Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Canon 6D vs Nikon D750
Autor Wiadomość
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 09 Cze, 2016   

Może inaczej, największą ilość AF bo aż 11 :P mam w 6D, w pozostałych mam 9 i tyle samo miałem w 60D. U mnie było tak, że zamieniłem dwie konstrukcje na jedną, czyli "magię pełnej klatki" 1Ds i nowoczesność 60D na jeden korpus 6D. Za czasów 1Ds i 45 punktów AF nauczyłem się zmieniać AF przez kółka, górne -lewo/prawo, dolne -góra/dół i tak mam również w 6D. W pozostałych konstrukcjach mam na kółkach "zegarek", więc faktycznie używanie joysticka wydaje się być nieco szybsze. Nie wiem jak spisuje się ten rodzaj konstrukcji w 70D i 80D, z drugiej strony warto pomyśleć o tym, że linia xxD od czasów 60D stała się linią pro-filmową, a nie pro-fotograficzną. W tym przypadku joy+set w jednym miejscu są jak najbardziej przydatne, tak jak i w 6D, który w owym czasie był jednym z ulubionych aparatów do filmowania dSLR.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 09 Cze, 2016   

Wojmistrz napisał/a:
Za czasów 1Ds i 45 punktów AF nauczyłem się zmieniać AF przez kółka, górne -lewo/prawo, dolne -góra/dół i tak mam również w 6D.

Człowiek całe życie się uczy. Nie wiedziałem, że jest coś takiego. :) W 7D też działa.
 
 
LadyD 
Uczestnik


Posty: 52
Wysłany: Pią 10 Cze, 2016   

Wy znowu odbiegacie od tematu.
Dziwią mnie Wasze komentarze. Wydawało mi się, że to aparat ma być dla człowieka, a nie człowiek dostosowywać się do aparatu, bo tak sobie jakiś inżynier-teoretyk obmyślił.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 10 Cze, 2016   

LadyD napisał/a:
Dziwią mnie Wasze komentarze. Wydawało mi się, że to aparat ma być dla człowieka, a nie człowiek dostosowywać się do aparatu, bo tak sobie jakiś inżynier-teoretyk obmyślił.

Tylko wiesz, LadyD, człowieki są różne. :)

Każdy z producentów przykłada mnóstwo pracy, konsultacji z fotografami-praktykami, specjalistami od ergonomii itd., żeby dopracować swoje konstrukcje. Ale każdy z producentów ma swoją tradycję w ułożeniu i używaniu poszczególnych pokręteł i przycisków, dlatego jak przesiadasz się z systemu na system, to pewne rzeczy zaczynają albo przeszkadzać, albo się podobać, a jak wiadomo przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 10 Cze, 2016   

LadyD napisał/a:
Wy znowu odbiegacie od tematu.
Dziwią mnie Wasze komentarze. Wydawało mi się, że to aparat ma być dla człowieka, a nie człowiek dostosowywać się do aparatu, bo tak sobie jakiś inżynier-teoretyk obmyślił.
O dziwo nie odchodzimy od tematu, tylko rozważamy ergonomię. Znasz powiedzenie, że jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził? Jak widzisz, niektórym nie podoba się układ w 6D ale dałem konkretny argument dlaczego on jest taki jaki jest i dlaczego jest bardzo dobry. Przypomnę, to jeden z najlepszych aparatów do filmowania i pod tym względem, jego ergonomia jest perfekcyjna.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sob 11 Cze, 2016   

Wojmistrz napisał/a:
Przypomnę, to jeden z najlepszych aparatów do filmowania i pod tym względem, jego ergonomia jest perfekcyjna.
Perfekcyjna do filmowania? Bez uchylnego ekranu? O dotykowej obsłudze nie wspominając... :roll:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 11 Cze, 2016   

Tak jaad75, bo przy bardziej zaawansowanych projektach montuje monitor przez HDMI, a nie latam z 3" namiastką. On by się czasem przydał, ale nie jest niezbędny. Podobnie ma się sprawa viewfindera, który mocuje się znacznie lepiej na nieruchome wyświetlacze. Tu akurat jest podwójny problem, bo jeśli masz VF przed okiem na stałym ekranie, to rig zazwyczaj przytulasz do szyi, a jak masz z boku, to zjeżdża ci z ramienia i jeszcze może go przypadkiem wyłamać, poza tym nieco mniej ergonomicznie masz zamontowany follow focus (w sumie tylko to szybciej męczy się ręka), dlatego nawet wtedy najlepiej jest mieć VF na osobnym małym monitorze (tu dla fascynatów DIY dodam, że monitory HDMI do Raspberry PI są zajefajne).
6D nie posiada dotykowego ekranu.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 11 Cze, 2016   

