Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Arek
Sob 09 Lip, 2016
Wzajemne żale :)
Autor Wiadomość
TS
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Cze, 2016   

Też nie przepadam za prawem, ale art 29 ust. 1 pokazuje, że rację ma monkowy_dziadek...

[ Dodano: Czw 02 Cze, 2016 19:53 ]
Swoją drogą trzeba być niezłym megalomanem, żeby walnąć swoje stopnie naukowe na stronie tytułowej ;)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Czw 02 Cze, 2016   

A ust.3 - ten pogrubiony specjalnie dla fotografów?

Ale oczywiście zawsze możesz poopowiadać o megalomanach.
Niektóre artykuły są krótko skomentowane. 25 i 29 nie są, bo są oczywiste. Nie ma przy nich miejsca na interpretację w tę, albo we w tę.
Kto ma problem z czytaniem ustawy, może przeczytać ten krótki artykuł, który podlinkowałem.
Ale wiem - na pewno napisali go cykliści albo wegetarianie.

No dobra. Kto chce, niech dyskutuje sobie do upadłego. Ja nie mam o czym.
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Cze, 2016   

No a ust. 3 odnosi się do ust. 2 i 2.1, a nie do ust. 1, więc nic tu nie wnosi...

Zresztą już abstrahując od wszelkich nowych ustaw, czy tam interpretacji - od zawsze istniały przeróbki, parodie, przytaczanie fragmentów cudzych utworów, więc dziwne byłoby gdyby nagle w przypadku fotografii tego zabroniono.
 
 
FotoTadek 
Uczestnik



Posty: 60
Wysłany: Czw 02 Cze, 2016   

TS, słusznie opisuje zagadnienie, ale ja z innej beczki... T.B. narusza regulamin, odnosi się do polityki, w myśl regulaminu forum nie jest to tutaj tolerowane, administracja powinna uhonorować go drugim ostrzeżeniem. Respektujmy prawo!
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Czw 02 Cze, 2016   

TS,
Masz rację - odpowiadałem z pamięci.
W przypadku ust. 1 musiałbyś najpierw wykazać, że "dzieło" monkowego dziadka jest wykonanym przez niego samoistnym utworem - i dopiero przejść do dalszego ciągu.
Póki co jest to wykonany przeze mnie "samoistny utwór fotograficzny" (brzmi dziwnie, ale tak się nazywa w tym języku zwykłe zdjęcie), do którego zostały wklejone fragmenty dwóch innych moich zdjęć. Nikt normalny niczego innego nie uzna.

Jeszcze raz polecam przeczytanie tego artykułu, podlinkowanego przeze mnie dodatkowo.

Popełniłem drobny błąd, więc musiałem odpowiedzieć.
Teraz już naprawdę dla mnie koniec dyskusji na ten temat. Ale każdy inny pisać może.
 
 
fides 
Entuzjasta
fides


Pomógł: 8 razy
Posty: 557
Wysłany: Czw 02 Cze, 2016   



:arrow: http://platine.pl/artysci...-q-1919,17.html
Ostatnio zmieniony przez fides Czw 02 Cze, 2016, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
monkowy_dziadek 
Bywalec



Posty: 130
Wysłany: Czw 02 Cze, 2016   

Proponuję wyłączyć na forum funkcję "cytuj", bo będą problemy.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Czw 02 Cze, 2016   

TS,
A tak z innej beczki - zwracam się do Ciebie, bo tylko Ty dyskutujesz na ten temat:
prośba autora zdjęcia, żeby czegoś tam z tym zdjęciem nie robić - czym dla Ciebie jest?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 02 Cze, 2016   

FotoTadek napisał/a:
T.B. narusza regulamin, odnosi się do polityki, w myśl regulaminu forum nie jest to tutaj tolerowane, administracja powinna uhonorować go drugim ostrzeżeniem. Respektujmy prawo!


A gdzie Ty widzisz politykę?
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Cze, 2016   

T.B. napisał/a:
prośba autora zdjęcia, żeby czegoś tam z tym zdjęciem nie robić - czym dla Ciebie jest?


Zwykle staram się prośbę spełnić :) Czasem łamie się prawo i słucha próśb, czasem odwrotnie.

T.B. napisał/a:
Póki co jest to wykonany przeze mnie "samoistny utwór fotograficzny" (brzmi dziwnie, ale tak się nazywa w tym języku zwykłe zdjęcie), do którego zostały wklejone fragmenty dwóch innych moich zdjęć.


... no i powstał nowy ,,samoistny...''
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Czw 02 Cze, 2016   

Jeszcze raz polecam przeczytanie tego artykułu, podlinkowanego przeze mnie dodatkowo.
 
 
FotoTadek 
Uczestnik



Posty: 60
Wysłany: Czw 02 Cze, 2016   

Arek napisał/a:
FotoTadek napisał/a:
T.B. narusza regulamin, odnosi się do polityki, w myśl regulaminu forum nie jest to tutaj tolerowane, administracja powinna uhonorować go drugim ostrzeżeniem. Respektujmy prawo!


A gdzie Ty widzisz politykę?
o użytkownikach rowerów i konsumentach wybranych płodów rolnych pisał...
 
 
piniata 
Uczestnik



Pomógł: 2 razy
Posty: 78
Wysłany: Czw 02 Cze, 2016   

T.B., a co Ty tak za przeproszeniem się rzucasz o te swoje prace? Ot poczyniłeś pstryki, które tak po prawdzie nadają się do takich właśnie gagów, tak jak i moja fotka wrzucona na to forum. Nie przesadzaj z tą własniścią intelektualną ;) ubaw był i fajnie, życie toczy się dalej. Gorzej, że rzuciłeś w jednego z forumowiczów stwierdzeniem "ukradłeś". Co Ty 5 latek masz i siedzisz w piaskownicy?
 
 
monkowy_dziadek 
Bywalec



Posty: 130
Wysłany: Czw 02 Cze, 2016   

Przypomnę:
T.B. napisał/a:
Pojazd jedzie, ale to zdjęcie dynamiczne jest mało.
(Sprawa kadrowania.)

piniata napisał/a:
Jakieś propozycje jak wykadrować ten kadr?

Po czym pojawia się przeróbka zdjęcia Piniaty poczyniona przez T.B.. Prośba o propozycje jak wykadrować ten kadr, według tego, co nam tu prezentuje T.B. nie oznacza, że można przerabiać oryginalne zdjęcie. Oznacza tylko, że pisemnie można zgłosić swoje propozycje. Tylko tyle i aż tyle.
Poza tym żądanie ode mnie usunięcia fotomontażu przeszło godzinę po wstawieniu tegoż na forum graniczy z domaganiem się, abym zamieniał wodę w whisky z miodem.
Ostatnio zmieniony przez Arek Czw 02 Cze, 2016, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 02 Cze, 2016   

monkowy_dziadek, pierzemy brudy tutaj, ale bez inwektyw proszę.

FotoTadek, jest blisko, ale MZ jeszcze nie przekracza granicy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 16