Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Prośba o poparcie projektu budżetu partycypacyjnego na 2017
Autor Wiadomość
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1077
Wysłany: Czw 09 Cze, 2016   Prośba o poparcie projektu budżetu partycypacyjnego na 2017

Szanowni Forumowicze,
chciałbym z tego miejsca poinformować, że wśród projektów zadań do realizacji w ramach "budżetu partycypacyjnego Miasta Torunia na 2017 rok", znalazł się zgłoszony przeze mnie projekt publicznie dostępnej pracowni fotograficznej (atelier), wyposażonej w profesjonalny sprzęt do fotografii studyjnej (oświetlenia, statywy, tła itd.), z której będzie mógł skorzystać każdy amator fotografii. Projekt ten, o nazwie "TORUŃ DLA FOTOMANIAKÓW", znajduje się na liście "ogólnomiejskiej" pod numerem 78 i posiada kod identyfikacyjny "O 0389".
Aby jednak projekt ten mógł być zrealizowany, niezbędne jest jego liczne poparcie w publicznym głosowaniu, które zostanie przeprowadzone w dniach 18-27 czerwca br.
Serdecznie proszę zatem o jego poparcie wszystkich zainteresowanych fotografią z Torunia i okolic, a fotomaniaków z innych rejonów Polski proszę, aby zachęcili swoich krewnych, przyjaciół i znajomych, mieszkających w Toruniu lub pracujących tutaj albo pobierających w Toruniu naukę, do uczestnictwa w głosowaniu i poparcia tego projektu.

Tutaj:
zasady głosowania
Na tym forum nie musimy się chyba przekonywać do zasadności takiej inicjatywy? A jeżeli projekt uda się zrealizować, to może stanie się on inspiracją także dla fotomaniaków z innych miast Polski? Fajnie byłoby, gdyby taka pracownia znalazła się w każdej polskiej gminie, czego gorąco życzę całemu środowisku miłośników fotografii!

Z góry serdecznie dziękuję za - mam nadzieję- pozytywną reakcję, a w razie zrealizowania zadania, zapraszam do Torunia na warsztaty lub plener fotograficzny z wykorzystaniem pracowni.
Pozdrawiam Redakcję i Forumowiczów.
soniak10
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






kelvinpiotr 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Posty: 185
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pią 10 Cze, 2016   

Soniak10 napisał/a:
Na tym forum nie musimy się chyba przekonywać do zasadności takiej inicjatywy?


Jeżeli zadałeś takie pytanie , to pewnie nie jest to tak oczywiste. Ja mam pewne wątpliwości.

Soniak10 napisał/a:
wyposażonej w profesjonalny sprzęt do fotografii studyjnej (oświetlenia, statywy, tła itd.), z której będzie mógł skorzystać każdy amator fotografii.


A nie lepiej wyposażyć studio w sprzęt amatorski , skoro będą korzystać z niego amatorzy ??
Bo rozumiem, że studio nie będzie dostępne dla wykorzystania komercyjnego , nawet przez amatorów :wink:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14006
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 10 Cze, 2016   

kelvinpiotr napisał/a:
A nie lepiej wyposażyć studio w sprzęt amatorski , skoro będą korzystać z niego amatorzy ??


Sprzęt profesjonalny oznacza lepszą jakość wykonania. A do użytku powszechnego, dla wielu osób, lepiej kupić coś solidnego, bo tania chińszczyzna nie wytrzyma długo.
 
 
kelvinpiotr 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Posty: 185
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pią 10 Cze, 2016   

Tylko co , jak skończą się pieniądze z budżetu startowego i przyjdzie wymienić palnik za ... 1-2 tyś zł ??
Kwestia jeszcze granicy sprzętu prof. Nie mówię o nazwach i napisach :wink:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 10 Cze, 2016   

kelvinpiotr napisał/a:
Kwestia jeszcze granicy sprzętu prof.

Otóż to, dlatego Twoje pytanie z pierwszego postu jest niezasadne. Sprzęt ma być solidny, nie musi to oznaczać zaraz drogich i znanych marek. W miarę porządna chińszczyzna też swoje kosztuje i jest wystarczająco solidna.