Do stosowania viewfindera oczywiście odwracalny ekran nie jest przydatny. Ale odwracalny ekran można też przecież ustawić tak, jak ten stały, wtedy viewfinder ma tę samą pozycję co zwykle. Nie wypowiadam się tylko co wtedy z mocowaniem, czy nadal jest tak samo stabilne.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sob 11 Cze, 2016   

komor napisał/a:
Nie wypowiadam się tylko co wtedy z mocowaniem, czy nadal jest tak samo stabilne.
A to już zależy od mocowania ekranu, wielkości ramki itd.
A w kwestii filmowania z AF, nic mnie tak nie urzekło jak wskazywanie gdzie ma być ostro palcem. :smile:
Tyle, że filmowanie z AF, to akurat nie 6D.
 
 
fotoparanoja 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Posty: 142
Wysłany: Nie 12 Cze, 2016   

muzyk napisał/a:
Nic o Nikonie nie pisałem.

Normalnie... paranoja...


no własnie o tym mówie :razz: wybitnie widać, że nie wiesz jak to działa w nikonie i że żadnego joysticka tam nie potrzeba :)

komor napisał/a:
No nie ma wyjścia, jak przycisk ISO jest nieużywalny, to musieli funkcję Auto ISO dobrze zaimplementować. :wink:


aparaty są projektowane dla osób posiadających dwie dłonie, to fakt w canonie jest to zaprojektowane wzorowo i zmiana iso jedną dłonia nie przyspoarza kłopotów.

muzyk, niestety wszystko będzie zmierzać do tego że w kolejnych wyższych canonach nie będziesz miał tego jaosticka :P chyba musisz się z tym pogodzić, ergonomicznie w 6d wybieranie punktów jest bardzo przyzwoite bo jest ich niewiele :P
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 12 Cze, 2016   

fotoparanoja napisał/a:
aparaty są projektowane dla osób posiadających dwie dłonie


:wink:
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pon 13 Cze, 2016   

fotoparanoja napisał/a:
i że żadnego joysticka tam nie potrzeba :)

Jest małe kółeczko - dżojstikowate :razz:
Cytat:
ergonomicznie w 6d wybieranie punktów jest bardzo przyzwoite bo jest ich niewiele :P

Niewiele, a do tego jeden najbardziej przydatny :razz:
 
 
stalowypępek 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 130
Skąd: Z Łodzi w Czikago
Wysłany: Pon 13 Cze, 2016   

komor, co jest nie tak z rękami tego gościa? Patrzę, patrzę i nie mogę się dopatrzeć...
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 13 Cze, 2016   

To była humorystyczna aluzja do:
fotoparanoja napisał/a:
aparaty są projektowane dla osób posiadających dwie dłonie


Jak widać są sytuacje fotograficzne, w których operator ma do dyspozycji tylko jedną rękę na korpusie. To nie jest oczywiście jakiś dramat, bo Auto ISO, z tego co wszyscy piszą, od tak dawna w Nikonie działa bez zarzutu, że nie trzeba się tak często pałować ze zmianą ISO, jak niestety trzeba w Canonie. Skoro wątek o 6D, to nadal w nim nie ma kompensacji ekspozycji przy Auto ISO, choć trzeba przyznać, że jest dostępne trochę więcej ustawień niż tylko zakres dostępnych w Auto czułości, bo można zdefiniować maksymalny dopuszczalny czas ekspozycji, czego jeszcze w 7D nie było. Nie chce mi się teraz sprawdzać, czy w nowszych niż 6D modelach (7DII?, 80D?) coś jeszcze się poprawiło pod tym względem.
 
 
stalowypępek 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 130
Skąd: Z Łodzi w Czikago
Wysłany: Pon 13 Cze, 2016   

komor, zestawienie z cytatem sugerowało jakby gość na zdjęciu nie miał dwóch dłoni. Mój błąd.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15