Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Minox HG 8.5x43 Dobry wybór??
Autor Wiadomość
Maciek K.
Nowy


Posty: 4
Skąd: W-wa
Wysłany: Wto 22 Sie, 2006   Minox HG 8.5x43 Dobry wybór??

Witam wszystkich jako nowy użytkownik :D
Chciałbym się zapytać czy w/w Minox to dobry wybór do "podglądania" ptaszków a i czasem na polowanie?
Może ktoś posiada taką lornetkę lub miał ją w rękach i może mi coś podpowiedzieć?
Gdzie można ją kupić bo główny dystrybutor-Hafex nie raczy odpowiedzieć na moje maile z zapytaniem o dostępność i konkretną cenę....
Zorientowałem się,że kosztuje ponad 3000zł.
Może za te pieniądze warto jest jednak kupić inny "sprzęcik" ?
Będę wdzięczny za podpowiedzi i sugestie.
Pozdrawiam serdecznie.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Kmiernik 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 196
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 22 Sie, 2006   

Odkąd mam lornetkę 8.5x44 jestem gorącym zwolennikiem tego powiększenia. Widać różnicę powiększenia w porównianiu z 8x, a jednocześnie nie jest to tak dużo, żeby na większe odległości zbytnio drżał obraz. Osobiście nie potrafię dostatecznie pewnie trzymać 10x. Na ptaki z pewnością jest idealne.

Ten Minox z pewnością jest bardzo dobrą lornetką. Niestety to raczej nowy model i niewiele o nim jest informacji od użytkowników. Tym niemniej polecam poszukać trochę na www.birdforum.net w dziale Binoculars.

Poważne pytanie rzeczywiście jest takie, czy za taką cenę nie ma innych, lepszych. Ponoć ciekawy model za podobne pieniądze to np. Zeiss Conquest T* 8x40. Są tańsze od linii Victory, choć główna różnica to produkcja na Węgrzech. Za podobną cenę jest też Docter 8x42 B/CF. Doctera można chyba obejrzeć w sklepie na Ptasiej (http://www.hubertusprohunting.pl/).

To tylko takie luźne hasła, bo żadnej z nich nigdy nie używałem. Ot poczytałem sobie o lepszych lornetkach tu i ówdzie.
 
 
Maciek K.
Nowy


Posty: 4
Skąd: W-wa
Wysłany: Wto 22 Sie, 2006   

Wielkie dzięki za odzew.Myślę,że obiektyw 43 "da" więcej światła niż 40 a to przy nocnym polowaniu jest to istotne...
Obecnie używam Vixen Apex Pro 10x50 i jestem z niej zadowolony.Jedyną dla mnie jej "wadą" jest małe pole widzenia ale i do tego można sie przyzwyczaić :D
Poza tym Vixen waży o 200g więcej niż Minox czy podobna lornetka a przy noszeniu jej przez parę godzin to istotna różnica...
Po wielu latach noszenia 10x50(przedtem był Zeiss Dekarem) doszedłem do wniosku iż powiększenie 8-8.5 nie robi aż tak wielkiej róznicy niż 10x a przez "8" szybciej można namierzyć cel i jest lżejsza....
Będę wdzięczny za dalsze opinie i uwagi.
Pozdrawiam
Maciek
 
 
Kmiernik 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 196
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 22 Sie, 2006   

Ja także uważam, że ósemki są lepsze od siostrzanych dziesiątek.

Jeśli chodzi o warunki słabego oświetlenia, to 8x42 (źrenica 5.25mm) daje więcej światła niż 8.5x43 (źrenica 5.06mm) o jakieś 8%. I przypomniał mi się jeszcze Bushnell Elite 8x43. Ten będzie miał jeszcze więcej światła. A i cena podobna.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 22 Sie, 2006   

Hafex nie odpowiada na maile, bo przestał być dystrybutorem lornetek Minoxa. W cenie 3000 zł można faktycznie przebierać w wielu udanych produktach. Myślę, że Minox, o którego pytasz może do nich należeć, ale więcej nie powiem, bo widziałem go tylko na
zdjęciach.

Pozdrawiam,
Arek
 
 
Maciek K.
Nowy


Posty: 4
Skąd: W-wa
Wysłany: Wto 22 Sie, 2006   

Dzięki za zainteresowanie moją skromną osobą :D
Co według Ciebie Arku warte jest 3000zł ?Podaj jak możesz kilka marek.
Największy problem to to,że prawie nie ma sklepów z lornetkami,większość lornetek jest wirtualna,nie można ich dotknąć i obejrzeć.Dodzwoniłem się dziś do Hafexu i pani potwierdziła Twoją wersję iż nie handlują już Minoxem bo kiepsko się sprzedawał....a tego "nowego" modelu-HG nawet nie widziała na oczy.
Pozostaje tylko bazować na opiniach kolegów i ich podpowiedziach :)
Serdecznie pozdrawiam.
Maciek
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 23 Sie, 2006   

Dziwne podejście tego Hafexu. Mieli raptem 3 lornetki w ofercie, żadnych nowości, których Minox ostatnio sporo wypuscił, zero reklamy swoich produktów w prasie myśliwskiej i ornitologicznej. I stwoerdzili, że im sie słabo sprzedawał...

Myślę, że w cenie 3000 zł na pewno warto zainteresować się Conquestami - tutaj zgadzam się z K.Miernikiem. Inne firmy godne rozważenia to własnie Minox, Docter, Bushnell Elite, wyższe modele Nikona, być może Leupoldy. Może warto też rzucić okiem na Steinery z serii Ranger i Night Hunter. One mają ciekawe parametry 9x40, więc to może Ci odpowiadać.

Szczerze mówiąc trudno mi doradzać, bo lornetek o powiększeniach 8-9x i obiektywie 40-45 mm testowałem bardzo mało, więc mogę tylko bazować na opiniach przeczytanych na forach, znalezionych w sieci lub też zakładając, że producent w danej serii trzyma poziom w całym jej obrębie...

Najlepiej sugerowałbym rajd po sklepach myśliwskich w Warszawie. W Artemixie obejrzysz Steinery i jak będziesz miał szczęście Leupoldy. Kawałek dalej jest Hubertus z ofertą Swarovskiego i Doctera. Przejazd na bliską Pragę i masz Szustera z Zeissem i Leiką. A jest jeszcze Kaliber, który ma Burrisa i Nikona.

Z tego co wiem DO ma rozszerzyć swoją serię Titanium o model 8.5x45. DO otwiera
w Warszawie swój punkt na Siennej, więc może warto zajrzeć też do nich?

Pozdrawiam,
Arek
 
 
Maciek K.
Nowy


Posty: 4
Skąd: W-wa
Wysłany: Sro 23 Sie, 2006   

Arku,
odpisałem Ci na priv bo może "zanudzam" wszystkich moimi dywagacjami i może nie każdy ma ochotę czytać moje wypociny :wink:
Maciek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14