Tak w ogóle to nie sądzę, żeby jednak tak coś niszowego miało szansę na głosowanie w budżecie obywatelskim. Wszelkie boiska szkolne, place zabaw i świetlice to bardziej popularne typy.
 
 
stalowypępek 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 130
Skąd: Z Łodzi w Czikago
Wysłany: Pią 10 Cze, 2016   

kelvinpiotr napisał/a:
Bo rozumiem, że studio nie będzie dostępne dla wykorzystania komercyjnego , nawet przez amatorów

No właśnie, tu jest clou całej sprawy. Jak niby w praktyce komuś zabronisz korzystać z tego komercyjnie?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 10 Cze, 2016   

Powinno rozbić się to na dwie części. Wezmę przykład lampa studyjna na statywie. Według mnie przy takim mieszaniu powinna mieć wielki i wytrzymały statyw, za to sama lampa mogła by być najtańsza możliwa, podobnie jak jakiś zawieszony na niej softbox.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14006
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 10 Cze, 2016   

Wojmistrz napisał/a:
Według mnie przy takim mieszaniu powinna mieć wielki i wytrzymały statyw


Lepiej wszystko podwiesić na szynach na suficie. Nikt nie przewróci, zawsze można złożyć. Mamy tak w redakcji i jest wygodnie.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 10 Cze, 2016   

Tylko to są gigantyczne koszty.
 
 
kelvinpiotr 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Posty: 185
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pią 10 Cze, 2016   

Arek napisał/a:
Nikt nie przewróci, zawsze można złożyć. Mamy tak w redakcji i jest wygodnie.


Z pierwsza częścią zdania , jak najbardziej się zgadzam , jedynie lampy dodatkowo podwieszone na linkach . Aby ktoś nieświadomy nie odkręcił, nie tą śrubę :wink:
Co do drugiej części to akurat się nie zgodzę i to na pewno , choć jest to kwestia bardzo indywidualna. Wygodnie jeżeli chodzi o "czystą " podłogę , z ustawianiem światła juz gorzej. Są pewne ograniczenia.

stalowypępek napisał/a:
Jak niby w praktyce komuś zabronisz korzystać z tego komercyjnie?


Hm.. prosto , gdy ktoś przyjdzie z manekinem i paczką 100 T-shirt'ów , zarządzający delikatnie go wyprosi.
Ciężko będzie przekonać , że to zdjęcia amatorskie i fotograf ćwiczy każdy inny wzorek i kolor . :wink:
Też nie uważam, aby ten projekt przeszedł a już na pewno nie w każdej gminie.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Pią 10 Cze, 2016   

Myśl pozytywnie.
 
 
kelvinpiotr 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Posty: 185
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pią 10 Cze, 2016   

Myślę realistycznie. To bardziej praktyczne :wink:
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1077
Wysłany: Pią 10 Cze, 2016   

kelvinpiotr napisał/a:
rozumiem, że studio nie będzie dostępne dla wykorzystania komercyjnego , nawet przez amatorów

Nie ja będę ustalał regulamin korzystania z tej pracowni, jeżeli już dojdzie do jej realizacji, ale co do zasady, to nie zakładałem "legitymowania" chętnych do skorzystania z niej. Po prostu "kto pierwszy, ten lepszy", aczkolwiek priorytetem powinno być udostępnienie jej dla osób fotografujących, które nie są w stanie zorganizować takiej pracowni we własnym zakresie i to nie tylko ze względu na koszty, ale też i brak miejsca. Nie może to jednak wykluczać skorzystania z pracowni przez profesjonalistów, chcących w niej zorganizować jakieś warsztaty czy szkolenia.
Reasumując: określenie "amator fotografii" użyłem nie w znaczeniu antonimu do "fotograf profesjonalny", ale w potocznym, czyli "każdy lubiący fotografować". Tak samo jak np. ja jestem "amatorem pączków" ...
Jednak zarządzający takim obiektem będzie musiał pilnować, żeby nie powstało wąskie "towarzystwo wzajemnej adoracji", które by ciągle okupowało pracownię i uniemożliwiało "zwykłemu szarakowi" (takiemu jak np. ja) skorzystanie z niej.
 
 
Usjwo 
Optyczny



Pomógł: 25 razy
Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Nie 12 Cze, 2016   

komor napisał/a:

Tak w ogóle to nie sądzę, żeby jednak tak coś niszowego miało szansę na głosowanie w budżecie obywatelskim. Wszelkie boiska szkolne, place zabaw i świetlice to bardziej popularne typy.


Tez mi sie tak wydaje. Jezeli mialbym wybor to tez zaglosowalbym raczej za boiskiem, parkiem itp. niz za foto studio.
Ilosc przyszlych użytkownikow bedzie raczej dosc skromna, w porownaiu z boiskiem. Korzysc spoleczna tez wieksza bedzie z obiektow sportowych.

Podziel sie prosze wynikami glosowania po zakonczeniu.
Ostatnio zmieniony przez komor Nie 12 Cze, 2016, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 17