Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Mikrofon do filmowania
Autor Wiadomość
robertrobert1 
Bywalec



Posty: 149
Wysłany: Wto 26 Sie, 2014   Jaki mikrofon wybrać?

Potrzebuję mikrofonu, który będzie zbierał dźwięk tylko z jednej strony, a nie wszystko, co słychać. Jak się nazywa taki mikrofon? Nie chodzi mi o takie do lustrzanek.

Wiem, że ci panowie takie trzymają:

 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Wto 26 Sie, 2014   

robertrobert1, mikrofon jednokierunkowy (unidirectional po angielsku)
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 26 Sie, 2014   

Chodzi ci o pozycyjny, czy podsłuch? To ma być mikrofon na wysięgniku? Zwróć uwagę, że ciężko robić za kamerzystę i dźwiękowca na raz.

Ja używam rekordera Tascam dr07 mkII. Ma wszystko co potrzeba na każdą okazję :)
 
 
robertrobert1 
Bywalec



Posty: 149
Wysłany: Wto 26 Sie, 2014   

Wojmistrz napisał/a:
Zwróć uwagę, że ciężko robić za kamerzystę i dźwiękowca na raz.
To oczywiste :smile: Chciałem tylko wiedzieć jaki to mikrofon i mam jeszcze jedno pytanie: na co zwracać uwagę przy wyborze jakiegokolwiek mikrofonu?

Musi być dobrze słychać dialog i to co bohater robi: chodzi, coś przesuwa itd.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 26 Sie, 2014   

robertrobert1, musisz podać jakiś budżet. Takie zabawki mogą kosztować od paru stówek do paru tysięcy (dolarów). To ma być coś do zabawy i nauki czy do poważnej pracy?
 
 
robertrobert1 
Bywalec



Posty: 149
Wysłany: Wto 26 Sie, 2014   

Do poważnej pracy nie. Myślę coś w granicach 200-300 zł. To dużo nie jest, ale, widziałem testy niektórych mikrofonów w tej cenie i byłem zadowolony.

A jakie parametry mówią o poziomie szumu?

[ Dodano: Sro 27 Sie, 2014 20:06 ]
Mógłby mi ktoś szybko wyjaśnić o co chodzi z tymi różnymi parametrami? Nie chcę kupić jakiegoś mikrofonu, do którego będzie trzeba przykładać usta, by było coś słychać.
 
 
tores 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 269
Wysłany: Pią 29 Kwi, 2016   Mikrofon do filmowania

Czy do kamer mini DV ,HDV można stosować mikrofony elektretowe zasilane własnym żródłem 1,55V (LR). Elektrycznie nie będzie problemu?
Trafił mi się BM70 Canona (mono) i chciałbym go zastosować w HV20/30
Ostatnio zmieniony przez komor Pon 20 Lut, 2017, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Pią 29 Kwi, 2016   

Oczywiście, że nie. Ja do tej kamery stosowałem mikrofon zasilany paluszkami.
 
 
tores 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 269
Wysłany: Pią 29 Kwi, 2016   

Dzięki za info, Niestety trzeszcząca pokrywa winy kasety dobrze się nagrywa przy używaniu zoom'a :(
 
 
Filip1996 
Początkujący


Posty: 27
Wysłany: Pon 04 Lip, 2016   Mikrofon, ok. 300 zł

Witam. Posiadam Lumixa G7 i poszukuję do niego sensownego mikrofonu w granicach 300-400zł. Czy Rode VideoMic GO to dobry wybór? Kosztuje 300zł
Ostatnio zmieniony przez komor Nie 21 Sie, 2016, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 05 Lip, 2016   

Ja miałem RØDE VideoMic Pro, mam zwykłego TakStara SGC-598 i też jest super.
 
 
Ragnar 
Nowy


Posty: 17
Wysłany: Wto 16 Sie, 2016   Mikrofon, 500 zł

Witam
Poszukuję mikrofonu do zamocowania na Panasonicu Lumix G6, budżet: do 500 zł. Na początku skłaniałem się ku rode videomic go, atrakcyjna cena i popularność - w końcu ludzie nie mogą się mylić. Jednakże poczytałem trochę i jest o nim sporo negatywnych opinii. Przeczytałem na forum o Takstarze SGC-598 i musze przyznać jest to dosyć ciekawa opcja. Jakieś inne propozycje? Chciałbym od czasu do czasu zawiesić mikrofon na 'kiju' więc dobrze jakby się sprawdził także i w takiej sytuacji.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 16 Sie, 2016   

Nie ma rzeczy uniwersalnych. TakStar jest fajny do mocowania na aparat, ale na kija to mam 40cm "patyk", a do rozmów krawatówki.
 
 
Ragnar 
Nowy


Posty: 17
Wysłany: Sro 17 Sie, 2016   

Ale w przypadku przedłużki i przejściówki chyba dałby rade na kiju? Ogólnie, jest on wart zainteresowania czy lepiej wybrać rode video mic go, a może coś jeszcze innego. Cena bardzo atrakcyjna więc fajnie by było. Naoglądałem się jego porównań z Rode Videomic Pro, czyli modelem o 600 zł droższym a szczerze mówiąc poziomem aż tak się nie różniły.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 18 Sie, 2016   

Miałem Rode, wolę TakStara.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 16