40-50min wstępnie w formacie RAW Canonem 5D mII. Jako, że długo nie śledziłem cyfrowego świata mam prośbę do osób obeznanych w tym temacie.

Jaką kartę powinienem wybrać by spokojnie, bez przeszkód nakręcić film o długości 40-50min w formacie RAW na tym aparacie? o jakiej pojemności?
Jak szybka musi być użyta przeze mnie karta by nic się tam mi nie przycięło w miedzy czasie?

z góry dziękuje!
miłego!
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pon 25 Kwi, 2016   

cangee napisał/a:
Jaką kartę powinienem wybrać by spokojnie, bez przeszkód nakręcić film o długości 40-50min w formacie RAW na tym aparacie?

Da się aż tak długi, tzn. w jednym kawałku film nakręcić 5DII?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 25 Kwi, 2016   

Według tego wątku na Magic Lantern mówimy o strumieniu rzędu ok. 60 MB/s, czyli dla filmu 40-50 minut potrzebujesz pojemności 175 GB. Nie wiem czy 5DII obsłuży coś większego niż 64 GB czy 128 GB, trzeba by sprawdzić.
 
 
cangee
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Kwi, 2016   

komor napisał/a:
Według tego wątku na Magic Lantern mówimy o strumieniu rzędu ok. 60 MB/s, czyli dla filmu 40-50 minut potrzebujesz pojemności 175 GB. Nie wiem czy 5DII obsłuży coś większego niż 64 GB czy 128 GB, trzeba by sprawdzić.


aż takich rozmiarów to się nie spodziewałem :) coś mi się wydaje, że bede zmuszony podziękować za jakoś RAW jak tyle to waży.

Co do samego wideo. Proces, który chcę uchwycić nie może zostać przerwany ani powtórzony więc nie chciałbym składać klipu z dwóch części z przerwą na zmiane karty. Na szybko pogrzebałem w sieci. Kilka pozytywnych komentarzy co do 128GB kart na 5DII. Nie zmienia to faktu, że dla mnie to i tak za mało jeśli chciałbym RAW. Skończy się pewnie na tym, że kupie 128GB i zrezygnuje z RAWa. Mam cichą nadzieje, że samo body nie ma ograniczeń co do długości wideo. Tym bardziej, że już zakupiłem :)
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 25 Kwi, 2016   

Ale to ma być jedno ciągłe nagranie, czy będziesz kręcił sceny i końcowy materiał ma mieć 50minut?
MkII to nie MkIII i nie ponagrywasz za dużo w 1920x1080, bo może uda się ze 200-250 klatek, za to ciągłość masz przy formacie 1880x800 i upscalowanie tego do FullHD daje świetne rezultaty kinową panoramę. Czytnik w 5D MkII ma maksymalną szybkość 70MBps (560Mbps) i do płynnego nagrania potrzeba ci karty CF nieco szybszej niż czytnik, czyli najmniej x500. Kup jak najszybszą na jaką cię stać, ale i bez przesady, powyżej x667 to marnowanie kasy i nie patrz na pojemność, bo kartę zawsze można zgrać. Jeśli miałbym wybór 1x64GB a 2x 32GB, to osobiście wybrał bym 2x 32GB.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pon 25 Kwi, 2016   

Hmm,napisze ktoś?
Bez ML czas nagrania ciągłego dla 5dIII to ok 29 min.
Czy z ML można film - jeden plik - nagrać 40-50 min?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 25 Kwi, 2016   

Ograniczenie czasowe jest spowodowane regulacjami prawnymi, by odróżnić aparaty od kamer, które obłożone są innymi podatkami, patentami ect. Magic Lantern nie jest oprogramowaniem oficjalnym i... ma gdzieś ograniczenie 29'59".
Inna sprawa, czy jakikolwiek aparat przetrwałby godzinne nagrywanie w vRAW. Obawiam się ze już kilka minut może stopić puszkę. Niby dlaczego kamery pro mają takie wielkości? Chłodzenie :) Filmowanie bez kompresji można porównać do jazdy na nitro.
 
 
cangee
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Kwi, 2016   

Wojmistrz napisał/a:
Ale to ma być jedno ciągłe nagranie, czy będziesz kręcił sceny i końcowy materiał ma mieć 50minut?
MkII to nie MkIII i nie ponagrywasz za dużo w 1920x1080, bo może uda się ze 200-250 klatek, za to ciągłość masz przy formacie 1880x800 i upscalowanie tego do FullHD daje świetne rezultaty kinową panoramę. Czytnik w 5D MkII ma maksymalną szybkość 70MBps (560Mbps) i do płynnego nagrania potrzeba ci karty CF nieco szybszej niż czytnik, czyli najmniej x500. Kup jak najszybszą na jaką cię stać, ale i bez przesady, powyżej x667 to marnowanie kasy i nie patrz na pojemność, bo kartę zawsze można zgrać. Jeśli miałbym wybór 1x64GB a 2x 32GB, to osobiście wybrał bym 2x 32GB.


jedna ciągła scena o długości 40-50min bez możliwości powtórki więc nie mogę sobie pozwolić na to by się coś przycięło i wolałbym nei zmieniać kart by zachować ciągłość. Przyznam szczerze, że jak zobaczyłem 'jakosc' obrazu kamer cyfrowych (w okolicach 1000zł) to sie za głowe złapałem i mocno wierze w to, że na każdym ustawieniu 5DII osiągne lepszy rezultat.

