Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
¤ Pierwsza lustrzanka do ok. 2500 zł (edycja 2016)
Autor Wiadomość
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 09 Cze, 2016   

Ale do jako takiej fotografii, Nikony są lepsze.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






seba-jakub 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Pią 10 Cze, 2016   

jest w końcu dokonałem zakupu:
canon 700d 18-55 is stm
mam nadzieję, że to dobry zakup???

dziękuję za pomoc wszystkim
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Pią 10 Cze, 2016   

Witamy w gronie Canonierów :smile:
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pią 10 Cze, 2016   

seba-jakub napisał/a:
canon 700d 18-55 is stm
mam nadzieję, że to dobry zakup???

Dasz radę. Pofocisz trochę, to będziesz wiedział czego Ci potrzeba.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 10 Cze, 2016   

Dobrego światła.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Cze, 2016   

Golumn1978 napisał/a:
Zastanawiam się pomiędzy takimi firmami jak:NIKON,CANON i SONY.

Drobne sprostowanie - lustrzanki małoobrazkowe i APS-C obecnie produkują tylko 3 firmy : Canon , Nikon , Pentax.
Sony produkuje bezlusterkowce i SLT (bezlusterkowiec/pseudolustrzanka ze stałym lustrem półprzeźroczystym i elektronicznym wyświetlaczem). Plasuje się raczej w segmencie do którego już wcześniej przeszły Fujifilm , Olympus, Panasonic , a który zaczął się od Leica. Tyle że bez dalmierza... :wink:

Kolegom gratuluję zakupów Nikona i Canona, mam nadzieję że następny będzie Pentax KS2 a jeśli budżet puści - K-70. :cool:
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sro 22 Cze, 2016   

Andrzej.M. napisał/a:
Kolegom gratuluję zakupów Nikona i Canona, mam nadzieję że następny będzie Pentax KS2 a jeśli budżet puści - K-70. :cool:

Od razu z lodówką :mrgreen:
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 23 Cze, 2016   

Albo zamrażarką i kilkoma eskimoskami... :razz:
 
 
jamme1266 
Nowy
jamme1266


Posty: 1
Wysłany: Sro 29 Cze, 2016   Aparat do 2500tyś/zł

Witam szukam aparatu do 2500yś/zł aparat najlepiej aby nagrywał filmy w full hd w 60p .
Znalazłem dwa modele które spełniają moje wymagania
NIKON D3300
NIKON D5300
Tylko z tego co wyczytałem w Nikonach bardzo uciążliwe jest ustawianie przesłony w live view.
Proszę o pomoc w wybraniu sprzętu gdyż kwota 2500tyś/zł nie jest małą i chcę ją jak najlepiej wykorzystać
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 29 Cze, 2016   

Rozumiemy, że chodzi o 2500 zł lub też 2.5 tys. zł, a nie jednak o 2500 tys. zł. Scalam z istniejącym już wątkiem.
 
 
shikoba 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Pon 15 Sie, 2016   

Witam Wszystkich.
Chciałbym Was podpytać, co polecilibyście do ceny 2500zł. Dodam że dopiero zaczynam z fotografią, i będzie to w sumie nauka, ale wiadomo chciałbym żeby starczył mi na ciut dłużej niż tylko nauka. Najlepiej oczywiście nie samo body, ale już z jakimś obiektywem :)
A ja już biorę się za czytanie, bo też dużo się przyda.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Sie, 2016   

shikoba napisał/a:
Najlepiej oczywiście nie samo body, ale już z jakimś obiektywem

Jak tak serio chcesz wejść w fotografię , to warto zacząć od dobrej używki jak Pentax K-5 (II/IIs) taką do 2 tysięcy można kupić. Do tego np. bardzo dobrą 50 tkę /1,8 - nówkę za 500zł można kupić. Albo kilka stałek manualnych z mocowaniem K(albo m42 i adapterem) na których można się co nieco pouczyć... Oczywiście wybór jest większy - bo i nikona d7x00 czy canona dwucyfrowego też kupisz. Ale polecam Pentaxa K-5II albo K5IIs - bo to chyba najbardziej udany korpus oraz najlepiej zniesie eksperymenty z manualnymi szkłami bez konieczności montowania w nich jakiejkolwiek elektroniki. No i daje skuteczną stabilizację w korpusie dla wszystkiego co podepniesz.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 15 Sie, 2016   

shikoba, poczytałeś trochę tematy na forum, czy od tak walisz pytanie byśmy setny raz pisali to samo?
 
 
Roman1963 
Uczestnik
amator


Posty: 87
Skąd: Cieszyn
Wysłany: Wto 23 Sie, 2016   

Witam, robię zdjęcia totalnie-amatorsko od dawna,(krajobrazy,przyroda,rodzina.itp.) jakieś 1/2 roku temu,zakupiłem super zum nikon p900 , i zacząłem czytać o tych programach P,S,A,M (zawsze robiłem tylko na zielonym :oops: )od tego czasu coraz wiecej się wciągam w te tematy , już parę e-kursów foto zaliczyłem,(zawsze kupowałem tylko superzom,canon x50 ,fuji x30 teraz x83)
2 tygodnie temu pożyczyłem od znajomego canon 60d, i się zakochałem w lustrzance :smile:
od paru dni przeglądam neta ,i zastanawiam się nad kupnem jakieś lustrzanki
myślę nad canon 70d,760d lub nikon 5500 i mam zgryza bo nie mogę się zdecydować
(a 2 nie kupie :sad: )
już myślałem czy nie wypożyczyć jakiego nikona 5500 ale nieznalazłem
canon 70d podobny do tego 60d którego miałem pożyczonego na 3 dni.
hmm trudny wybór :???: pozdr.Roman
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Sie, 2016   

A czytałeś wcześniejsze posty?
Roman1963 napisał/a:
canon 70d,760d lub nikon 5500

70D i 760d oraz d5500 to różne bajki. Nikon D7200 to ta sama klasa co Canon 70d czy Pentax K-5(II/IIs).
D 5500 to w tej samej grupie co 760D. Pomiędzy tymi dwoma grupami jest też Pentax K-50, KS-2 i K-70.
Dosłownie pomiędzy, bo ma uszczelnienia i dodatkowe przyciski i rolki jak dwucyfrowe canony czy nikony serii 7x00, ale najkrótszy czas migawki 1/6000s i 6 kl/s w seryjnych zdjęciach zamiast 1/8000 czy 1/4000 jak modele niższe. Te niższe jak 760 i d5500 nie mają uszczelnień i takiej ergonomii jak serie wyższe. Nie wiem czy mając 60d polubiłeś go za to że jest lustrzanką czy za zdjęcia jakie można nim zrobić. To zwykle zależy najbardziej jednak od użytego obiektywu - na tym raczej bym się skupił na puszkę wydając jak najmniej kasy. Jasne szkłoi większa matryca - to zapewne cechy których ci w sueprzoomach brakowało więc kup sobie obiektyw (stałkę najlepiej -np. 50/1,8) i do niego jakiś korpus z matrycą APS-C. Nawet nie musi być lustrzanką - są przecież bezlusterkowce. Czytaj i wybieraj mądrze. Powodzenia! :cool:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15