Czyli przy formacie 1880x800 i szybkiej karcie nie powinno mi się nic przyciąc i bede w stanie zapisać 40-50min wideo?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 26 Kwi, 2016   

cangee napisał/a:
Czyli przy formacie 1880x800 i szybkiej karcie nie powinno mi się nic przyciąc i bede w stanie zapisać 40-50min wideo?

cangee, a przeczytałeś co powyżej napisał Wojmistrz?
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 26 Kwi, 2016   

Wojmistrz napisał/a:
Inna sprawa, czy jakikolwiek aparat przetrwałby godzinne nagrywanie w vRAW.

Otóż to.
Bo do filmowania długich nieprzerwanych filmów są np. camcorder'y.
Polecam przy tym stary, ale jary Canon HF200.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 27 Kwi, 2016   

Co potrafi nowa kamera za 1000zł? Mało, ale starsza wypasiona używka jak np Panasonic HDC-TM700 i inne modele bez własnej pamięci czy z HDD gdzie masz 3MOS to obrazek jest pierwsza klasa.
 
 
cangee
[Usunięty]

Wysłany: Nie 08 Maj, 2016   

Dziekuje za pomoc i sugestie. Potrzebuje wideo rowniez z innej perspektywy więc za niewielkie pieniądze nabyłem Canona HF200 z polecenia muzyk.

Pojawił się niestety kolejny problem. Zakupiłem dość dobrą kartę Sandisk Extreme Pro 64GB UDMA7, Speed up to 160MB/s, 1067x. Wybrałem się dzisiaj w teren by wypróbować wideo z C5II. Ku mojemu zdziwieniu wszystkie klipy posiadają dziwną 'siatke', rozne rownoległe/prostopadłe linie, które zmieniają się w zależnosci od kręconych kadrów.

Załączam screen z widoku na jasną ścianę.

Ustawienia aparatu: 1920x1080 25kl/s, Firmware ver. 2.1.2. Brak ML

Czy możecie mnie proszę oświecić co robię nie tak, że wideo zawiera takie linie?

[img=http://s32.postimg.o...screen_jpg.jpg]
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 08 Maj, 2016   

Może dla twojej sztuki 1920x1080 to za dużo. Zobacz jak się zachowa w 1856x1004.
 
 
cangee
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Maj, 2016   

Na chwilę 'obecną' jeśli chodzi o jakość wideo to w moim C5II mam do wyboru 3 opcje:

1920 x 1080 25kl/s
1920 x 1080 24kl/s
640 x 480 25kl/s

Nie bardzo wiem jak osiągnąć podaną przez Ciebie Wojmistrz rozdzielczość. Nie posiadam żadnej nakładki typu ML i jeśli mam być szczery to nawet nie wiem jak ją zainstalować. Przez sekundę myślałem, że bez kombinowania z RAW-ami przykręcę klip na 1920 x 1080 25 kl/s i będzie ok choć samo body ucina wideo po 12 minutach z małym hakiem.
Zakupiłem wyżej wymienioną kartę gdzie producent zarzeka się oficjalnie, że stworzona jest by gładko nagrywać 4K i Full HD wideo na kamerach czy aparatach. Zainwestowałem i jak się okazuje dalej stoję w miejscu. Zdaje się, że to jedna z szybszych kart Sandisk'a. UDMA7, up to 160MB/s z minimalną zapisu rzędu 65Mb/s (do 150Mb/s) co powinno rzekomo podołać wideo.

Zrobiłem test.. na obu typach rozdzielczości 1920x1080 zniekształcenia występują. Na 640x480 problemu nie ma. Mógłbyś proszę poradzić jak osiągnąć podaną przez Ciebie rozdzielczość 1856x1004? Czy w grę wchodzi tylko ta nakładka Magic Latern? Być może to pomoże. Na chwilę obecną wolałbym już zrezygnować z kilku pikseli i nie bawić się w sprzedawanie i kupowanie kolejnej karty gdzie jak widać pewności nigdy nie ma.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 09 Maj, 2016   

Dobra, moja wtopa, źle przeczytałem. Myślałem, że właśnie filmowałeś VideoRAW w Magic Lantern. Jakoś wyparłem to "brak ML".
W ML masz możliwość wyboru rożnych rozdzielczości, a zaproponowana przeze mnie jest rozdzielczością zalecaną dla video RAW.
Co do tych pasów, nie masz przypadkiem żarówki LED w pomieszczeniu?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15